Tusaş

Tusaş

Son dakika TUSAŞ haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TUSAŞ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TUSAŞ haber sayfamızda...

Tusaş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.412 tusaş haberi bulunmuştur.
'Türk ordusunun etkinliği ve caydırıcılığı daha da artacaktır'
'Türk ordusunun etkinliği ve caydırıcılığı daha da artacaktır' Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, 'İnsanlı Hava Platformları İmza Töreni'nde konuşarak, "Türkiye, artık kendi savaş uçağını, eğitim ve jet uçaklarını, helikopterlerini üretebilen dünyanın sayılı ülkelerinden biri oldu. Söz konusu ürünlerin seri üretiminin başlaması ve envantere girmesiyle semaların yılmaz koruyucusu olan Hava Kuvvetlerimiz, Türkiye'nin hak ve menfaatlerini daha güçlü şekilde koruyacak, Türk ordusunun etkinliği ve caydırıcılığı daha da artacaktır" şeklinde konuştu.
18.04.2024 Gündem
Savunma sanayiinden Azerbaycan çıkarması
Savunma sanayiinden Azerbaycan çıkarması Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün ve sektör temsilcilerinden oluşan heyet, Azerbaycan’a iki gün süren bir ziyaret gerçekleştirdi.
3.04.2024 Gündem
Haluk Görgün: Azerbaycan ile iki devlet tek millet olarak birlikte üreterek gelişeceğiz
Haluk Görgün: Azerbaycan ile iki devlet tek millet olarak birlikte üreterek gelişeceğiz Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, "Türk savunma sanayii olarak bizler, her daim ve her koşulda Azerbaycan devletinin ve halkının yanında olmaya devam edeceğiz. Azerbaycan ile iki devlet, tek millet olarak birlikte üreterek gelişeceğiz" dedi.
2.04.2024 Gündem
Aliyev, Savunma Sanayii Başkanı Görgün’ü kabul etti
Aliyev, Savunma Sanayii Başkanı Görgün’ü kabul etti Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün’ü kabul etti.
2.04.2024 Ekonomi
Bakan Kacır Türksat 6A ile ilgili son bilgileri aktardı! 'Gözümüz daha da ilerilerde, daha yükseklerde'
Bakan Kacır Türksat 6A ile ilgili son bilgileri aktardı! 'Gözümüz daha da ilerilerde, daha yükseklerde' Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Uşak'ın ardından bir dizi temasta bulunmak için Afyonkarahisar'a geldi. Bakan Kacır ilk olarak Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde (AKÜ), Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı ile Gençlik Buluşması’nda öğrencilerle bir araya geldi.
28.03.2024 Gündem
Bakan Kacır duyurdu: Hürjet Kayseri'de üretilecek
Bakan Kacır duyurdu: Hürjet Kayseri'de üretilecek Kayserili sanayici ve işadamlarıyla iftar programında bir araya gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Mehmet Kacır, "100 yılın ardından TOMTAŞ Kayseri'de vücut buluyor. İşte Türkiye'nin iftihar vesilelerinden Hürjet inşallah bu yıl sonundan itibaren Kayseri'de üretiliyor" dedi.
23.03.2024 Ekonomi
Bakan Kacır: Türksat 6A'yı Temmuz'da uzaya göndereceğiz
Bakan Kacır: Türksat 6A'yı Temmuz'da uzaya göndereceğiz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, ilk milli haberleşme uydusu Türksat 6A projesinin yüzde 81,4 yerlilik oranıyla üretim süreçlerinin tamamlandığını belirterek, "İnşallah uydumuzu 8 Temmuz haftasında uzaya göndermeye hazırlanıyoruz" dedi.
23.03.2024 Ekonomi
Türkiye’nin ilk askeri uçak motoru başarıyla ateşlendi
Türkiye’nin ilk askeri uçak motoru başarıyla ateşlendi TUSAŞ Motor Sanayii (TEI) tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk askeri uçak motoru TEI-TF6000 başarıyla ateşlendi.
22.03.2024 Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emeklilere promosyon müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emeklilere promosyon müjdesi Kayseri'de düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilere müjdeli haberi paylaştı.
21.03.2024 Gündem
Bakan Güler Irak ile yapılması planlanan 'Kalkınma yolu' projesinin detaylarını anlattı
Bakan Güler Irak ile yapılması planlanan 'Kalkınma yolu' projesinin detaylarını anlattı Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'ta gerçekleştirilen güvenlik zirvesinde önemli kararlar alındığını, Irak’ın ilk kez PKK’yı terör örgütü olarak ilan ettiğini belirterek, "Tabii bu bizim için sevindirici bir şey. İnşallah bundan sonra ortak çalışmalarımız olacak, ortak bir harekat merkezi kuracağız" dedi.
20.03.2024 Gündem
KAAN yeni rengi ile görüntülendi
KAAN yeni rengi ile görüntülendi Türkiye’nin milli muharip uçağı KAAN, komple yeniden boyandı.
20.03.2024 Gündem
