Tusaş

Tusaş

Son dakika TUSAŞ haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TUSAŞ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TUSAŞ haber sayfamızda...

Tusaş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.095 tusaş haberi bulunmuştur.
THK Kayyum Heyeti Başkanı: 4 uçağımız orman yangınlarıyla mücadele edecek
THK Kayyum Heyeti Başkanı: 4 uçağımız orman yangınlarıyla mücadele edecekTürk Hava Kurumu (THK) Kayyum Heyeti Başkanı Abdullah Kaya, orman yangınlarıyla mücadelede kullanılmak üzere Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından bakımları yapılan uçaklarla ilgili, "3 tanesinin test uçuşlarına başladık, 1 tanesinin de işlemlerine başlayacağız. 4 uçağımız bu sezon orman yangınlarıyla mücadele edebilecek" dedi.
20.06.2022Gündem
THK uçakları, yangınla mücadele görevine hazır
THK uçakları, yangınla mücadele görevine hazırTürk Hava Kurumu (THK), Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından bakımları yapılan 4 adet CL-215 amfibik yangın uçağının yeniden orman yangınlarıyla mücadelede kullanılacağını duyurdu.
17.06.2022Gündem
Türk SİHA'larına yeni mühimmat! TB-2 ile BOZOK birlikteliği dikkat çekti
Türk SİHA'larına yeni mühimmat! TB-2 ile BOZOK birlikteliği dikkat çektiHarp sahasında dünyanın kendini en çok ispat eden platformları olan Türk SİHA’ları taşıyabildikleri mühimmat çeşitliliğiyle de zirvede. Yeni gelecek mühimmatlarla yerli ve milli SİHA'ların imkan ve kabiliyetleri daha da artacak.
14.06.2022Ekonomi
MMU, İHA, helikopter ve jetlerin maketleri Tekirdağ’da sergileniyor
MMU, İHA, helikopter ve jetlerin maketleri Tekirdağ’da sergileniyorTekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde düzenlenen Kiraz Festivali çerçevesinde sahil alanda kurulan TUSAŞ standındaki milli muharip uçak (MMU), İHA ve helikopter maketlerine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.
12.06.2022Ekonomi
HÜRJET projesinde önemli gelişme!
HÜRJET projesinde önemli gelişme!Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından özgün olarak tasarlanan ve geliştirilen Türkiye’nin ilk jet motorlu eğitim uçağı HÜRJET projesinde önemli bir kilometre taşı daha kaydedildi.
11.06.2022Ekonomi
Temel Kotil: 11 tonluk ATAK, 2023'te uçacak
Temel Kotil: 11 tonluk ATAK, 2023'te uçacakTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, "11 tonluk ATAK helikopteri yapıyoruz, 18 Mart 2023 yılında uçacak" dedi.
9.06.2022Haberler
Temel Kotil: 11 tonluk ATAK, 2023'te uçacak
Temel Kotil: 11 tonluk ATAK, 2023'te uçacakTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, "11 tonluk ATAK helikopteri yapıyoruz, 18 Mart 2023 yılında uçacak" dedi.
9.06.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu açıkladı! Türksat 5B ne zaman hizmete girecek?
Bakan Karaismailoğlu açıkladı! Türksat 5B ne zaman hizmete girecek?Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu “14 Haziran 2022 Salı günü Türksat 5B’yi hizmete alacağız” dedi.
9.06.2022Ekonomi
TUSAŞ tarafından Türkiye’nin ilk Yıldırım Test Tesisi kuruluyor
TUSAŞ tarafından Türkiye’nin ilk Yıldırım Test Tesisi kuruluyorTürk Havacılık ve Uzay Sanayii'nde (TUSAŞ) özgün ürünlerin testlerinin yapılacağı Yıldırım Test Tesisi inşaatında sona geldi. 2023 yılında faaliyete geçmesi öngörülen Yıldırım Test Tesisi ile hava araçları dahil tüm nesneler üzerinde yıldırım etkileri gözlemlenebilecek ve alınacak önlemler değerlendirilecek. Tesis ilk test faaliyetlerini ise Milli Muharip Uçak özelinde gerçekleştirecek.
