İl Binası

İl Binası

Son dakika il binası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan il binası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan il binası haber sayfamızda...

İl Binası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.296 il binasi haberi bulunmuştur.
Evlat nöbetindeki baba: Teslim olun, bu hasret bitsin
Evlat nöbetindeki baba: Teslim olun, bu hasret bitsinDiyarbakır'da, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 233 ailenin evlat nöbeti, 749'uncu günde de devam etti. 5 yıl önce, 15 yaşındayken, kaçırılan Özkan için eylemini sürdüren Süleyman Aydın, oğlunun HDP tarafından dağa götürüldüğünü belirtti. Oğluna teslim olması çağrısında bulunan Aydın, "Bak, 32 çocuk teslim oldu ve hepsi anne babalarının kucağına gitti. Siz de sesimizi duyuyorsanız korkmayın; gelin, güvenlik güçlerine teslim olun, bu hasretlik bitsin artık" dedi.
20.09.2021Gündem
Evlat nöbetindeki anne: Oğlumun öldüğüne inanmıyorum
Evlat nöbetindeki anne: Oğlumun öldüğüne inanmıyorumDiyarbakır'da, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını söyleyen 233 aile, evlat nöbetinde 747'nci güne girdi. 2017 yılında oğlu Bayram'ı (19) işe gönderdikten sonra bir daha haber alamayan Ayten Elhaman, PKK'ya yakın internet sitelerinde oğlunun paylaşılarak, öldüğünün söylendiğini belirterek, "Oğlumun öldüğüne asla inanmıyorum. Oğlumun cesedi veya kemikleri dahi kalsa alacağım, almadan gitmeyeceğim" dedi.
18.09.2021Gündem
Diyarbakır'da evlat nöbetinde 742'nci gün
Diyarbakır'da evlat nöbetinde 742'nci günDiyarbakır'da, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 233 ailenin evlat nöbetinde, 742'nci güne girildi. Oğlu Yusuf için evlat nöbetini sürdüren Celil Bektaş, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun dünkü ziyaretinde yaşananlarla ilgili, "Aileler ona tepki göstermedi. Ne hikmetse çok sinirli, çok gergindi" dedi.
13.09.2021Gündem
Binali Yıldırım'ın eşinden HDP il binası önündeki ailelere ziyaret
Binali Yıldırım'ın eşinden HDP il binası önündeki ailelere ziyaretDiyarbakır'da, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 233 ailenin evlat nöbeti 738'inci gününe girdi. AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırımın eşi Semiha Yıldırım, ailelerin HDP il binası önündeki evlat nöbetine destek ziyaretinde bulundu.
9.09.2021Siyaset
Evlat nöbeti 3'üncü yılında! Yürüyüşe Bakan Yanık da katıldı
Evlat nöbeti 3'üncü yılında! Yürüyüşe Bakan Yanık da katıldıDiyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 233 ailenin HDP il binası önündeki eylemi 3'üncü yılına girdi. Aileler tarafından 'Türkiye 3 Eylül'de nöbette' sloganıyla yapılan yürüyüşe Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık da katıldı. Yürüyüşle teröre lanet sloganları atıldı.
3.09.2021Gündem
Diyarbakır annelerinden destek çağrısı
Diyarbakır annelerinden destek çağrısıDağa götürülen çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbetini 24 saat sürdüren Diyarbakır anneleri, evlat nöbetinin 3. yılına girilecek olan 3 Eylül'de "teröre karşı yanımızda olun" çağrısını yineledi.
1.09.2021Haberler
24 saat nöbetteler! Diyarbakır annelerinden destek çağrısı
24 saat nöbetteler! Diyarbakır annelerinden destek çağrısıDağa götürülen çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbetini 24 saat sürdüren Diyarbakır anneleri, evlat nöbetinin 3. yılına girilecek olan 3 Eylül'de "teröre karşı yanımızda olun" çağrısını yineledi.
