Hukuk

Hukuk

Son dakika hukuk haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hukuk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hukuk haber sayfamızda...

Hukuk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 49.401 hukuk haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Cemevlerine yapılan saldırıların peşlerini bırakmayacağız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Cemevlerine yapılan saldırıların peşlerini bırakmayacağızMuharrem Ayı nedeniyle İstanbul Valiliği tarafından Yas-ı Matem oruç programı düzenlendi. Programda konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Okay "Cemevlerimize yapılan saldırıların hesabını birlik, beraberlik ruhuyla sonuna kadar soruyoruz. Olayın failleri hukuk önünde cezasını almadan, arkalarındaki örgütler ortaya çıkmadan bu işin peşini bırakmayacağız" diye konuştu.
7.08.2022Gündem
Adalet Bakanı Bozdağ'dan KPSS ile ilgili açıklama
Adalet Bakanı Bozdağ'dan KPSS ile ilgili açıklamaAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kamu Personeli Seçme Sınavı sorularının sızdırıldığı iddiaları üzerine iptal edilmesine ilişkin, “Herhangi bir muhalefet partisi genel başkanı veya siyasetçi veya kamuoyundan birinin ‘hükümet şunu da yapmalıydı’ diye söyleyebileceği bir şey yok. Hemen hepsi yapıldı” dedi.
7.08.2022Siyaset
Gezi aileleri ile doğum günü kutladı
Gezi aileleri ile doğum günü kutladıCHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Gezi Aileleri ile doğum günü vesilesiyle İstanbul’da buluştu.
7.08.2022Siyaset
Bir yaşam bin duygu
Bir yaşam bin duyguYüz yıl geçse de etkisini hiç kaybetmeyen bir eser bıraktı bize Charles Baudelaire. Bir yaşamına sığdırdığı bin duygusunu işlediği “Kötülük Çiçekleri”ni…
Orta değil, çeyrek yaş krizi
Orta değil, çeyrek yaş kriziBugünün ergen ve genç yetişkinleri, hayatın en güzel yılları kabul edilen 20’lerinde yaşadıkları çeyrek yaş krizinden muzdarip. Peki çeyrek yaş krizi nedir, nasıl baş edilir?
7.08.2022Pazar
Saldırıya uğrayan Kartal Cemevi Başkanı Sarıtaş yaşananları anlattı
Saldırıya uğrayan Kartal Cemevi Başkanı Sarıtaş yaşananları anlattı Kartal'da evinin önünde motosikletli 2 kişi tarafından saldırıya uğrayan Alevi Vakıfları Federasyonu İkinci Başkanı ve Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş, yaşadığı o anları anlattı. Başkan Sarıtaş, "Sağduyulu bir şekilde kaosa fırsat vermeden bu günleri atlatacağız" dedi.
6.08.2022Gündem
Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş'a saldırı
Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş'a saldırıAlevi Vakıfları Federasyonu İkinci Başkanı ve Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş, evinin önünde saldırıya uğradı. Sarıtaş'ı ziyaret eden İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Selami Sarıtaş Dede'ye yapılan çirkin saldırıyı lanetliyorum. Muharrem Ayı'nda birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize kastedenler hukuk önünde asla cezasız kalmayacak" ifadelerini kullandı. Alevi Vakıfları Federasyonu Başkanı Haydar Baki Doğan ise, "Biz bunun arkasında bir oyun, provokasyon olduğunu düşünüyoruz" dedi. Polis saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.,
6.08.2022Gündem
Tatil parasını vermeyen patrona kötü haber
Tatil parasını vermeyen patrona kötü haberMilyonlarca işçiyi yakından ilgilendiren bir karara imza atan Yargıtay; ikramiye, prim, yakacak yardımı, giyecek yardımı, fazla mesai, hafta tatili, genel tatil gibi alacakların da ödenmemesinin işçiye haklı fesih imkanı verdiğine hükmetti.
6.08.2022 Ekonomi
Rusya'dan ABD ile mahkum takasına yeşil ışık
Rusya'dan ABD ile mahkum takasına yeşil ışıkRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, dün ABD’li basketbolcu Brittney Griner'ın, uyuşturucu madde bulundurmaktan ve Rusya'ya uyuşturucu madde içeren elektronik sigara kartuşları getirmekten suçlu bulunarak tutuklanmasının ardından yaptığı açıklamada, "ABD ile mahkum takasını görüşmeye hazırız" dedi.
