İnfaz Yasası

İnfaz Yasası

Son dakika infaz yasası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan infaz yasası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan infaz yasası haber sayfamızda...

İnfaz Yasası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 661 infaz yasasi haberi bulunmuştur.
Bütçe böyle geçti: Renkli ve elektrikli
Bütçe böyle geçti: Renkli ve elektrikliKesintisiz 12 gün süren 2021 yılı bütçe görüşmeleri tamamlandı. Tansiyonun sık sık yükseldiği Genel Kurul’daki bütçe görüşmelerinde zaman zaman renkli ve gülümseten diyaloglar da yaşandı
20.12.2020Siyaset
AYM'nin İnfaz Yasası'nın iptal istemine ret kararının gerekçesi açıklandı
AYM'nin İnfaz Yasası'nın iptal istemine ret kararının gerekçesi açıklandıAnayasa Mahkemesi Genel Kurulunun, yeni infaz yasasının "şekil yönünden" iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle CHP'nin yaptığı başvurunun reddine ilişkin kararının gerekçesi Resmi Gazete'de yayımlandı.
7.10.2020Gündem
AYM'nin İnfaz Yasası'nın iptal istemine ret kararının gerekçesi
AYM'nin İnfaz Yasası'nın iptal istemine ret kararının gerekçesiAnayasa Mahkemesi'nin (AYM), İnfaz Yasası'nın şekil yönünden iptali ve yürürlüğünün durdurulmasıyla ilgili talebe verdiği ret kararının gerekçesi yayımlandı. Kararda, iptali istenen düzenlemenin af niteliğinde olmadığına, bu itibarla Anayasa'nın 96'ncı maddesine aykırı olmadığına dikkat çekildi.
7.10.2020Gündem
Şule Çet cinayetini aydınlatan bilirkişi: Duygu Delen olayında otopsi raporu açıklanmalı
Şule Çet cinayetini aydınlatan bilirkişi: Duygu Delen olayında otopsi raporu açıklanmalıAnkara'da,üniversite öğrencisi Şule Çet'in bir plazanın 20'nci katından düşerek hayatını kaybetmesiyle ilgili raporu hazırlayarak, dava dosyasının seyrini değiştiren Mersin Üniversitesi Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Halis Tokgöz, erkek arkadaşının 4'üncü kattaki evinin penceresinden düşerek yaşamını yitiren Duygu Delen'in şüpheli' ölümüyle ilgili olarak, "Otopsi raporunun bir an önce kamuoyu ile paylaşılıp, uzmanlar tarafından değerlendirilerek, kafa karışıklıklarının giderilmesi gerekir" dedi.
18.08.2020Gündem
AK Parti Grup Başkanvekili Turan, AYM'nin infaz düzenlemesine ilişkin kararını değerlendirdi: İptalin kime ne faydası var?
AK Parti Grup Başkanvekili Turan, AYM'nin infaz düzenlemesine ilişkin kararını değerlendirdi: İptalin kime ne faydası var? AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, infaz paketi hazırlanırken, tüm paydaşların görüşlerinin alındığını, toplum vicdanını yaralamayacak bir hassasiyetle çalışıldığını belirterek, "İnfaz düzenlemesinin iptalinin kime ne faydası var? Eğer bu düzenlemeden Demirtaş yararlanmış olsaydı, terör suçluları yararlanmış olsaydı, CHP bu adımı atar mıydı, AYM’ye gider miydi?" dedi.
17.07.2020Siyaset
Son dakika! CHP'nin İnfaz Yasası başvurusu reddedildi
Son dakika! CHP'nin İnfaz Yasası başvurusu reddedildiAnayasa Mahkemesi Genel Kurulu, CHP'nin, yeni infaz yasasının "şekil yönünden" iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle yaptığı başvuruyu oy çokluğuyla reddetti.
17.07.2020Siyaset
İnfaz yasası ikinci kez AYM gündeminde
İnfaz yasası ikinci kez AYM gündemindeAnayasa Mahkemesi (AYM) CHP’nin infaz yasasının 14 maddesinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle ilgili ilk incelemesini tamamladı.
26.06.2020Siyaset
Akrabası tarafından istismara uğrayıp intihar etmişti!
