Hızlı Tren

Hızlı Tren

Son dakika hızlı tren haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hızlı tren gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hızlı tren haber sayfamızda...

Hızlı Tren

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.718 hızlı tren haberi bulunmuştur.
Bakan Karaismailoğlu: 2053 yılı hedefimiz yıllık 440 milyon tona çıkarmak
Bakan Karaismailoğlu: 2053 yılı hedefimiz yıllık 440 milyon tona çıkarmakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu “Türkiye, Asya ile Avrupa arasında gerçekleşen taşımacılık açısından stratejik bir noktada. 2053 yılı hedefimiz, demiryolu ile taşınan yük miktarını; yıllık 38 milyon tondan 440 milyon tona çıkaracağız" ifadelerini kullandı.
5.07.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Bilecik'te açılan köprülü kavşakla yıllık 8 milyon lira tasarruf sağlanacak
Bakan Karaismailoğlu: Bilecik'te açılan köprülü kavşakla yıllık 8 milyon lira tasarruf sağlanacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bilecik girişi köprülü kavşağın açılışını yaptı. Karaismailoğlu, köprülü kavşak ile zamandan 7, akaryakıttan 1 milyon olmak üzere yıllık 8 milyon lira tasarruf sağlanacağını söyledi.
4.07.2022Ekonomi
AK Parti'li Yıldırım: Bugün en stratejik ürünlerimizi kendi imkanlarımızla yapar hale geldik
AK Parti'li Yıldırım: Bugün en stratejik ürünlerimizi kendi imkanlarımızla yapar hale geldikAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Bursa'da Kent Meydanı- Terminal, Tramvay Hattı'nın açılışını gerçekleştirdi. Tramvayla test sürüşü yapan Yıldırım, T2 Tramvay Hattı'nın yerli ve mili imkanlarla yapıldığını hatırlatarak, "Ne kadar güzel. Her şey yerli. Araçlar yerli, raylar yerli. Yerli ve milli olmak bambaşka bir şey. Bugün en stratejik ürünlerimizi bile kendi imkanlarımızla yapar hale geldik" dedi.
2.07.2022Siyaset
Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyollar ücretsiz olacak
Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyollar ücretsiz olacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyolların ücretsiz olacağını açıkladı.
2.07.2022Ekonomi
Trenlerde ücretsiz bisiklet taşıma izni kuralları açıklandı
Trenlerde ücretsiz bisiklet taşıma izni kuralları açıklandıTürkiye Bisiklet Federasyonu'nun talebi üzerine harekete geçen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü, uzun yol (YHT ve Anahat) ve kısa yol (Bölgesel, Banliyö-Marmaray) trenlerinde bisiklet taşınmasına izin verecek.
23.06.2022Diğer
Trenlerde ücretsiz bisiklet taşıma izni ve kuralları açıklandı
Trenlerde ücretsiz bisiklet taşıma izni ve kuralları açıklandıTürkiye Bisiklet Federasyonu'nun talebi üzerine harekete geçen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü, uzunyol (YHT ve Anahat) ve kısayol (Bölgesel, Banliyö-Marmaray) trenlerinde bisiklet taşınmasına izin verecek. Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu: 'Bisikletin yaygınlaşması ve kabul görmesi için verdiğimiz mücadeleye destek olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü (TCDD) ve TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü'ne müteşekkiriz" ifadelerini kullandı.
23.06.2022Ekonomi
Kurban Bayramı'nda trenlerde kapasite artışı yapıldı
Kurban Bayramı'nda trenlerde kapasite artışı yapıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kurban Bayramı’nda Yüksek Hızlı Tren hatlarında 11 bin 838, ana hat ve bölgesel trenlerde 39 bin 800 olmak üzere toplam 51 bin 638 kişilik ek kapasite artışı yapıldığını duyurdu. Bakanlık, biletlerin yarından itibaren satışa çıkarılacağına dikkati çekti.
