İndirimi

İndirimi

Son dakika indirimi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan indirimi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan indirimi haber sayfamızda...

İndirimi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.226 indirimi haberi bulunmuştur.
Yılın En Çok Beklenen Altın ve Pırlanta Çadır Günleri Başlıyor
Yılın En Çok Beklenen Altın ve Pırlanta Çadır Günleri BaşlıyorAtasay’ın gelenekselleşen Altın ve Pırlanta Çadırı 12’nci kez kapılarını açıyor. Bugüne kadar 1 milyona yakın kişinin önünde kuyruklar oluşturduğu çadır, Atasay imzasını taşıyan pek çok ürüne maliyetine hatta kimi ürünlere zararına fiyatlarla sahip olma fırsatı sunuyor. 21-24 Ekim tarihleri arasında 4 gün sürecek indirim günleri, Yenibosna’daki Merkez çadırın yanı sıra tüm Atasay mağazaları ve altincadir.com adresinde de geçerli olacak.
17.10.2021Advertorial
‘Kurumsal kimliğe saygı gösterilmeli’
‘Kurumsal kimliğe saygı gösterilmeli’CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Merkez Bankası’nın bağımsızlığına müdahale eden kişinin Erdoğan olduğunu herkes biliyor. Erdoğan’a açık ve net çağrı yapıyorum lütfen Merkez Bankası’nın kurumsal kimliğine saygı göster” açıklamasını yaptı
16.10.2021Siyaset
Bakan Yardımcısı Nebati'den Vergi Kanunu açıklaması
Bakan Yardımcısı Nebati'den Vergi Kanunu açıklamasıHazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, “Meclisten geçen yeni Vergi Kanunu ile yıllık 240 bin liranın altında olan basit vergilendirilen yaklaşık 850 bin esnaf gelir vergisinden muaf olacak. Tarımsal destek ödemelerindeki gelir vergisi kesintisi son bulacak. 4 kez verilen geçici vergi beyannameleri 3’e indirilecek. Nakit sermaye artırımında yüzde 50 olarak uygulanan kurumlar vergisi indirimi, artırılan sermayenin yurt dışından getirilmesi durumunda yüzde 75 olarak uygulanacak. Vergiye gönüllü uyum artacak.” dedi.
15.10.2021Ekonomi
‘Sendikalı işçi için vergi indirimi olsun’
‘Sendikalı işçi için vergi indirimi olsun’Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, sendikal örgütlenmenin teşvik edilmesi gerektiğini belirtirken, ürünlere “bu ürün sendikalı işçiler tarafından üretildi” notu düşülebileceğini, sendikalı işçi çalıştıran işverenlere vergi indirimi gibi teşvikler sunulabileceğini söyledi.
15.10.2021Ekonomi
Son dakika: Milyonları ilgilendiriyor! Vergi Usul Kanunu'nda değişiklik
Son dakika: Milyonları ilgilendiriyor! Vergi Usul Kanunu'nda değişiklikSon dakika haberine göre; Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Kabul edilen kanunla; konaklama vergisinin yürürlük tarihi, 1 Ocak 2023'e erteleniyor. Çiftçilerin desteklenmesi için kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılan destekleme ödemeleri, gelir vergisinden istisna tutulacak. Dijital ortamda vergi takiplerinin inceleme ve denetimlerinin alt yapısı oluşturulacak.
15.10.2021Ekonomi
Ayşe'yi öldüren eşine indirimsiz müebbet hapis
Ayşe'yi öldüren eşine indirimsiz müebbet hapisSamsun’un Canik ilçesinde 18 yıllık eşi Ayşe Cenikli'yi (39) apartman girişinde tabanca ile öldüren Bülent Cenikli (44), 'tasarlayarak yakın akrabayı öldürmek’ suçundan tutuklu yargılandığı davada tahrik ve iyi hal indirimi uygulanmadan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
14.10.2021Haberler
Ayşe'yi öldüren eşine indirimsiz müebbet hapis
Ayşe'yi öldüren eşine indirimsiz müebbet hapisSamsun’un Canik ilçesinde 18 yıllık eşi Ayşe Cenikli'yi (39) apartman girişinde tabanca ile öldüren Bülent Cenikli (44), 'tasarlayarak yakın akrabayı öldürmek’ suçundan tutuklu yargılandığı davada tahrik ve iyi hal indirimi uygulanmadan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
14.10.2021Gündem
'İntihar etti' denilen polis memuru Sultan'ın erkek arkadaşına cinayetten 25 yıl hapis