Akrabası tarafından istismara uğrayıp intihar etmişti!Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde, intihar eden Emre Y.'ye (23), 9 yaşından itibaren cinsel istimarda bulunduğu öne sürülen V.T.'nin (68), tutuklu yargılandığı davanın 4'üncü duruşmasının ardından acılı anne Hülya Oya Y., baygınlık geçirdi, ablalar ise gözyaşı döktü. Ailenin avukatı Merve Uçanok, "Yürürlüğe giren infaz yasası ile birlikte cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlara hiçbir şekilde müsamaha gösterilmeyeceği bir kez daha vurgulanmış oldu" dedi.
9.06.2020Haberler
Akrabası tarafından istismara uğrayıp intihar etmişti! Ev hapsi istedi
Akrabası tarafından istismara uğrayıp intihar etmişti! Ev hapsi istediGelen bir son dakika haberine göre, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde, intihar eden Emre Y.'ye (23), 9 yaşından itibaren cinsel istimarda bulunduğu öne sürülen V.T.'nin (68), tutuklu yargılandığı davanın 4'üncü duruşmasının ardından acılı anne Hülya Oya Y., baygınlık geçirdi, ablalar ise gözyaşı döktü. Ailenin avukatı Merve Uçanok, "Yürürlüğe giren infaz yasası ile birlikte cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlara hiçbir şekilde müsamaha gösterilmeyeceği bir kez daha vurgulanmış oldu" dedi.
9.06.2020Gündem
Berberoğlu’na koronavirüs izni
Berberoğlu’na koronavirüs izniMilletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu, koronavirüs tedbirleri kapsamında önceki gün girdiği cezaevinden, dün gece izinli olarak çıkarıldı.
6.06.2020Siyaset
Milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu cezaevinden çıktı
Milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu cezaevinden çıktıMilletvekilliği düşürüldükten sonra kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle tutuklanan CHP'li Enis Berberoğlu, koronavirüs önlemleri kapsamında izinli olarak açık cezaevinden çıkarıldı.
5.06.2020Gündem
İkinci başvuruda bir tereddüt yok
İkinci başvuruda bir tereddüt yokCHP’nin İnfaz Yasası’ndaki değişikliğe şekil yönünden yapılan başvurusunun ardından esas yönünden yapılacak ikinci başvuruyu hazırlamakla görevlendirilen Prof. Dr. Kaboğlu, “Esastan başvuruyu yapacağız. Burada hiçbir tereddüt yok” dedi.
11.05.2020Siyaset
‘Türkiye’de darbe ihtimali asla yok’
‘Türkiye’de darbe ihtimali asla yok’İktidar cephesinin ‘darbe çağrısı’ yapmakla suçladığı Özgür Özel ve Canan Kaftancıoğlu’nun sözlerinin çarpıtıldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin bir darbe ile karşı karşıya kalacağını asla düşünmüyorum. 83 milyon darbeye karşı” dedi
8.05.2020Siyaset
AYM, CHP'nin infaz yasasını iptal istemini esastan görüşme kararı aldı
AYM, CHP'nin infaz yasasını iptal istemini esastan görüşme kararı aldıAnayasa Mahkemesi Genel Kurulu, CHP'nin yeni infaz yasasının şekil yönünden iptali ve yürürlüğünün durdurulması isteminin ilk incelemesini tamamladı. İptal istemi daha sonra belirlenecek bir günde esastan karara bağlanacak.
6.05.2020Gündem
Son dakika haberleri: Eşi evi terk edince iki çocuğunu uzun namlulu silahla rehin aldı!
Son dakika haberleri: Eşi evi terk edince iki çocuğunu uzun namlulu silahla rehin aldı! Son dakika haberlere göre, Ankara'da, cezaevinden yeni çıkan Fatih S., şiddet uyguladığı eşinin evi terk etmesi üzerine evde iki çocuğunu uzun namlulu silahla rehin aldı. Fatih S, polis ve eve getirilen eşi tarafından ikna edilerek gözaltına alındı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan olaya ilişkin açıklama geldi
25.04.2020Gündem
2 çocuğunu silahla rehin aldı
2 çocuğunu silahla rehin aldıAnkara'da, cezaevinden yeni çıkan Fatih S., şiddet uyguladığı eşinin evi terk etmesi üzerine evde iki çocuğunu uzun namlulu silahla rehin aldı. Fatih S, polis ve eve getirilen eşi tarafından ikna edilerek gözaltına alındı.
25.04.2020Haberler
Cezaevinden tahliye olan 1 kişi corona çıkınca diğerleri de karantinaya alındı
