İkinci El Otomobil

İkinci El Otomobil

Son dakika ikinci el otomobil haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ikinci el otomobil gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ikinci el otomobil haber sayfamızda...

İkinci El Otomobil

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.432 ikinci el otomobil haberi bulunmuştur.
Sıfır ve ikinci el otomobiller yatırım aracına dönüştü
Sıfır ve ikinci el otomobiller yatırım aracına dönüştüÇip krizi nedeniyle arzı giderek azalan ve kura bağlı olarak fiyatı sürekli artan otomobil, en cazip yatırım araçlarından biri haline geldi. Memuru, emeklisi, esnafı para kazanmak için oto alım-satımına yöneldi. Bu kişiler, bayilerin sipariş listesine adını yazdırıyor, teslimat sırası geldiğinde ise sıfır otomobili piyasa değerinin üzerinde satarak kâr etmeye çalışıyor.
15.11.2021Ekonomi
ABD'de enflasyon endişeleri artırdı
ABD'de enflasyon endişeleri artırdıABD'de enflasyonun 31 yılın en yüksek seviyesine çıkması endişeleri artırırken analistler, yüksek enflasyonun beklenenden daha uzun süre etkili olabileceğini ve ABD Merkez Bankası'nı (Fed) faiz oranlarını artırmaya daha erken yönlendirebileceğini belirtiyor.
11.11.2021Uzmanpara
Son dakika: Araç alacaklar dikkat! Uzman isimden fiyat uyarısı
Son dakika: Araç alacaklar dikkat! Uzman isimden fiyat uyarısıOtomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Mersin, Türkiye otomotiv pazarında bazı araçların yok sattığını ve vatandaşın her istediği modeli veya rengi bulamadığını belirterek, "Dolayısıyla stoktaki araç, eğer müşterinin ihtiyacını görüyorsa onu almaya çalışıyor. Karşılanmayı bekleyen taleplerin süresi de modele göre değişiyor. 2 ay, 3 ay ve bazen 1 ay ertelenebiliyor bu talepler. Özellikle C segment araçlarda bulunurluk sıkıntısı daha fazla." dedi.
24.10.2021Ekonomi
Otomobil alıp satacaklar dikkat! Sıfır araç piyasası için kritik tarih...
Otomobil alıp satacaklar dikkat! Sıfır araç piyasası için kritik tarih...Sıfır otomobil tedarikindeki sıkıntı, piyasada otomobil bulunamamasına neden oluyor. İlk sırada gelen etkenin çip krizi olduğunu söyleyen uzmanlar, bu durumun arkasında başka nedenlerin de olduğunu belirtiyor. Peki sıfır otomobildeki tedarik krizi ne zamana kadar devam edecek? Sorunu çözmek için hangi yollara başvurulabilir? Otomobil almak ve satmak isteyenleri yakından ilgilendiren gelişmenin detayları haberimizde...
19.10.2021Otomobil
Araç alıp-satacaklar dikkat! 36 günde gidiyor...
Araç alıp-satacaklar dikkat! 36 günde gidiyor...Yaz aylarında sıfır otomobil piyasasında yaşanan hareketlilik, yerini ikinci ele bıraktı. Peki son aylarda yaşanan ikinci eldeki hareketliliğin arkasında neler yatıyor? Uzmanlar, buna yol açan sebepleri tek tek açıklarken, verilere göre ilana koyulan bir araç 36 gün içerisinde yeni sahibini bulabiliyor. İkinci el otomobil satışlarındaki artışla ilgili tüm merak edilenler haberimizde...
15.10.2021Otomobil
Gıda fiyatlarındaki artış tüm dünyanın kabusu
Gıda fiyatlarındaki artış tüm dünyanın kabusuKüresel gıda fiyatları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisini gösterdiği 2020 yılından bu yana yükselişini aralıksız sürdürürken, bu artış dünya genelinde artan enflasyonun itici güçlerden birini oluşturuyor.
7.10.2021Ekonomi
Son dakika: Mercedes-Benz'e çip engeli!
Son dakika: Mercedes-Benz'e çip engeli!Alman otomotiv üreticisi Mercedes-Benz'in otomobil ve hafif ticari araç teslimatları yılın üçüncü çeyreğinde yarı iletken kıtlığı nedeniyle yüzde 30,2 geriledi. Öte yandan Japon otomobil üreticisi Mazda Motor, yarı iletken çip tedarik sıkıntısı sebebiyle 2 fabrikasında üretimi durduracak.