Milli muharip uçak KAAN boyandı
Milli muharip uçak KAAN boyandı Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ), milli muharip uçak KAAN'ın yeni boyasını ve boyama aşamalarını sosyal medyadan paylaştı.
19.03.2024 Haberler
Milli muharip uçak KAAN boyandı
Milli muharip uçak KAAN boyandı Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ), milli muharip uçak KAAN'ın yeni boyasını ve boyama aşamalarını sosyal medyadan paylaştı.
19.03.2024 Ekonomi
'Türkler ilk savaşı kazandı' Bulgar dergisi KAAN, F-35 ve S-400'leri yazdı
'Türkler ilk savaşı kazandı' Bulgar dergisi KAAN, F-35 ve S-400'leri yazdı Bulgar medyasında çıkan haberlerde KAAN, F-35 ve S-400'lere dair geniş çaplı bir analiz yayınlandı. Söz konusu analizde KAAN'a yönelik övgü dolu sözler kullanılırken F-35 ve S-400 denkleminin de çözümüne yönelik detaylara yer verildi.
18.03.2024 Dünya
‘Kaan’ın ilk uçuşu bir devrimdi’
‘Kaan’ın ilk uçuşu bir devrimdi’ Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, “Kaan’ın ilk uçuşu önemliydi” dedi.
17.03.2024 Gündem
Temel Kotil'den CNN Türk'te önemli açıklamalar
Temel Kotil'den CNN Türk'te önemli açıklamalar TUSAŞ Genel müdürü Temel Kotil CNN Türk'te Fulya Öztürk'ün sorularını yanıtlıyor.
15.03.2024 Haberler
Temel Kotil: 2028'de 20 tane KAAN Hava Kuvvetleri envanterinde olacak
Temel Kotil: 2028'de 20 tane KAAN Hava Kuvvetleri envanterinde olacak TUSAŞ Genel müdürü Temel Kotil CNN Türk'te Fulya Öztürk'ün sorularını yanıtladı. Temel Kotil 2028'de 20 tane KAAN uçağın Hava Kuvvetleri envanterine dahil edileceğini açıkladı.
16.03.2024 Gündem
Kızılelma'ya milli motor! Türk havacılığında bir dönüm noktası gerçekleşecek
Kızılelma'ya milli motor! Türk havacılığında bir dönüm noktası gerçekleşecek TEİ tarafından ANKA-3 ve KIZILEMYA'YA insansız hava uçakları için geliştirilen, yerli ve milli üretim turbofan jet motoru ilk çalıştırma safhası başarı ile tamamlandı.
9.03.2024 Dünya
Türklerin seviyesinde değiliz! Asya devinde gündem KAAN: Biz maketini onlar gerçeğini yaptı
Türklerin seviyesinde değiliz! Asya devinde gündem KAAN: Biz maketini onlar gerçeğini yaptı Hindistan basını, ülkenin yıllardır üretmeye çalıştığı 5. nesil uçakla KAAN'ı kıyasladı. Türkiye'nin çok hızlı bir şekilde ilerlediğini belirten EuroAsian Times, KAAN'ı ABD'nin hiçbir ülkeye satmadığı F-22'ye benzetti.
6.03.2024 Dünya
KAAN, uluslararası alanda övgü alıyor
KAAN, uluslararası alanda övgü alıyor Türkiye’nin ilk milli muharip uçağı KAAN, uluslararası kamuoyunun ve savunma sanayii uzmanlarının dikkatini çekiyor. Analizlerde, uçağın Türkiye için önemine vurgu yapılıyor.
3.03.2024 Gündem
'Türkler yeni bir titan üretti!' ABD dergisi KAAN'ı F-35 ve F-22 ile kıyasladı: Farklı bir seviye
'Türkler yeni bir titan üretti!' ABD dergisi KAAN'ı F-35 ve F-22 ile kıyasladı: Farklı bir seviye ABD'nin en eski bilim ve teknoloji dergilerinden Popular Mechanics KAAN'ı yazdı. Sebastien Roblin imzalı yazıda KAAN, F-35, F-22 ve Hintlilerin ürettiği AMCA uçağıyla kıyaslandı. Bu bağlamda Roblin KAAN'a yönelik övgü dolu sözler kullandı.
2.03.2024 Dünya
KAAN'ı ABD'nin hiçbir ülkeye satmadığı F-22 ile karşılaştırdılar: Türkler bunu nasıl yaptı?
KAAN'ı ABD'nin hiçbir ülkeye satmadığı F-22 ile karşılaştırdılar: Türkler bunu nasıl yaptı? İngiltere merkezli havacılık dergisi Hush-Kit, KAAN'ı ABD'nin hiçbir ülkeye satmadığı F-22 savaş uçağı ile karşılaştırdı. Analizin yazarı Jim Smith, yazı boyunca şaşkınlığını gizleyemedi.
29.02.2024 Dünya
İngiliz savunma sitesi KAAN'ı yazdı: No F-35 no problem!
İngiliz savunma sitesi KAAN'ı yazdı: No F-35 no problem! İngiliz Savunma sitesi Forces, Türkiye'nin 5. nesil savaş uçağı kapsamında geliştirdiği 'KAAN' hakkında yayınladığı analizde Ankara'ya övgü dolu sözler kullandı.
28.02.2024 Dünya
KAAN'ın sesi paylaşıldı
KAAN'ın sesi paylaşıldı TUSAŞ, ilk uçuşunu gerçekleştiren KAAN'ın sesini paylaştı.
27.02.2024 Haberler
KAAN’a ‘Kartal gözü’
KAAN’a ‘Kartal gözü’ Türkiye, savunma sanayiindeki hamleler ile müttefik ülke ambargosunu bir kez daha boşa çıkardı. Aselsan, Kanada’nınTürkiye’ye satmadığı kamera sistemlerinden daha iyisini yaptı. Geliştirdiği Aselflir 500, Akıncı TİHA’ya entegre edildi. Geliştirme aşamasındaki TOYGUN ise milli muharip uçak KAAN ile insansız savaş uçakları Kızılelma ve Anka 3’te kullanılacak.
27.02.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Tusaş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.