Hürkuş

Hürkuş

Son dakika Hürkuş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hürkuş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hürkuş haber sayfamızda...

Hürkuş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 452 hurkus haberi bulunmuştur.
Fahrettin Altun, Erdoğan'ın liderliğinde yapılan yatırımları paylaştı
Fahrettin Altun, Erdoğan'ın liderliğinde yapılan yatırımları paylaştı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yapılan yatırımları paylaştı.
7.10.2021Haberler
Fahrettin Altun, Erdoğan'ın liderliğinde yapılan yatırımları paylaştı
Fahrettin Altun, Erdoğan'ın liderliğinde yapılan yatırımları paylaştıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yapılan yatırımları paylaştı.
7.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST'te
Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST'teCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile Anadolu Ajansının Global İletişim Ortağı olduğu Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'e geldi.
25.09.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST kararını duyurdu! Önümüzdeki yıl değişiyor
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST kararını duyurdu! Önümüzdeki yıl değişiyorGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TEKNOFEST alanında önemli açıklamalarda bulundu.. SİHA'ların Türkiye'nin gücünü göstermek için uçtuğunu belirten Erdoğan, 'TEKNOFEST'in yüreği kıpır kıpır atan genç mucitleri, inşallah 2053 ve 2071 Türkiye'sinin mimarları olacaktır.' dedi. Önümüzdeki yıl TEKNOFEST'i uluslararası bir marka haline getirileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Can Azerbaycan'dan başlayarak dost ve müttefik ülkelerde de düzenleyeceğiz' ifadelerine yer verdi.
25.09.2021Siyaset
Türkiye'de 5G'nin kullanımı için hedef açıklandı
Türkiye'de 5G'nin kullanımı için hedef açıklandıUlaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, "Hedefimiz 2023 yılında vatandaşlarımızın en yüksek yerlilik oranına sahip olacak şekilde 5G'yi kullanmaya başlıyor olması." dedi.
23.09.2021Teknoloji
TEKNOFEST kapılarını açtı
TEKNOFEST kapılarını açtıHavacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST başladı.
22.09.2021Ekonomi
Selçuk Bayraktar: TEKNOFEST dünyada açık ara farkla rekor şekilde başvuru aldı
Selçuk Bayraktar: TEKNOFEST dünyada açık ara farkla rekor şekilde başvuru aldıHavacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, bu yıl bir dizi sürprizle ziyaretçilerini ağırlayacak. TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, Türkiye'nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu kurumları, medya kuruluşları ve üniversitelerin de aralarında bulunduğu 72 paydaşın destekleriyle İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yarın başlayacak ve 26 Eylül'de sona erecek.
20.09.2021Teknoloji
Savunma Sanayii Başkanı Demir, SAHA İstanbul Genel Kurulu'nda konuştu
Savunma Sanayii Başkanı Demir, SAHA İstanbul Genel Kurulu'nda konuştuCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, artık bir şeyleri yerlileştirmenin yanında dünyada insanların bakacağı ve özeneceği, "Türkiye'de bunlar da yapılıyor" diyeceği, yeni buluş, teknoloji ve oyun değiştirecek ürünlerden bahsedecekleri günlerin yakın olduğunu umduklarını söyledi.
19.09.2021Ekonomi
GÖKBEY ve AKSUNGUR ilk kez TEKNOFEST'E özel uçuş yapacak
GÖKBEY ve AKSUNGUR ilk kez TEKNOFEST'E özel uçuş yapacakTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından  geliştirilen ürünlerin sergileneceği TEKNOFEST 2021'de HÜRKUŞ, AKSUNGUR ve GÖKBEY  uçuş gösterisi gerçekleştirecek.
18.09.2021Teknoloji
Nefes kesen anlar! Finali Türk Yıldızları yaptı