6.10.2021Ekonomi
‘150 milyon dolar ülkemizde kalacak’
‘150 milyon dolar ülkemizde kalacak’İzmirli yatırımcı Gencer Genç, bütün araçlarda kullanılan ancak kaza ve çürüme gibi durumlarda tamiri mümkün olmayan parlak nikelajlı aksamlarını kurduğu tesiste yeniden hayata döndürmeyi başardı.
15.09.2021Ege
İngiltere'de enflasyon 9 yılın zirvesinde
İngiltere'de enflasyon 9 yılın zirvesindeİngiltere’de ağustos ayında enflasyon yüzde 3,2 seviyesine yükseldi.
15.09.2021Uzmanpara
Son dakika: ÖTV indiriminin ardından en çok satılan ikinci el araç markası belli oldu
Son dakika: ÖTV indiriminin ardından en çok satılan ikinci el araç markası belli olduOtomobillerde ÖTV oranlarına esas matrah limitleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararı ile değiştirilmişti. Böylelikle bazı modellerde 60 bin TL’ye varan indirimler gerçekleşmişti. Peki bu indirim kararı ikinci el araç satışlarına nasıl yansıdı? Hangi araç en çok satıldı? İşte cevabı...
14.09.2021Ekonomi
Dolandırıcılar ikinci el araçlara dadandılar
Dolandırıcılar ikinci el araçlara dadandılarTürkiye’de son zamanlarda özellikle ikinci el otomobil ilanlarının bulunduğu sitelerde karşılıksız vadeli çekler üzerinden yapılan dolandırıcılık vakaları arttı.
11.09.2021Gündem
ÖTV indirimine 'tam donanımlı' engel
ÖTV indirimine 'tam donanımlı' engelBazı fırsatçı bayiler ellerindeki ÖTV indirimli otomobilleri galericilere eski fiyattan satıyor. Vatandaşa bu indirimli otomobiller verilmiyor. Araç isteyene “tam donanımlı” paket teklif ediliyor. Onun fiyatı ise “ÖTV indirimsiz” hâlinin bile üzerine çıkıyor.
18.08.2021Ekonomi
ÖTV indirimi sıfır otomobil piyasasını hareketlendirecek
ÖTV indirimi sıfır otomobil piyasasını hareketlendirecekOtomobillerin Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) matrahında yapılan değişikliğin ardından belli araçlarda gerçekleşecek yüzde 16'lık indirim kararının ardından gözler sıfır ve ikinci el otomobil fiyatlarına çevrildi. Sıfır ve ikinci el otomobillerde düşüşe geçecek fiyatların, piyasayı hareketlendireceğini ancak sıfır otomobil satışında daha çok hareketlilik yaşanacağını kaydeden Garaj Avrasya Yöneticisi Halit Yallagöz, konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
17.08.2021Haberler
ÖTV indirimi sonrası bayide araç bulamayanlara kritik öneri
ÖTV indirimi sonrası bayide araç bulamayanlara kritik öneriOtomobillerin Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) matrahında yapılan değişikliğin ardından belli araçlarda gerçekleşecek yüzde 16’lık indirim kararının ardından gözler sıfır ve ikinci el otomobil fiyatlarına çevrildi. Sıfır ve ikinci el otomobillerde düşüşe geçecek fiyatların, piyasayı hareketlendireceğini ancak sıfır otomobil satışında daha çok hareketlilik yaşanacağını kaydeden Otomobil Satış Yöneticisi Halit Yallagöz, konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
17.08.2021Ekonomi
Son dakika: İkinci el araç alacaklar dikkat! Sebebi belli oldu, fiyatlar...
Son dakika: İkinci el araç alacaklar dikkat! Sebebi belli oldu, fiyatlar...Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Genel Başkanı Aydın Erkoç, ikinci el otomobil sektöründe 2021 yılının ilk yarısını değerlendirdi. İşte detaylar...
3.08.2021Ekonomi
Çorum'da kurbanlık boğa 'Altınbaş' görüntüsü ve fiyatıyla ilgi çekti!
Çorum'da kurbanlık boğa 'Altınbaş' görüntüsü ve fiyatıyla ilgi çekti!Çorum'da Kurban Bayramı dolayısıyla 1300 kilogram ağırlığındaki boğa, 40 bin liradan satışa çıkarıldı.
16.07.2021Ekonomi
9 katlı inşaattan düşüp öldü! 3 gün sonra düğünü varmış
9 katlı inşaattan düşüp öldü! 3 gün sonra düğünü varmışIğdır’da, yapımı devam eden 9 katlı binanın terasından düşen otomobilci İlhan Tuncer Filizkıran'ın (31) cenazesi, toprağa verildi. Polis tarafından intihar edip, etmediği araştırılan Filizkıran'ın, 10 Temmuz'da evlenmeye hazırlandığı öğrenildi.
