Hububat

Hububat

Son dakika Hububat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hububat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hububat haber sayfamızda...

Hububat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.411 hububat haberi bulunmuştur.
Bakan Pakdemirli: Kurban Bayramı için 5 milyon hayvanımız hazır
Bakan Pakdemirli: Kurban Bayramı için 5 milyon hayvanımız hazırTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2021 yılı kurbanlık sayılarına ilişkin, "2021'de 3,7 milyon küçükbaş, 1 milyon 350 bin büyükbaş ve toplamda da 5 milyon hayvanımız hazır. Geçen sene kesilenden yüzde 50 daha fazlası hazır. Vatandaşlarımız hiç endişe etmesin. Pazarlar kurulunca, geçe kalmasınlar, beğendikleri hayvanları seçsinler. Fiyatların da makul olacağına inanıyorum" dedi.
19.06.2021Ekonomi
Pakdemirli: 2 milyar 563 milyon TL'lik destek ödemesini gerçekleştiriyoruz
Pakdemirli: 2 milyar 563 milyon TL'lik destek ödemesini gerçekleştiriyoruzTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2 milyar 563 milyon 770 bin 722 TL'lik destekleme ödemelerini üreticilerin hesaplarına aktarmaya başladıklarını duyurdu.
18.06.2021Ekonomi
TMO, hububat ve yem piyasalarında istikrar için devreye giriyor
TMO, hububat ve yem piyasalarında istikrar için devreye giriyorToprak Mahsulleri Ofisi (TMO), hububat ve yem piyasalarında istikrarı sağlamak ve ürün arzında oluşan açığı kapatmak üzere ihtiyaç duyulan ham maddenin bir kısmını dış alımla tedarik edecek.
17.06.2021Ekonomi
Pakdemirli: Yem piyasalarındaki olağanüstü artışlara müdahale ediyoruz
Pakdemirli: Yem piyasalarındaki olağanüstü artışlara müdahale ediyoruzTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Besici yetiştiricilerimizi yüksek yem maliyetleri altında ezdirmeyeceğiz. Yem piyasalarındaki olağanüstü artışlara müdahale ediyoruz" dedi.
14.06.2021Ekonomi
176 ülkeye 1 milyar dolarlık ihracat
176 ülkeye 1 milyar dolarlık ihracatDoğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) üyesi firmalarca ocak-mayıs döneminde 17 ilden yapılan ihracat, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen geçen yıla göre yüzde 55,77 artarak 1 milyar 53 milyon 505 bin dolar oldu.
13.06.2021Uzmanpara
Trabzon Ticaret Borsası'nda 5 ayda 1,8 milyar liralık ürün işlem gördü
Trabzon Ticaret Borsası'nda 5 ayda 1,8 milyar liralık ürün işlem gördüTrabzon Ticaret Borsası'nda (TTB) yılın ocak-mayıs döneminde 1 milyar 757 milyon liralık ürün işlem gördü.
12.06.2021Ekonomi
Pakdemirli'den bitkisel üretim destekleri ödemesi müjdesi:
Pakdemirli'den bitkisel üretim destekleri ödemesi müjdesi:Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2 milyar 550 milyon liralık bitkisel üretim desteklerinin 18 Haziran'dan itibaren ödenmeye başlanacağını bildirdi.
11.06.2021Ekonomi
'Hedefimiz 13,7 milyar dolarlık ihracat'
'Hedefimiz 13,7 milyar dolarlık ihracat'İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İHBİR), mayıs ayında geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 26 oranında artışla 167 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdiğini duyurdu.
10.06.2021Vitrin
Tohum sanayicileri, kuraklık kaynaklı rekolte kaybı uyarısında bulundu
Tohum sanayicileri, kuraklık kaynaklı rekolte kaybı uyarısında bulunduTohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yılmaz, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde yaşanan tarımsal kuraklığın, sertifikalı tohum rekoltesinde büyük düşüşlere neden olabileceğini belirtti.
10.06.2021Ekonomi
İstanbul'dan 3.5 milyar dolarlık ihracat
İstanbul'dan 3.5 milyar dolarlık ihracatİstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB), bünyesinde bulunan 7 ihracatçı birliği ile bu yılın ilk 5 ayında yaklaşık 3 milyar 503 milyon dolar ihracat yaparak 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 16 artış sağladı.
9.06.2021Uzmanpara
İstanbul'dan yapılan ihracat arttı
İstanbul'dan yapılan ihracat arttıİstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB), bünyesinde bulunan 7 ihracatçı birliği ile bu yılın ilk 5 ayında yaklaşık 3 milyar 503 milyon dolar ihracat yaparak 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 16 artış sağladı.
9.06.2021Ekonomi
Son dakika: Erdoğan'dan İBB'ye müsilaj tepkisi! 'Bu zihniyete teslim etmeyiz!'
Son dakika: Erdoğan'dan İBB'ye müsilaj tepkisi! 'Bu zihniyete teslim etmeyiz!'Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Kılıçdaroğlu'na yanıt veren Erdoğan, "Lağım çukuru diye ifade edilen iftiraların ve onları ortaya atan mahfilerin peşinden gitmek, ancak kendini oraya layık görenlerin işidir." ifadelerini kullandı. Marmara'yı tehdit eden müsilaj sorununa da değinen Erdoğan, "Müsilaj meselesine kalıcı çözüm getirme hususundaki yol haritamızı içeren Stratejik Planımızı da üç ay içerisinde inşallah tamamlıyoruz." dedi. Öte yandan İBB'ye deniz salyası konusunda tepki gösteren Erdoğan, "Her yerinden basiretsizlik akan bir zihniyetin keyfine biz bu ülkeyi terk edemeyiz." diye konuştu.
9.06.2021Gündem
