İkinci Dalga

İkinci Dalga

Son dakika ikinci dalga haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ikinci dalga gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ikinci dalga haber sayfamızda...

İkinci Dalga

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.343 ikinci dalga haberi bulunmuştur.
Hintli bakan selfie çekmek için para isteyecek
Hintli bakan selfie çekmek için para isteyecek Bakan selfie çekmenin zaman aldığını, bu yüzden onunla selfie çektirmek isteyenlerin kendisine 100 Hindistan Rupisi ödemesi gerektiğini söyledi.
21.07.2021Dünya
Hindistan'da koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 500'ün altına düştü
Hindistan'da koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 500'ün altına düştüYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en çok etkilenen ülkelerden Hindistan'da, son 24 saatte virüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 500'ün altına düştü.
19.07.2021Dünya
Vestel & Milliyet Sanat Kahve Sohbetlerinde Bu Ay
Vestel & Milliyet Sanat Kahve Sohbetlerinde Bu AyGenç kuşağın başarılı oyuncularından Hakan Kurtaş, son dönemde peş peşe yayınladığı şarkılarla da gündemde. Yola çıkma, deniz kenarında ıssız bir vadiye gitme, bir türlü gelmeyen yazı yakalama hayallerini anlattığı “Vadi” şarkısından yola çıkarak Kurtaş’ın yolculuğunu konuştuk.
14.07.2021Kültür Sanat
Jandarmadan PKK’nın finans kaynağına büyük operasyon!
Jandarmadan PKK’nın finans kaynağına büyük operasyon!Bingöl’ün Genç ilçesi kırsalında gerçekleştirilen narkoterör operasyonunda, 350 ton toz esrar elde edilebilecek 15 milyon 217 bin kök kenevir ele geçirilirken, terör örgütünün 3.5 milyar TL finans sağlamasının da önüne geçildi.
4.07.2021Gündem
Diyarbakır'da narko-terör operasyonda ikinci dalga!
Diyarbakır'da narko-terör operasyonda ikinci dalga!Diyarbakır’da, terörizmin finansmanını engellemeye yönelik düzenlenen narko-terör operasyonunun ikinci dalgasında 73 şüpheli gözaltına alındı. Öte yandan 73 şüpheliden 65'i tutuklanırken, 8'i serbest bırakıldı.
4.07.2021Haberler
Diyarbakır'da narko-terör operasyonda ikinci dalga!
Diyarbakır'da narko-terör operasyonda ikinci dalga!Diyarbakır’da, terörizmin finansmanını engellemeye yönelik düzenlenen narko-terör operasyonunun ikinci dalgasında 73 şüpheli gözaltına alındı. Öte yandan 73 şüpheliden 65'i tutuklanırken, 8'i serbest bırakıldı.
4.07.2021Gündem
Hammadde baskısına rağmen pandemide üretimle büyüdüler
Hammadde baskısına rağmen pandemide üretimle büyüdülerİstanbul Sanayi Odası’nın “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2020 Araştırması”na göre üretimden satışlar yüzde 15.3 artarak 1 trilyon 179 milyar lira oldu. İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, enflasyon ve ithal hammadde fiyatlarındaki artışın sanayici üzerinde giderek daha fazla baskı yarattığını dile getirdi.
27.05.2021Ekonomi
Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu açıklandı
Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu açıklandıİSO "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" araştırmasına göre 2020 yılında üretimden satışlara göre zirvede 58 milyar 593 milyon TL ile TÜPRAŞ yer aldı. Sıralamada ikinci Ford Otomotiv ve üçüncü de Oyak-Renault Otomobil Fabrikaları oldu.
26.05.2021Uzmanpara
İSO açıkladı! TÜPRAŞ zirvede...
İSO açıkladı! TÜPRAŞ zirvede...İSO "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" araştırmasına göre 2020 yılında üretimden satışlara göre zirvede 58 milyar 593 milyon TL ile TÜPRAŞ yer aldı. Sıralamada ikinci Ford Otomotiv ve üçüncü de Oyak-Renault Otomobil Fabrikaları oldu.
26.05.2021Ekonomi
Belçika'da restoran, kafe ve barlar yedi ay sonra açıldı
Belçika'da restoran, kafe ve barlar yedi ay sonra açıldıBaşkent Brüksel'deki mekanların teras ve bahçeleri, soğuk ve yağmurlu havaya rağmen sabah erken saatlerden itibaren büyük ilgi gördü.
8.05.2021Dünya
Son dakika... Madrid'deki parlamento seçimlerini sağ görüşlü Halk Partisi kazandı