8.07.2021Gündem
LASİD'den lastik alırken 'etiket bilgilerini sorgulayın' tavsiyesi
LASİD'den lastik alırken 'etiket bilgilerini sorgulayın' tavsiyesiLastik Sanayicileri ve İthalatçıları Derneği (LASİD) Genel Sekreteri Erdal Kurt, Türkiye'de ve AB ülkelerinde 2012 yılından beri uygulanan lastik etiketlemenin; teknolojik buluşlardan da faydalanılarak güncellendiğini, QR kodla etiket bilgilerine lastik üzerinden erişim sağlandığını belirterek, "Yeni düzenleme henüz 1 aydır uygulanıyor. Sürücülerimiz, lastik satın alırken mutlaka etiket bilgilerini sorgulamalı." dedi.
25.06.2021Ekonomi
İkinci el araç fiyatlarındaki artış sigorta fiyatlarını değiştirdi
İkinci el araç fiyatlarındaki artış sigorta fiyatlarını değiştirdiİkinci el otomobil fiyatlarında yaşanan fiyat artışı trafik sigortası fiyatlarının da artışına neden oldu. Araç fiyatlarında yaşanan ani artışların sigorta fiyatlarını değiştirdiğini söyleyen, İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği Onursal Başkanı Turusan Bağcı, "İkinci el araç piyasasında yaşanan fiyat artışları tamamen çarpan etkisi ile sigorta fiyatlarına da yansıyor." dedi.
31.05.2021Ekonomi
3 gün içinde zorunlu ekspertiz raporu
3 gün içinde zorunlu ekspertiz raporuTicaret Bakanlığı, 2. el oto satışında ekspertiz raporunun, satıştan önceki 3 gün içinde sistem üzerinden online olarak sorgulanabileceğini, raporsuz satış yapan işletmelerin ceza alacağını bildirdi.
25.05.2021Ekonomi
İkinci el otomobil alacaklar dikkat! Fiyatlar bu yıl...
İkinci el otomobil alacaklar dikkat! Fiyatlar bu yıl...Sıfır otomobil fiyatlarındaki artış grafiği ikinci ele de yansıdı. Pandemi ortamında işlerin sakin olduğunu belirten galerici esnafı Cumhur Halıcı fiyatların 2020 yılında arttığı gibi hızlı artmayacağını belirtti.
18.05.2021Otomobil
Son dakika: Araç alacaklara önemli uyarı! Tam zamanı, şimdi alan...
Son dakika: Araç alacaklara önemli uyarı! Tam zamanı, şimdi alan...Son dakika gelen habere göre havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte ikinci el otomobil alım satımında hareketlilik başladı. Galericiler, araç alam isteyenler için tam zamanı olduğunu söyledi.
7.04.2021Otomobil
Son dakika: İkinci el araç alacaklara kritik 'zam' uyarısı!
Son dakika: İkinci el araç alacaklara kritik 'zam' uyarısı!Geçen yıl pandemi nedeniyle fiyatların artış gösterdiği ikinci el otomobil piyasasında, düşüş yaşandı. Baharla birlikte tatil planlarının ikinci el piyasasını hareketlendireceğini ifade eden uzmanlar fiyatlara zam geleceğini belirtiyor. Peki yüzde kaç oranında zam gelmesi bekleniyor? İşte cevabı...
28.03.2021Ekonomi
Son dakika: Araç alacaklar dikkat! Hareketlendi, düzenleme...
Son dakika: Araç alacaklar dikkat! Hareketlendi, düzenleme...Son dakika haberine göre ikinci el otomobil satışlarında vadelendirme işlemi fiyata göre belirlenirken, orta gelir grubunu ilgilendiren 120 bin lira ve altındaki araçlar için 45 ay olan vade sayısı 60 aya çıkarıldı. İzmirli ikinci el esnafı, yeni vadelendirme işleminin satışlara olumlu yansıdığını ve piyasayı hareketlendirdiğini söyledi.
19.03.2021Otomobil
Güvenli ödemeye rağbet olmadı
Güvenli ödemeye rağbet olmadıİkinci el araç alım satımında dolandırıcılık vakalarını önlemesi beklentisiyle zorunlu hale getirilen ve noterler üzerinden yürütülen, ‘Güvenli Ödeme Sistemi’ne beklenen geçiş olmadı. İkinci el otomobil satış sayısı ve sistemin kullanım sayısının uyuşmadığını tespit eden Ticaret Bakanlığı, düzenlemeye uymayan işletmeler için yaptırım uyarısında bulundu.
13.03.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İkinci El Otomobil ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.