Tusaş

Tusaş

Son dakika TUSAŞ haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TUSAŞ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TUSAŞ haber sayfamızda...

Tusaş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 910 tusas haberi bulunmuştur.
Boeing'den TUSAŞ'a teslimat ve kalite ödülü
Boeing'den TUSAŞ'a teslimat ve kalite ödülüTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), stratejik ortağı Boeing tarafından son 12 aydaki teslimat ve kalite performansı ile "Boeing Premier Bidder Programı"na katılma hakkı kazandı.
24.06.2021Ekonomi
Milli İHA'lar yerli uydu terminalleriyle uçuyor
Milli İHA'lar yerli uydu terminalleriyle uçuyorİnsansız hava araçları (İHA) için geliştirilen yerli uydu terminalleri Anka-S ve Aksungur ile 500 saatlik uçuş süresine ulaştı.
23.06.2021Teknoloji
Son dakika: Türkiye'nin 'gözbebeği' için flaş adım!
Son dakika: Türkiye'nin 'gözbebeği' için flaş adım!Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu sivil ve askeri helikopter için bir dizi proje yürüten Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ), büyük helikopterlere yönelik tasarım organizasyonu yeterliği alarak yerli ve milli helikopterleri müşterileriyle buluşturmak için önemli bir adım attı.
21.06.2021Ekonomi
Yerli ve milli helikopterlerin yolu açıldı
Yerli ve milli helikopterlerin yolu açıldıTürkiye'nin ihtiyaç duyduğu sivil ve askeri helikopter için bir dizi proje yürüten Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ), büyük helikopterlere yönelik tasarım organizasyonu yeterliği alarak yerli ve milli helikopterleri müşterileriyle buluşturmak için önemli bir adım attı.
21.06.2021Ekonomi
Milli Muharip Uçak ilk uçuş tarihi verildi! Sözleşme imzalandı
Milli Muharip Uçak ilk uçuş tarihi verildi! Sözleşme imzalandıAkdeniz Üniversitesi (AÜ) Antalya Teknokent ile Türk savunma sanayisinin önemli kuruluşlarından TUSAŞ arasında sözleşme imzalandı. TUSAŞ, 2023 yılında hangardan çıkacak Milli Muharip Uçak'ın yazılımlarını Antalya'da gerçekleştirecek.
19.06.2021Teknoloji
Çok amaçlı rüzgâr  tüneli geliyor
Çok amaçlı rüzgâr tüneli geliyorTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) bünyesinde hava araçlarının rüzgar tüneli testlerinin yerli ve milli imkanlarla gerçekleştirilmesine yönelik olarak Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın 2’nci büyük ses altı rüzgar tüneli tesisinin inşaatı devam ediyor.
19.06.2021Ekonomi
Türkiye'de en büyük, Avrupa'da ikinci! Yapımı başladı
Türkiye'de en büyük, Avrupa'da ikinci! Yapımı başladıTürkiye, savunma sanayinde kendisini geliştirmeye devam ediyorken TUSAŞ'tan yeni bir haber geldi. Türkiye'nin en büyük rüzgar tüneli olarak adlandırılan tesisin inşaatı başladı.
18.06.2021Teknoloji
TUSAŞ, TCI ile yeni iş birliğine adım attı
TUSAŞ, TCI ile yeni iş birliğine adım attıTürk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) ve TCI Kabin İçi Sistemleri AŞ arasında gerçekleştirilen iş birliği kapsamında, Hava SOJ uçaklarının iç kabin tasarımı ve komponentlerinin üretim ve tedariki ile montajı gerçekleştirilecek.
14.06.2021Uzmanpara
Milli Muharip Uçak için teknolojik seferberlik
Milli Muharip Uçak için teknolojik seferberlikTürkiye'nin en önemli teknoloji projelerinden Milli Muharip Uçak (MMU) için ülkedeki tüm kabiliyetler bir araya getirilerek, kapsamlı bir çalışma yapılıyor.
