İkmib

İkmib

Son dakika İKMİB haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İKMİB gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İKMİB haber sayfamızda...

İkmib

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 94 ikmib haberi bulunmuştur.
Kimya sektörü 2 milyar dolar ihracatla rekor kırdı
Kimya sektörü 2 milyar dolar ihracatla rekor kırdıİstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, "Ülkemiz bu yıl mart ayında 18,98 milyar dolar ile tüm zamanların aylık rekoruna ulaştı. Kimya sektörümüz de bu yıl mart ayında aylık bazda rekor kırarak 2 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi." dedi.
3.04.2021Ekonomi
Kimya sektörünün ihracatı arttı
Kimya sektörünün ihracatı arttıİstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre, geçen ay 1,68 milyar dolar değerinde kimyevi maddeler ve mamulleri ihracatı gerçekleştirildi.
3.03.2021Uzmanpara
Kimya sektöründen 1,6 milyar dolarlık ihracat
Kimya sektöründen 1,6 milyar dolarlık ihracatKimyevi maddeler ve mamulleri sektörü ihracatı ocak ayında 1 milyar 647 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti.
5.02.2021Ekonomi
Tarihi rekor kırıldı! 'Hayati önemde...'
Tarihi rekor kırıldı! 'Hayati önemde...'Koronavirüsten korunma amaçlı kullanımı ciddi düzeyde artan kolonya, dezenfektan, sabun ve tanı kitleri ihracatında tarihi rekor kırıldı. 2019'da 28.3 milyon dolar olan dezenfektan ihracatı, yüzde 878 artışla 277 milyon doları, 9.1 milyon dolar olan kolonya ihracatı ise yüzde 208 artışla 28 milyon doları aştı. Bu ürünlerin üretim kapasiteleri de yükseldi.
27.01.2021Ekonomi
Kimya sektörünün ihracatında yüzde 12'lik büyüme bekleniyor
Kimya sektörünün ihracatında yüzde 12'lik büyüme bekleniyorİstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, "Bu yıl 20,6 milyar dolar ihracat hedefimizin üzerine çıkmak için tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz. İhracatımızda yaklaşık yüzde 12 büyüme bekliyoruz." dedi.
23.01.2021Ekonomi
Kimyada yerli üretim ithalata fren olacak
Kimyada yerli üretim ithalata fren olacakİstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB), kimyada ithalatı frenleyecek ve cari açığın azalmasında etkili olacak sektörel rapora imza attı.
13.01.2021Ekonomi
İKMİB'den "Türk Kimya Sektörü Yatırım Öncelikli Ürünler" raporu
İKMİB'den "Türk Kimya Sektörü Yatırım Öncelikli Ürünler" raporuİstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliğinin (İKMİB) "Türk Kimya Sektörü Yatırım Öncelikli Ürünler" başlıklı raporuna göre, Türk kimya sanayisine güç katacak öncelikli ürünlerin yerli olarak üretilmesiyle toplamda 20,7 milyar dolarlık ithalatın önüne geçilmesi bekleniyor.
12.01.2021Ekonomi
Kimya sektörünün kasım ihracatı 1,6 milyar dolar oldu
Kimya sektörünün kasım ihracatı 1,6 milyar dolar olduİstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre, kimya sektörü ihracatı 2020 yılı kasım ayında 1,6 milyar dolar olarak gerçekleşti.
4.12.2020Ekonomi
Pandemi ürünlerinin ihracatı arttı
Pandemi ürünlerinin ihracatı arttıİstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre kimya sektöründe yer alan dezenfektan, kolonya, sabun, ilaç ve tanı kitlerinden oluşan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ürünlerinin ihracatı bu yıl on aylık dönemde yüzde 61,43 artarak 258,6 milyon dolara ulaştı.
12.11.2020Uzmanpara
Pandemi ürünlerinin ihracatı 258,6 milyon dolara ulaştı
Pandemi ürünlerinin ihracatı 258,6 milyon dolara ulaştıİstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre kimya sektöründe yer alan dezenfektan, kolonya, sabun, ilaç ve tanı kitlerinden oluşan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ürünlerinin ihracatı bu yıl on aylık dönemde yüzde 61,43 artarak 258,6 milyon dolara ulaştı.
12.11.2020Ekonomi
Küresel yarıştılar ihracatı katladılar
Küresel yarıştılar ihracatı katladılarTürkiye’nin ihracatında ekim ayı rekorlarla kapandı. Hazır giyim, mobilya ve halı sektörleri; tarihlerinin en yüksek aylık ihracatını gerçekleştirdi. Sektör temsilcileri, ülkelerin Türkiye’yi yeni bir tedarik merkezi olarak konumlandırdığına dikkat çekerken, markalı büyümeye işaret ediyorlar
4.11.2020Ekonomi
Türk kozmetik sektörü Çin pazarında büyüyecek
Türk kozmetik sektörü Çin pazarında büyüyecekTicaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur "Pazar Araştırması ile amacımız, dünyanın en büyük kozmetik ithalatçısı ve en büyük ikinci kozmetik pazarı olan Çin’e kozmetik ihracatımızın potansiyelini yakalamasıdır." ifadelerini kullandı.