'İntihar etti' denilen polis memuru Sultan'ın erkek arkadaşına cinayetten 25 yıl hapisAntalya'da silahla intihar ettiği iddia edilen polis memuru Sultan Tat'ın erkek arkadaşı emekli polis memuru Ferdağ Aladağ, cinayet suçundan 25 yıl hapse mahkum edildi. Anne Emine Tat, 'Adaletin yerini bulduğunu' ancak 2 ay önce ölen eşinin davanın sonucunu görememesine üzüldüğünü söyledi.
14.10.2021Gündem
Beşiktaş'ta aracın penceresinden sürücüyü bıçaklayan sanığa indirimsiz 6 yıl hapis
Beşiktaş'ta aracın penceresinden sürücüyü bıçaklayan sanığa indirimsiz 6 yıl hapisİstanbul Beşiktaş’ta yol verme tartışması yaşadığı Arda İpek'i (23) camı açık olan sürücü kapısı üzerinden bıçakladığı iddia edilen Mutlu Caner Yontarkol (50) "Kasten yaralama" suçundan üst sınırdan ve herhangi bir indirim uygulanmadan 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme Başkanı Utku Ercan, "Trafikte gerçekleşen bu tip olaylarda ve her trafik tartışmasında herkes eline silah veya bıçak alsa bu ülke yaşanmaz hale gelir. Bir, iki korna basın gidin, ders olsun" dedi.
14.10.2021Gündem
Türkiye küresel tedarik zincirinin yeni merkez üssü olma yolunda
Türkiye küresel tedarik zincirinin yeni merkez üssü olma yolundaYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası yeniden şekillenen küresel tedarik zincirinde stratejik üs haline gelen Türkiye, jeopolitik konumu ve sunduğu maliyet avantajıyla uluslararası şirketlerin radarına girmeye devam ediyor.
14.10.2021Ekonomi
İtalya'da 'eşit işe eşit ücret' yasa tasarısı Temsilciler Meclisi'nden geçti
İtalya'da 'eşit işe eşit ücret' yasa tasarısı Temsilciler Meclisi'nden geçtiİtalya'da iş dünyasında kadınlara erkeklerden daha az maaş ödenmesine karşı hazırlanan yasa tasarısı, parlamentonun alt kanadı Temsilciler Meclisi'nde kabul edildi.
14.10.2021Dünya
AB Rusya’nın ‘gazına’ geldi!
AB Rusya’nın ‘gazına’ geldi!Avrupa Birliği ile Rusya arasında zaman zaman yaşanan siyasi gerilimlere, bir de enerji krizi eklendi. Rusya, Avrupa’da yaşanan enerji krizinin “şüphelisi” olarak gösterilirken, Moskova iddiaları reddediyor.
14.10.2021Dünya
Son dakika... Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Kadir Şeker'e verilen cezayı fazla buldu
Son dakika... Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Kadir Şeker'e verilen cezayı fazla bulduGelen son dakika haberine göre; Konya'da, sevgilisi Ayşe Dırla'yı dövdüğü öne sürülen Özgür Duran'ı, engel olmak isterken kalbinden bıçaklayıp, öldürdüğü gerekçesiyle 12,5 yıl hapse çarptırılan Kadir Şeker için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, verilen cezanın yüksek olduğunu belirterek, 1'inci Ceza Dairesi'nden cezanın bozulmasını istedi.
13.10.2021Gündem
AB fiyatlardaki artışa karşı harekete geçti
AB fiyatlardaki artışa karşı harekete geçtiAvrupa Birliği (AB) Komisyonu, enerji fiyatlarındaki artışa karşı üye ülkelere kısa vadede elektrik ve gaz faturalarını erteleme, hanelere doğrudan ödeme yapma ve vergi indirimi gibi seçenekler içeren bir öneri paketi sundu.
13.10.2021Uzmanpara
Kayınvalidesini öldüren sanık için 'haksız tahrik' indirimi talebi
Kayınvalidesini öldüren sanık için 'haksız tahrik' indirimi talebiAntalya’da, eşiyle barıştırmasını istediği kayınvalidesi Makbule Can'ı (64) kendisine hakaret ettiği iddiasıyla 8 el ateş ederek öldüren Mahir İncedayı'nın (43) yargılandığı davada mütalaa veren savcı, 'haksız tahrik' indirimi istedi.
13.10.2021Gündem
Enflasyona bakıp faizi aşağı çektik
Enflasyona bakıp faizi aşağı çektikMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Meclis’te yaptığı sunumda enflasyon görünümü ve salgının seyriyle salgın dönemine özgün koşulları değerlendirerek 100 baz puanlık faiz indirimine gittiklerini anlattı
12.10.2021Ekonomi
Kavcıoğlu'ndan rezerv mesajı
Kavcıoğlu'ndan rezerv mesajıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, bu hafta açıklanacak 8 Ekim 2021 tarihi itibarıyla banka rezerv rakamının 123,5 milyar dolar seviyesine yükseldiğini belirterek, "Önümüzdeki dönemde de Merkez Bankası olarak para politikasının aktarım mekanizmasını kuvvetlendirmek amacıyla rezerv birikiminin devam etmesini amaçlamaktayız." dedi.
