İmralı

İmralı

Son dakika İmralı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İmralı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İmralı haber sayfamızda...

İmralı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.511 imrali haberi bulunmuştur.
İşte 609 sayfalık HDP iddianamesi
İşte 609 sayfalık HDP iddianamesiHDP’nin kapatılması istemiyle hazırlanan 609 sayfalık iddianamede, “HDP ile PKK arasında bir fark yoktur” denildi. 685 isim için 5 yıl siyasi yasak istendi. HDP’nin temelli kapatılmasını, Hazine yardımlarından tamamen yoksun bırakılmasını talep eden başsavcı, HDP’nin üye kayıtlarının da durdurulmasını istedi
19.03.2021Siyaset
Son dakika: HDP kapatma iddianamesi 609 sayfa! İsimler tek tek sıralandı
Son dakika: HDP kapatma iddianamesi 609 sayfa! İsimler tek tek sıralandıGelen son dakika haberin göre, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının iddianamesinde, HDP'nin devletin bölünmez bütünlüğüne aykırı eylemlerin odağı haline geldiği belirtildi. İddianamede siyasi yasak istenen isimler arasında Selahattin Demirtaş, Pervin Buldan, Mithat Sancar, Sezai Temelli, Sırrı Süreyya Önder de bulunuyor.
18.03.2021Siyaset
Başsavcılık'tan 'PKK elebaşı Öcalan öldü' iddialarına yalanlama
Başsavcılık'tan 'PKK elebaşı Öcalan öldü' iddialarına yalanlamaBursa Cumhuriyet Başsavcılığı, terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın öldüğü iddiasının gerçeği yansıtmadığını duyurdu.
16.03.2021Siyaset
Son dakika... MHP lideri Devlet Bahçeli'den Meral Akşener'e sert tepki
Son dakika... MHP lideri Devlet Bahçeli'den Meral Akşener'e sert tepkiMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e sert tepki gösteren Bahçeli, 'İP’in Başkanı projedir, figürandır, kripto damarın ta kendisidir. MHP’nin içindeyken gizli amaçlarını özenle saklayarak uygun zaman ve zemin kollamış, bu esnada da şahsıma ve dava arkadaşlarıma abartılı da olsa nice övgüler yağdırmıştır. Bugün ise terbiyesizce sövmektedir' dedi.
10.03.2021Siyaset
Terör örgütü PKK paha biçilemez can kayıplarının yanında 500 milyar dolar kaybettirdi
Terör örgütü PKK paha biçilemez can kayıplarının yanında 500 milyar dolar kaybettirdiGara'daki harekatta terör örgütü alıkoyduğu 13 sivili şehit etti. bu, PKK'nın elbette ilk sivil katliamı değil, daha önce de benzer vahşetlere imza attı. Peki bölücü örgüt nasıl bir dönemde ortaya çıktı? Türkiye'nin başına nasıl bela oldu? Türkiye'ye ne kaybettirdi? Eğer terör örgütü olmasaydı? Türkiye özellikle Güneydoğu nasıl bir yer olacaktı? İşte CNN TÜRK’ün hazırladığı PKK dosyasından çok çarpıcı detaylar…
17.02.2021Gündem
Bahçeli’den çok sert HDP çıkışı: Mazbatalı teröristler Gazi Meclis’te olamaz
Bahçeli’den çok sert HDP çıkışı: Mazbatalı teröristler Gazi Meclis’te olamazMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gara’da PKK tarafından 13 vatandaşın şehit edilmesini “yeryüzünde nadir görülen bir canavarlık” olarak nitelendirdi. HDP’nin derhal kapatılmasını isteyen Bahçeli, HDP’li milletvekilleri için “mazbatalı terörist” ifadesini kullandı, bu partinin kapatılması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın gereğini yapacağına inandığını aksi takdirde, MHP’nin harekete geçeceğini yineledi.
17.02.2021Siyaset
Son dakika! Bahçeli'den çok sert Gara tepkisi: Bıçak kemiğe dayandı
Son dakika! Bahçeli'den çok sert Gara tepkisi: Bıçak kemiğe dayandıGelen bir son dakika haberine göre; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. "Gara öncesi ve sonrası aynı olmayacaktır." diyen Bahçeli, "Dağda elde edilen üstünlüğü, Meclis'te bırakmayacağız. Terörist cenazelerine katılanlara millet vekilliği haramdır. Sabır taşı çatladı, bıçak kemiğe dayandı." ifadelerini kullandı.
16.02.2021Siyaset
Süleyman Soylu: ‘PKK’lı terörist sayısı 320’ye indi’
Süleyman Soylu: ‘PKK’lı terörist sayısı 320’ye indi’Genel Kurul’da İçişleri Bakanlığı bütçesinin görüşülmesi sırasında Bakan Soylu “PKK’lı terörist sayısı 320’ye indi” dedi
13.12.2020Televizyon
‘PKK’lı terörist sayısı 320’ye indi’