Nefes kesen anlar! Finali Türk Yıldızları yaptıEskişehir'de Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi'nce bu yıl altıncı kez düzenlenen, yerli ve yabancı akrobasi pilotlarının katıldığı hava gösterileri nefes kesti. Türk Hava Kuvvetlerinin göz bebeği Türk Yıldızları ile Hürkuşun da yer aldığı gösterilerde, Türkiyenin ilk akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk, 22 yıllık profesyonel akrobasi kariyerini bitirdiğini açıklayıp son gösterisini Mor Menekşe isimli uçağıyla yaptı. Öztürk, gösteri bitiminde alkışlarla, omuzlarda taşınarak uğurlandı.
12.09.2021Gündem
Coşku göklerde!
Coşku göklerde!İzmir’in kurtuluşu 9 Eylül, Gündoğdu Meydanı’nda kutlanacak. Airshow, 12 farklı hava gösteri ekibi, 50’nin üzerinde hava aracı ve pilotlarla yapılacak
7.09.2021Ege
Son dakika! AK Parti MYK sonrası Ömer Çelik'ten açıklamalar
Son dakika! AK Parti MYK sonrası Ömer Çelik'ten açıklamalarAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, "Mültecilere sahip çıkma görevini Türkiye tek başına yerine getirmiştir. Bundan sonra Türkiye'nin bir tane daha göçmen alacak durumu yoktur." ifadelerini kullandı. Çelik, 'Yüzde 7 seçim barajı netleşmiştir. Cumhur İttifakı'nın yaklaşımı budur.' sözlerine yer verdi.
2.09.2021Siyaset
‘Kimsenin kapısında dilenci olmayacağız’
‘Kimsenin kapısında dilenci olmayacağız’Türkiye’nin savunma sanayi alanında yerli ve milli bir şekilde ilerlemesine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık İHA’larımız var mı? Artık SİHA’larımız var mı? Artık Akıncılarımız var mı? Hepsi var. Bundan sonra kimsenin kapısında dilenci olmayacağız” dedi
1.09.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan İHA ve SİHA mesajı! 'Bunlar bize yetmez' dedi ve müjdeyi verdi
Son dakika: Erdoğan'dan İHA ve SİHA mesajı! 'Bunlar bize yetmez' dedi ve müjdeyi verdiSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Artık İHA'larımız, SİHA'larımız, Akıncılarımız var... Artık kapılarda dilenci değiliz, tam aksine şimdi herkes bizden talep ediyor. " ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Her alanda reformaları kararlılıkla sürdürerek savunma sanayiimizin derinliğini artırarak, dünyanın en eski geleneğine sahip ordumuzu daha da güçlendireceğiz." sözlerine yer verdi. Erdoğan konuşmasında 'Bunlar bize yetmez. Şimdi Hürkuş'umuzu da yapacağız' müjdesini verdi.
31.08.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kötü komşular bizi ev sahibi yaptı"
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kötü komşular bizi ev sahibi yaptı"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Artık İHA'larımız, SİHA'larımız, Akıncılarımız var... Artık kapılarda dilenci değiliz, tam aksine şimdi herkes bizden talep ediyor. " ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Her alanda reformaları kararlılıkla sürdürerek savunma sanayiimizin derinliğini artırarak, dünyanın en eski geleneğine sahip ordumuzu daha da güçlendireceğiz." sözlerine yer verdi. Erdoğan konuşmasında 'Bunlar bize yetmez. Şimdi Hürkuş'umuzu da yapacağız' müjdesini verdi.
31.08.2021Haberler
‘Dünyanın en ileri üç ülkesinden biri olduk’
‘Dünyanın en ileri üç ülkesinden biri olduk’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorlu’da Baykar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) Teslimat ve Kurs Bitirme Töreni’ne katıldı.
30.08.2021Siyaset
Savunma sanayi bürokratıyla akılalmaz diyalog: Siz tercümanlığımızı yapın yeter!
Savunma sanayi bürokratıyla akılalmaz diyalog: Siz tercümanlığımızı yapın yeter!Türk savunma sanayisinin güvenlik güçlerinin envanterine kazandırdığı insansız hava araçlarına Bayraktar AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) da ekleniyor. Teslim töreninde açıklamalarda bulunan Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, insansız savaş uçağının 2 yıl sonra 2023 yılında göklerde olacağını belirtti. Selçuk Bayraktar, 2004 yılında ilk İHA denemelerinde bir bürokratın kendilerine "Evladım, akıllı çocuklarsınız. Siz tercümanlığımızı yapın yeter, daha da fazla zorlamayın" dediğini anlattı.