5.08.2022Dünya
3 yıl sonra televizyonda gördü, bu sözlerle anlattı! Cem Muhammet'in dikkat çeken tavrı
3 yıl sonra televizyonda gördü, bu sözlerle anlattı! Cem Muhammet'in dikkat çeken tavrıBursa'da Çekirge Devlet Hastanesi'nde Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yapan Dr. Enis Koçak, teyzesi Kamuran Pınar Acar tarafından kaçırılıp çöp eve dönüştürülen dairede bitkin halde bulunan Cem Muhammet A.'yı, 3 yıl önce kalp rahatsızlığından ölen anneannesinin tedavisi sırasında tanıdığını söyledi.
5.08.2022Haberler
Milyonluk miras kavgası! 'Bakıcısıydı, kandırarak evlendi'
Milyonluk miras kavgası! 'Bakıcısıydı, kandırarak evlendi'Antalya'da koronavirüsten hayatını kaybeden eşi Petro Motsar’dan kalan mirasın, getir-götür işlerini yapan kişi tarafından 2,5 milyon dolarlık senet imzalattırıp veya imza taklidi yapılarak borçlu gösterildiğini iddia eden Larysa Motsar’a, üvey oğlundan cevap geldi.
5.08.2022Gündem
KPSS soruşturmasında 'para trafiği' mercek altında
KPSS soruşturmasında 'para trafiği' mercek altındaAnkara'da 2022 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) soruşturması kapsamında, sorular ve el koyulan diğer materyallerin incelenmesi sürerken dikkat çeken bir gelişme daha yaşandı.
5.08.2022Gündem
Skandal KPSS'de yeni detay! Aynı dershanedeki 21 öğrenci mercek altında
Skandal KPSS'de yeni detay! Aynı dershanedeki 21 öğrenci mercek altındaSoruların sızdırıldığı yönündeki iddiaların ardından iptal edilen KPSS ile ilgili soruşturma derinleşiyor. DDK'dan sosyal medya uyarısı gelirken, yeni detaylar da ortaya çıkıyor.
5.08.2022Haberler
3 yıl sonra televizyonda gördü, bu sözlerle anlattı! Cem Muhammet'in dikkat çeken tavrı
3 yıl sonra televizyonda gördü, bu sözlerle anlattı! Cem Muhammet'in dikkat çeken tavrıBursa'da Çekirge Devlet Hastanesi'nde Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yapan Dr. Enis Koçak, teyzesi Kamuran Pınar Acar tarafından kaçırılıp çöp eve dönüştürülen dairede bitkin halde bulunan Cem Muhammet A.'yı, 3 yıl önce kalp rahatsızlığından ölen anneannesinin tedavisi sırasında tanıdığını söyledi.
5.08.2022Gündem
Sızıntı tespit edilen çöp tesisine kapatma kararı
Sızıntı tespit edilen çöp tesisine kapatma kararı Giresun’da, depolanan çöplerden çevreye atık su sızdığı tespit edilen, Görele ilçesine bağlı Çavuşlu beldesindeki katı atık bertaraf tesisinin; depolama şekli hava, su ve toprakta kirliliğe yol açtığı gerekçesiyle mahkemece kapatılmasına karar verildi.
5.08.2022Gündem
Saatlerin Anlamı 2022 ... Ters, Çift, Tek, Aynı ve Yansıma Saat Anlamları Nelerdir? Saatleri Aynı Görmek Ne Anlama Gelir?
Saatlerin Anlamı 2022 ... Ters, Çift, Tek, Aynı ve Yansıma Saat Anlamları Nelerdir? Saatleri Aynı Görmek Ne Anlama Gelir?Hayat döngüsü içerisinde önemli yere sahip olan saatler günde 24 kez çift, 13 kez ise ters saatlere denk gelir. Bu saatlerin bir anlamı bulunuyor. Saatlerin anlamı birçok kişi tarafından saat falı olarak da bilinir. Aşk, iş özel hayat ile ilgili yorumların yapıldığı bu saatlerin anlamı çift, ters ve üçlü olmasına göre farklılık gösteriyor. Saat anlamı akrep ve yelkovanın denk geldiği saatlere göre yorumlanır. Çift saatler daha olumlu bir anlam taşırken ters saatler olumsuzdur. Çift saatler 19.19, 20.20, 21.21, 22.22 ters saatler ise 04.40, 05.50, 10.01, 12.21, 13.31 şeklindedir. Üçlü saatler ise 01.11, 02.22, 03.33 vb. şeklindedir. Saatler ne anlama gelir? Saat anlamları 2022 içeriğimizden çift, ters, yansıma, aynı, üçlü, tek saatlerin, sayıların anlamını ve saat falı yorumlarını detaylı açıklamaları ile birlikte okuyabilirsiniz.