Tarım ve Orman Bakanlığı kuraklığı sahada yakından takip ediyor
Tarım ve Orman Bakanlığı kuraklığı sahada yakından takip ediyorTarım ve Orman Bakanlığı kuraklık kaynaklı olumsuzlukların en aza indirilmesi için tarımsal verileri yakından takip ederek sahada faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.
9.06.2021Ekonomi
Toprak Mahsulleri Ofisi Nedir, Ne İş Yapar? Kuruluş Amacı Ve Görevleri
Toprak Mahsulleri Ofisi Nedir, Ne İş Yapar? Kuruluş Amacı Ve GörevleriTarım üretimi açısından toprak mahsulleri ofisi büyük bir öneme sahiptir. Özellikle bu konuda yapılacak çalışmalar doğrultusunda denge ve güven sağlamanın önemli bir kurumudur. Peki toprak mahsulleri ofisi nedir, ne iş yapar? Kuruluş amacı ve görevleri üzerine merak edilen bilgiler.
8.06.2021Eğitim
İHBİR online heyetlere Afrika kıtası ile devam ediyor
İHBİR online heyetlere Afrika kıtası ile devam ediyorİstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İHBİR) organizasyonuyla, 9 – 10 Haziran tarihleri arasında, Afrika’nın en prestijli gıda firmalarının, üst düzey satın alma yetkilileri ile üyeleri online ortamda bir araya gelecek.
8.06.2021Vitrin
Amik Ovası'nda 220 bin ton buğday rekoltesi bekleniyor
Amik Ovası'nda 220 bin ton buğday rekoltesi bekleniyorTürkiye'nin, önde gelen tarımsal üretim merkezlerinden Hatay'daki Amik Ovası'nda, bu yıl 220 bin ton buğday rekoltesi hedefleniyor.
8.06.2021Ekonomi
DAİB  üyesi firmalar 211 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi
DAİB üyesi firmalar 211 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdiDoğu Anadolu İhracatçılar Birliğince (DAİB) 17 ilden mayıs ayında yapılan ihracat, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 62,56'lık artışla 211 milyon 238 bin dolara yükseldi.
6.06.2021Ekonomi
Türkiye'nin Ortadoğu ülkelerine ihracatı ilk 5 ayda 10 milyar doları aştı
Türkiye'nin Ortadoğu ülkelerine ihracatı ilk 5 ayda 10 milyar doları aştıTürkiye'nin Ortadoğu ülkelerine yaptığı ihracat ocak-mayıs döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15,2 artarak 10 milyar 44 milyon 538 bin dolara yükseldi.
5.06.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli açıkladı! Bu akşam banka hesaplarına yatırılıyor
Bakan Pakdemirli açıkladı! Bu akşam banka hesaplarına yatırılıyorTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımsal destek ödemeleri kapsamında yaklaşık 158 milyon liralık ödemelerin bugün üreticilerin hesabına yatırılacağını bildirdi.
4.06.2021Ekonomi
Doğu Anadolu'nun kiraz ihtiyacı "Doğu'nun Çukurovası"ndan karşılanıyor
Doğu Anadolu'nun kiraz ihtiyacı "Doğu'nun Çukurovası"ndan karşılanıyorBirçok meyve ve sebze türünün yetiştirildiği Iğdır'da üretilen kiraz, bir yandan yurdun doğusundaki illere satılırken diğer yandan çiftçinin gelir kapısı oluyor.
4.06.2021Ekonomi
Tarım sektöründen tarihinin en yüksek ocak-mayıs ihracatı
Tarım sektöründen tarihinin en yüksek ocak-mayıs ihracatıTarım sektörü, 11 milyar doları aşan dış satımla tarihinin en yüksek ocak-mayıs ihracatını gerçekleştirdi.
4.06.2021Ekonomi
Küresel gıda fiyatları mayısta hızlı yükseldi
Küresel gıda fiyatları mayısta hızlı yükseldiBirleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), küresel gıda fiyatlarının, mayısta aylık bazda en hızlı yükselişini kaydederek Eylül 2011'den beri en yüksek seviyeye ulaştığını bildirdi.
3.06.2021 Ekonomi
Akdeniz'de mayısta 1,37 milyar dolarlık ihracat gerçekleşti
Akdeniz'de mayısta 1,37 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiAkdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Koordinatör Başkanı Nejdat Sin, birliklerinin mayıs ayında 1,37 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiğini bildirdi.
3.06.2021Ekonomi
TMO spekülatif fiyat hareketleri yaşanan hububat piyasasına müdahale planını devreye soktu
TMO spekülatif fiyat hareketleri yaşanan hububat piyasasına müdahale planını devreye soktuToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, hububat piyasalarında beklenenin üzerindeki fiyat oluşumları nedeniyle piyasaya müdahale çalışmalarını başlattıklarını belirterek, "Piyasayı anlık olarak yakından takip ediyoruz, gerekmesi halinde hızlı kararlar alıyoruz. Olağan dışı dönemlerde olağanüstü kararlar alınabilmektedir. Bu gereklilik dolayısıyla piyasa düzeni ve istikrarı için bütün müdahale yöntemlerini gündemimizde tutuyoruz." dedi.
1.06.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım açıklaması
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'yu hedef alan saldırıların gerisinde, ülkemizde sağlanan bu huzur ve güven ikliminden duyulan bir rahatsızlık olduğunu biliyoruz. İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanında olacağız. Binali Yıldırım arkadaşımızın da oğlu üzerinden hedefe alınması, asıl niyeti gösteren bir başka işarettir' dedi.
26.05.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ihracathububatbekir pakdemirliTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirlibuğday

Hububat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.