İkinci El Oto

İkinci El Oto

Son dakika İkinci el oto haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İkinci el oto gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İkinci el oto haber sayfamızda...

İkinci El Oto

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 584 ikinci el oto haberi bulunmuştur.
Araç alım satımında yeni dönem! Sadece 20 lira...
Araç alım satımında yeni dönem! Sadece 20 lira...Dolandırıcılığı ve para taşıma riskini ortadan kaldıran ‘Noterlik İşlemlerinde Güvenli Ödeme Sistemi’ 3 Şubat 2020’de devreye alınmıştı. Bu sistemi hizmet bedeli 20 lira olmasına rağmen 1.5 yılda sadece 4 bin 328 kişi kullandı. Oysa yılda 8 milyona yakın ikinci el oto alım satımı yapılıyor. Sistem kullanılmadığı için her gün yeni bir dolandırıcılık olayı yaşanıyor.
26.07.2021Ekonomi
Mayıs ayında en çok satılan markalar belli oldu
Mayıs ayında en çok satılan markalar belli olduİkinci el çevrim içi oto pazarında geçen ay en çok tercih edilen otomotiv markası Volkswagen (VW) olurken, Renault ikinci ve Ford da üçüncü sırada yer aldı.
13.06.2021Uzmanpara
İstanbul'da yine benzer hırsızlık! Hayalet gösterge hırsızları siparişle çalıyor
İstanbul'da yine benzer hırsızlık! Hayalet gösterge hırsızları siparişle çalıyorİSTANBUL'da son zamanlarda lüks otomobillerden hayalet göstergelerin çalındığı hırsızlık olaylarında artış yaşanıyor. Piyasa değeri 60 bin TL'ye kadar çıkan hayalet göstergelerin çalıntı mal satan kişilerin siparişleri ile çalındığı belirtildi. Emniyet yetkilileri, hayalet gösterge hırsızlarının daha önce oto tamircilerinde çalışan kişiler arasından çıktığını belirlediklerini ifade ettiler. Kağıthane'de park halindeki lüks otomobilin kapısını tornavida ile açan hırsız, hayalet göstergeyi sökerek kayıplara karıştı. Hırsızlık anı ise güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.
30.03.2021Haberler
Son dakika: İkinci el araç alacaklar dikkat! Kapış kapış satıldı
Son dakika: İkinci el araç alacaklar dikkat! Kapış kapış satıldıTürkiye'de Mart ayında normalleşme adımlarının atılmasıyla birlikte ikinci el oto satışları yavaş yavaş hareketlendi. Peki geçtiğimiz ay en çok hangi marka satıldı? Hangi aracı elden çıkarmak daha kolay oldu? İşte en hızlı ve en yavaş satılan otomobiller...
11.03.2021Ekonomi
Son dakika: İkinci el araç alacaklar dikkat! Fiyatı gören kaçtı
Son dakika: İkinci el araç alacaklar dikkat! Fiyatı gören kaçtıGelen son dakika haberine göre; Eskişehir’de pazar günleri kurulan ikinci el oto pazarında araç sahipleri yüksek fiyat isterken, alıcılar ise ikinci el araç piyasasının tavan yaptığı günlerde araç almaktan kaçınıyor.
29.11.2020Ekonomi
Samsun’da ikinci el piyasası durgun
Samsun’da ikinci el piyasası durgun Samsun'da ikinci el araç satışları kış aylarının gelmesine bağlı olarak azalma yaşadı. Her hafta yoğun ilgi gören İkinci El Oto Pazarı bu kez durgunluğuyla dikkati çekti. Satış yapamayan ikinci el araç satıcıları araçlarını kendi aralarında takas etti.
21.11.2020Ekonomi
Son dakika: İkinci el oto pazarında bu yıl bir ilk yaşandı
Son dakika: İkinci el oto pazarında bu yıl bir ilk yaşandıGelen son dakika haberine göre; İkinci el online pazarda, bu yılın eylül ayında da en çok tercih edilen otomotiv markaları belli oldu. Bu yıl markalar arasındaki bir model ise satış rakamıyla bir ilki başardı. İşte detaylar...
12.11.2020Teknoloji
Sıfır otomobil, ikinci el pazarında daha pahalıya satılıyor
Sıfır otomobil, ikinci el pazarında daha pahalıya satılıyorKoronavirüs salgını nedeniyle toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyenler ile yatırım olarak görenlerin talebiyle ikinci el otomobilde fiyat artışı devam ediyor. İkinci el otomobil alım satımı yapan firma sahibi Egemen Kurtçu (37), "Sıfır etiket fiyatı 190 bin lira olan bir araç, ikinci el oto pazarı tarafından satın alınıp pazarda 210 bin liraya çok rahat satılıyor. Sebebi de aracın bulunamaması. Bunu fırsatçılık olarak değerlendirebiliriz. İkinci el otomobil pazarlarında bunlarla da karşılaşabiliyoruz" dedi.