22.06.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: "Güçlü ve büyük Türkiye için çalışıyoruz"
Bakan Karaismailoğlu: "Güçlü ve büyük Türkiye için çalışıyoruz"Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Görevimize sıkı sıkı sarılıyor, çocuklarımız, gençlerimiz için güçlü ve büyük Türkiye’nin tesis edilmesi için canla başla çalışıyoruz. Çalışmaya var gücümüzle devam edeceğiz” dedi.
20.06.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Ülkemizin ulaşım ve haberleşmesi için 1 trilyon 600 milyar liranın üzerinde yatırım yaptık
Bakan Karaismailoğlu: Ülkemizin ulaşım ve haberleşmesi için 1 trilyon 600 milyar liranın üzerinde yatırım yaptıkUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kazlıçeşme-Sirkeci Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım projesinin 2023 yılının ilk çeyreğinde tamamlanacağını belirtti. Karaismailoğlu "Ülkemizin ulaşım ve haberleşmesi için 1 trilyon 600 milyar liranın üzerinde yatırım yaptık. Bu miktarın, 328 milyar lirasını demiryollarına ayırdık. Türkiye, son 20 yılda yaptığı büyük altyapı atılımı sayesinde dünyada en üst lige çıktı"dedi.
18.06.2022Ekonomi
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.06.2022Eğitim
Sağanak sürüyor sel bitmiyor!
Sağanak sürüyor sel bitmiyor!Sel önceki gün de Ordu’yu vurdu. Osmaniye’de selde mahsur kalan çocuklar traktörle kurtarıldı. Çorum’da da tarım arazileri sel nedeniyle zarar gördü. Kayseri’de sel sonrasında tarım arazilerinde dev yarıklar oluştu.
15.06.2022Gündem
İtalya'da trenlerde köpeklere özel bilet uygulaması
İtalya'da trenlerde köpeklere özel bilet uygulamasıİtalya'nın önde gelen tren işletmecilerinden biri artık köpek yolcularının da insan sahiplerinin yanında seyahat etmesine imkan sunan biletler satıyor.
14.06.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez açıkladı: Cumhur İttifakı'nın adayı benim
Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez açıkladı: Cumhur İttifakı'nın adayı benimAK Parti İzmir İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim tarihinin Haziran 2023 olduğunu söyledi. CHP lideri Kılıçdaroğlu'na adaylık çağrısı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhur İttifakı'nın adayı benim." dedi.
9.06.2022Siyaset
Yeni OSB 75 bin kişiye iş olacak
Yeni OSB 75 bin kişiye iş olacakGüneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, bölge olarak ocak – mayıs döneminde 5 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini, geçen yılın aynı dönemine göre yakaladıkları artışın ise yüzde 12.2 olduğunu söyledi.
9.06.2022Ekonomi
Halkalı - Kapıkule trenle 1.5 saat olacak
Halkalı - Kapıkule trenle 1.5 saat olacakHalkalı - Kapıkule Demir Yolu Hattı Projesi’nde raylara ilk kaynak Edirne’nin Havsa ilçesinde törenle yapıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Projemiz tamamlandığında, Halkalı - Kapıkule arasında 229 kilometrelik güzergahta çift hatlı, 200 kilometre/saat hızında, yolcu ve yük taşımak mümkün olacaktır.
9.06.2022Ekonomi
Halkalı- Kapıkule Demir Yolu Hattı Projesi'nde raylara ilk kaynak törenle yapıldı
Halkalı- Kapıkule Demir Yolu Hattı Projesi'nde raylara ilk kaynak törenle yapıldıHalkalı-Kapıkule Demir Yolu Hattı Projesi'nde raylara ilk kaynak Edirne'nin Havsa ilçesinde törenle yapıldı.