5.08.2022Yaşam
Aşı karşıtlarının hedef aldığı hekimler endişeli ‘Yaptırım istiyoruz’
Aşı karşıtlarının hedef aldığı hekimler endişeli ‘Yaptırım istiyoruz’Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarında artış yaşanırken, Kovid-19’a yönelik uyarılarda bulunan tanınmış hekimler de aşı karşıtlarının açık hedefi haline gelmiş durumda. Prof. Şenol’un ölümle tehdit edilmesi sonrası endişelerinin arttığını belirten bilim insanları, tehditlere karşı hukuki yaptırım istedi.
5.08.2022Gündem
Skandal KPSS'de yeni detay!  Aynı dershanedeki 21 öğrenci mercek altında
Skandal KPSS'de yeni detay! Aynı dershanedeki 21 öğrenci mercek altındaSoruların sızdırıldığı yönündeki iddiaların ardından iptal edilen KPSS ile ilgili soruşturma derinleşiyor. DDK'dan sosyal medya uyarısı gelirken, yeni detaylar da ortaya çıkıyor.
5.08.2022Gündem
Kazanamayanların umudu ek yerleştirmeye kalacak
Kazanamayanların umudu ek yerleştirmeye kalacakÜniversiteye girişte, merkezi yerleştirmede herhangi bir bölümü kazanamayanların bir şansı daha var: Ek yerleştirme.
5.08.2022Eğitim
‘Startup’lara ADIM ADIM yol haritası
‘Startup’lara ADIM ADIM yol haritasıTürkiye’de ekonominin yükselen yıldızı startup’lar... Startup’ların sayısı giderek artarken başarı şanslarını artırmak için dikkat etmeleri gereken noktalar bulunuyor.
İhracatçı şirketler kapış kapış gidiyor
İhracatçı şirketler kapış kapış gidiyor“Yılın geri kalanında Türkiye’ye ilgi devam edecek. Türkiye pazarı her durumda fırsatlar barındırıyor, tüketici pazarlara yakın bir konumda olması nedeniyle her zaman önem taşıyor”
ÖSYM Başkanı duyurdu: KPSS iptal edildi
ÖSYM Başkanı duyurdu: KPSS iptal edildiÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, 31 Temmuz'da yapılan KPSS oturumlarıyla ilgili son dakika kararı duyurdu. Ersoy, bu tarihteki KPSS oturumlarının iptal edildiğini kamuoyuyla paylaştı. Öte yandan yeni sınav takvimine ilişkin detaylar da belli oldu.
4.08.2022Haberler
Kilolarından kurtulmak isteyen kadın ‘kan kusarak’ öldü
Kilolarından kurtulmak isteyen kadın ‘kan kusarak’ öldüAfyonkarahisar’da mide küçültme ameliyatı olan 52 yaşındaki 2 çocuk annesi kadın, ameliyattan yaklaşık 2 ay sonra kan kusarak hayatını kaybetti. Ağzı ile birlikte boşaltım sisteminde meydana gelen yoğun kanama soncu hastaneye kaldırılan kadının yakınları kendilerine cenazesinin teslim edildiğini kaydederken, hastane yönetimi ise olayın değerlendirme sürecinde olduğunu belirtti.
4.08.2022Haberler
Son dakika... ÖSYM Başkanı duyurdu: KPSS iptal edildi
Son dakika... ÖSYM Başkanı duyurdu: KPSS iptal edildiÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, 31 Temmuz'da yapılan KPSS oturumlarıyla ilgili son dakika kararı duyurdu. Ersoy, bu tarihteki KPSS oturumlarının iptal edildiğini kamuoyuyla paylaştı. Öte yandan yeni sınav takvimine ilişkin detaylar da belli oldu.
4.08.2022Gündem
Mide küçültme ameliyatı sonrası feci ölüm
Mide küçültme ameliyatı sonrası feci ölümAfyonkarahisar’da mide küçültme ameliyatı olan 52 yaşındaki 2 çocuk annesi kadın, ameliyattan yaklaşık 2 ay sonra kan kusarak hayatını kaybetti. Ağzı ile birlikte boşaltım sisteminde meydana gelen yoğun kanama soncu hastaneye kaldırılan kadının yakınları kendilerine cenazesinin teslim edildiğini kaydederken, hastane yönetimi ise olayın değerlendirme sürecinde olduğunu belirtti.
4.08.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hukuk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.