Ulusal Muhafızlar

Ulusal Muhafızlar

Son dakika Ulusal Muhafızlar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ulusal Muhafızlar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ulusal Muhafızlar haber sayfamızda...

Ulusal Muhafızlar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 172 ulusal muhafizlar haberi bulunmuştur.
Bomba iddia: Kongre baskınından önce...
Bomba iddia: Kongre baskınından önce...ABD'de 6 Ocak'taki Kongre baskınından önce aşırı sağcı grup "Oath Keepers"ın liderinin, diğer sağcı gruplar "Proud Boys" ve "Three Percenters" ile "ittifak" oluşturmayı konuştuğu öne sürüldü.
25.03.2021Dünya
Meksika'da polis konvoyuna saldırı! 8'i polis 13 kişi öldü
Meksika'da polis konvoyuna saldırı! 8'i polis 13 kişi öldüGelen son dakika haberine göre; Meksika'da polis konvoyuna yapılan silahlı saldırıda 8'i polis 13 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.
19.03.2021Dünya
Trump'ın eski danışmanı Stone'un koruması Kongre baskınıyla ilgili gözaltına alındı
Trump'ın eski danışmanı Stone'un koruması Kongre baskınıyla ilgili gözaltına alındıABD'de 6 Ocak'taki Kongre baskınıyla ilgili, önceki ABD Başkanı Donald Trump'ın eski danışmanı Roger Stone'un koruması ile bir kişi gözaltına alındı.
9.03.2021Dünya
Son dakika... Şok iddia! Kongre Baskınında Pentagon ulusal muhafızı bekletti
Son dakika... Şok iddia! Kongre Baskınında Pentagon ulusal muhafızı beklettiWashington Ulusal Muhafızlar Komutanı Tümgeneral William Walker, ABD'de 6 Ocak Kongre Baskını esnasında Savunma Bakanlığının (Pentagon), ulusal muhafız yardımı göndermeyi saatlerce ertelediğini belirtti.
3.03.2021Dünya
Pentagon: Aşırılık yanlıları ordu için tehdit oluşturuyor
Pentagon: Aşırılık yanlıları ordu için tehdit oluşturuyorABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) tarafından yayımlanan raporda, aşırılık yanlısı gruplara mensup kişilerin ordu için tehdit oluşturduğu bildirildi.
3.03.2021Dünya
FBI Direktörü Kongre baskınını anlatacak
FBI Direktörü Kongre baskınını anlatacakFederal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü Chris Wray, bugün ABD Senatosunda yürütülen 6 Ocak'taki Kongre baskınına ilişkin soruşturma kapsamında tanık sıfatıyla ifade verecek. Wray, senatodaki soruşturma kapsamında, ABD Senatosu Yargı Komitesinin huzuruna çıkacak.
2.03.2021Dünya
ABD 4 Mart'ta yeni şiddet senaryosu'na hazırlanıyor
ABD 4 Mart'ta yeni şiddet senaryosu'na hazırlanıyorABD’deki aşırılık yanlısı hareketler konusunda uzmanlar, QAnon inançlarının Egemen Vatandaşlar Hareketi’nin teorileriyle birleştirilmesinin yeni bir gelişme olduğunu söylüyor.
23.02.2021Dünya
ABD'de aşırı sağcı 6 kişi, Kongre baskınını planlamakla suçlandı
ABD'de aşırı sağcı 6 kişi, Kongre baskınını planlamakla suçlandıABD'de aşırı sağcı grup üyesi 6 kişi, Kongre binasına düzenlenen baskını planlamakla itham edildi.
20.02.2021Dünya
ABD ikiye bölündü: Trump yagılanmalı mı?
ABD ikiye bölündü: Trump yagılanmalı mı?ABD'de ulusal çapta yapılan bir ankete göre halkın yüzde 50'si eski ABD Başkanı Donald Trump'ın 6 Ocak'taki kongre olaylarından sorumlu tutulup yargılanmasını istiyor.
1.02.2021Dünya
Trump ismini değiştirmek istiyorlar
Trump ismini değiştirmek istiyorlarABD'nin Florida eyaletinde West Palm Beach kentinde Trump Plaza sakinleri, rezidans kompleksinin isminin değiştirilmesi için harekete geçti.
