Konut Kredisi

Konut Kredisi

Son dakika Konut Kredisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Konut Kredisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Konut Kredisi haber sayfamızda...

Konut Kredisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.590 konut kredisi haberi bulunmuştur.
Konut satışlarında 2021 rekor yılı oldu
Konut satışlarında 2021 rekor yılı oldu2021 yılı konut satışlarında tüm zamanların ikinci zirvesini getirdi. Yabancılara yapılan konut satışlarında ise yıllık rekor geldi.
15.01.2022Ekonomi
Konut kredisi verme vaadiyle dolandırıcılık iddiası
Konut kredisi verme vaadiyle dolandırıcılık iddiasıBakırköy'de şeker hastası ve tekerlekli sandalyeye bağlı olan Hınkaper Marik (56) emeklilere konut kredisi verildiğine dair bir siteye girdi. Dolandırıcıların ağına takılan Hınkaper Marik iddasına göre hesabına 10 bin lira yatmasını beklerken üzerine alınan 3 tane telefon yüzünden 49 bin lira icra geldiğini öğrendi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına gelen Hınkaper Marik suç duyurusunda bulundu.
6.01.2022Gündem
ASO'dan 'fiyatları aşağı çekin' çağrısı
ASO'dan 'fiyatları aşağı çekin' çağrısıHazine ve Maliye Bakanlığı'nın açıkladığı "Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat" ilgili uzman isimler ve sektör temsilcisi Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir önemli açıklamalarda bulundu. Özdebir canlı yayında yaptığı açıklamada, "Biz sanayiciler olarak öngörülebilirlik bizim için önemliydi. Kurlardaki volatilite bizim iş yapmamızı mal alıp satmamızdaki tereddütleri oluşturmaktaydı. Bu yapılan uygulama ile birlikte kur korumalı TL vadeli mevduatla birlikte piyasalardaki belirsizlik ortadan kalktı. Kurların daha aşağıya gideceğini göreceğiz bugünkü kur seviyelerinden daha aşağıya gitmesi çok muhtemeldir. Kurlar böyle aşağıya indiyse bu fiyatlardan maliyet yapmadılarsa fiyat bantlarını derhal aşağıya çekmeliler. " dedi.
24.12.2021Haberler
ASO'dan 'fiyatları aşağı çekin' çağrısı
ASO'dan 'fiyatları aşağı çekin' çağrısıHazine ve Maliye Bakanlığı'nın açıkladığı "Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat" ilgili uzman isimler ve sektör temsilcisi Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir önemli açıklamalarda bulundu. Özdebir canlı yayında yaptığı açıklamada, "Biz sanayiciler olarak öngörülebilirlik bizim için önemliydi. Kurlardaki volatilite bizim iş yapmamızı mal alıp satmamızdaki tereddütleri oluşturmaktaydı. Bu yapılan uygulama ile birlikte kur korumalı TL vadeli mevduatla birlikte piyasalardaki belirsizlik ortadan kalktı. Kurların daha aşağıya gideceğini göreceğiz bugünkü kur seviyelerinden daha aşağıya gitmesi çok muhtemeldir. Kurlar böyle aşağıya indiyse bu fiyatlardan maliyet yapmadılarsa fiyat bantlarını derhal aşağıya çekmeliler. " dedi.
24.12.2021Ekonomi
Yargıtay’dan tüketiciye müjdeli haber!  'Sözleşmedeki bu maddeler hükümsüzdür'
Yargıtay’dan tüketiciye müjdeli haber! 'Sözleşmedeki bu maddeler hükümsüzdür'Özellikle kapıdan satışlarda ve konut kredilerinde tüketicileri mağdur eden ağır sözleşme hükümleriyle alakalı Yargıtay’dan emsal nitelikte bir karar çıktı. Yüksek Mahkeme; tüketiciyle akdedilen sözleşmelerde yer alan haksız şartların kesin olarak hükümsüz olduğuna hükmetti.
18.12.2021Emlak
Gayrimenkul talebi ‘ev’de rekor getirdi
Gayrimenkul talebi ‘ev’de rekor getirdiKasım 2021’de konut satışları, son 16 ayın en yüksek satış adedine ulaştı. Sektör temsilcileri, altın ve döviz gibi yatırımlardaki kazancın konuta yöneldiği görüşünde.
15.12.2021Ekonomi
Konut Kredisi Nedir, Nasıl Alınır? Konut Kredisi Nasıl Hesaplanır?