‘PKK’lı terörist sayısı 320’ye indi’Genel Kurul’da İçişleri Bakanlığı bütçesinin görüşülmesi sırasında Bakan Soylu “PKK’lı terörist sayısı 320’ye indi” dedi
13.12.2020Siyaset
Yalçın: Kravatlı mazbatalı güruh
Yalçın: Kravatlı mazbatalı güruhMHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, HDP ve terör örgütü PKK ilişkileri hakkında sert değerlendirmelerde bulunarak “Terör örgütü HDP/PKK, kâmilen itlafı gereken bir siyasi haşere sürüsüdür. Ağızları kapatılması gereken kravatlı mazbatalı güruhtur” dedi
13.12.2020Siyaset
Son dakika... Bakan Soylu'dan çok sert açıklamalar: Teröristin destekçisine de terörist diyoruz
Son dakika... Bakan Soylu'dan çok sert açıklamalar: Teröristin destekçisine de terörist diyoruzGelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Soylu: "Örgüte istihbarat sağlayan, belediye kepçesiyle çukur, barikat kazan, belediye aracıyla terörist cenazesi kaldıran, bombalı eylem yaptıran, teröristin adını cadde ve sokaklara veren, belediye binasında roketatar ve silah depolayan, arka odadaki Kandil'in müfettişinden talimat alan adamlara, elinde silah yok ve mağarada yaşamıyor diye göz yummuyoruz." açıklamalarında bulundu.
13.12.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yargı yetkisinin kullanımı, ancak ve ancak yargıya aittir
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yargı yetkisinin kullanımı, ancak ve ancak yargıya aittirCumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Yargı yetkisinin kullanımı, ancak ve ancak yargıya aittir. Yargının kurumsal varlığı hukuk devleti ve hukukun üstünlüğünü gerçekleştirmenin, korumanın da güvencesidir, böyle olmaya da devam edecektir." dedi.
7.12.2020Gündem
İstanbul'daki son depremin yeri ve büyüklüğü ikiye böldü!
İstanbul'daki son depremin yeri ve büyüklüğü ikiye böldü!Marmara Denizi’nde önceki gün meydana gelen 3.2 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Prof. Dr. Naci Görür, “Kumburgaz fayındaki depremler rahatsız edici” diye konuştu.Prof. Dr. Cenk Yaltırak ise “Sürekli her küçük depreme sosyal medya üzerinden ‘Eyvah büyük deprem mi geliyor’ diye yorum yapılmasını doğru bulmuyorum” dedi. Prof. Dr. Şerif Barış da şöyle tepki gösterdi: “Büyük depremin hangi gün, hangi saatte olduğunu söyleyecek teknoloji yok, hep aynı muhabbet, yeter”
17.10.2020Gündem
Marmara'nın ortasında 3 gün yardım bekledi! Çiğ balık yiyerek hayatta kaldı
Marmara'nın ortasında 3 gün yardım bekledi! Çiğ balık yiyerek hayatta kaldıTuzla'dan balık tutmak için çıkan 55 yaşındaki Hasan B. akıntıya kapılarak denizin ortasında sürüklendi. 3 gece 4 gün deniz ortasında mahsur kalan balıkçı, İDO kaptanının dikkati sayesinde kurtarıldı. O anları anlatan kaptan, "Uzakta bir parıltı tespit ettik. Yaklaştıkça beyaz renkte bir sandal olduğunu anladık. Dürbünle dikkatlice bakıp içerisindeki kazazedeyi görerek yardım talebinde bulunduğunu anladık. El işareti yapıyordu" dedi.
17.08.2020Gündem
27 Mayıs 1960 darbesinde Yüksek Adalet Divanında alınan kararlar nelerdir?
27 Mayıs 1960 darbesinde Yüksek Adalet Divanında alınan kararlar nelerdir?TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından TBMM'ye sunulan 27 Mayıs 1960 darbesi yasa teklifinde Yüksek Adalet Divanı'nın aldığı kararların yok sayılacağı, getirilecek olan düzenleme ile mağdurların ailelerine tazminat hakkı verileceği duyuruldu. Haberin duyulmasının ardından 27 Mayıs 1960 darbesinde Yüksek Adalet Divanında alınan kararlar nelerdir? sorusu gündeme geldi. İşte merak edilenler...
10.06.2020Siyaset
Son dakika: 27 Mayıs teklifi Meclis'te! Kararlar yok sayılacak, tazminat hakkı geliyor
Son dakika: 27 Mayıs teklifi Meclis'te! Kararlar yok sayılacak, tazminat hakkı geliyorSon dakika haberi... TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un imzasını taşıyan yasa teklifi Meclis’e sunuldu. Teklif ile; 27 Mayıs 1960 askeri darbesinde Yüksek Adalet Divanı’nın aldığı kararlar yok sayılacak. Yeni düzenlemeyle mağdurların ailelerine tazminat hakkı geliyor.
10.06.2020Siyaset