13.10.2020Haberler
Sıfır otomobil, ikinci el pazarında daha pahalıya satılıyor
Sıfır otomobil, ikinci el pazarında daha pahalıya satılıyorKoronavirüs salgını nedeniyle toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyenler ile yatırım olarak görenlerin talebiyle ikinci el otomobilde fiyat artışı devam ediyor. İkinci el otomobil alım satımı yapan firma sahibi Egemen Kurtçu (37), "Sıfır etiket fiyatı 190 bin lira olan bir araç, ikinci el oto pazarı tarafından satın alınıp pazarda 210 bin liraya çok rahat satılıyor. Sebebi de aracın bulunamaması. Bunu fırsatçılık olarak değerlendirebiliriz. İkinci el otomobil pazarlarında bunlarla da karşılaşabiliyoruz" dedi.
13.10.2020Ekonomi
İkinci el otomobil pazarında yoğunluk
İkinci el otomobil pazarında yoğunlukSakarya'nın Adapazarı ilçesinde kurulan ikinci el otomobil pazarı, artan fiyatlara rağmen rağbet görmeye devam ediyor. Alıcılar ve satıcılar fiyatları yüksek bulsa da ikinci el araçları tercih ediyor. Aracını satıp, model yükseltmek isteyenler ise yenisini alamadıklarını söylüyor.
4.10.2020Ekonomi
İkinci el otoda 1 Eylül hazırlığı
İkinci el otoda 1 Eylül hazırlığıMotorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Genel Başkanı Aydın Erkoç, otomobil ticaretinde bu dönemde çok fazla fırsatçılık yapıldığını belirterek, “Çok uzun zamandır sektörümüzün düzene girmesi, bu sektörde faaliyet gösteren şirketlerimizin korunması, bu işin ehil kişiler tarafından yapılması için mücadele ediyorduk. Çok şükür yönetmelik çıktı” dedi.
24.08.2020Ekonomi
İkinci el oto piyasası 1 Eylül'e hazırlanıyor
İkinci el oto piyasası 1 Eylül'e hazırlanıyorMASFED Genel Başkanı Erkoç, otomobil ticaretinde bu dönemde çok fazla fırsatçılık yapıldığını belirterek, "Çok uzun zamandır sektörümüzün düzene girmesi, bu işin ehil kişiler tarafından yapılması için mücadele ediyorduk. " dedi.
23.08.2020Ekonomi
Yeni dönem başladı! İkinci el oto pazarında soran çok alan yok!
Yeni dönem başladı! İkinci el oto pazarında soran çok alan yok!İkinci el araç piyasasında yeni bir döneme geçiliyor. Buna göre taşıt alım satımında yaşanan dolandırıcılık ve sahtecilik faaliyetleri yeni sistem ile birlikte piyasadan kalkıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Başkanı Aydın Erkoç, ikinci el araç ticaretine yönelik düzenlemenin sektöre çeki düzen getireceğini, kayıt dışılığın da önüne geçileceğini belirtti. Peki ikinci el araç piyasasında neler yaşanıyor? İşte cevabı...
16.08.2020Ekonomi
'Araç değer kaybı belgesi zorunlu olmalı'
'Araç değer kaybı belgesi zorunlu olmalı'İkinci el araç pazarında, bazı modellerdeki fahiş fiyatlar ve fiyatlardaki dengesizliğin önlenmesi hususunda Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği’nden (TÜSED) de bir açıklama geldi. TÜSED ve TOBB SEİK Başkanı Ahmet Nedim Erdem, “Araç değer kaybı belgesi zorunlu hale getirilirse ikinci el oto fiyatları dengelenir” dedi.
28.07.2020Sigorta
İkinci elde araç çok, alıcı yok!
İkinci elde araç çok, alıcı yok!Bursa'da pandemi sürecinden sonra ikinci defa kapılarını açan ikinci el otomobil pazarında yüksek fiyatlar sebebiyle müşteri çok ancak alıcı yok. Vatandaşlar yüksek fiyatlardan dolayı 'otomobil değil sanki uçak pazarı' diye isyan etti.
26.07.2020Yaşam
Bursa'da ikinci el oto pazarında müşteri çok alıcı yok
Bursa'da ikinci el oto pazarında müşteri çok alıcı yokBursa'da pandemi sürecinden sonra ikinci defa kapılarını açan ikinci el otomobil pazarında yüksek fiyatlar sebebiyle müşteri çok ancak alıcı yok. Vatandaşlar yüksek fiyatlardan dolayı 'otomobil değil sanki uçak pazarı' diye isyan etti.
26.07.2020Ekonomi
