Idef

Idef

Son dakika IDEF haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan IDEF gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan IDEF haber sayfamızda...

Idef

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 318 idef haberi bulunmuştur.
Türkiye ve dünyanın savunma sanayi devleri IDEF’21’de buluşacak
Türkiye ve dünyanın savunma sanayi devleri IDEF’21’de buluşacak 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF’21, 17-20 Ağustos tarihleri arasında İstanbul Büyükçekmece’deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Türkiye ve dünyanın savunma sanayi devlerinin buluşma platformu olan İDEF21’e yurt içi ve yurt dışından bin 170’in üzerinde firmanın katılması bekleniyor.
28.07.2021Ekonomi
Taşınabilir Döner Kanatlı Vurucu İHA Sistemi Kargu'nun ilk ihracatı gerçekleştirildi
Taşınabilir Döner Kanatlı Vurucu İHA Sistemi Kargu'nun ilk ihracatı gerçekleştirildiCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde, milli ve yenilikçi ürünler geliştiren STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ, deniz platformları alanından sonra taktik mini insansız hava aracı (İHA) sistemlerinde de ilk ihracat başarısına imza attı.
21.07.2021Haberler
Döner Kanatlı Vurucu İHA Sistemi Kargu'nun ilk ihracatı gerçekleştirildi
Döner Kanatlı Vurucu İHA Sistemi Kargu'nun ilk ihracatı gerçekleştirildiCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde, milli ve yenilikçi ürünler geliştiren STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ, deniz platformları alanından sonra taktik mini insansız hava aracı (İHA) sistemlerinde de ilk ihracat başarısına imza attı.
21.07.2021Teknoloji
Son dakika... ABD ile Afganistan görüşmeleri! Bakan Akar'dan flaş açıklama
Son dakika... ABD ile Afganistan görüşmeleri! Bakan Akar'dan flaş açıklamaMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Afganistan'daki havalimanı ile ilgili, "Temaslar sürecek. Görüşmelerden çıkacak sonucu Cumhurbaşkanımızın başkanlığında ele alacağız, onayını müteakip planımızı gerçekleştireceğiz." dedi.
2.07.2021Siyaset
Son dakika... Bu yapıda Türkiye'deki tek kuruluş! 'Tamamen bitiriyoruz' deyip açıkladı
Son dakika... Bu yapıda Türkiye'deki tek kuruluş! 'Tamamen bitiriyoruz' deyip açıkladıTürkiye'nin en köklü sanayi tesislerinden Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE) Kurumu yola anonim şirket olarak devam etmeye hazırlanıyor. Türkiye'de bu yapıdaki tek savunma sanayisi kuruluşu olduğunu belirten, Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürü Yasin Akdere dikkat çeken bilgileri açıkladı. Akdere, 'Motor ve güç grubunda dışa bağımlılığı tamamen bitiriyoruz. Burada kalmayacağız, Elektrikli Fırtına Obüsü motor çalışmamızın örneğini de IDEF'te göstereceğiz' dedi. İşte haberin ayrıntıları...
26.06.2021Teknoloji
Türkiye ile Kuzey Makedonya arasında kritik görüşme
Türkiye ile Kuzey Makedonya arasında kritik görüşmeMeclis Başkanı Mustafa Şentop, eğitim alanındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi için Türkiye-Kuzey Makedonya arasında Eğitim İşbirliği Anlaşması'nın bir an önce imzalanması gerektiğini belirtti.
18.05.2021Haberler
Türkiye ile Kuzey Makedonya arasında kritik görüşme
Türkiye ile Kuzey Makedonya arasında kritik görüşmeMeclis Başkanı Mustafa Şentop, eğitim alanındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi için Türkiye-Kuzey Makedonya arasında Eğitim İşbirliği Anlaşması'nın bir an önce imzalanması gerektiğini belirtti.
18.05.2021Gündem