8.06.2022Ekonomi
AB’den Türkiye’ye 9.2 milyar euro geldi
AB’den Türkiye’ye 9.2 milyar euro geldiAvrupa Birliği (AB) Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan, Türkiye’nin ‘aday ülke’ olarak 2000’li yılların başından itibaren AB mali yardımlarını kullanmaya başladığını belirtti. Özcan, “Bugüne kadar Türkiye yaklaşık 9.2 milyar euro’luk kaynaktan yararlandı. Bu kaynaklarla tarımdan ulaştırmaya, çevreden enerjiye, sivil toplumdan adalete, göçten, sınır güvenliğinden bölgesel kalkınmaya kadar birçok alanda birçok projeyi de hayata geçirdi” dedi.
8.06.2022Ekonomi
Eline demir saplanan işçiyi itfaiyeciler kurtardı
Eline demir saplanan işçiyi itfaiyeciler kurtardıSivas'ta şantiye çalışanı Eyüp Melih Yıldırım (30), eline saplanan demir korkuluktan itfaiye ekiplerinin yarım saatlik çalışmasıyla kurtarılıp, hastanede ameliyata alındı.
7.06.2022Haberler
Eline demir saplanan işçiyi itfaiyeciler kurtardı
Eline demir saplanan işçiyi itfaiyeciler kurtardıSivas'ta şantiye çalışanı Eyüp Melih Yıldırım (30), eline saplanan demir korkuluktan itfaiye ekiplerinin yarım saatlik çalışmasıyla kurtarılıp, hastanede ameliyata alındı.
7.06.2022Gündem
Bakan Karaismailoğlu: Çevreci yatırımlarla ekonomiye 28,2 milyar dolar katkı sağlıyoruz
Bakan Karaismailoğlu: Çevreci yatırımlarla ekonomiye 28,2 milyar dolar katkı sağlıyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bakanlık olarak sürdürülebilir gelecek için çevreci yatırımlara devam edeceklerini belirterek, "Bütünsel kalkınma ile 2003-2021 yılları arasında gerçekleştirilen yatırımlar ile yıllık 28,2 milyar dolar tasarruf ettik. Ayrıca 9 milyon dolar değerinde kağıt, 36,7 milyon dolar değerinde de karbon salımı tasarrufu sağlandı" dedi.
5.06.2022Ekonomi
Çin'de hızlı tren raydan çıktı
Çin'de hızlı tren raydan çıktıÇin'in Guizhou eyaletinde yüksek hızlı trenin raydan çıkması sonucu makinist hayatını kaybetti, 8 kişi de yaralandı.
4.06.2022Haberler
Çin'de hızlı tren raydan çıktı
Çin'de hızlı tren raydan çıktıGuizhou eyaletinde yüksek hızlı trenin raydan çıkması sonucu makinist hayatını kaybetti, 8 kişi de yaralandı.
4.06.2022Dünya
TCDD uyardı! 'Hatlardan uzak durun'
TCDD uyardı! 'Hatlardan uzak durun'TCDD'den yapılan uyarıda Sivas'ta yapımı tamamlanan demiryolu hattına enerji vereceğini belirtilerek vatandaşlardan dikkatli olmaları istendi.
25.05.2022Gündem
Gaziantep'te hızlı tren için test sürüşleri başladı
Gaziantep'te hızlı tren için test sürüşleri başladıGaziantep'te Gaziray Projesi kapsamında yapımı tamamlanan 25 kilometrelik hat üzerinde hareket edecek olan yüksek hızlı tren (YHT) uygulaması için test sürüşleri başladı.
23.05.2022Gündem
Polonya Devlet Başkanı Duda'dan 'Ukrayna' açıklaması
Polonya Devlet Başkanı Duda'dan 'Ukrayna' açıklamasıPolonya Devlet Başkanı Andrzej Duda, Ukrayna parlamentosunda yaptığı konuşmada, “Geleceği hakkında karar verme hakkı sadece Ukrayna’nındır” dedi.
22.05.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Hızlı Tren ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.