Son dakika... Madrid'deki parlamento seçimlerini sağ görüşlü Halk Partisi kazandıİspanya'nın Madrid özerk yönetiminde 4 Mayıs salı günü yapılan erken yerel parlamento seçimlerini sağ görüşlü Halk Partisi (PP) kazandı. Bu arada İspanya'da sol koalisyon hükümetinin büyük ortağı olan Sosyalist İşçi Partisi (PSOE) Madrid'de ciddi oy kaybına uğradı.
4.05.2021Dünya
Bu tartı daha fazla çekmez
Bu tartı daha fazla çekmezCHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Merkez’de düzenlediği basın toplantısında “Bu tartı, bu sıkleti daha fazla çekmez. Tedbir alamayan Erdoğan şahsım hükümeti, ülkemizi maalesef kur ve faiz kıskacı arasına sokmuştur” diye konuştu
17.04.2021Siyaset
Ülkede panik... İkinci dalga nisanda zirve yapacak!
Ülkede panik... İkinci dalga nisanda zirve yapacak!Dünyada en fazla yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasının tespit edildiği 3. ülke olan Hindistan'da, 100 gün sürmesi beklenen ikinci dalganın nisanda zirve yapabileceği belirtildi.
31.03.2021Dünya
Edirne'de lokanta ve kafe işletmeleri, müşterilerini ağırlamak için hazırlığa başladı
Edirne'de lokanta ve kafe işletmeleri, müşterilerini ağırlamak için hazırlığa başladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısının ardından ülke genelinde tüm illerde lokanta ve kafelerin yüzde 50 kapasite ile açılacağını duyurması üzerine, Edirne'de yaklaşık 5 aydır kapalı olan lokanta ve kafe işletmecileri hazırlıklarını geceden yapmaya başladı. Edirneli lokanta işletmecisi Osman Almadık, karardan çok mutlu olduklarını ifade ederek, "Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Epey bir süredir bu kararı bekliyorduk" dedi.
29.03.2021Haberler
5 aydır kapalıydı! Edirne'de hazırlıklar başladı
5 aydır kapalıydı! Edirne'de hazırlıklar başladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısının ardından ülke genelinde tüm illerde lokanta ve kafelerin yüzde 50 kapasite ile açılacağını duyurması üzerine, Edirne'de yaklaşık 5 aydır kapalı olan lokanta ve kafe işletmecileri hazırlıklarını geceden yapmaya başladı. Edirneli lokanta işletmecisi Osman Almadık, karardan çok mutlu olduklarını ifade ederek, "Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Epey bir süredir bu kararı bekliyorduk" dedi.
29.03.2021Gündem
Glutatyon neye iyi gelir? Kimse faydalarını bilmiyor!
Glutatyon neye iyi gelir? Kimse faydalarını bilmiyor!Corona virüste ikinci dalga tehlikesinin konuşulduğu bu günlerde glutatyon, bağışıklık güçlendirici özelliğiyle öne çıkıyor. Oldukça güçlü bir antioksidan olan glutatyon, serbest radikallerin etkisini azaltmaya destek olurken birçok hastalık için de önleyici özellik taşıyor. Glutatyon nedir? Hangi besinlerde glutatyon var? Glutatyon eksikliğinde ne olur? Glutatyon tedavisi nedir, ne işe yarar? Uzm.Dr. Şafak Göktaş, glutatyonla ilgili bilinmeyenleri sıraladı
20.04.2021Alternatif Tıp
Cerrahpaşa Dekanı'ndan flaş koronavirüs uyarısı! İstanbul'da tehlike çanları çalıyor
Cerrahpaşa Dekanı'ndan flaş koronavirüs uyarısı! İstanbul'da tehlike çanları çalıyorTürkiye'nin illere göre koronavirüs haritasında "kırmızı" illerin artış gösterdiğine dikkat çeken İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Gönen, İstanbul için de tehlike çanlarının çaldığını ve kendi merkezlerinde test pozitiflik oranlarına henüz yansımasa da ilk başvuru oranlarının yüzde 30 oranında yükseldiğini söyledi. Prof. Dr. Gönen, vatandaşların serbestleşmeyi "salgın bitmiş gibi algılamaması gerektiğini söyledi ve belediyelere de çağrıda bulundu
18.03.2021Haberler
‘Yüzde 30 arttı’ deyip uyardı! İstanbul’da tehlike çanları çalıyor
‘Yüzde 30 arttı’ deyip uyardı! İstanbul’da tehlike çanları çalıyorTürkiye'nin illere göre koronavirüs haritasında "kırmızı" illerin artış gösterdiğine dikkat çeken İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Gönen, İstanbul için de tehlike çanlarının çaldığını ve kendi merkezlerinde test pozitiflik oranlarına henüz yansımasa da ilk başvuru oranlarının yüzde 30 oranında yükseldiğini söyledi. Prof. Dr. Gönen, vatandaşların serbestleşmeyi "salgın bitmiş gibi" algılamaması gerektiğini söyledi ve belediyelere de çağrıda bulundu: "İla nihayet kısıtlamayla yaşayamayız. Ama kapalı ortamda da maskesiz çok uzun süre kalmamak gerekiyor. Bu nedenle belediyelerin bu dönemde dış mekana masa koyma sınırlamasında daha hoşgörülü davranması gerekiyor."
