Hukuk

Hukuk

Son dakika hukuk haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hukuk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hukuk haber sayfamızda...

Hukuk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 45.714 hukuk haberi bulunmuştur.
Beyaz Saray: Biden'ın, Putin ile ilişkisi Trump'ınkinden çok daha farklı olacak
Beyaz Saray: Biden'ın, Putin ile ilişkisi Trump'ınkinden çok daha farklı olacakBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden'ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ilişkisinin Donald Trump yönetiminden daha farklı olacağını açıkladı.
2.03.2021Dünya
Hukuk fakülteleri kaç yıl, 5 yıla mı çıktı, ne zaman 5 yıl olacak? Son dakika hukuk fakültesi öğrenim süresini Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!
Hukuk fakülteleri kaç yıl, 5 yıla mı çıktı, ne zaman 5 yıl olacak? Son dakika hukuk fakültesi öğrenim süresini Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!Hukuk fakültelerin eğitim süresi ile ilgili son dakika gelişmeleri gündemde merak ediliyor. Hukuk eğitimi 5 yıl oldu mu, kaç yıl soruları araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hukuk fakülteleri ile ilgili bir açıklama gerçekleştirdi. Peki hukuk fakülteleri kaç yıl, 5 yıla mı çıkacak?
2.03.2021Gündem
TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan İnsan Hakları Eylem Planı'na övgü: Ciddi bir yol haritası
TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan İnsan Hakları Eylem Planı'na övgü: Ciddi bir yol haritasıTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, sokaktaki insana, hane halkına dokunan İnsan Hakları Eylem Planı'nın 'Ciddi bir yol haritası' olduğunu belirterek yıldızları tarif eden değil, yıldızlara erişmeyi sağlayacak bir plan ve yol haritası olduğunu belirtti.
2.03.2021Gündem
Son dakika haberleri - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Sportif Direktör Emre Belözoğlu PFDK'ya sevk edildi.
Son dakika haberleri - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Sportif Direktör Emre Belözoğlu PFDK'ya sevk edildi.Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Sportif Direktör Emre Belözoğlu, "talimatlara aykırı hareket" nedeniyle PFDK'ya sevk edildi.
2.03.2021Fenerbahçe
MHP'li Levent Bülbül'den dikkat çeken 'fezleke' açıklaması
MHP'li Levent Bülbül'den dikkat çeken 'fezleke' açıklamasıMHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül, MHP'nin fezleke yol haritasını CNN TÜRK canlı yayınında anlattı. MHP'li Bülbül önemli açıklamalarda bulundu.
2.03.2021Haberler
Son dakika... MHP'li Levent Bülbül'den dikkat çeken 'fezleke' açıklaması
Son dakika... MHP'li Levent Bülbül'den dikkat çeken 'fezleke' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül, MHP'nin fezleke yol haritasını CNN TÜRK canlı yayınında anlattı. MHP'li Bülbül önemli açıklamalarda bulundu. İşte haberin ayrıntıları...
2.03.2021Gündem
AK Partili Özkan: Terörü destekleyen vekillerle ilgili gerekli adımları atacağız ​
AK Partili Özkan: Terörü destekleyen vekillerle ilgili gerekli adımları atacağız ​AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "Hukuk ve anayasa çerçevesinde, terör örgütünü destekleyen bütün milletvekilleriyle ilgili gerekli adımları atacağız. Bu anlamda hükümetimizin kararlılığı tamdır" dedi.
2.03.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan madde madde açıkladı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan madde madde açıkladı!Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Hangi dine mensup olursa olsun, kamu ve özel sektör çalışanları ile öğrencilerin, kendi dini bayramlarında izinli sayılmalarını sağlıyoruz. Katalog suçlarının kapsamını daraltıyoruz. Tutuklamanın istisna olduğuna dair ilkenin altını çiziyoruz' dedi.