Son dakika... Akın ettiler! İkinci el oto pazarı 'korona pazarı' oldu
Son dakika... Akın ettiler! İkinci el oto pazarı 'korona pazarı' olduGelen son dakika haberine göre; Diyarbakır’da vatandaşlar, sabah saatlerinde açık oto pazarına akın etti. Sosyal mesafe kuralına uymayan vatandaşların maskesiz bir şekilde pazarlık yapması virüsün yayılmasına davetiye çıkardı.
21.06.2020Ekonomi
Son dakika... Araç alacaklar dikkat! Dolandırılabilirsiniz...
Son dakika... Araç alacaklar dikkat! Dolandırılabilirsiniz...Gelen son dakika haberine göre; İkinci el oto piyasasının tekrar canlanmasıyla sahte ilanlarla vatandaşı tuzağa düşüren kapora dolandırıcıları ve araç fiyatlarını yükselten fırsatçılar tekrar ortaya çıktı.
11.06.2020Ekonomi
Yüzlerce insan, ceza yazılacağı anonsu üzerine koca pazarı iki dakikada boşalttı!
Yüzlerce insan, ceza yazılacağı anonsu üzerine koca pazarı iki dakikada boşalttı!Bursa'da corona virüs tedbirleri kapsamında kapalı olan ikinci el oto pazarına araç satmaya gelen vatandaşlar, polisin anonsu üzerine nereye kaçacaklarını şaşırdı. Yüzlerce araç ve insanın olduğu devasa pazar iki dakikada ıpıssız oldu.
7.06.2020Gündem
İkinci el otoda mayısta en çok satılanlar belli oldu
İkinci el otoda mayısta en çok satılanlar belli olduİkinci el online pazarda en çok tercih edilen otomotiv markası, bu yılın mayıs ayında da değişmeyerek Volkswagen (VW) olurken, VW'yi, Renault ve Ford takip etti.
7.06.2020Ekonomi
İkinci el oto satışlarında 'muayene' sorunu
İkinci el oto satışlarında 'muayene' sorunuBursa Oto Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık, muayene ücretlerine uygulanan gecikme faizi nedeniyle, 1, 5 milyon aracın trafikte muayenesiz dolaştığını belirterek, "Bir kereye mahsus, bir süre içinde, faizler alınmadan bu araçların muayene yapılmasını talep etmekteyiz. Aksi halde bu sayı gittikçe artacak. Bunlar satışlara da engel oluyor. Ticareti bozuyor" dedi.
25.02.2020Ekonomi
'İkinci el oto fiyatlarının artış nedeni internet siteleri'
'İkinci el oto fiyatlarının artış nedeni internet siteleri'Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık, ikinci el araç fiyatlarının geçen yıla göre 15-20 bin lira arttığını belirterek, "Özellikle internet üzerinden arabalarını satışa sunan insanların, diğer araç ilanlarına bakarak ciddi anlamda 'satılırsa' düşüncesiyle üzerine 10-15 bin lira gibi rakamlar eklediğini tespit ettik. Bu da piyasayı yanıltmaktadır" dedi.
16.02.2020Ekonomi
Diyarbakır’da ikinci el otomobiller sıfır otomobil fiyatıyla yarışıyor
Diyarbakır’da ikinci el otomobiller sıfır otomobil fiyatıyla yarışıyorDiyarbakır’da, her hafta sonu açılan ikinci el oto pazarı araç almak isteyen vatandaşlarla dolup taşıyor. Fiyatların yüksek olması nedeni ile yoğunluğun satışlara yansımadığı belirtilirken, vatandaşlar ikinci el otomobillerin sıfır araç fiyatına satılmasından şikayetçi.
2.02.2020Haberler
Diyarbakır’da ikinci el otomobiller sıfır otomobil fiyatıyla yarışıyor
Diyarbakır’da ikinci el otomobiller sıfır otomobil fiyatıyla yarışıyorDiyarbakır’da her hafta sonu açılan ikinci el oto pazarı araç almak isteyen vatandaşlarla dolup taşıyor. Fiyatların yüksek olması nedeniyle yoğunluğun satışlara yansımadığı belirtilirken, vatandaşlar ikinci el otomobillerin sıfır araç fiyatına satılmasından şikayetçi.
2.02.2020Ekonomi
İkinci el oto satışında yetki belgesi dönemi
İkinci el oto satışında yetki belgesi dönemiİkinci el otomobil alım satımında yeni dönem başlıyor. Bugün yürürlüğe girecek “İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik” ile ikinci el oto alım satımında yetki belgesi zorunlu hale geliyor.
13.08.2019Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ikinci el otosıfır araçikinci el araçikinci elaraç

İkinci El Oto ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.