Türkiye'nin Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF ertelendi
Türkiye'nin Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF ertelendi15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF 2021), Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun tavsiye kararı doğrultusunda 17-20 Ağustos'ta yapılacak.
5.05.2021Ekonomi
Dünyanın en büyüklerinden! Çok az kaldı...
Dünyanın en büyüklerinden! Çok az kaldı...Yerli ve yabancı birçok savunma sanayi firmasını bir araya getirecek, 15. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF 2021), mayıs ayı sonunda İstanbul’da gerçekleştirilecek. Yerli silahların da tanıtılacağı fuarda, yeni iş ortaklıklarının kurulması hedefleniyor. Dünyanın en büyük dört savunma sanayi fuarından biri olan ve Türk savunma sanayi ürünlerinin vitrine çıktığı IDEF, bu yıl 15. kez düzenleniyor.
19.03.2021Ekonomi
Türkiye'de örneği yok! Ve bitti...
Türkiye'de örneği yok! Ve bitti...Güvenlik güçlerinin zırhlı kara aracı ihtiyacının karşılanmasına yönelik Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç Projesi (ÖMTTZ) sözleşmesi, 14'üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF'19) kapsamında imzalandı. Yeni zırhlı araçlar Pars İzci 6x6 ve 8x8 için seri üretime geçiliyor.
17.03.2021Teknoloji
Türkiye'den yeni hamle! Görüntüler ilk kez ortaya çıktı
Türkiye'den yeni hamle! Görüntüler ilk kez ortaya çıktıTUSAŞ ihtiyaçlar doğrultusunda yeni araçlar geliştirmeye devam ediyor. Daha önce pek çok araç geliştirmiş olan TUSAŞ'tan yeni bir hamle geldi. İnsansız ve elektrikli taarruz helikopterinin fotoğrafları ilk kez ortaya çıktı.
25.02.2021Haberler
Türkiye savunma sanayiisi IDEF ile kapılarını 'dünyaya' açıyor
Türkiye savunma sanayiisi IDEF ile kapılarını 'dünyaya' açıyorTürk savunma sanayisinin son yıllardaki gelişimine paralel olarak sektörde dünyanın önde gelen fuarları arasına giren Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF) bu yıl 15'inci kez kapılarını açacak.
17.02.2021Teknoloji
Son dakika...Harekete geçildi, çok kritik! Tam 24 füze...
Son dakika...Harekete geçildi, çok kritik! Tam 24 füze...Gelen son dakika haberine göre, taarruzi SİHA alanında son derece kritik projelere imza atan Türk savunma sanayii gelecek günlerde yeni rekorlar için çalışmalarını sürdürüyor. Bugüne kadar en fazla 4 mühimmat ile kalkış yapabilen Türk SİHA’ları için hedef 24 mühimmat ile uçabilmek.
23.09.2020Teknoloji
49 saat havada kalan Aksungur, Ege ve Akdeniz'de denge değiştirecek
49 saat havada kalan Aksungur, Ege ve Akdeniz'de denge değiştirecekHavada kaldığı 49 saat ile rekor kıran Aksungur yeni bir dönemin habercisi. Aksungur’un denizaltıların tespitinde büyük kolaylık sağlayacağına işaret eden uzmanlar, bu durumun Ege ve Akdeniz’de yeni bir stratejik kabiliyet olabileceği görüşünde.
4.09.2020Gündem
Türkiye'nin yerli silah ve teçhizatları dünyaca ünlü bilgisayar oyununda yer buldu
Türkiye'nin yerli silah ve teçhizatları dünyaca ünlü bilgisayar oyununda yer bulduDünyanın en çok oynanan FPS online oyunlarından birine Turkish Mod Team üyelerince geliştirilen yamayla Bayraktar İHA ve SİHA, Anka, Kobra, Akrep, Kirpi, Atak helikopteri ve Altay tankı gibi yerli üretim araç, mühimmat ve silahlar dahil edildi.
11.07.2020Haberler
Yerli uçak bombası SARB-83 seri üretime hazır
Yerli uçak bombası SARB-83 seri üretime hazırTürkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsünün (SAGE) öz kaynaklarıyla yürüttüğü çalışmalar sonunda geliştirdiği ardışık delicili uçak bombası SARB-83, seri üretime hazır hale getirildi.