Konut Kredisi Nedir, Nasıl Alınır? Konut Kredisi Nasıl Hesaplanır?Konut kredisi satın alınmak istenen evin teminat altına alınarak kamu veya özel bankalar tarafından verilen bir kredi türüdür. Ev almaya gücü yetemeyen kişilerin bütçesine uygun konut kredisi ürünleri bulunur. Özel veya kamu bankaları tarafından sağlanan bu finansal destek sayesinde belirli bir süre karşılığında kira öder gibi ev sahibi olma imkanı vardır. Taksitle ve uzun vadede ödeme kolaylığı sağlayan bankaların faiz oranları değişiklik gösteriyor. Konut kredisi nedir, nasıl alınır? Konut kredisi hesaplama ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
29.11.2021Ekonomi
SON DAKİKA || Banka kredi faiz oranları son durum nedir 2021 (konut kredisi)? Kamu bankaları faiz oranları kaç oldu?
SON DAKİKA || Banka kredi faiz oranları son durum nedir 2021 (konut kredisi)? Kamu bankaları faiz oranları kaç oldu?Bankaların kredi faiz oranları bireyler tarafından merak ediliyor. Kamu bankları kurumsal kredi faiz oranlarında indirime gitti. Bu indirim sonrasında Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları merak konusu. Peki banka kredi faiz oranları kaç oldu 2021?
23.11.2021Ekonomi
Son dakika kredi faizleri || Bankalar faiz oranları 2021, kamu bankaları kredi faizleri son durumu nedir? Konut kredisi faizi kaç oldu?
Son dakika kredi faizleri || Bankalar faiz oranları 2021, kamu bankaları kredi faizleri son durumu nedir? Konut kredisi faizi kaç oldu?Bankaların faiz oranları son dakika gelişmeleri merak konusu. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank faiz oranları ile ilgili geçtiğimiz günlerde bir açıklama gerçekleştirmişti. Kredi faizleri ile ilgili yeni bir detay daha gündeme geldi. Konut kredisi faiz oranları ise bir diğer merak edilen konu olarak bulunuyor. Peki banka faizleri kaç oldu, konut kredisi faiz oranları neler 2021?
20.11.2021Gündem
Sıfır konuta faiz desteği
Sıfır konuta faiz desteğiMerkez Bankası’nın faiz indirimini kamu bankaları konut kredisine yansıttı. 1 milyon TL altı konutta kredi faizi yüzde 1.20 oldu. Sektör özel bankaların da katılımını bekliyor.
20.11.2021Ekonomi
Kamu bankaları faiz oranları (Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank) 2021: Konut kredisi faizi kaç oldu ve nasıl hesaplanır?
Kamu bankaları faiz oranları (Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank) 2021: Konut kredisi faizi kaç oldu ve nasıl hesaplanır?Kamu bankaları faiz oranları bireyler tarafından araştırılıyor. Konut kredisi faiz oranı ile ilgili son dakika gelişmeleri merak ediliyor. Geçtiğimiz günlerde 3 Kamu bankası bir açıklama gerçekleştirmişti. Peki Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı nedir?
16.11.2021Ekonomi
Bakan Yanık: 15 Temmuz ruhunu, gerçeklerini unutturmayacağız
Bakan Yanık: 15 Temmuz ruhunu, gerçeklerini unutturmayacağızAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, şehitlerin hatırasını yaşatmanın, 15 Temmuz ruhunu diri tutmanın herkesin önemli görevi olduğunu belirterek, "Bu anlamda şehitlerimizi ve şehit yakınlarını itibarsızlaştırma çabalarını asla kabul etmeyeceğimizi bir kez daha altını çizerek ifade etmek istiyorum." dedi.
15.11.2021Gündem
Konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş piyasayı hareketlendirdi
Konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş piyasayı hareketlendirdiKamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını düşürmesi, İzmir'deki konut piyasasını hareketlendirdi. İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, "İş yerimizdeki telefonlar çalmaya başladı. Daire soranlar, almak isteyenler oluyor. Avantajlı bir pozisyon yakaladık. Bu bir yandan avantajken, diğer yandan dezavantaj. Avantajı, talebin artması. Dezavantaj kısmı ise konut fiyatları yukarı doğru çıkıyor" dedi.
31.10.2021Emlak
Faiz indirimi başladı mı? Konut kredisi faiz oranları ne oldu? İşte faiz indirimi olan bankalar
Faiz indirimi başladı mı? Konut kredisi faiz oranları ne oldu? İşte faiz indirimi olan bankalarKamu bankalarından faiz indirimi geldi. Ticaret ve konut kredi faizleri 2 puan düşürüldü. 3 kamu bankasında uygulanan faiz oranları ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar indirim yapıldı. Peki, hangi bankalar faiz indirimi yaptı? Konut kredisi oranı ne kadar oldu?