18.03.2021Gündem
Koronavirüs nedeniyle ölümden dönen Dr. Selçuk Köse hayalini gerçekleştirdi
Koronavirüs nedeniyle ölümden dönen Dr. Selçuk Köse hayalini gerçekleştirdiKoronavirüse yakalanan ilk sağlık çalışanlarındandı. Tam bir yıl önce kendi servisine 'hasta olarak" yatırıldı, 3-4 gün sonra yoğun bakımda entübe edildi. 6 dakika kalbi durdu, hayata yeniden döndürüldü. Tam 23 gün yaşamla ölüm arasında gidip geldi. Sağlığına kavuşması için tüm Türkiye'nin dua ettiği, meslektaşlarının insan üstü bir çabayla hayata döndürdüğü Dr. Selçuk Köse, 35 günlük kovid savaşından zaferle çıktı. O kötü günlerin yıldönümünde, DHA'ya konuşan Dr. Köse, imkansızı başardı ve hastaneden çıktıktan 5 ay sonra, hep yapmak istediği hayalini gerçekleştirerek dalış brövesi aldı. Aylar süren yoğun solunum fizyoterapileriyle hem derin denizlere hem de çok sevdiği ameliyathanesine kavuşan Dr. Köse, Aralık ayında ikinci kez Kovid geçirdi. Ama bu sefer hafif atlattı. Dr. Köse, 'Artık korkmuyorum, sadece yapmayı ertelediğim her şeyi yapmaya gayret ediyorum" dedi.
13.03.2021Haberler
En çok gençler kendilerini yalnız hissediyor!
En çok gençler kendilerini yalnız hissediyor!Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, toplumdaki sevgi ve güven duygusunun önemli olduğunu belirterek “Bu duygular toplumu bir arada tutan en önemli duygulardır. Bu duyguları toplumda canlandırabilmek önemlidir” dedi. Tarhan, bu dönemde yalnızlık hissini en çok yaşayan grubun gençler olduğuna da dikkat çekerek gençleri anlamanın önemine işaret etti. Tarhan, son yıllarda gündeme gelen kötü dünya sendromunun koronavirüs döneminde hızlanacağına dikkat çekti.
25.02.2021Ruh Sağlığı
Mutsuzluğumuz pandemiyle arttı! ‘Ben yoruldum hayat’
Mutsuzluğumuz pandemiyle arttı! ‘Ben yoruldum hayat’Kovid-19 pandemisinin 2. dalga etkileri araştırmasına göre, en çok yakınlarımızı kaybetmekten korkuyoruz. Katılımcılar hangi şarkı sizi en iyi yansıtmaktadır?’ sorusuna ise ‘Ben Yoruldum Hayat’ şarkısıyla yanıt verdi.
25.02.2021Gündem
e-ticarette rekor büyüme
e-ticarette rekor büyümeSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “e-ticaret hacmi Haziran 2020 itibarıyla bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 93 gibi rekor bir artış gösterdi. Kredi kartıyla yapılan market ve alışveriş merkezi harcamaları pandemi öncesine göre yüzde 60 arttı” dedi.
23.02.2021Ekonomi
Bakan Varank açıkladı! E-ticarette rekor artış
Bakan Varank açıkladı! E-ticarette rekor artışSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "2021 yılına ilişkin öncü göstergeler, geleneksel pazarlarımızdaki ikinci dalga tedirginliğine karşın imalat sanayimizin 2020 yılı son çeyrekte yakaladığı ivmeyi koruduğunu gösteriyor. Yakında ilan edeceğimiz hukuk, demokrasi ve ekonomi alanındaki reform paketleri ile ülkemizi doğrudan yatırımlar bakımından çok daha cazip hale getirmeyi hedefliyoruz" dedi.
22.02.2021Ekonomi
Filyasyon ekipleri teyakkuzda! Mutant virüs takip algoritmalarını da değiştirdi
Filyasyon ekipleri teyakkuzda! Mutant virüs takip algoritmalarını da değiştirdiMutant virüs vakaların takibi için teyakkuzda olan filyasyon ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye’de de görülmeye başlanan varyantlar nedeniyle filyasyonda vaka ve temaslı takip algoritmaları değişti. İşte haberin ayrıntıları...
16.02.2021Haberler
Son Dakika Haberler: Filyasyon ekipleri teyakkuzda! Mutant virüs takip algoritmalarını da değiştirdi
Son Dakika Haberler: Filyasyon ekipleri teyakkuzda! Mutant virüs takip algoritmalarını da değiştirdiMutant virüs vakaların takibi için teyakkuzda olan filyasyon ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye’de de görülmeye başlanan varyantlar nedeniyle filyasyonda vaka ve temaslı takip algoritmaları değişti. İşte haberin ayrıntıları...
16.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsHindistankoronaKovid-19operasyon

İkinci Dalga ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.