1.09.2021Gündem
'PKK bitene, Kandil'in ismi silinene kadar mücadele devam edecek'
'PKK bitene, Kandil'in ismi silinene kadar mücadele devam edecek'Diyarbakır'da HDP il binası önünde nöbet tutan Ayşegül Biçer, 3 Eylül 2019'da oturma eylemine başladığını, evladını PKK ile siyasi kolu HDP'den söke söke aldığını söyledi. Biçer, "PKK bitene, Kandil'in ismi silinene kadar mücadele devam edecektir" dedi.
31.08.2021Gündem
Dağdan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan Mustafa Biçer Diyarbakır annelerini ziyaret etti
Dağdan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan Mustafa Biçer Diyarbakır annelerini ziyaret ettiDiyarbakır'da 3 yıl önce 17 yaşındayken dağa kaçırıldıktan sonra güvenlik güçlerine teslim olarak anne babasına kavuşan Mustafa Biçer, evlat nöbeti tutan ailelere ziyarette bulundu.
30.08.2021Haberler
PKK'dan kaçarak ailesine kavuşan Mustafa: Annemin çığlığı bana umut ışığı oldu
PKK'dan kaçarak ailesine kavuşan Mustafa: Annemin çığlığı bana umut ışığı olduTerör örgütü PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan ve bir süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ankara'da görüşen Mustafa Biçer, HDP il binası önünde 728 gündür eylem yapan aileleri ziyaret etti.
30.08.2021Gündem
‘Kızım gel beraber yenelim hastalığı’
‘Kızım gel beraber yenelim hastalığı’Kızı, Almanya’da terör örgütü PKK tarafından kaçırıldıktan sonra Berlin’de evlat nöbeti başlatan Maide Töremiş Aktaş, Diyarbakır annelerinin mücadelesine destek için Türkiye’ye geldi. Yaşadığı üzüntü sonrası kansere yakalanan anne Aktaş, Milliyet aracılığıyla kızına seslenerek, “Nilüfer ne olur kızım sana yalvarıyorum. Çık gel, beraber yenelim bu hastalığı” dedi...
30.08.2021Gündem
Evlat nöbetindeki baba: Çocuklarımız bundan sonra da gelmeye devam edecek
Evlat nöbetindeki baba: Çocuklarımız bundan sonra da gelmeye devam edecekDiyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 233 ailenin evlat nöbetinde 726'ncı gününe girildi. Van'da 2015 yılında teröristler tarafından kaçırılan kızı Gülcan için evlat nöbetini sürdüren Necmettin Biçer, Şırnak'ta dün Üstek ailesinin çocuklarına kavuşmasını hatırlatarak, "Maşallah yavaş yavaş çocuklarımız geliyor. Bundan sonra da gelmeye devam edecektir" dedi.
29.08.2021Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik: Silahlı kuvvetlerine Afganistan'da ihtiyaç kalmadı
AK Parti Sözcüsü Çelik: Silahlı kuvvetlerine Afganistan'da ihtiyaç kalmadıAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kabil Havalimanı'ndan Türk askerlerinin çekilmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Muhalefetin de tavrını eleştiren Çelik "Gelinen noktada, bütün diplomatik ve askeri seçenekler değerlendirildikten sonra silahlı kuvvetlerimizin orada kalmasına bir ihtiyaç olmadığı değerlendirilmiştir. Dolayısıyla bunların bir kere daha 'Cumhurbaşkanı, başka devletlerle anlaşma yaptığı için bunu istiyor' şeklindeki tezi çökmüştür" diye konuştu.