8.06.2022Ekonomi
“El Salvador ile dış ticaretimizi, 5 yılda 500 milyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz”
“El Salvador ile dış ticaretimizi, 5 yılda 500 milyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz”Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türkiye ile El Salvador arasındaki ticaret hacmini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği hedef doğrultusunda 5 yılda 500 milyon dolara çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.
7.06.2022Ekonomi
Ukrayna’dan gelen mayınları Anka ve Aksungur tespit etti
Ukrayna’dan gelen mayınları Anka ve Aksungur tespit ettiTürk Silahlı Kuvvetleri’nin en büyük yardımcılarından olan Anka ve Aksungur silahlı insansız hava araçlarının, üzerlerine entegre edilen SAR radarı ile Ukrayna’dan sürüklenen başıboş mayınları tespit ettiği söyleyen TUSAŞ İHA Genel Müdür Yardımcısı Ömer Yıldız, dünyada binlerce firmanın insansız hava araçları üretmeye çalıştığını ifade ederek “Türkiye bu alanda çok iyi bir yerde ama çok sert bir rekabet var” dedi.
7.06.2022Gündem
İsmail Demir: Vurucu gücümüz artmaya devam ediyor
İsmail Demir: Vurucu gücümüz artmaya devam ediyorCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Elimizdeki silah, mühimmat ve bunların hassasiyetlerini sürekli geliştiriyoruz. Her harekatta başka bir yenilik, başka bir unsuru cepheye sürmekle ilgili faaliyetimiz var. Vurucu gücümüz hassasiyet ve etkinlik açısından artmaya devam ediyor. Bu artışın da meyvelerini görmeye devam edeceğiz" dedi.
1.06.2022Ekonomi
Türkiye’nin ilk milli helikopter motorunun, yıl sonunda Gökbey'e takılması bekleniyor
Türkiye’nin ilk milli helikopter motorunun, yıl sonunda Gökbey'e takılması bekleniyorSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye’nin ilk milli helikopter motoru TEI-TS1400’ün yıl sonuna kadar Gökbey helikopterine takılması için TUSAŞ Motor Sanayii (TEI) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit’ten söz aldı.
27.05.2022Ekonomi
Rus pilotlar giymeden havalanıyor! 'İki sebebi olabilir'
Rus pilotlar giymeden havalanıyor! 'İki sebebi olabilir'Rusya-Ukrayna savaşında gökyüzünde yaşananlar çatışmaların ilk gününden bu yana dikkat çekiyor. Havacılık tarihi boyunca pek çok ilke imza atan Rus Hava Kuvvetleri'nin, son aylardaki başarısızlığının temelinde ise eğitim ve disiplin eksikliğinin yattığı belirtiliyor. Öyle ki Rus pilotların 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana standart pilot teçhizatı olan 'G-Suit'i bile giymediği ortaya çıktı.
26.05.2022Dünya
Yerli ve milli helikopter Gökbey’in son prototipi ilk kez görüntülendi
Yerli ve milli helikopter Gökbey’in son prototipi ilk kez görüntülendiTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil'in ilk kez havalandığını duyurduğu yerli ve milli genel maksat helikopteri Gökbey’in 4’üncü prototipi ilk kez görüntülendi.
19.05.2022Haberler
Yerli ve milli helikopter Gökbey’in son prototipi ilk kez görüntülendi
Yerli ve milli helikopter Gökbey’in son prototipi ilk kez görüntülendiTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil'in ilk kez havalandığını duyurduğu yerli ve milli genel maksat helikopteri Gökbey’in 4’üncü prototipi ilk kez görüntülendi.
19.05.2022Ekonomi
Bakan Yardımcısı Kacır: İlk Türk astronotumuzu Uluslararası Uzay İstasyonu'na göndereceğiz
Bakan Yardımcısı Kacır: İlk Türk astronotumuzu Uluslararası Uzay İstasyonu'na göndereceğizSanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, uzay alanında önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, "Aya erişim hedeflerimiz var. 2023 ve 2028 olarak iki aşamalı ay misyonunu hayata geçireceğiz. İlk Türk astronotumuzu Uluslararası Uzay İstasyonu'na göndereceğiz" dedi.