Cezaevinden tahliye olan 1 kişi corona çıkınca diğerleri de karantinaya alındıİnfaz yasası kapsamında Muğla Dalaman Cezaevinden tahliye olan bir kişide corona virüse rastlanması üzerine alarma geçildi. Gaziantep'in İslahiye ilçesinde de Dalaman Cezaevinden tahliye olan 3 kişi evde karantinaya alındı.
21.04.2020Gündem
"O kadar çığlık attım sanki herkes sağır"
"O kadar çığlık attım sanki herkes sağır"5 yıl önce Mutlu Kaya’yı başından vuran Veysi Ercan, geçen hafta itibarıyla yürürlüğe giren infaz yasasıyla açık cezaevine çıkıyor ve koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süre izinli sayılacak. Kaya “Adalet bu mu?” diyor
20.04.2020Gündem
‘Kızımın yaşı hep 19 yıl 7 ay, 13.5 saat’
‘Kızımın yaşı hep 19 yıl 7 ay, 13.5 saat’Alkollü kullandığı araçla 19 yaşındaki üniversite öğrencisi İrem Su Akkaya’nın ölümüne neden olan Emre Esmer’in infaz yasası kapsamında serbest kalacağını öğrenen Akkaya ailesi isyan etti. Baba Halil Akkaya, “Suçluları da onları affedenleri de affetmiyoruz. Onlar affetti, biz affetmiyoruz” dedi.
19.04.2020Gündem
AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin CNN TÜRK'te
AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin CNN TÜRK'teCNN TÜRK ekranlarında Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu programına AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin konuk oldu. Zengin, "İnfaz yasası meselesinde insanlarımızın vicdanının rahat olması, bu bizim için çok önemli. Terör suçları,kasten adam öldürme,uyuşturucu, cinsel saldırı tamamen kapsam dışı kaldı." dedi.
18.04.2020Siyaset
Cezaevinden tahliye olan mahkum, kazada öldü
Cezaevinden tahliye olan mahkum, kazada öldüKayseri'de, Ceza İnfaz Yasası'nın yürürlüğe girmesiyle cezaevinden tahliye edilen Ş.K, evine giderken geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirdi.
17.04.2020Gündem
Cezaevinden tahliye olan mahkum, kazada öldü
Cezaevinden tahliye olan mahkum, kazada öldüKayseri'de, Ceza İnfaz Yasası'nın yürürlüğe girmesiyle cezaevinden tahliye edilen Ş.K, evine giderken geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirdi.
17.04.2020Gündem
Af yasası son durum! Kimlere vuruyor? Af yasası maddeleri açıklandı
Af yasası son durum! Kimlere vuruyor? Af yasası maddeleri açıklandıAf yasası son dakika haberleri yakından takip ediliyor. Af yasası 2020 Resmi Gazete'de yayımlandı. Yüz binlerde vatandaş ise af yasası maddeleri hakkında bilgi araştırmaya başladı. Peki af yasası kimlere vuruyor? İşte af yasası hakkında bilinmesi gerekenler...
17.04.2020Gündem
Son dakika: Tahliye olan mahkum sayısı 100 bini bulacak! Yakalanırsa 'Tosuncuk' da yararlanıyor
Son dakika: Tahliye olan mahkum sayısı 100 bini bulacak! Yakalanırsa 'Tosuncuk' da yararlanıyorSon dakika haberlere göre, infaz düzenlemeleri ve üç yıla uzatılan denetimli serbestlik ışığında çıkacak mahkûm sayısı 90 bini aşıp kısa süre içinde 100 bini bulacak. Kurduğu ‘ÇiftlikBank’la binlerce kişiyi dolandırarak yurtdışına kaçan ve hakkında 75 bin 260 yılla dava açılan “Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın da yakalanıp yargılanırsa, yeni infaz düzenlemesinden yararlanacak.
17.04.2020Gündem
TBMM'ye corona virüs testi getirildi
TBMM'ye corona virüs testi getirildiTBMM'de, corona virüs tedbirleri kapsamında Sağlık Bakanlığı'ndan talep edilen corona virüs tanı testi, TBMM Hastanesi'ne getirildi. İlk gün test yaptıran milletvekilleri arasında sonucu pozitif çıkan olmadı.
16.04.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

infaz yasasıaymCHPHaberlerkoronavirüs

İnfaz Yasası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.