İngiltere Başbakanı

İngiltere Başbakanı

Son dakika İNGİLTERE Başbakanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İNGİLTERE Başbakanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İNGİLTERE Başbakanı haber sayfamızda...

İngiltere Başbakanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.838 ingiltere basbakani haberi bulunmuştur.
İngiltere’ye 9,7 milyar sterlinlik yatırım yapılacak
İngiltere’ye 9,7 milyar sterlinlik yatırım yapılacak İngiltere'nin başkenti Londra’da düzenlenen yatırım zirvesi kapsamında, ülkeye toplam 9,7 milyar sterlin yabancı yatırımın yapılmasına karar verildiği bildirildi.
20.10.2021Uzmanpara
İngiltere’ye 9,7 milyar sterlin hacminde dış yatırım yapılacak
İngiltere’ye 9,7 milyar sterlin hacminde dış yatırım yapılacakİngiltere'nin başkenti Londra’da düzenlenen yatırım zirvesi kapsamında, ülkeye toplam 9,7 milyar sterlin yabancı yatırımın yapılmasına karar verildiği bildirildi.
19.10.2021Ekonomi
Son dakika... İngiltere şokta! Bıçaklanan milletvekili hayatını kaybetti
Son dakika... İngiltere şokta! Bıçaklanan milletvekili hayatını kaybettiSon dakika haberlere göre, İngiltere'de bir milletvekili, seçim bölgesi toplantısına girerken defalarca bıçaklandı. 69 yaşındaki milletvekili hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan David Amess'in hayatını kaybettiği bildirildi.
15.10.2021Dünya
İngiltere'deki tedarik krizi domino etkisi yaratarak derinleşiyor
İngiltere'deki tedarik krizi domino etkisi yaratarak derinleşiyorİngiltere'de son dönemde artan tedarik krizi; perakende, imalat ve enerji sektörlerine yayılarak ülke ekonomisini sarsmaya devam ediyor.
13.10.2021Ekonomi
İngiltere'deki tedarik krizi derinleşiyor
İngiltere'deki tedarik krizi derinleşiyorİngiltere'de son dönemde artan tedarik krizi; perakende, imalat ve enerji sektörlerine yayılarak ülke ekonomisini sarsmaya devam ediyor.
13.10.2021Uzmanpara
Fransa’nın geri çağırdığı Avustralya Büyükelçisi geri dönüyor
Fransa’nın geri çağırdığı Avustralya Büyükelçisi geri dönüyorFransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, denizaltı anlaşmasının iptali nedeniyle Avustralya'ya tepki olarak geri çağırdıkları Canberra Büyükelçisi Jean-Pierre Thebault’un, Avustralya’ya geri döneceğini açıkladı.
7.10.2021Dünya
Fransa geri çağırmıştı! Büyükelçi yeniden Avustralya’ya dönüyor
Fransa geri çağırmıştı! Büyükelçi yeniden Avustralya’ya dönüyorFransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, denizaltı anlaşmasının iptali nedeniyle Avustralya'ya tepki olarak geri çağırdıkları Canberra Büyükelçisi Jean-Pierre Thebault’un, Avustralya’ya geri döneceğini açıkladı.
7.10.2021Dünya
Johnson'dan AB'yi kızdıracak AUKUS açıklaması
Johnson'dan AB'yi kızdıracak AUKUS açıklamasıİngiltere Başbakanı Boris Johnson, ABD ve Avustralya’yla kurdukları AUKUS adlı yeni güvenlik iş birliğinin, AB dışında neler başarabileceklerinin önemli bir örneği olduğunu belirtti.
6.10.2021Dünya
'Ekonomide yön değişimi' açıklaması
'Ekonomide yön değişimi' açıklamasıİngiltere Başbakanı Boris Johnson, İngiltere ekonomisinde uzun süredir gecikmiş olan yön değişikliğine şimdi başladıklarını bildirdi.
7.10.2021Uzmanpara
İngiliz inşaat sektörü hız kesti
İngiliz inşaat sektörü hız kestiİngiltere’de inşaat sektörünün büyümesi, tedarik zincirindeki kriz ve iş gücündeki yetersizlik nedeniyle 2021 yılının eylül ayında hız kesti.
6.10.2021Uzmanpara
İngiliz heyet Afganistan'da Taliban'la bir araya geldi
İngiliz heyet Afganistan'da Taliban'la bir araya geldiİngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın Afgan Geçişinden Sorumlu Yüksek Temsilcisi Simon Gass ve İngiltere'nin Doha'daki Afganistan misyonu maslahatgüzarı Martin Longden, Taliban'la görüşmek üzere Afganistan'a gitti.
5.10.2021Dünya
İngiltere'de akaryakıt krizi azalsa da bitmedi
İngiltere'de akaryakıt krizi azalsa da bitmediİngiltere'de Petrol Perakendecileri Derneği (PRA), benzin istasyonlarında akaryakıt tedarikine ilişkin sorunların ülkenin güneydoğusu ve başkent Londra'da devam ettiğini ancak ülkenin geri kalanında neredeyse sona erdiğini duyurdu.
4.10.2021Dünya
Eski Başbakan'dan İngiltere için korkutan 'yakıt' uyarısı
Eski Başbakan'dan İngiltere için korkutan 'yakıt' uyarısıGelen son dakika haberine göre; Eski İngiltere Başbakanı Gordon Brown, ülkede bu yıl 3,5 milyon hanenin yakıt sıkıntısıyla karşı karşıya kalabileceği uyarısında bulundu.