28.08.2021Siyaset
Evlat nöbetindeki baba: El ele verelim bu kanlı örgütü silelim
Evlat nöbetindeki baba: El ele verelim bu kanlı örgütü silelimDiyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 233 ailenin HDP sbinası önündeki eylemi 721'inci güne girildi. 6 yıl önce 14 yaşındayken İstanbul'da kaçırılan oğlu Tuncay için evlat nöbeti tutan Şevket Bingöl, eylemin yıl dönümü olan 3 Eylül'de herkesi HDP il binası önüne davet etti. Bingöl, " El ele verelim bu kanlı örgütü silelim" dedi.
24.08.2021Gündem
Evlat nöbetindeki anneden Gara şehidinin ailesine ziyaret
Evlat nöbetindeki anneden Gara şehidinin ailesine ziyaretDiyarbakır'da HDP il binası önünde, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunması için oturma eylemi yapan annelerden Mevlüde Üçdağ, Gara'da teröristlerce alıkonulup şehit edilen polis memuru Vedat Kaya'nın Mardin'deki ailesini ziyaret etti. Üçdağ, "Bizim acımız birdir. Çünkü bizim çocuğumuzu da zorla alıp götürdüler" dedi.
24.08.2021Gündem
HDP önündeki aileler gece nöbetine başladı
HDP önündeki aileler gece nöbetine başladıDiyarbakır'da HDP il binası önünde, PKK tarafından kaçırılan çocuklarının geri dönmeleri başlattıkları oturma eyleminde 3'üncü yıla giren aileler gece nöbetlerine başladı. Aileler adına açıklamayı, Ayşegül Biçer yaptı.
22.08.2021Haberler
HDP önündeki aileler gece nöbetine başladı
HDP önündeki aileler gece nöbetine başladıDiyarbakır'da HDP il binası önünde, PKK tarafından kaçırılan çocuklarının geri dönmeleri başlattıkları oturma eyleminde 3'üncü yıla giren aileler gece nöbetlerine başladı. Aileler adına açıklamayı, Ayşegül Biçer yaptı.
22.08.2021Gündem
Evlat nöbetindeki baba: İyi bir yer olsa HDP'liler çocuklarını gönderirdi
Evlat nöbetindeki baba: İyi bir yer olsa HDP'liler çocuklarını gönderirdiDiyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 233 ailenin evlat nöbeti 718'inci güne girdi. 6 yıl önce 15 yaşındayken kaçırılan oğlu Özkan için eylem yapan Süleyman Aydın, "Eğer çocuklarımız bizi duyuyorsa güvenlik güçlerine teslim olsunlar. Korkmayın, devletimizin şefkatli kollarına teslim olun. Sizi korkutup, işkence ve zulüm olduğunu söylüyorlar. Kesinlikle öyle bir şey yok. En büyük zulüm, en büyük işkence PKK'da var. İyi bir yer olsa HDP milletvekilleri kendi çocuklarını gönderirdi, bize sıra gelmezdi" dedi.
20.08.2021Gündem
Evlat nöbetindeki ailelerden 3 Eylül çağrısı
Evlat nöbetindeki ailelerden 3 Eylül çağrısıDiyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukları için evlat nöbeti tutan 233 aile, eylemin 2’nci yıl dönümü olan 3 Eylül günü tüm Türkiye'yi HDP il binası önüne beklediklerini söyledi.
17.08.2021Gündem
Evlat nöbetindeki baba: HDP çocuklarımızı onlara götürdü
Evlat nöbetindeki baba: HDP çocuklarımızı onlara götürdüDiyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 233 ailenin evlat nöbeti sürüyor. 2015 yılında 20 yaşında kaçırılan oğlu Ömer için oturma eylemini sürdüren Salih Gökçe, "Dağdakiler gelip kaçırmadı, HDP çocuklarımızı onlara götürdü. Allah rızası için oğluma sesleniyorum, gel teslim ol. Herkesin çocuğu teslim oluyor. Artık dayanacak gücüm kalmadı" dedi.
