İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç Kredisi

Son dakika İhtiyaç Kredisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İhtiyaç Kredisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İhtiyaç Kredisi haber sayfamızda...

İhtiyaç Kredisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.570 ihtiyaç kredisi haberi bulunmuştur.
Fatih Terim ve şoförü de listede! İki liste ortaya çıktı, 1.5 milyon dolarlık detay
Fatih Terim ve şoförü de listede! İki liste ortaya çıktı, 1.5 milyon dolarlık detaySeçil Erzan’ın yakalama dosyasında kimlerden kaç para aldığı, ne kadar ödediği ve kalan borçların ne kadar olduğuna dair 2 liste daha ortaya çıktı.
3.12.2023Gündem
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına dair özet metin yayımlandı.
30.11.2023Uzmanpara
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde Türk lirası mevduat payının artırılmasına yönelik ilave adımlarla parasal aktarım mekanizması güçlendirilmeye devam edileceği bildirildi.
2.11.2023Uzmanpara
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) özet metninde son dönemde etkili olan ücret ve kur kaynaklı maliyet yönlü baskılar ile vergi düzenlemelerinin enflasyona önemli ölçüde yansıdığı belirtildi. Metinde aylık enflasyonun ana eğiliminde düşüşün başlayacağı değerlendirildiği aktarıldı.
28.09.2023Uzmanpara
İhtiyaç Kredisi Nedir, Nasıl Alınır? İhtiyaç Kredisi Nasıl Hesaplanır?
İhtiyaç Kredisi Nedir, Nasıl Alınır? İhtiyaç Kredisi Nasıl Hesaplanır?Evlilik, seyahat, eğitim veya giyim gibi bireysel amaçlı ihtiyacını karşılamak isteyen kişilerin nakit paraya ihtiyacı olabilir. Yüklü miktarda paraya ihtiyaç duyan kişiler için özel ve kamu bankalarının ihtiyaç kredisi ürünleri vardır. Tüketiciler bankalara başvurarak gelecekte elde edecekleri geliri önceden kullanabilirler. Özel ve kamu bankalarının ihtiyaç kredisi ürünü ile nakit ihtiyacı olan kişiler çektikleri krediyi taksitle ödeme imkanına sahip olurlar. Ancak her bankanın faiz oranı ve Merkez Bankası'nın faiz kararı nedeniyle kredi geri ödemelerinde değişikliğe neden olur. Kredi hesaplaması bu oranlara göre belirlenir. İhtiyaç kredisi nedir, nasıl alınır? İhtiyaç kredisi hesaplama ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
26.09.2023Ekonomi
Ev ve araç alacaklar dikkat: Kredi faizleri değişti!
Ev ve araç alacaklar dikkat: Kredi faizleri değişti!Merkez Bankası'nın politika faizini yüzde 8,5'ten yüzde 25'e çıkarmasıyla kredi faizleri de tırmanışa geçti. Peki ihtiyaç, konut ve araç kredilerinde son durum ne? İşte detaylar...
16.09.2023Ekonomi
Kredi kartı kullananlar dikkat: Bakan Şimşek sinyali vermişti, 4 farklı önlem
Kredi kartı kullananlar dikkat: Bakan Şimşek sinyali vermişti, 4 farklı önlemHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kredi kartları için yeni bir düzenlemenin sinyalini vermişti. Peki Kredi kartlarıyla ilgili düzenlemeler uygulanırsa bunun enflasyona etkisi ne yönde olur? Hangi adımlar atılacak? İşte detaylar...
14.09.2023Ekonomi
Merkez Bankası PPK toplantı özeti yayımlandı
Merkez Bankası PPK toplantı özeti yayımlandıMerkez Bankası PPK toplantı özetinde alınan faiz artırımı kararıyla parasal sıkılaştırma sürecinin başladığı ve böylelikle para politikasının etkinliğinin artacağı belirtildi.
3.07.2023Uzmanpara
Merkez Bankası PPK toplantı özeti yayımlandı
Merkez Bankası PPK toplantı özeti yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu'nun özetini yayımladı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantı Özeti'nde, "Yumuşak bir geçiş süreci için sadeleşme politikasının kademeli olmasına karar verilmiştir" denildi.
3.07.2023Haberler
Merkez Bankası PPK toplantı özeti yayımlandı
Merkez Bankası PPK toplantı özeti yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu'nun özetini yayımladı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantı Özeti'nde, "Yumuşak bir geçiş süreci için sadeleşme politikasının kademeli olmasına karar verilmiştir" denildi.