11.10.2021Uzmanpara
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan faiz mesajı
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan faiz mesajıMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu banka faaliyetlerine ilişkin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı sunumda, küresel gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kavcıoğlu, "Enflasyondaki yükseliş geçici faktörlerden kaynaklanıyor. Cari işlemler dengesi iyileşmektedir. Bu hafta açıklanacak rezerv rakamımız 123,5 milyar dolar seviyesine yükselmiştir. 2021 yılında TL mevduat güçlü artışını sürdürmüş, yabancı para mevduat artışı görece sınırlı kalmıştır. TL'deki değer kaybı sadece faizle ilişkilendirilemez " dedi.
11.10.2021Ekonomi
Melek İpek'in tahliyesine yapılan itiraz reddedildi
Melek İpek'in tahliyesine yapılan itiraz reddedildiAntalya'da ellerine kelepçe takarak kendisini darbeden eşini silahla öldüren Melek İpek hakkında "ceza verilmesine yer olmadığına" hükmedilerek verilen tahliye kararına yapılan itiraz, istinaf mahkemesince kabul edilmedi.
11.10.2021Gündem
Acil dönüşüm için geri sayım
Acil dönüşüm için geri sayımTürkiye’deki 6.7 milyon riskli yapının 1.5 milyonunun acil dönüşmesi şart. Deprem riskini çok yoğun hisseden İstanbul’da ise 1.5 milyon riskli konut var. Bunlar içinde 300 bin acil dönüşümün 102 bini 2023’e kadar bitecek.
11.10.2021Ekonomi
Eşini sokak ortasında bıçaklayan kocanın cezası 11 yıla düşürüldü
Eşini sokak ortasında bıçaklayan kocanın cezası 11 yıla düşürüldüKayseri'de boşanma aşamasındaki eşi Sinem Karadeniz'i (21) sokak ortasında bıçaklayarak ağır yaraladığı gerekçesiyle 15 yıl hapis cezası verilen Ali Karadeniz (26), cezayı yüksek bulan Kayseri Bölge Adliyesi’nin kararı bozmasının ardından yeniden yargılandığı davada 11 yıl 3 ay hapse çarptırıldı.
9.10.2021Gündem
Pırlanta tasarımcısı Gamze'nin katiline iyi hal indirimli cezayı Yargıtay onadı
Pırlanta tasarımcısı Gamze'nin katiline iyi hal indirimli cezayı Yargıtay onadıİstanbul'da Hakkı Dündar’ın (58), pırlanta ve takı tasarımcısı Gamze Ceylan'ı (31) tabancayla vurarak öldürdüğü gerekçesiyle ‘Kasten öldürme’ suçundan yargılandığı davada iyi hal indirimiyle 25 yıl hapis cezasına çarptırıldığı karar, Yargıtay tarafından da onandı. Ceylan ailesinin avukatı Mehmet Bostancı, karara tepki göstererek "Mahkeme, maalesef ülkemizde 'kravat indirimi' dediğimiz indirime gitmiştir" dedi.
8.10.2021Gündem
Merkez’den yatırımcılara enflasyonda düşüş mesajı
Merkez’den yatırımcılara enflasyonda düşüş mesajıMerkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, enflasyon görünümünde etkili olan geçici unsurların Türkiye’de de etkisini yitireceğini belirterek, “Para politikası duruşumuzu belirlerken, para politikasının etkileyebildiği talep unsurları, çekirdek enflasyon gelişmeleri ve arz şoklarının yarattığı etkilerin ayrıştırılmasına yönelik analizleri değerlendirdik” dedi.
8.10.2021Ekonomi
Pompalı tüfekle dayısını öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis
Pompalı tüfekle dayısını öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapisBursa’da husumetli olduğu dayısı Kamil Kuzey'i (65) sırtından pompalı tüfekle öldüren, eniştesi İbrahim Çakar'ı (68) ise yaralayan Erdal Bayram'a (41) ağırlaştırılmış müebbet ve 6 ay hapis cezası verildi. Kararda iyi hal indirimi uygulanmadı.
7.10.2021Gündem
Son dakika: Binlerce kişiyi ilgilendiriyor! Komisyonda kabul edildi
Son dakika: Binlerce kişiyi ilgilendiriyor! Komisyonda kabul edildiSon dakika haberine göre; AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
6.10.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

cinayetvergikanunMECLİSson dakika haber

İndirimi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.