26.10.2021Ekonomi
Euro Bölgesi'nde konut kredisi şartları sıkılaştı
Euro Bölgesi'nde konut kredisi şartları sıkılaştıAvrupa Merkez Bankası'nın (ECB) Banka Kredi Anketi raporunda, Euro Bölgesi'nde bankaların, konut kredi şartlarını sıkılaştırdığı ve son çeyrekte daha da sıkılaştırmasının beklendiği belirtildi.
26.10.2021Uzmanpara
Kamu kredisiyle konut canlanacak
Kamu kredisiyle konut canlanacakKamu bankaları 1 milyon lira altındaki konutlar için kredi faiz oranını yüzde 1.29’a çekti. 2 milyon lira altındaki tüm konutlarda satışın hızlanacağı tahmin edilirken, özel bankalardan da benzer beklentiler var.
26.10.2021Ekonomi
Yeni konut kredisi faiz oranı kaç oldu? Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank kredi faizleri kaç oldu?
Yeni konut kredisi faiz oranı kaç oldu? Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank kredi faizleri kaç oldu? Merkez Bankası'nın politika faizini yüzde 18'den yüzde 16'ye düşürmesinin ardından gözler kredi faizlerine çevrildi. Özellikle konut almak isteyenler "Konut kredi faizleri düşecek mi?" sorusuna cevap arıyor.
25.10.2021Ekonomi
Son dakika: Kamu bankalarından faiz indirimi!
Son dakika: Kamu bankalarından faiz indirimi!Gelen son dakika haberine göre; 3 kamu bankası ticaret ve konut kredi faizlerini 2 puan düşürdü. Kamu bankaları kurumsal kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar indirim yaptığını duyurdu.
25.10.2021Ekonomi
Türk müteahhitleri yurt dışında 17,7 milyar dolarlık iş üstlendi
Türk müteahhitleri yurt dışında 17,7 milyar dolarlık iş üstlendiTürk müteahhitlerinin yurt dışında yılın 9 ayında üstlendiği 167 yeni projenin toplam tutarı 17,7 milyar dolar oldu.
24.10.2021Ekonomi
AK Partili Ünal'dan Avrupa Birliği Komisyonu'nun raporuna tepki
AK Partili Ünal'dan Avrupa Birliği Komisyonu'nun raporuna tepkiAK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Avrupa Birliği Komisyonu'nun 2021 Türkiye raporuna ilişkin "AB'ye üye olmak için uzun süreden beri samimi bir mücadele sürdürüyoruz ama bu, çifte standart içeren, tek taraflı, eşitlikçi olmayan, Türkiye'yi ötekileştiren ve ayrımcılığa tabi tutan davranışları kabul etmemiz anlamına da gelmiyor." dedi.
20.10.2021Siyaset
Dijital bankacılık atağını sürdürüyor
Dijital bankacılık atağını sürdürüyorVakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Metin Recep Zafer, “Pandemi dijital ürün yaşam döngüsünü hızlandırdı. Pek çok işlem dijital kanallara taşındı VakıfBank olarak bu konuda çok iyi bir sınav verdik” diye konuştu.
7.10.2021Ekonomi
Sky Limit’liler 1.5 milyonu aştı
Sky Limit’liler 1.5 milyonu aştıVakıfbank’ın kredi limit yönetimini kişilerin inisiyatifine bırakan Sky Limit ürününü kullananların sayısı 1.5 milyonu aştı.
1.10.2021Ekonomi
'Konut fiyatlarındaki maliyetler tüketiciyi de etkiliyor'
'Konut fiyatlarındaki maliyetler tüketiciyi de etkiliyor'Konut fiyatlarında yaşanan son dönemdeki artışın hem konut üreticilerini hem de tüketicileri olumsuz etkilediğini söyleyen Filoğlu Group kurucusu ve iş insanı Fatih Fil, “Konut maliyetlerindeki artış konut fiyatlarındaki artıştan daha fazla. Şimdi bir inşaata kalkışırsanız maliyetleri hesaba katmak zorundasınız. Öyle maliyetler çıkıyor ki şaşıp kalıyoruz. Sattığımız konutun geliri ile aynı özelliklerde yeni bir konut yapamıyoruz. Bu durum konut fiyatlarına yansıyor” dedi.
23.09.2021Emlak
TOKİ kampanyası bugün başlıyor
TOKİ kampanyası bugün başlıyorToplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca (TOKİ), 21 Eylül-19 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek indirim kampanyasında, borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yüzde 22 indirim yapılacağı bildirildi.
21.09.2021Ekonomi
TOKİ'nin ikinci indirim kampanyası yarın başlıyor
TOKİ'nin ikinci indirim kampanyası yarın başlıyorToplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ), 21 Eylül-19 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek indirim kampanyasında, borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yüzde 22 indirim yapılacağı bildirildi.
20.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Konut Kredisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.