İbb Meclisi

İbb Meclisi

Son dakika İBB Meclisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İBB Meclisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İBB Meclisi haber sayfamızda...

İbb Meclisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 536 ibb meclisi haberi bulunmuştur.
Sağlık çalışanları toplu ulaşımı ücretsiz kullanmaya devam edecek
Sağlık çalışanları toplu ulaşımı ücretsiz kullanmaya devam edecekİstanbul'da görev yapan sağlık çalışanları, toplu ulaşım araçlarını ve İSPARK'ı yıl sonuna kadar ücretsiz kullanmaya devam edecek.
16.09.2021Gündem
Taksileri TUHİM denetleyecek
Taksileri TUHİM denetleyecekİstanbul’daki taksileri denetleyecek Taksi Yönetim  Merkezi’ni, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü (TUHİM) işletecek.
16.09.2021Gündem
İBB Meclisi'nde flaş iddia! 'On binlerce vatandaşın sosyal yardımı kesildi'
İBB Meclisi'nde flaş iddia! 'On binlerce vatandaşın sosyal yardımı kesildi'İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sosyal Hizmetler, Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Komisyon Başkanı Sıddık Özgenç, İBB'nin ihtiyaç sahibi on binlerce vatandaşa ödenen sosyal yardımları kestiğini bildirdi.
15.09.2021Gündem
İstanbul'a 160 yeni metrobüs için imzalar atıldı
İstanbul'a 160 yeni metrobüs için imzalar atıldıİstanbul'da metrobüs filosunun yenilenmesi için 160 yeni metrobüs aracının alım töreni İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi. İmza törenin ardından Ekrem İmamoğlu örnek olarak getirilen 2 yeni metrobüsten birinde ilk yolculuğu yaparken, yeni metrobüsler 2022 yılında hizmet vermeye başlayacak.
15.09.2021Ekonomi
İETT araçları için bakım komisyonu
İETT araçları için bakım komisyonuİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi, son dönemde bozulan otobüsler nedeniyle araç bakım ve onarım ihalelerini incelemek üzere İETT Araç Alım ve Bakım İşleri İnceleme - Araştırma Komisyonu kurulmasına karar verdi.
14.09.2021Gündem
Esenler Belediye Başkanı Göksu'dan İBB Meclisi'nde flaş açıklama
Esenler Belediye Başkanı Göksu'dan İBB Meclisi'nde flaş açıklamaİBB Meclisi Eylül Ayı Birinci oturumunda, gündem dışı konuşan Esenler Belediye Başkanı ve İBB meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, İBB Meclisi'nde sağlık çalışanları hakkında alınan kararın veto edildiğini açıkladı. Göksu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sağlık çalışanlarının 31 Aralık 2021 tarihine kadar toplu taşıma ve İSPARK'tan ücretsiz yararlanmasını veto ettiğini belirterek, "Eğer, mesele bütçe ise o zaman şunu sormak istiyorum: Sırf bir maç yapmak için Haliç'in ortasına koyduğunuz devasa tenis kortu daha mı acil ve önemliydi?" dedi.
13.09.2021Gündem
Zeytinburnu Belediyesi'nden İBB açıklaması
Zeytinburnu Belediyesi'nden İBB açıklamasıZeytinburnu Belediyesi tarafından Kazlıçeşme Marmaray İstasyonu Çevre Düzenleme İnşaatı ile ilgili yapılan açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), 2018 yılında ihalesi yapılan inşaat düzenlemesini yönetim değişikliği sonrasında yarım bıraktığı iddia edildi.
7.09.2021Gündem
İSPARK ile ilgili flaş 'konkordato' iddiası
İSPARK ile ilgili flaş 'konkordato' iddiasıİstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlı İSPARK'ın zarar etmesinin ardından konkordato ilan edilebileceği iddiası ortaya atıldı.
3.09.2021Haberler
İSPARK ile ilgili flaş 'konkordato' iddiası
İSPARK ile ilgili flaş 'konkordato' iddiasıİstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlı İSPARK'ın zarar etmesinin ardından konkordato ilan edilebileceği iddiası ortaya atıldı.
3.09.2021Ekonomi
İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu'dan İSPARK'ta zarar açıklaması
İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu'dan İSPARK'ta zarar açıklamasıİBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İSPARK'ın 2020 yılı sonu itibarıyla 100 milyon lira zararı olduğunu bildirdi. Göksu, sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımda, son günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki çok sayıda otobüs, tramvay ve metrobüs ile ilgili arıza haberlerinin takip edildiğini söyledi.
1.09.2021Haberler
AK Parti Grup Başkanvekili Göksu, İSPARK'ın zararı açıkladı
AK Parti Grup Başkanvekili Göksu, İSPARK'ın zararı açıkladıİBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İSPARK'ın 2020 yılı sonu itibarıyla 100 milyon lira zararı olduğunu bildirdi. Ayrıca Göksu, "İSPARK nasıl zarar eder?' diyen İBB Başkanı'na soruyorum, 1 yılda İSPARK'ı nasıl 100 milyon zarar eden şirket haline getirdiniz?" ifadelerini kullandı.
1.09.2021Siyaset
30 Ağustos toplu taşıma ücretsiz mi? Bugün otobüsler, metro, metrobüs bedava mı?
30 Ağustos toplu taşıma ücretsiz mi? Bugün otobüsler, metro, metrobüs bedava mı?'30 Ağustos Zafer Bayramı'nda otobüsler bedava mı?' sorusuna yanıt aranıyor. Bugün İstanbul, Ankara ve İzmir'de toplu taşıma nasıl olacak merak konusuyken açıklamalar peş peşe geldi. Bugün otobüsler bedava mı?
29.08.2021Gündem
‘Kabul edilinceye kadar getireceğiz’