Yassıada'da modern müzecilik örneği
Yassıada'da modern müzecilik örneğiOutdoor Factory, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından açılışı yapılan Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda dünya modern müzecilik anlayışını kendi kültürümüzle harmanlayarak özel sanatsal sergileme alanları oluşturdu.
30.05.2020Kültür Sanat
‘Seçim Kanunu’nu  partiler görüşmeli’
‘Seçim Kanunu’nu partiler görüşmeli’Siyasi Partiler Kanunu ve Seçim Kanunu değişikliklerinin Meclis Başkanı’nın işi olmadığını vurgulayan Şentop, “Bu konuda siyasi partilerin görüşmesi lazım” açıklamasını yaptı
30.05.2020Siyaset
Utanç adasında bir devir kapandı! ‘Burada yapılan hukuk cinayetiydi’
Utanç adasında bir devir kapandı! ‘Burada yapılan hukuk cinayetiydi’Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nın açılış töreninde “Burada yapılan iş yargılama değil, darbe yaparak anayasayı çiğneyenlerin ülkenin meşru yöneticilerini anayasayı ihlal ithamıyla giriştikleri bir hukuk cinayetiydi” dedi.
28.05.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Yassıada’ açıklaması: Burada yapılan bir hukuk cinayetiydi, idama gönderilen milletin iradesiydi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Yassıada’ açıklaması: Burada yapılan bir hukuk cinayetiydi, idama gönderilen milletin iradesiydiSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Demokrasi ve Özgürlükler Adası açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Burada yapılan iş yargılama değil, bir hukuk cinayetiydi." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "İdam sehpasına gönderilen milletin bu üç adamı değil milli iradenin ta kendisi olmuştur." açıklamasında bulundu.
27.05.2020Siyaset
Demokrasi ve Özgürlükler Adası açılıyor! Demokrasi ve Özgürlükler Adası (Yassıada) nerede, ulaşım nasıl sağlanacak?
Demokrasi ve Özgürlükler Adası açılıyor! Demokrasi ve Özgürlükler Adası (Yassıada) nerede, ulaşım nasıl sağlanacak?Demokrasi ve Özgürlükler Adası 27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli'nin katılımları ile açılacak. Eski Başbakan Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ın idamıyla sonuçlanan 27 Mayıs 1960 darbesi Türk siyasi tarihinde kara bir leke olarak geçmiştir. Açılışa kısa bir süre kala vatandaşlar Demokrasi ve Özgürlükler Adası (Yassıada) nerede ulaşım nasıl sağlanacak sorularına yanıt aramaya başladı. Peki Demokrasi ve Özgürlükler Adası nerede yer alıyor?
27.05.2020Gündem
Son dakika... Başbakan Menderes ve 2 bakanı idama götüren darbe: 27 Mayıs
Son dakika... Başbakan Menderes ve 2 bakanı idama götüren darbe: 27 Mayıs27 Mayıs... Türkiye'de darbe geleneğinin başladığı, sonunda bir Başbakan'ın idam edildiği, demokrasiye kara leke sürüldüğü gün. Peki, 27 Mayıs darbesi nasıl oldu? Darbe sürecine nasıl gelindi? Başbakan Adnan Menderes ve bakanlar nasıl idam edildi? Detaylar inceleme haberimizde...
27.05.2020Gündem
İade-i itibarın hazin hikâyesi
İade-i itibarın hazin hikâyesiCHP - MSP koalisyon hükümeti, İmralı Adası’nda bulunan Menderes, Zorlu ve Polatkan’ın mezarlarının başka bir yere taşınabilmesi için izin verdi. Ancak naaşlar, Topkapı’daki anıt mezara 17 Eylül 1990’da nakledilecekti.
23.03.2020Gündem
Bakan Pakdemirli'den İmralı Adası'ndaki yangın açıklaması
Bakan Pakdemirli'den İmralı Adası'ndaki yangın açıklamasıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın ve 8 mahkumun hükümlü bulunduğu İmralı Adası'nda orman yangınının cezaevinden uzak bir noktada olduğunu ve söndürüldüğünü bildirdi.
27.02.2020Gündem
Son dakika: Bakan Pakdemirli'den balıkçılara 66 milyon liralık müjde
Son dakika: Bakan Pakdemirli'den balıkçılara 66 milyon liralık müjdeAntalya'da Su Ürünleri Yetiştiriciliği Çalıştayı'na katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 66 milyon liralık destekleme ödemesinin, yarın hesaplara yatırılacağını açıkladı.
27.02.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

tbmmmhpdevlet bahçeliMustafa Şentophdp

İmralı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.