İbrahim Reisi

İbrahim Reisi

Son dakika İbrahim Reisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İbrahim Reisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İbrahim Reisi haber sayfamızda...

İbrahim Reisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 165 ibrahim reisi haberi bulunmuştur.
İran'dan Suudi Arabistan açıklaması
İran'dan Suudi Arabistan açıklamasıİran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, Tahran ile Riyad arasındaki ilişkileri düzeltmek için yapılan görüşmelerin olumlu şekilde devam ettiğini belirterek, "Fars (Basra) Körfezi'nin güvenliği konusundaki görüşmelerde çok ciddi ilerlemeler kaydedildi." dedi.
23.09.2021Dünya
İran Cumhurbaşkanı: ABD'nin hegemonya düzeninin geçerliliği yoktur
İran Cumhurbaşkanı: ABD'nin hegemonya düzeninin geçerliliği yokturİran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, ABD yaptırımlarını bir tür savaşa benzetirken, ülkesinin başta komşular olmak üzere dünya ile geniş kapsamlı ekonomik ve siyasi iş birliği ve yakınlaşma arayışında olduğunu söyledi.
21.09.2021Dünya
İran, Şanghay İşbirliği Örgütüne tam üye olarak kabul edildi
İran, Şanghay İşbirliği Örgütüne tam üye olarak kabul edildiİran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, ülkesinin Şanghay İşbirliği Örgütüne (ŞİÖ) tam üye olarak kabul edildiğini açıkladı.
17.09.2021Dünya
Son dakika: İran resmen dünyaya duyurdu! Tam üye...
Son dakika: İran resmen dünyaya duyurdu! Tam üye...Son dakika haberine göre, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, ülkesinin Şanghay İşbirliği Örgütü'ne tam üye olarak kabul edildiğini açıkladı.
17.09.2021Dünya
Fatih Birol 'Dünyanın en etkili 100 kişisi' listesindeki tek Türk oldu
Fatih Birol 'Dünyanın en etkili 100 kişisi' listesindeki tek Türk olduUluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, TIME dergisinin belirlediği dünyanın en etkili 100 kişisi arasındaki tek Türk oldu.
15.09.2021Ekonomi
Afganistan’da ‘iç savaş’ uyarısı
Afganistan’da ‘iç savaş’ uyarısıABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley, Amerikan askerlerinin Afganistan’dan çekilmesinin ardından gelecekte bu ülkede bir iç savaş çıkabileceğine inandığını açıkladı.
6.09.2021Dünya
İran Cumhurbaşkanı Reisi'den 'Batı ile müzakere' açıklaması
İran Cumhurbaşkanı Reisi'den 'Batı ile müzakere' açıklamasıİran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılan ve haziranda ara verilen nükleer görüşmelere yeniden başlamaya hazır olduklarını ancak baskı altında müzakereyi kabul etmeyeceklerini söyledi.
4.09.2021Dünya
İran Çin'den yaklaşık 5 milyon doz Kovid-19 aşısı teslim aldı
İran Çin'den yaklaşık 5 milyon doz Kovid-19 aşısı teslim aldıYeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı temin etmekte sıkıntı yaşayan İran, Çin'den sipariş verdiği yaklaşık 5 milyon doz aşının ülkeye ulaştığını duyurdu.
3.09.2021Dünya
İran, Afganistan'daki durumdan ABD'yi sorumlu tuttu
İran, Afganistan'daki durumdan ABD'yi sorumlu tuttuİran lideri Ayetullah Ali Hamaney, Afganistan'daki krizlerin sorumlusunun 20 yıl önce bu ülkeyi işgal eden ABD olduğunu söyledi.
28.08.2021Dünya
İran'da koronavirüs kaynaklı günlük can kaybında rekor
İran'da koronavirüs kaynaklı günlük can kaybında rekorİran'da yeni tip koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı son 24 saatte 709 artarak, ülkede salgının başlangıcından bu yana en yüksek günlük can kaybı kaydedildi.
24.08.2021Dünya
İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin dış politikasını değerlendirildi
İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin dış politikasını değerlendirildiİranlı uzmanlardan bazıları Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi döneminde ülkenin dış siyasette daha fazla kavga ve çatışma siyaseti izleyeceğini düşünürken bazısı da Batı ve Doğu arasında dengeli bir strateji izleyeceği görüşünde.
21.08.2021Dünya
İranlı milletvekilleri, yeni kabine listesinde kadınlara ve Sünnilere yer verilmemesini eleştirdi
İranlı milletvekilleri, yeni kabine listesinde kadınlara ve Sünnilere yer verilmemesini eleştirdiİran'da 18 Haziran'da yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanan İbrahim Reisi'nin hazırlayarak Meclise sunduğu yeni kabinede, kadınlara ve Sünnilere yer verilmemesi, bazı milletvekillerince eleştirildi.
21.08.2021Dünya
Rusya ve İran 'Afganistan'ı görüştü
Rusya ve İran 'Afganistan'ı görüştüRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile Afganistan’daki durumu ele aldı.
18.08.2021Dünya