2.03.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: İnsan Hakları Eylem Planı nedir?
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: İnsan Hakları Eylem Planı nedir?İnsan Hakları Eylem Planı nedir? Cumhurbaşkanı Erdoğan İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. İnsan Hakları Eylem Planı ile ilgili ayrıntılar ise merak konusu. İşte İnsan Hakları Eylem Planı ile ilgili merak edilenler ve amaçlar.
2.03.2021Gündem
Son dakika: Erdoğan'dan evlenecek olan gençlere müjde!
Son dakika: Erdoğan'dan evlenecek olan gençlere müjde!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan evlenecek olan gençlere yardım kapsamının genişleyeceğini söylerken avukatlardan alınan vergi oranının düşürüleceğini söyledi.
2.03.2021Ekonomi
Ankara Barosundan, köpek ölümleriyle ilgili suç duyurusu!
Ankara Barosundan, köpek ölümleriyle ilgili suç duyurusu!Ankara Barosu, 20 köpek ölüsü bulunmasıyla ilgili, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu. Dilekçede, telef edilen köpeklerin tüm Ankara halkına ait olduğu ve sahipsiz sayılmalarının mümkün olmadığı belirtildi.
2.03.2021Gündem
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan madde madde açıkladı! Kamu ve özel sektörde izinli sayılacaklar
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan madde madde açıkladı! Kamu ve özel sektörde izinli sayılacaklarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Hangi dine mensup olursa olsun, kamu ve özel sektör çalışanları ile öğrencilerin, kendi dini bayramlarında izinli sayılmalarını sağlıyoruz. Katalog suçlarının kapsamını daraltıyoruz. Tutuklamanın istisna olduğuna dair ilkenin altını çiziyoruz' dedi.
2.03.2021Siyaset
Mermer ocağının kadın patronu "maden işi erkek işi" algısını yıkıp firmasını büyüttü
Mermer ocağının kadın patronu "maden işi erkek işi" algısını yıkıp firmasını büyüttüGenç yaşta ailesinin mermer şirketinin başına geçen Melike Alpay Özmen, yeni projeler ve katma değeri yüksek ürünlerle firmasını büyüttü, sektördeki kadın istihdamının artmasını sağladı.
2.03.2021Haberler
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklamasıGelen son dakika haberine göre; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşma yaptı. Erken seçim tartışmalarıyla ilgili Bahçeli, 'Erken seçim tartışmalarının sıcak gündemde tutulması maksadıyla açıklama yapanlar 2023 haziran ayını beklemek durumunda olduklarını bir kez daha hatırlatmayı lüzumlu görüyoruz. HDP ile yasak ittifak şemsiyesi altında toplananlar içine düştükleri zilletin bedelini er yada geç ödeyeceklerdir' dedi.
2.03.2021Siyaset
Çin ve Japonya arasında harita krizi
Çin ve Japonya arasında harita kriziJaponya, Doğu Çin Denizi'ndeki tartışmalı Senkaku Adalarını "iç bölgesi" olarak gösteren Çin'in, "uluslararası hukuku ihlal ettiğini" bildirdi.
2.03.2021Dünya
Son Dakika... Adalet Bakanı Gül duyurdu! 'Yeni bir sayfa açacağız'
Son Dakika... Adalet Bakanı Gül duyurdu! 'Yeni bir sayfa açacağız'Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İnsan Hakları Eylem Planı'na ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün açıklayacağı eylem planıyla ilgili Bakan Gül, 'Milletimizle beraber yapacağımız 83 milyonun anayasası ile demokrasi tarihimize yeni bir sayfa açacağız. İnsan Hakları Eylem Planı ülkemize, devletimize ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun' dedi.
2.03.2021Siyaset
‘Yeni anayasa reformun tacı’
‘Yeni anayasa reformun tacı’Cumhurbaşkanı Erdoğan, hukuk reformu kapsamında hazırlanan İnsan Hakları Eylem Planı’nın detaylarını, bugün kamuoyuna açıklayacak. Erdoğan, “Yeni anayasa hazırlama teklifimiz bu eylem planının da adeta çatısını, yani tacını oluşturuyor” dedi.
2.03.2021Siyaset
Siber tacizde hapis yaptırımı