3.07.2023Ekonomi
Emekliye promosyon avantajı sunuyor
Emekliye promosyon avantajı sunuyorYapı Kredi, 3 yıl boyunca emekli maaşlarının yatırılması için Yapı Kredi’yi tercih eden emeklilere, 8.500 TL’ye varan promosyon avantajı sunulduğunu duyurdu.
9.06.2023Ekonomi
Kavcıoğlu'ndan liralaşma stratejisine vurgu
Kavcıoğlu'ndan liralaşma stratejisine vurguTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu "TCMB, fiyat istikrarının kalıcı ve sürdürülebilir bir şekilde kurumsallaşması için Liralaşma Stratejisi’ni tüm unsurlarıyla uygulamaya devam edecek" dedi.
18.05.2023Ekonomi
2023 Ziraat Bankası çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - Ziraat Bankası kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?
2023 Ziraat Bankası çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - Ziraat Bankası kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?Türkiye'nin en köklü bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, 1863 yılında Osmanlı Devleti döneminde kurulan Memleket Sandıkları'nın devamı niteliğindedir. Türkiye'de hizmet veren üç kamu bankasından biri olma özelliğine sahip olan Ziraat Bankası hizmet verdiği geniş müşteri portföyü ile dikkat çekmektedir. Peki 2023 yılı Ziraat Bankası çalışma saatleri neler? Ziraat Bankası saat kaçta açılıyor/kapanıyor?
2.01.2023Gündem
Vatandaşın emekli maaşına haciz koyan bankayı mahkeme haksız buldu
Vatandaşın emekli maaşına haciz koyan bankayı mahkeme haksız bulduBaşkentte emekli olduktan sonra bir bankadan ihtiyaç kredisi kullanan mağdur K.M.’nin emekli maaşının bir kısmına banka tarafından el konuldu. Maaş günü hesabında parasının bir kısmını göremeyen mağdur şoke oldu.
19.11.2022Ekonomi
Recep İvedik 4 filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Recep İvedik 4 filmi kaç yılında çekildi?
Recep İvedik 4 filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Recep İvedik 4 filmi kaç yılında çekildi?Recep İvedik 4 filmi, 2014 yılında vizyona giren yerli yapımlardandır. Başrollerinde ise Şahan Gökbakar yer alıyor. Serinin 4. filmi olan Recep İvedik 4, bu bölümde antrenör olarak ekrana geliyor. İşte, Recep İvedik 4 filmi oyuncu kadrosu...
21.09.2022Cadde
Emekliye 8 bin liraya kadar promosyon
Emekliye 8 bin liraya kadar promosyonTürk Ekonomi Bankası (TEB), yeni emekli maaşı kampanyasını başlattı. Emekli maaşını 36 ay boyunca TEB’den almayı taahhüt eden ve taahhüt süresi boyunca biri elektrik faturası olmak üzere en az iki adet otomatik fatura ödeme talimatı veren emekli maaş müşterileri, 8 bin liraya varan nakit promosyon kampanyasından faydalanabilecek. Başka emeklilerin de maaşını bankaya taşıması için yönlendirenlere 250 TL, toplamda 500 TL nakit ödül verilecek.
6.09.2022Ekonomi
Kullandırılan nakdi krediler arttı
Kullandırılan nakdi krediler arttıTürkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi üyesi kuruluşlar tarafından kullandırılan nakdi krediler 2022 yılı Haziran ayı itibarıyla geçen yılın aynı ayına göre yüzde 60 artarak 6 trilyon 556 milyar TL oldu.
17.08.2022Uzmanpara
Yılın başından bu yana 552,2 milyar TL ihtiyaç kredisi kullanıldı
Yılın başından bu yana 552,2 milyar TL ihtiyaç kredisi kullanıldıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 9 Haziran tarihli duyurusuyla düzenleme getirdiği kredi vadeleri ve asgari ödeme tutarları, kredi taleplerini bir hafta için hafifletse de, tüketici kredisi büyümesi yaz başından bu yana devam etti. BDDK’nın son verilerine göre yılın başından bu yana 552,2 milyar ihtiyaç kredisi kullanıldı.