27.01.2021Dünya
Biden otoparkta uyumak zorunda kalan Ulusal Muhafızlar için özür diledi
Biden otoparkta uyumak zorunda kalan Ulusal Muhafızlar için özür dilediABD'nin yeni Başkanı Joe Biden, Kongre Binası’nda görevli Ulusal Muhafızlardan bazılarının bir otoparkta uyurken çekilen fotoğraflarının eleştirilere neden olmasının ardından özür diledi.
23.01.2021Dünya
Fotoğraflara tepki gelmişti! Koronavirüse yakalandılar
Fotoğraflara tepki gelmişti! Koronavirüse yakalandılarABD'nin başkenti Washington'da, Joe Biden'ın yemin töreni için görev alan yaklaşık 200 Ulusal Muhafız'ın Kovid-19 testi "pozitif" çıktı.
22.01.2021Dünya
Beyaz Saray: Biden, iç aşırıcılıkla ilgili kurumlardan analiz istedi
Beyaz Saray: Biden, iç aşırıcılıkla ilgili kurumlardan analiz istediBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden'ın Ulusal İstihbarat Direktörlüğüne (DNI), Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve İç Güvenlik Bakanlığıyla koordinasyon konusunda iç aşırıcılıkla ilgili analiz hazırlama talimatı verdiğini bildirdi.
22.01.2021Dünya
Fotoğraflar infial yarattı! Ulusal Muhafızlar otoparkta uyudu...
Fotoğraflar infial yarattı! Ulusal Muhafızlar otoparkta uyudu...ABD'de 46'ncı Başkan Joe Biden ve Yardımcısı Kamala Harris'in yemin töreni için Washington'a konuşlandırılan ve törenin ertesi günü otoparka gönderilen Ulusal Muhafızlar, maruz kaldıkları kötü muameleye tepki gösterdi.
22.01.2021Dünya
Son dakika: Joe Biden koltuğa oturur oturmaz imzaladı! Dakika 1 gol 1: Affetmedi...
Son dakika: Joe Biden koltuğa oturur oturmaz imzaladı! Dakika 1 gol 1: Affetmedi...Son dakika haberlere göre, dünya ABD'deki yemin törenine dikkat kesildi. CNN International, 'ABD'de yeni bir gün' başlığını attı. Başkan seçilen Biden'ın da ilk Twitter mesajının aynı şekilde 'ABD'de yeni bir gün' olması dikkat çekti. Trump, devir teslime saaatler kala, Beyaz Saray'dan ayrıldı. Başkan olarak son konuşmasını yapan Trump yine iddialı ifadeler kullandı ve Biden'a gizemli bir not bıraktı. Biden yemin ederek ABD'nin 46'ncı başkanı oldu. Biden 23.55 (TSİ) sularında Beyaz Saray'a geldi ve peş peşe kararnameleri imzalamaya başladı.
21.01.2021Dünya
Ali Çınar dünyanın kilitlendiği noktadan aktardı
Ali Çınar dünyanın kilitlendiği noktadan aktardıABD'de 3 Kasım 2020'de yapılan seçimleri kazanan Joe Biden, ABD Kongresindeki törende yemin ederek ülkenin 46'ncı başkanı oldu. Yemin töreni sonrası Milliyet Yazarı Ali Çınar Washington'daki son durumu CNN TÜRK ekranlarında anlattı.
20.01.2021Televizyon
Ali Çınar dünyanın kilitlendiği noktadan aktardı! Kuş uçurtmuyorlar
Ali Çınar dünyanın kilitlendiği noktadan aktardı! Kuş uçurtmuyorlarABD'de 3 Kasım 2020'de yapılan seçimleri kazanan Joe Biden, ABD Kongresindeki törende yemin ederek ülkenin 46'ncı başkanı oldu. Yemin töreni sonrası Milliyet Yazarı Ali Çınar Washington'daki son durumu CNN TÜRK ekranlarında anlattı.