18.05.2022Ekonomi
Bir ilk daha yaşandı! 4'üncü ‘GÖKBEY’ havalandı
Bir ilk daha yaşandı! 4'üncü ‘GÖKBEY’ havalandıTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAS) Genel Müdürü Temel Kotil, sosyal paylaşım sitesinden, ilk kez havalanan 4'üncü GÖKBEY’in test uçuşundan fotoğraf kareleri paylaştı.
17.05.2022Ekonomi
TUSAŞ hava aracı malzeme testlerinde yapay zeka temelli bir kabiliyeti daha millileştirdi
TUSAŞ hava aracı malzeme testlerinde yapay zeka temelli bir kabiliyeti daha millileştirdiTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), yapay zeka kullanarak ürünlerin parçalarına ait gerçekleştirilen testler sayesinde hava aracı yapısal bileşenlerine uygulanan yorulma testlerini yüzde 70 oranında azaltmayı başardı.
17.05.2022Ekonomi
Erdoğan'dan İsveç ve Finlandiya için çok net mesaj: NATO'ya girmelerine evet demeyiz!
Erdoğan'dan İsveç ve Finlandiya için çok net mesaj: NATO'ya girmelerine evet demeyiz!Son dakika haberine göre;Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Pazartesi günü Türkiye'ye geleceklermiş. Bizi ikna etmeye mi gelecekler, kusura bakmasınlar yorulmasınlar. Her şeyden önce Türkiye'ye yaptırım uygulayanların bu süreç içerisinde bir güvenlik örgütü olan NATO'ya girmelerine biz 'evet' demeyiz" dedi.
17.05.2022Siyaset
TUSAŞ’tan büyük hamle: ANKA İnsansız Hava Aracı için imzalar atıldı
TUSAŞ’tan büyük hamle: ANKA İnsansız Hava Aracı için imzalar atıldıTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), geçtiğimiz yıl ANKA İnsansız Hava Aracı’nın ihracat anlaşmasına imza attığı ülke ile yeni bir iş birliğine imza attı.
11.05.2022Ekonomi
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SU
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SUDataExpert iş birliğinde BMI tarafından yürütülen ‘En Etkin 50 CHRO’ araştırması kapsamında, Türkiye’de açıklanan 500 listeleri, borsaya kote şirketler, holdingler ve araştırmaya yapılan başvurular baz alınarak 1.500’ün üzerinde organizasyon belirlendi. Cirosal büyüklüğü, aktif büyüklüğü, çalışan sayısı, organizasyonun sektördeki repütasyonu yönlerinden araştırmaya dahil edilen 1.000’in üzerinde organizasyonun en üst düzey İnsan Kaynakları yöneticisine ulaşıldı. Adaylar belirlenirken, görev süresi 1 yıldan kısa olan ve araştırmada yer almak istemeyen CHRO’lar kapsam dışı bırakıldı. Adaylardan, performans ve iş deneyimlerine ek olarak; pandemi döneminde üstlendikleri sorumluluklar ve geçirdikleri değişimlere ilişkin bilgiler temin edildi. Temin edilen bilgiler, danışma kurulu tarafından analiz edildi. Danışma kurulunun oylama ve değerlendirmeleri sonucunda performanslarıyla dikkat çeken Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisi belirlendi.
Ankaralı mobilyacıdan uyduya koruyucu ‘oda’
Ankaralı mobilyacıdan uyduya koruyucu ‘oda’Bakan Mustafa Varank 15 Ocak’ta uzay yolculuğuna çıkacak olan İMECE uydusunun Nurus’un ürettiği ‘yürüyen temiz oda’ tarafından korunacağını söyledi.
4.05.2022Ekonomi
İMECE uydusuna 'yürüyen temiz oda'
İMECE uydusuna 'yürüyen temiz oda'Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (UZAY) tarafından geliştirilen ve 15 Ocak'ta uzay yolculuğuna çıkacak olan İMECE, bir mobilya şirketi tarafından yerli ve milli imkanlarla üretilen taşıyıcı kabin ve buna bağlı çalışacak iklimlendirme sistemi 'yürüyen temiz oda' ile güvende olacak.
3.05.2022Ekonomi
Dünyada sadece 5-6 ülke yapabiliyor
Dünyada sadece 5-6 ülke yapabiliyorTürkiye’nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu TURKSAT 6A, Türk mühendisleri ve teknisyenleri tarafından üretilen komponentleriyle dikkat çekiyor.
1.05.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Tusaş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.