16.08.2022Ekonomi
10 sene önce işlenen 3 cinayette sır perdesi aralandı
10 sene önce işlenen 3 cinayette sır perdesi aralandıGaziantep'te 2012 yılının Mart ayında kaybolan ve Kilis’teki Afrin Çayı kenarında toprağa gömülü halde cesetleri bulunan Emine Düzkaya (45) Çağan Özoğlu (27) ve gelini Özlem Aslan Özoğlu’nun (22) cinayet şüphelileri 10 yıl sonra yakalandı. Şüphelilerin Özlem Aslan Özoğlu’nın babası Abdullah Aslan ve kardeşi Mehmet Fatih Aslan olduğu belirlendi. 2 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.
6.08.2022Gündem
Bankaların promosyon yarışı emekliye yarıyor! İşte yeni  promosyonlar
Bankaların promosyon yarışı emekliye yarıyor! İşte yeni promosyonlarEmeklinin artan maaşı bankaların promosyon ödemelerinde yeni seçenekler oluşturmasına kapı açtı. Bankalar 5 bin lirayı aşan promosyon ve ek fırsatlarla emeklileri maaş müşterisi yapmak istiyor.
26.07.2022Ekonomi
Credit Ne Demek, Türkçesi Nedir? Credit Vermek Ne Demek?
Credit Ne Demek, Türkçesi Nedir? Credit Vermek Ne Demek?Latince kökenli credit kelimesi, İngilizcede de aynı şekilde yazılmaktadır. Bu kelimenin sözlük anlamı, bir kişinin toplum içinde gördüğü saygı ve itibardır. Örneğin "Onun bendeki kredisi tükendi." cümlesi "Artık kendisine saygı duymuyorum." anlamına gelir. Bankaların ve finans kurumlarının, kişilere belirlenen tarihte geri ödemeleri şartıyla verdikleri paraya kredi denir. Credit ne demek ve credit vermek ne anlama gelir? İşte, tüm detaylar.
20.07.2022Eğitim
Bireysel krediler nisanda yüzde 26 artışla 1,1 trilyon TL’yi aştı
Bireysel krediler nisanda yüzde 26 artışla 1,1 trilyon TL’yi aştıTürkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’nin Nisan 2022 aylık bülteninde paylaşılan verilere göre, Nisan 2022 itibarıyla bankalar ve banka dışı finansal kuruluşlar tarafından kullandırılan bireysel kredilerin miktarının yüzde 26 artışla 1,1 milyar TL’yi aştığı görüldü.
21.06.2022Ekonomi
Tüketici kredisi vadeleri kaç ay oldu, değişti mi? Kredi kartı asgari ödeme limiti kaç? BDDK'dan yeni karar!
Tüketici kredisi vadeleri kaç ay oldu, değişti mi? Kredi kartı asgari ödeme limiti kaç? BDDK'dan yeni karar!Tüketici kredi vadeleri ile ilgili yeni düzenleme geldi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tüketici kredilerine yönelik yeni tedbirleri açıkladı. Peki, kredide vade sınırı kaç ay? İşte tüketici kredi vadeleri son dakika gelişmeleri.
10.06.2022Ekonomi
Tüketici Kredisi Nedir, Kimlere Verilir? Tüketici Kredisi Hesaplama Yöntemleri...
Tüketici Kredisi Nedir, Kimlere Verilir? Tüketici Kredisi Hesaplama Yöntemleri...Tüketici kredisi, sıklıkla ile kullanılan toplum tarafından araştırılan bir bilgi olarak yer almaktadır. Tüketici kredisini kimler çekebilir? Tüketici kredisi çekme avantajlı mı gibi sorular hakkında çalışma yapıldı. Tüketici kredisinin ne anlama geldiği ve hangi talepler ile başvurulması gerektiğini sizler için derledik.
16.03.2022Eğitim
Kobi Kredisi Nedir, Kimlere Verilir? Kobi Destek Kredisi Şartları Nelerdir?
Kobi Kredisi Nedir, Kimlere Verilir? Kobi Destek Kredisi Şartları Nelerdir?Yeni işletme kuracak olan kişilere verilen ihtiyaç kredisi iş yükünü büyük ölçüde azaltmaktadır. Katma değer oranı yüksek olan kobi kredileri özellikle büyük işletmelerin yanı sıra yeni kurulacak küçük işletmelere verilmektedir. Ekonomik açıdan rahata çıkmak isteyen kişiler kobi destek programlarına başvurarak istedikleri işi anında kurmaya başlamaktadır. Kobi kredisi nedir, kimlere verilir ve kobi kredi destek şartları nelerdir detayları ile derledik.
24.02.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

İhtiyaç Kredisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.