Siber tacizde hapis yaptırımıKovid-19 salgınıyla birlikte internet kullanımı arttı, buna bağlı olarak siber taciz ve zorbalığa maruz kalma oranları yükseldi. Yaşar Üniversitesi’nden Prof. Dr.  Mustafa Erdem, “Bu tarz suçlar hiçbir zaman cezasız kalmaz” dedi.
1.03.2021Ege
AK Partili Cahit Özkan'dan yeni anayasa açıklaması
AK Partili Cahit Özkan'dan yeni anayasa açıklamasıAK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, darbecilere karşı olan herkesin yeni anayasa inisiyatifine, çağrısına "amasız", "fakatsız" destek vermesinin acılarla dolu darbe ve vesayet süreçlerine en güzel cevap olacağını söyledi.
1.03.2021Siyaset
Nafaka Nedir, Neden Verilir? Nafaka Nasıl Hesaplanır Ve Çeşitleri Nelerdir?
Nafaka Nedir, Neden Verilir? Nafaka Nasıl Hesaplanır Ve Çeşitleri Nelerdir?Nafaka birçok anlama gelmektedir. Günlük hayatta sıklıkla karşımıza çıkan nafaka kavramı tam olarak neyi anlatmaktadır, bunu tam olarak bilmek mümkün olmayabilir. Nafaka nedir? Neden verilir? Nafaka nasıl hesaplanır ve çeşitleri nelerdir? İşte tüm sorulara cevap olacak önemli bilgileri sizler için derledik.
1.03.2021Yaşam
Ekonomiye değer katanlara ödül
Ekonomiye değer katanlara ödülBursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından 47. kez düzenlenen ‘Ekonomiye Değer Katanlar Ödülleri’ açıklandı. Kovid-19 salgını sebebiyle bu yıl ilk defa dijital platformlarda duyurulan etkinlik kapsamında 4 ayrı kategoride 51 firma ödül aldı. İhracat kategorisinin lideri Oyak Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş. olurken kurumlar vergisi lideri Limak Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş. oldu. Gelir vergisinde ilk sırada Şükrü Karagül yer alırken ayrıca 21 sektörün lideri 21 firma da ödül aldı.
1.03.2021Ekonomi
‘Kara bir leke’
‘Kara bir leke’28 Şubat darbesinin 24’üncü yıldönümünde devletin zirvesi, yazılı olarak ve sosyal medya aracılığıyla çok sayıda mesaj paylaştı. Mesajlarda 28 Şubat “tarihte kara bir leke” olarak değerlendirildi
1.03.2021Siyaset
İsmek Nedir? En Fazla Tercih Edilen İsmek Kursları Hangileridir?
İsmek Nedir? En Fazla Tercih Edilen İsmek Kursları Hangileridir?İSMEK 1996 yılında kurulmuştur. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK), anlamına gelmektedir. Tamamen insanlara hizmet sağlamak amacı ile kurulmuştur. İnsanların hayat kalitesini arttırmak ve ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmak en önemli görevleri arasındadır. Başka birçok ile ve ilçeye örnek olan bir hizmettir. İş gücü ve insan kalitesini büyük ölçüde arttırmaktadır. Gencinden yaşlısına birçok insana yardımcı olmuş ve olmaya devam etmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.
1.03.2021Eğitim
Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'ın sığınmacıları geri itmesine tepki
Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'ın sığınmacıları geri itmesine tepkiDışişleri Bakanlığı, Yunanistan'ın sığınmacıları geri itmesine ilişkin, "Yunan hükümetini ve geri itmelere dahil olan tüm unsurları, uluslararası hukukun, AB hukukunun ve 18 Mart Mutabakatı'nın yasakladığı geri itmelere, insanlık onuruna aykırı muamelelere ve insan hakları ihlallerine son vermeye çağırıyoruz." ifadesini kullandı.
28.02.2021Dünya
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan 28 Şubat paylaşımı
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan 28 Şubat paylaşımıAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, 28 Şubatçılar neyi hedeflediyse milletin tersini gerçekleştirerek, darbecileri ve vesayet odaklarını bertaraf ettiğini belirtti.
28.02.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

İnsan Hakları Eylem Planıson dakika haberlermhpfezlekenavalnıy

Hukuk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.