20.01.2021Dünya
ABD'de askerlerin gölgesinde devir teslim töreni
ABD'de askerlerin gölgesinde devir teslim töreniDünyanın merakla takip ettiği Joe Biden’ın yemin törenine saatler kala güvenlik görevlileri, yerlerini almaya başladı. 6 Ocak'ta yaşanan Kongre baskının ardından yemin töreni askerlerin gölgesinde gerçekleştirilecek.
20.01.2021Haberler
FBI, ABD Kongre işgalini planlayan üç ismi açıkladı
FBI, ABD Kongre işgalini planlayan üç ismi açıkladıAşırı sağcı Yeminliler (Oath Keepers) adlı grubun başındaki 65 yaşındaki Thomas Edward Caldwell'in yanı sıra Jessica Watkins ve Donovan Ray Crowl, ABD'ye karşı komplo kurmak ve Kongre baskınını planlamakla suçlandı.
20.01.2021Dünya
Biden'ın yemin töreni öncesi şok! 12 muhafızın aşırı sağcılarla bağlantısı tespit edildi
Biden'ın yemin töreni öncesi şok! 12 muhafızın aşırı sağcılarla bağlantısı tespit edildiDünyanın soluğunu tutarak beklediği tören öncesi güvenlik taraması sonuçlarını verdi, Orgeneral Hakanson söz konusu askerlerin görevden alındığını duyurdu.
20.01.2021Dünya
Son dakika: Joe Biden'ın yemin töreninde şok gerçek! FBI ortaya çıkardı
Son dakika: Joe Biden'ın yemin töreninde şok gerçek! FBI ortaya çıkardıGelen son dakika haberine göre; ABD Ulusal Muhafızlar Komutanı Orgeneral Daniel Hakonson, Joe Biden'ın yarınki başkanlık yemin töreninde görevli 12 Ulusal Muhafız askerinin aşırı sağcı gruplarla ilişkili olduğunun tespit edildiğini ve bunların yemin törenindeki görevlerinden alındığını açıkladı.
20.01.2021Dünya
Onaylandı! ABD'de tam 25 bin asker...
Onaylandı! ABD'de tam 25 bin asker...ABD Savunma Bakan Vekili Christopher Miller, Seçilmiş Başkan Joe Biden'ın 20 Ocak'taki yemin töreni için Washington'da tam teçhizatlı olarak görevlendirilmiş 25 bin Ulusal Muhafız askerinin güvenlik taramasından geçirileceğini duyurdu.
18.01.2021Dünya
Son dakika... 'Dış tehdit' nedeniyle kapatılan ABD Kongre Binası yeniden açıldı
Son dakika... 'Dış tehdit' nedeniyle kapatılan ABD Kongre Binası yeniden açıldı'Güvenlik tehdidi' nedeniyle giriş çıkışlara kapatılan ABD Kongre Binası yeniden açıldı. İlk başta binadan dumanların çıktığına dair görüntüler sosyal medyaya düşmüştü. Daha sonra dumanların, binanın yakınlarındaki bir evsizler kampında çıkan yangından kaynaklandığı ve yangının kontrol altına alındığı bildirildi. CNN'e konuşan bir Demokrat kongre üyesi içerde neler olduğunu aktardı.
18.01.2021Dünya
Son dakika... AP sabah 05.30'da duyurdu! 'İçeriden saldırı...'
Son dakika... AP sabah 05.30'da duyurdu! 'İçeriden saldırı...'Henüz 48 saat olmasına rağmen tüm dünya kilitlendi, binlerce asker sevk edildi, uluslararası haber ajansları yüzlerce fotoğraf geçti ve AP bu sabah 05.30'da bombayı bıraktı.
18.01.2021Dünya
Tören değil savaşa hazırlık!
Tören değil savaşa hazırlık!ABD’nin başkenti Washington D.C.’de, 20 Ocak’taki devir teslim töreni öncesi alınan güvenlik önlemleri “savaşa hazırlık” izlenimi veriyor. FBI’ın 20 Ocak’ta olay çıkarması muhtemel kişilere odaklandığı ve ülke genelinde bu kişileri aradığı ifade ediliyor
16.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ABDJoe BidenDonald TrumpFBIyemin töreni

Ulusal Muhafızlar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.