11.06.2021Teknoloji
Dünya F-35'leri değil Türk İHA'larını konuşacak
Dünya F-35'leri değil Türk İHA'larını konuşacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin savaşan insansız hava aracı (İHA) teknolojisine yatırım yapan birkaç ülkeden biri olduğunu belirterek, "Biz savaşan İHA'larımızı piyasaya çıkardığımızda emin olun dünya F-35’leri değil Türkiye’nin geliştirdiği savaşan İHA'ları konuşacak." dedi.
9.06.2021Teknoloji
Türkiye'nin en değerli markası THY bu yıl da tahtını korudu
Türkiye'nin en değerli markası THY bu yıl da tahtını koruduUluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance'ın araştırmasına göre, Türk Hava Yolları (THY), 1 milyar 605 milyon dolara yaklaşan marka değeriyle 2019 ve 2020 yıllarında olduğu gibi bu yıl da "Türkiye'nin en değerli markası" oldu.
9.06.2021Ekonomi
Aksungur İHA yangınla mücadelede görev alacak
Aksungur İHA yangınla mücadelede görev alacakTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen insansız hava aracı (İHA) Aksungur, Orman Genel Müdürlüğünün hizmetine girdi.
3.06.2021Teknoloji
Hürkuş HYEU pilot eğitimlerinde kullanılacak
Hürkuş HYEU pilot eğitimlerinde kullanılacakHürkuş'un yeni versiyonu Hürkuş Hava Yer Entegrasyon Uçağının (HYEU) pilotların eğitimlerinde kullanılacağı belirtildi.
1.06.2021Teknoloji
Uluslararası Anadolu Ankası-2021 Tatbikatı'na Hürkuş da katıldı
Uluslararası Anadolu Ankası-2021 Tatbikatı'na Hürkuş da katıldıTürk Silahlı Kuvvetleri'nin ev sahipliğinde jetler, helikopterler ve kurtarma timleriyle müşterek hava yer entegrasyonu görevlerini içeren senaryoların icra edildiği 'Uluslararası Anadolu Ankası-2021 Tatbikatı' nefesleri kesti. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından tasarlanan Hürkuş'un yeni modernize edilen HYEU (Hava Yer Entegrasyon Uçağı) uçağı da ilk kez resmi bir tatbikatta görev aldı.
31.05.2021Haberler
Nefes kesen anlar! Hürkuş da katıldı
Nefes kesen anlar! Hürkuş da katıldıTürk Silahlı Kuvvetleri'nin ev sahipliğinde jetler, helikopterler ve kurtarma timleriyle müşterek hava yer entegrasyonu görevlerini içeren senaryoların icra edildiği 'Uluslararası Anadolu Ankası-2021 Tatbikatı' nefesleri kesti. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından tasarlanan Hürkuş'un yeni modernize edilen HYEU (Hava Yer Entegrasyon Uçağı) uçağı da ilk kez resmi bir tatbikatta görev aldı.
31.05.2021Ekonomi
Astronot seçimi yakında başlıyor!
Astronot seçimi yakında başlıyor!Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, uydu teknolojilerindeki çeşitli kabiliyetlerin birleştirildiği bir uydu şirketinin yakın zamanda hayata geçirileceğini bildirdi. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır da Milli Uzay Programı'na ilişkin bilgi verdi. Kacır, 2023'te milli ve özgün teknolojiler kullanılarak Ay ile teması gerçekleştirmeyi, 2028'de Ay'a yumuşak iniş yapmayı hedeflediklerini belirtti. Mehmet Fatih Kacır, "Programımızdaki bir diğer önemli adım ilk Türk astronotumuzu bir bilim misyonu çerçevesinde uzaya göndermek olacak. Astronot adaylarımızın seçimine yakın bir vakitte başlamayı planlıyoruz" dedi.
29.05.2021Teknoloji
Türkiye'nin ilk 500 sanayi kuruluşu araştırmasına ASO'dan 37 firma girdi
Türkiye'nin ilk 500 sanayi kuruluşu araştırmasına ASO'dan 37 firma girdiİstanbul Sanayi Odasının (İSO) hazırladığı "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması"nda geçen yıl 37 Ankara Sanayi Odası (ASO) üyesi firma yer aldı.