10.10.2020Ekonomi
Kimya sektöründen eylülde 1,6 milyar dolarlık ihracat
Kimya sektöründen eylülde 1,6 milyar dolarlık ihracatBu yılın eylül ayında 1 milyar 638 milyon dolar ihracat gerçekleştiren kimya sektörü, en çok ülke ve bölgeye ihracat yapan sektörler arasında 206 ülke ve bölgeye yaptığı ihracatla birinci sırada yer aldı.
5.10.2020Ekonomi
İş dünyasından YEP'e tam destek
İş dünyasından YEP'e tam destekHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan 'Yeni Ekonomi Programı'na iş dünyasından tam destek geldi.
30.09.2020Ekonomi
Başarıya kenetlendiler
Başarıya kenetlendilerL’actone Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Akat, bu aralar başarıya kenetlendi.
21.09.2020Cadde
Hijyen ürünü ihracatına Türkiye damga vurdu!
Hijyen ürünü ihracatına Türkiye damga vurdu!Pandemi dolayısıyla önemi artan ve adeta talep patlaması yaşayan hijyen ürünlerinde özellikle dezenfektan, kolonya ve sabun ihracatında 2020 yılı sekiz aylık dönemde ihracat rekoru kırıldı.
10.09.2020Ekonomi
Hijyen ürünlerinde ihracat rekoru kırıldı
Hijyen ürünlerinde ihracat rekoru kırıldıKovid-19 salgını dolayısıyla önemi artan hijyen ürünlerinin ihracatında yılın 8 aylık dönemde ihracat rekoru kırıldı.
9.09.2020Ekonomi
Kimya ihracatı 8 ayda 11,5 milyar dolara ulaştı
Kimya ihracatı 8 ayda 11,5 milyar dolara ulaştıİstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre, kimya sektörünün ihracatı, geçen ay 1 milyar 378 milyon dolar olarak gerçekleşirken, sektörün 8 aylık ihracatı 11,5 milyar dolara ulaştı.
3.09.2020Ekonomi
Dökme etil alkole vergi düzenlemesi
Dökme etil alkole vergi düzenlemesiResmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanan ithalat rejimi kararına ek Cumhurbaşkanı kararı uyarınca, salgın önlemleri kapsamında 25 Mart tarihli ithalat rejimi kararına ek kararla getirilen dökme etil alkol ithalatına sıfır gümrük vergisi uygulaması, karar yayımını takip eden 15. gün olan 14 Eylül’den geçerli olmak üzere kaldırıldı.
1.09.2020Ekonomi
İş dünyasından doğal gaz keşfine ilişkin açıklamalar
İş dünyasından doğal gaz keşfine ilişkin açıklamalarKaradeniz'deki doğal gaz keşfini "Türkiye için dönüm noktası" olarak değerlendiren iş dünyası temsilcileri, bu gelişme sayesinde Türkiye'nin ithalatının azalacağı ve ihracatının artacağı görüşünde.
22.08.2020Uzmanpara
İş dünyasından 'Fatih' açıklaması: Türkiye için dönüm noktası
İş dünyasından 'Fatih' açıklaması: Türkiye için dönüm noktasıKaradeniz'deki doğal gaz keşfini "Türkiye için dönüm noktası" olarak değerlendiren iş dünyası temsilcileri, bu gelişme sayesinde Türkiye'nin ithalatının azalacağı ve ihracatının artacağı görüşünde.
21.08.2020Ekonomi
Kimya sektörünün temmuz ihracatı 1 milyar 586 milyon dolar
Kimya sektörünün temmuz ihracatı 1 milyar 586 milyon dolarİstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre, kimya sektörünün ihracatı temmuzda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,5 gerilerken, hazirana göre yüzde 11 artarak 1 milyar 586 milyon dolar olarak gerçekleşti.
6.08.2020Ekonomi
Sanayiye milyonluk robot desteği
Sanayiye milyonluk robot desteğiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB’in, “KOBİGEL programı” ile yeni çağrıya çıkacağını ve işletmelere 1 milyon liraya kadar dijitalleşme desteği vereceğini bildirdi.
23.07.2020Ekonomi
Devletin yerlileşme politikası hız kazandı
Devletin yerlileşme politikası hız kazandıİstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, “15 Temmuz ile devletimizin yerlileşme politikası da hız kazandı” dedi.
15.07.2020Ekonomi
Kimya sektöründe 2019 ihracat yıldızları belli oldu
Kimya sektöründe 2019 ihracat yıldızları belli olduPandemi sürecinde hayati önemi bir kez daha anlaşılan kimya sektörünün 2019 yılı ihracat yıldızları belirlendi. İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB)’nin, her yıl kimya sektöründeki üye firmalarını ihracattaki başarılarından dolayı onurlandırmak ve teşvik etmek amacıyla verdiği ödüller bu yıl da sahiplerini buldu. Pandemi dolayısıyla ilk kez online olarak düzenlenen İKMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde 28 kategoride ilk 5’e giren 140 firma ödül almaya hak kazandı.
10.07.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ihracatkimyatürkiyesektörekonomi

İkmib ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.