15.08.2021Gündem
Van’daki evlat nöbeti 32 aile ile devam ediyor
Van’daki evlat nöbeti 32 aile ile devam ediyorVan'da, PKK’lı teröristler tarafından çocukları kaçırılan ailelerin HDP il binası önündeki eylemi, 18'inci haftada, 32 ailenin katılımıyla devam etti. Aileler, ellerinde çocuklarının fotoğrafı ve Türk bayraklarıyla il binası önüne yürüdü.
12.08.2021Gündem
Terör örgütünden kaçtı, yaşadıklarını anlattı
Terör örgütünden kaçtı, yaşadıklarını anlattıDiyarbakır HDP il binası önünde evlat nöbeti sürdüren ailelerden Ayşegül ve Rauf Biçer çiftinin çocukları Mustafa Biçer, terör örgütü PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim oldu. Biçer, terör örgütüne katılma hikayesini, kaldığı süreçte yaşadıklarını ve örgüte yardım eden ülkelerle ilgili Demirören Haber Ajansı'na (DHA) önemli açıklamalarda bulundu. Biçer, ABD, Rusya ve Fransa'nın terör örgütüne önemli destekler verdiğini ileri sürerek, sosyal medya üzerinden kandırılarak dağa götürüldüğünü söyledi. Örgüte katıldığı andan sonra pişman olduğunu kaydeden Biçer, ancak örgüt üyelerinin kendisi ölümle tehdit ettiğini kaydetti.
11.08.2021Haberler
Terör örgütünden kaçtı, yaşadıklarını anlattı: Sosyal medyadan kandırdılar
Terör örgütünden kaçtı, yaşadıklarını anlattı: Sosyal medyadan kandırdılarDiyarbakır HDP il binası önünde evlat nöbeti sürdüren ailelerden Ayşegül ve Rauf Biçer çiftinin çocukları Mustafa Biçer, terör örgütü PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim oldu. Biçer, terör örgütüne katılma hikayesini, kaldığı süreçte yaşadıklarını ve örgüte yardım eden ülkelerle ilgili Demirören Haber Ajansı'na (DHA) önemli açıklamalarda bulundu. Biçer, ABD, Rusya ve Fransa'nın terör örgütüne önemli destekler verdiğini ileri sürerek, sosyal medya üzerinden kandırılarak dağa götürüldüğünü söyledi. Örgüte katıldığı andan sonra pişman olduğunu kaydeden Biçer, ancak örgüt üyelerinin kendisi ölümle tehdit ettiğini kaydetti.
11.08.2021Gündem
Evlat nöbetindeki baba, evinin arkasındaki otların ateşe verildiğini öne sürdü
Evlat nöbetindeki baba, evinin arkasındaki otların ateşe verildiğini öne sürdüDiyarbakır'da, 6 yıl önce 15 yaşındayken kaçırılan oğlu Özkan için HDP il binası önündeki eylemini sürdüren Süleyman Aydın'ın evinin arkasındaki otluk alan yandı. Komşularıyla birlikte alevleri söndüren Aydın, otların ateşe verildiğini öne sürerken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.
11.08.2021Gündem
PKK’nın kaçırdığı oğluna kavuşan Biçer: Korkmayın, hakkınızı isteyin!
PKK’nın kaçırdığı oğluna kavuşan Biçer: Korkmayın, hakkınızı isteyin!Diyarbakır'da 3 yıl önce terör örgütü PKK tarafından kaçırılan oğulları Mustafa’ya kavuşan evlat nöbetindeki ailelerden Ayşegül ve Rauf Biçer çifti, yaşadıkları mutluluğu Demirören Haber Ajansı’na anlattı. Oğluna ilk istediği ve en sevdiği yemeklerden olan dolma yaptığını söyleyen Ayşegül Biçer, çocukları dağa kaçırılan diğer ailelere de seslenerek, “Korkmayın çadıra gidin ve hakkınızı isteyin” dedi.
4.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

diyarbakırevlat nöbetihdppkkson dakika haberler

İl Binası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.