27.05.2021Ekonomi
Milli Muharip Uçak için teslimat tarihi ortaya çıktı
Milli Muharip Uçak için teslimat tarihi ortaya çıktıTürk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, Türkiye'nin en önemli projesi Milli Muharip Uçak'ın 2028'de Türk Hava Kuvvetlerine yerli ve milli olarak teslim edileceğini bildirdi.
26.05.2021Teknoloji
Gökbey Helikopteri limitleri zorluyor
Gökbey Helikopteri limitleri zorluyorTUSAŞ Gökbey Helikopteri Program Müdürü Gökhan Tursun "Özellikle uçuş testlerinde helikopterin limitlerine ağırlık, denge, hız, irtifa anlamında çıkıyoruz. En önemli özelliklerinden biri otopilotu kendimiz geliştiriyoruz. Bu kapsamda otopilot testlerine de başlamış durumdayız" dedi.
25.05.2021Haberler
Son Dakika: Gökbey limitleri zorluyor! İlk teslimat için tarih verildi
Son Dakika: Gökbey limitleri zorluyor! İlk teslimat için tarih verildiGelen son dakika haberine göre; TUSAŞ Gökbey Helikopteri Program Müdürü Gökhan Tursun "Özellikle uçuş testlerinde helikopterin limitlerine ağırlık, denge, hız, irtifa anlamında çıkıyoruz. En önemli özelliklerinden biri otopilotu kendimiz geliştiriyoruz. Bu kapsamda otopilot testlerine de başlamış durumdayız" dedi.
25.05.2021Teknoloji
Son Dakika Haberler: Görüntüleri yayınlandı! Türkiye'nin yeni füzeleri böyle hazırlanıyor
Son Dakika Haberler: Görüntüleri yayınlandı! Türkiye'nin yeni füzeleri böyle hazırlanıyorGelen son dakika haberine göre; Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü, yüksek teknoloji ürünü bir dizi füze ve mühimmatı güvenlik güçlerinin kullanımına sunmaya hazırlanıyor. İşte haberin ayrıntıları...
22.05.2021Teknoloji
Türkiye'de bir ilki gerçekleştirecek! Büyük test
Türkiye'de bir ilki gerçekleştirecek! Büyük testTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), tam statik teste tabi tuttuğu GÖKBEY helikopteri ile Türkiye'de bir ilke imza atacak.
21.05.2021 Teknoloji
Bakan güzel haberi duyurdu: Mahmutbey trafiğini rahatlatacak
Bakan güzel haberi duyurdu: Mahmutbey trafiğini rahatlatacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Asrın projelerinden biri olan Kuzey Marmara Otoyolumuzun son kesimini de 21 Mayıs Cuma günü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle hizmete açacağız" dedi.
18.05.2021Haberler
Bakan güzel haberi duyurdu: Mahmutbey trafiğini rahatlatacak
Bakan güzel haberi duyurdu: Mahmutbey trafiğini rahatlatacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Asrın projelerinden biri olan Kuzey Marmara Otoyolumuzun son kesimini de 21 Mayıs Cuma günü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle hizmete açacağız" dedi.
18.05.2021Ekonomi
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Kavşağı hizmete açıldı
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Kavşağı hizmete açıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yapımı tamamlanan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Köprülü Kavşağı'yla Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayii Bölgesi'nin Anadolu Otoyolu'na doğrudan katılımının sağlandığını söyledi.
18.05.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

TusaşTürkiyemilli muharip uçakuçakhürkuş

Tusaş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.