İran'da kısıtlamalar nedeniyle iş yerleri kapandı!
İran'da kısıtlamalar nedeniyle iş yerleri kapandı!İran'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında günlük vaka ve can kayıplarının salgının başından bu yana kaydedilen en yüksek seviyeye çıkması üzerine yönetim iş yerlerine kısıtlama getirdi ancak muharrem törenleri devam ediyor.
16.08.2021Dünya
İran'ın yeni Cumhurbaşkanı Reisi, kabine listesini Meclise sundu
İran'ın yeni Cumhurbaşkanı Reisi, kabine listesini Meclise sunduİran'da 5 Ağustos'ta yemin ederek göreve başlayan Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, yeni kabinesini Meclise sunarken Dışişleri Bakanlığı için Batı'ya karşı mesafeli politikaları destekleyen eski Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan'ı aday gösterdi.
11.08.2021Dünya
'Toplu idam' kararı veren İranlı savcı, İsveç'te hakim karşısında
'Toplu idam' kararı veren İranlı savcı, İsveç'te hakim karşısındaİran'da rejim muhalifi binlerce mahkumun idam edilmesiyle ilişkisi olduğu gerekçesiyle 2019'da İsveç'te tutuklanan ve 'savaş suçuyla' yargılanacağı açıklanan eski Savcı Hamid Nuri (60) mahkemeye çıkarıldı.
10.08.2021Dünya
İran Cumhurbaşkanı Reisi, Macron ile "nükleer anlaşmayı" görüştü
İran Cumhurbaşkanı Reisi, Macron ile "nükleer anlaşmayı" görüştüİran'ın yeni Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Fransız mevkidaşı Emmanuel Macron ile "nükleer anlaşmayı" değerlendirdi.
9.08.2021Dünya
Hamas lideri Heniyye: Direnişin geleceğiyle ilgili iyimseriz
Hamas lideri Heniyye: Direnişin geleceğiyle ilgili iyimserizİran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile bir araya gelen Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, ABD'nin bölgeyle ilgili planlarının çıkmazda olduğunu belirterek "Direnişin geleceğiyle ilgili iyimseriz." dedi.
7.08.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentop, İran Cumurhubaşkanı Reisi ile görüştü
TBMM Başkanı Şentop, İran Cumurhubaşkanı Reisi ile görüştüResmi temaslar kapsamında İranı'ın Başkenti Tahran'da bulunan TBMM Başkanı Mustafa Şentop , 8. Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile bir araya geldi.
5.08.2021Haberler
'Baskı ve yaptırım siyaseti İran'ı yasal hakkından vazgeçiremeyecek'
'Baskı ve yaptırım siyaseti İran'ı yasal hakkından vazgeçiremeyecek'İran'da yemin ederek resmen göreve başlayan Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, savunma stratejilerinde nükleer silahın yeri olmadığını söyleyerek, "Baskı ve yaptırım siyaseti İran'ı yasal hakkından vazgeçiremeyecek." dedi.
5.08.2021Dünya
İran'ın 8. Cumhurbaşkanı Reisi yemin ederek resmen görevine başladı
İran'ın 8. Cumhurbaşkanı Reisi yemin ederek resmen görevine başladıİran'da 18 Haziran'da yapılan 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanarak ülkenin 8. Cumhurbaşkanı olan İbrahim Reisi, yemin ederek resmen görevine başladı.
5.08.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentop, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile bir araya geldi
TBMM Başkanı Şentop, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile bir araya geldiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tahran'da İran'ın 8. Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile görüştü. Şentop, "Sayın Cumhurbaşkanımızın selamlarını ilettik. İran halkı için hayırlar getirmesini temenni ederek, kendilerine görevlerinde başarılar diledik" dedi.
5.08.2021Siyaset
İsrail Savunma Bakanı'ndan 'İran'ı vurmaya hazırız' açıklaması
İsrail Savunma Bakanı'ndan 'İran'ı vurmaya hazırız' açıklamasıİsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, Tahran'ın ülkesinin yanı sıra Orta Doğu ve dünya için de tehdit olduğunu savunarak, İran'ı vurmaya hazır olduklarını söyledi.
5.08.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentop, Cumurhubaşkanı Reisi'nin yemin törenine katılmak üzere İran'da
TBMM Başkanı Şentop, Cumurhubaşkanı Reisi'nin yemin törenine katılmak üzere İran'daTBMM Başkanı Mustafa Şentop, İran'ın 8. Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin yemin törenine katılmak üzere beraberindeki AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve Meclis heyeti ile İran'a geldi.
5.08.2021Siyaset
Yardım teşekkürü
Yardım teşekkürüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bilgi Koordinasyon Merkezi’nde, orman yangınlarıyla ilgili toplantıya başkanlık yaptı.
4.08.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

İranİbrahim ReisiafganistanMustafa Şentopreisi

İbrahim Reisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.