29.08.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Akıncı TİHA envantere girdi! Erdoğan çok net açıkladı: İlk 3 ülke arasındayız
Son dakika haberi: Akıncı TİHA envantere girdi! Erdoğan çok net açıkladı: İlk 3 ülke arasındayızSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Baykar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) Teslimat ve Mezuniyet Töreni'ne katıldı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Akıncı TİHA ile birlikte Türkiye bu teknolojide dünyanın en ileri üç ülkesinden biri olmuştur " dedi.
29.08.2021Siyaset
Selçuk Bayraktar müjdeyi verdi: 2023'te göklerde olacak
Selçuk Bayraktar müjdeyi verdi: 2023'te göklerde olacakTürk savunma sanayisinin güvenlik güçlerinin envanterine kazandırdığı insansız hava araçlarına Bayraktar AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) da ekleniyor. Teslim töreninde açıklamalarda bulunan Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, insansız savaş uçağının 2 yıl sonra 2023 yılında göklerde olacağını belirtti. Selçuk Bayraktar, 2004 yılında ilk İHA denemelerinde bir bürokratın kendilerine "Evladım, akıllı çocuklarsınız. Siz tercümanlığımızı yapın yeter, daha da fazla zorlamayın" dediğini anlattı.
29.08.2021Haberler
SOLOTÜRK'e Polonya'da yoğun ilgi! Görüntüler paylaşıldı
SOLOTÜRK'e Polonya'da yoğun ilgi! Görüntüler paylaşıldıMilli Savunma Bakanlığı, SOLOTÜRK'ün Polonya'da düzenlediği gösteriye ait görüntüleri sosyal medyadan paylaştı. Polonya halkı gösteriyi ilgiyle takip etti.
26.08.2021Gündem
‘Savunma ihracatı 3 milyar $’ı aştı’
‘Savunma ihracatı 3 milyar $’ı aştı’Türkiye’nin İHA üretiminde dünyanın önde gelen üç-dört ülkesinden biri olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Daha önce 250 milyon doları bile bulmayan savunma ve havacılık ihracatımız 3 milyar dolar sınırını geride bıraktı” dedi
18.08.2021Ekonomi
Bakan Akar: Firmalarımız milletçe gurur kaynağımız oldu
Bakan Akar: Firmalarımız milletçe gurur kaynağımız olduMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Başta yerli ve milli İHA, SİHA'lar olmak üzere TSK tarafından kullanılarak sahada yeteneklerini ispatlamış bu silah sistemlerimizi uluslararası standartlarda tasarlayan, üreten ve ihraç eden yerli ve milli firmalarımız; dünya devleri ile yarışır hale gelmiş, milletçe gurur kaynağımız olmuştur." dedi.
17.08.2021Siyaset
TUSAŞ'ın yerlileştirme çalışmaları sürüyor: 500 milyon dolar
TUSAŞ'ın yerlileştirme çalışmaları sürüyor: 500 milyon dolarTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), 250 civarında  yerli ve milli firmayla sürdürdüğü 600'ün üzerinde hava aracı komponentinin  yerlileştirme çalışmalarını tamamlandığında gelecek yıllarda toplam 500 milyon  dolarlık yurt dışı tedarikinin önüne geçmiş olacak.
13.07.2021Teknoloji
TUSAŞ'ın yerlileştirme çalışmalarıyla 500 milyon dolar Türkiye'de kalacak
TUSAŞ'ın yerlileştirme çalışmalarıyla 500 milyon dolar Türkiye'de kalacakTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), 250 civarında yerli ve milli firmayla sürdürdüğü 600'ün üzerinde hava aracı komponentinin yerlileştirme çalışmalarını tamamlandığında gelecek yıllarda toplam 500 milyon dolarlık yurt dışı tedarikinin önüne geçmiş olacak.
13.07.2021Ekonomi
Hassas Güdüm Kiti-82 kullanıma hazır
Hassas Güdüm Kiti-82 kullanıma hazırSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumunda (MKEK) planlanan değişikliğe ilişkin "MKEK özelleştiriliyor" şeklinde dezenformasyon yürütüldüğünü belirterek, "Mecliste görüşülecek kanun teklifine göre, MKEK özelleştirilmeyecek, aksine kamu hüviyetini kanunla korumaya devam edecek. MKEK, sermayesi Hazinede, yönetimi, hak ve yetkileri Milli Savunma Bakanlığında olan özel hukuk hükümlerine tabi bir kamu şirketine dönüşecek." dedi.
24.06.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

teknofesterdoğancumhurbaşkanırecep tayyip erdoğanson dakika haber

Hürkuş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.