6.07.2020Haberler
Yerli uçak bombası SARB-83 göreve hazır
Yerli uçak bombası SARB-83 göreve hazırTürkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsünün (SAGE) öz kaynaklarıyla yürüttüğü çalışmalar sonunda geliştirdiği ardışık delicili uçak bombası SARB-83, seri üretime hazır hale getirildi.
6.07.2020Ekonomi
Yerli uçak bombası SARB-83 göreve hazır
Yerli uçak bombası SARB-83 göreve hazırTÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsünün (SAGE) öz kaynaklarıyla yürüttüğü çalışmalar sonunda geliştirdiği ardışık delicili uçak bombası SARB-83, seri üretime hazır hale getirildi.
6.07.2020Teknoloji
Son dakika! Türk Silahlı Kuvvetlerine yerli füzeli Kaplan teslimatı başladı
Son dakika! Türk Silahlı Kuvvetlerine yerli füzeli Kaplan teslimatı başladıTürk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) kara unsurlarının ateş gücünü artıran Silah Taşıyıcı Araçlar Projesi kapsamında "yeni nesil tank avcısı" Kaplan teslimatı sayısı 26'ya ulaştı. Yerli olarak üretilen Orta Menzilli Tanksavar Silah Sistemi (OMTAS) füzelerinin kullanılacağı ilk araçların teslimatı da gerçekleştirildi.
23.06.2020Gündem
HAVELSAN robotları konuşturacak, ilk araç yolda
HAVELSAN robotları konuşturacak, ilk araç yoldaOrta sınıf insansız kara aracını bu yıl kullanıma sunmaya hazırlanan HAVELSAN, üzerinde çalıştığı özgün algoritmayla da insansız kara, hava, su altı ve üstü araçları birbiriyle konuşturup birlikte görev yapmalarını sağlayacak.
1.06.2020Teknoloji
Roketsan nedir? Kaç yılında kurulmuştur? Tarihçesi...
Roketsan nedir? Kaç yılında kurulmuştur? Tarihçesi...Ankara'nın Elmadağ ilçesinde bulunan Roketsan Fabrikası'nda patlama meydana geldi. Bu üzücü gelişmenin ardından Roketsan hakkında detaylı bilgi sahibi olmayan vatandaşlar Roketsan nedir? Kaç yılında kurulmuştur? sorusuna cevap aramaya başladı.
7.04.2020 Gündem
Büyük gün yarın, ilk olacak! TSK'ya 'Kaplan' gücü
Büyük gün yarın, ilk olacak! TSK'ya 'Kaplan' gücüTürk Silahlı Kuvvetlerinin kara unsurları, tanksavar kuleleriyle donatılan yeni silah taşıyıcı araçlarına kavuşuyor.
24.12.2019Gündem
Yerli füzeler tam isabetle vurdu
Yerli füzeler tam isabetle vurduTürkiye’nin ilk havadan havaya atılan füze projesi “Göktuğ”da kritik eşik aşıldı. Milli Muharip Uçak (MMU) ve F-16’lara entegre edilecek Bozdoğan füzesi ise, yapılan güdümlü atışlarda hedef uçağı tam isabetle vurdu. 2020’de uçaktan test atışlarının tamamlanmasıyla Bozdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterine girecek.
27.11.2019Gündem
Türkiye'de bir ilk! Gün sayıyor...
Türkiye'de bir ilk! Gün sayıyor...Askeri ve güvenlik amaçlı her türlü operasyonda hem gündüz hem gece etkin olarak kullanılmak üzere geliştirdiği milli silahlı drone sistemi 'Songar'ın, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) envanterine girmesi için gün sayılıyor.
5.09.2019Gündem
Son dakika... Moskova'dan ilk mesajlar! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin savaş uçağı inceledi
Son dakika... Moskova'dan ilk mesajlar! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin savaş uçağı incelediMoskova'yı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya lideri Vladimir Putin, havacılık fuarının açılışında Su-57 model savaş uçağına yakından baktı.
27.08.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

IDEFTürkiyeTSKfuarkargu

Idef ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.