‘Kabul edilinceye kadar getireceğiz’İstanbul’un iyileşmeyen yarası olan taksi sorununa çözüm için planlanan ‘1000 yeni taksi’ teklifi UKOME toplantısında sekizinci kez reddedildi.
27.08.2021Gündem
Son dakika: UKOME toplantısında İBB'nin yeni taksi teklifi reddedildi
Son dakika: UKOME toplantısında İBB'nin yeni taksi teklifi reddedildiİstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) bin adet yeni taksinin hizmete alınması teklifi oy çokluğuyla UKOME toplantısında reddedildi.
26.08.2021Ekonomi
15 Temmuz Demokrasi Şehitliği’nde anma
15 Temmuz Demokrasi Şehitliği’nde anma15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde çok sayıda kişinin şehit olduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önünde anma töreni düzenlendi. Törene İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İBB üst yönetimi ve kurum çalışanları katıldı.
16.07.2021Gündem
İBB önünde 15 Temmuz anma etkinliği düzenlendi
İBB önünde 15 Temmuz anma etkinliği düzenlendi15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önünde şehitleri anma töreni düzenlendi.
15.07.2021Gündem
AK Parti ve MHP'nin teklifi ile kabul edildi! Ücretsiz faydalanacaklar
AK Parti ve MHP'nin teklifi ile kabul edildi! Ücretsiz faydalanacaklarKovid -19 salgını nedeniyle sağlık çalışanları ve minibüsçülerin İSPARK'lardan ücretsiz yararlanmasını içeren AK Parti ve MHP'nin teklifi, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisinde kabul edildi.
14.07.2021Ekonomi
Sağlık çalışanları ve minibüsçülerin İSPARK’ları ücretsiz kullanım hakkı uzatıldı
Sağlık çalışanları ve minibüsçülerin İSPARK’ları ücretsiz kullanım hakkı uzatıldıAK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün size 2 müjdemiz var. Sağlık çalışanlarımızın toplu taşıma ve İSPARK’ları ücretsiz kullanma hakkını 31 Aralık 2021’e kadar uzatıyoruz. Minibüsçülerimizin ise 1 Ocak 2020’den 1 Ocak 2022’ye kadar İSPARK kullanımlarının ücretsiz olmasını karara bağlıyoruz. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.
13.07.2021Gündem
İstanbul'da depreme hazırlık için önemli karar! Yüzlerce bina yenilenecek
İstanbul'da depreme hazırlık için önemli karar! Yüzlerce bina yenilenecekKentsel dönüşüm alanına girmeyen bölgelerde bulunan yüzlerce riskli yapının yenilenmesi amacıyla hazırlanan Plan Notu Teklifi, Beyoğlu Belediyesi Meclisi’nin ardından İBB Meclisinde de görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.
21.06.2021Gündem
İSKİ'nin su zammı teklifi İBB Meclisi'nde reddedildi
İSKİ'nin su zammı teklifi İBB Meclisi'nde reddedildiİstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Meclisi'nde, İSKİ'nin yüzde 23'lük su zammı teklifi oy çokluğuyla reddedildi.
17.06.2021Ekonomi
Son dakika... İSKİ'den suya yüzde 23 zam talebi! AK Parti: Teklifi reddeceğiz
Son dakika... İSKİ'den suya yüzde 23 zam talebi! AK Parti: Teklifi reddeceğizİstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), su fiyatlarına yüzde 23 zam ile her ay TÜFE oranında artış yapılmasını teklif etti. Öte yandan, İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Göksu, İSKİ'nin su zammı teklifini reddedeceklerini açıkladı
17.06.2021Gündem
İstanbul metroları internete açılıyor
İstanbul metroları internete açılıyorİstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi (İBB), metrolara internet erişimi getirilmesi kararını onayladı.
17.06.2021Gündem
İSKİ'nin su zammı teklifi İBB Meclisinde reddedildi
İSKİ'nin su zammı teklifi İBB Meclisinde reddedildiİstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) tarafından su fiyatlarına yüzde 25'e varan zam teklifi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisinde reddedildi.
31.05.2021Ekonomi
Önemli 'su zammı’ açıklaması!
Önemli 'su zammı’ açıklaması!İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (İSKİ) bugün gerçekleştirilecek genel kurulu öncesinde suya yüzde 50’ye yakın zam yapılması için kendilerine teklif geldiğini söyleyen İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu, “Zam maddesini kasım ayında görüşmek üzere erteliyoruz. Bu ay İstanbulluları yapılacak zamdan kurtarıyoruz” dedi.
31.05.2021Ekonomi
Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'yakında' deyip açıkladı! 'Meclis'e sunuyoruz'
Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'yakında' deyip açıkladı! 'Meclis'e sunuyoruz'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu'nun 7. Kesimi olan Hasdal-Habipler-Başakşehir etabının açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yakında yargı reform paketinin dördüncüsünün Meclis'e sunulacağını açıkladı. Erdoğan, 'Yakında ilk köprüsünün temelini atarak fiilen hayata geçirmeye başlayacağımız Kanal İstanbul da inşallah tarihe damgasını vuran bir eser olarak ülkemizin iftihar tablosu içerisindeki yerini alacaktır' dedi. Öte yandan Erdoğan, törenin ardından makam aracını da kullandı.
21.05.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

İBBisparkİSKİistanbultoplu taşıma

İbb Meclisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.