3.10.2021Ekonomi
Dünya bu krizi konuşuyor! İngiltere Başbakanı Johnson itiraf etti
Dünya bu krizi konuşuyor! İngiltere Başbakanı Johnson itiraf ettiİngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkede nakliye sektörünün içinde bulunduğu durumu aylardır bildiğini itiraf ederek, tedarik zinciri sorunlarının Noel'e kadar devam edebileceğini söyledi.
3.10.2021Ekonomi
DSÖ'nün hedeflerini 50'den fazla ülke tutturamadı!
DSÖ'nün hedeflerini 50'den fazla ülke tutturamadı!50'den fazla ülke, Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) Eylül ayı sonuna kadar koyduğu 'nüfusun en az yüzde 10'unun aşılanması' hedefini tutturamadı. Bu ülkelerin çoğu Afrika'da. Kıta nüfusunun toplamının sadece yüzde 4,4'ü çift doz aşısını oldu.
2.10.2021Dünya
‘Geceyarısı Ekspresi’ sorusu sormuş!
‘Geceyarısı Ekspresi’ sorusu sormuş!Eski Beyaz Saray Sözcüsü Stephanie Grisham’ın “Şimdi sorularınızı yanıtlayacağım: Trump’ın Beyaz Saray’ında gördüklerim” adlı kitabından alıntılar yayınlanmaya devam ediyor.
1.10.2021Dünya
Kriz büyüyor! İngiltere'de bir bakımevi "benzin bağışı" talebinde bulundu
Kriz büyüyor! İngiltere'de bir bakımevi "benzin bağışı" talebinde bulunduİngiltere'de bir bakımevi, ülkedeki yakıt tedarik sorunu nedeniyle personelin kullandığı araçların depolarını doldurmakta zorlandıklarını belirterek, "benzin bağışı" için acil talepte bulundu.
29.09.2021Dünya
İngiltere'deki yakıt krizi kanser hastalarının randevularını erteletti
İngiltere'deki yakıt krizi kanser hastalarının randevularını ertelettiİngiltere'de tır ve kamyon şoförü eksikliği nedeniyle oluşan akaryakıt tedarik sorununun, kanser hastalarının randevularının ertelemesine neden olduğu bildirildi.
29.09.2021Dünya
Johnson: Kritik dönüm noktasına yaklaşıldı
Johnson: Kritik dönüm noktasına yaklaşıldıİngiltere Başbakanı Boris Johnson, iklim değişikliği konusunda "insanlığın büyüme zamanının" geldiğini ve "kritik bir dönüm noktasına yaklaşıldığını" belirtti.
23.09.2021Dünya
Çin medyası ABD, İngiltere ve Avustralya'ya ateş püskürüyor
Çin medyası ABD, İngiltere ve Avustralya'ya ateş püskürüyorÇin basını, AUKUS adlı yeni güvenlik iş birliği kapsamında ABD, İngiltere ve Avusturalya arasındaki nükleer enerjili denizaltı projesine tepki gösterdi.
23.09.2021Dünya
Liderlerle görüştü, el sıkıştı, ‘pozitif’ çıktı!
Liderlerle görüştü, el sıkıştı, ‘pozitif’ çıktı!ABD’nin New York kentinde düzenlenen 76’ncı Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun salgın nedeniyle “süper yayıcı etkinliğe” dönüşeceğine dair endişeler sürerken, Brezilya heyetinde bulunan Sağlık Bakanı Marcelo Queiroga’nın Kovid-19’a yakalandığı açıklandı.
23.09.2021Dünya
İngiltere, ABD ile STA beklentisini düşürdü
İngiltere, ABD ile STA beklentisini düşürdüİngiltere Başbakanı Boris Johnson, ABD Başkanı Joe Biden'ın iki ülke arasında bir Serbest Ticaret Anlaşması (STA) müzakeresine yanaşmamasının ardından ticarette "kademeli adımlar" atacaklarını söyledi.
22.09.2021Ekonomi
İngiltere'den Fransa'ya AUKUS Anlaşması mesajı
İngiltere'den Fransa'ya AUKUS Anlaşması mesajıİngiltere Başbakanı Boris Johnson, Paris yönetiminin, Avustralya'nın Fransa'yla olan denizaltı anlaşmasını iptal ederek İngiltere ve ABD ile yeni bir anlaşmaya varmasıyla ilgili öfkesini aşması gerektiğini söyledi.
22.09.2021Dünya
AUKUS kavgasına Rusya da katıldı: Hedefte biz de varız
AUKUS kavgasına Rusya da katıldı: Hedefte biz de varızRusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patrushev, "ABD ve İngiltere'nin nükleer denizaltılar için Avustralya ile bir araya gelmesini sağlayacak anlaşma sadece Pekin'i değil Moskova'yı da hedef alıyor" dedi.
22.09.2021Dünya
Son dakika... Testi pozitif çıktı! Bolsonaro'ya bir şok daha
Son dakika... Testi pozitif çıktı! Bolsonaro'ya bir şok dahaBrezilya lideri BM zirvesi için gittiği New York'ta bir pizzacıya alınmadı, saatler sonra ise Sağlık Bakanı'nın koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı. BM Genel Kurulu'nda bulunan bakan, İngiltere Başbakanı Johnson'la el sıkışmıştı.
22.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ingiltereaukusHaberakaryakıtavustralya

İngiltere Başbakanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.