İnsansız Hava Aracı

İnsansız Hava Aracı

Son dakika İnsansız Hava Aracı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İnsansız Hava Aracı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İnsansız Hava Aracı haber sayfamızda...

İnsansız Hava Aracı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.895 insansız hava aracı haberi bulunmuştur.
Bakanlık duyurdu:  Akıncı İHA'lar Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza hayırlı olsun
Bakanlık duyurdu: Akıncı İHA'lar Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza hayırlı olsunMilli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Üç adet Akıncı İHA, Çorlu'daki Hava Meydan Komutanlığımızda muayene ve kabul faaliyetlerini tamamladı. Göreve başlayacak olan Akıncı İHA'lar Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza hayırlı olsun." denildi.
3.12.2021Gündem
ANKA ve AKSUNGUR'un görüntüleri nefes kesti!
ANKA ve AKSUNGUR'un görüntüleri nefes kesti!Türkiye Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) tarafından geliştirilen ve üretilen yerli İnsansız Hava Araçları (İHA) ANKA ve AKSUNGUR görevlerini yerine getirirken ilk kez havadan profesyonel bir şekilde kayda alındı.
30.11.2021Teknoloji
Milli SİHA Bayraktar TB2 400 bin uçuş saatini tamamladı! Rekor kırdı
Milli SİHA Bayraktar TB2 400 bin uçuş saatini tamamladı! Rekor kırdıTürkiye’nin ilk milli ve özgün SİHA’sı Bayraktar TB2, 400 bin uçuş saatini başarıyla tamamlayarak Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora imza attı.
26.11.2021Haberler
Milli SİHA Bayraktar TB2 400 bin uçuş saatini tamamladı! Rekor kırdı
Milli SİHA Bayraktar TB2 400 bin uçuş saatini tamamladı! Rekor kırdıTürkiye’nin ilk milli ve özgün SİHA’sı Bayraktar TB2, 400 bin uçuş saatini başarıyla tamamlayarak Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora imza attı.
26.11.2021Teknoloji
2 kardeşi hayattan koparmıştı! PKK'nın sığınağından aynı mühimmat çıktı
2 kardeşi hayattan koparmıştı! PKK'nın sığınağından aynı mühimmat çıktıTunceli'de 'Eren Kış-6 Mercan Dağları' operasyonu kapsamında terör örgütü PKK'nın kullandığı çok sayıda sığınak ve içerisinde mühimmat ile yaşam malzemeleri bulundu. Sığınaklarda ayrıca, 2018 yılında 8 yaşındaki Ayaz ve 4 yaşındaki Nupelda Güloğlu kardeşlerin yaşamını yitirmesine sebep olan el yapımı patlayıcının içine yerleştirilen 40 milim bomba atar mühimmatla aynı olan bir adet bomba atar mühimmatı da bulundu.
25.11.2021Haberler
2 kardeşi hayattan koparmıştı! PKK'nın sığınağından aynı mühimmat çıktı
2 kardeşi hayattan koparmıştı! PKK'nın sığınağından aynı mühimmat çıktıTunceli'de 'Eren Kış-6 Mercan Dağları' operasyonu kapsamında terör örgütü PKK'nın kullandığı çok sayıda sığınak ve içerisinde mühimmat ile yaşam malzemeleri bulundu. Sığınaklarda ayrıca, 2018 yılında 8 yaşındaki Ayaz ve 4 yaşındaki Nupelda Güloğlu kardeşlerin yaşamını yitirmesine sebep olan el yapımı patlayıcının içine yerleştirilen 40 milim bomba atar mühimmatla aynı olan bir adet bomba atar mühimmatı da bulundu.
25.11.2021Gündem
Netflix Film Önerileri 2021: En İyi, En Güzel, Komedi, Aksiyon, Macera, Korku, Gerilim, Romantik Netflix Film Tavsiyeleri
Netflix Film Önerileri 2021: En İyi, En Güzel, Komedi, Aksiyon, Macera, Korku, Gerilim, Romantik Netflix Film TavsiyeleriDizi film denince akla gelen Netflix pek çok kaliteli yapımları ile dünya genelinde en çok izlenen video akış platformları arasında yer alıyor. Televizyon kanallarını geride bırakarak milyonlarca abone sayısına ulaşan Netflix’in en beğenilen yerli-yabancı film ve dizileri içerikleri gittikçe çoğalıyor. Ödüllü filmleri ile dünya genelinde ses getiren Netflix IMDb listelerinde de yukarı tırmanıyor. Yüzlerce içeriği bulunan Netflix 2021 yılında da arşivine yeni filmler kattı. Aksiyondan maceraya, romantikten komediye, korku ve gerilim türünden bilim-kurguya kadar yüzlerce türde içerik bulunuyor. En güzel komedi, aksiyon, macera, korku, gerilim, romantik Netflix film tavsiyeleri için “En İyi Netflix Film Önerileri 2021” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Kültür Sanat
Son dakika haberleri... Rusya Bayraktar TB2 için zamanı geri sarıyor!
Son dakika haberleri... Rusya Bayraktar TB2 için zamanı geri sarıyor!Putin'in haftalar önce ilk kez dillendirdiği S-550'nin hedefi belli oldu, Rus medyası Bayraktar TB2 hezimetlerinin ardından Sovyetler Birliği döneminde sonlandırılan hava savunma sisteminin yeniden üretileceğini bildiriyor.
20.11.2021Dünya
Gizli askeri bilgileri ele geçirdiler! Çin'in korkunç yöntemi deşifre oldu
Gizli askeri bilgileri ele geçirdiler! Çin'in korkunç yöntemi deşifre olduWall Street Journal'ın haberine göre, 2018'de Çin devleti kontrolündeki bir şirket, bir İtalyan askeri insansız hava aracı üreticisini satın aldı. Kısa bir süre sonra Çinli şirket, satın aldığı şirketin Afganistan'daki İtalyan ordusu tarafından kullanılan bilgi birikimini ve teknolojisini Çin'e aktarmaya başladı.
18.11.2021Dünya
Görüntüler ortaya çıktı! Bayraktar TB2'yi kopyaladılar
Görüntüler ortaya çıktı! Bayraktar TB2'yi kopyaladılarSon dönemde yurt içi ve dışındaki güvenlik operasyonlarında etkin kullanılan Bayraktar TB2 İnsansız Hava Aracı (İHA), ortaya koyduğu performansla dünyadan ilgi görüyor. Şimdi ise Birleşik Arap Emirlikleri'nde gerçekleştirilen Dubai Airshow'da görücüye çıkan Reach-S modeli SİHA'nın Bayraktar TB2'ye olan benzerliği dikkat çekti.
18.11.2021Teknoloji
Gençlerden hayat kurtarıcı projeler
Gençlerden hayat kurtarıcı projelerYaşar Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencileri, çocuklardan yetişkinlere, sahil güvenlik için devriye teknesinden insansız kurtarma aracına kadar pek çok proje geliştirdi
17.11.2021Ege
Akıncı'ya yeni motor! 'Sürpriz taarruzlara' kapı açacak
Akıncı'ya yeni motor! 'Sürpriz taarruzlara' kapı açacakAkıncı TİHA’nın yeni motoru 2000 beygir güç sağlayacak. Yeni motoruyla aynı uçuşta kara, deniz ve hava saldırıları yapabilecek Akıncı; sürpriz taarruzların habercisi.
16.11.2021Teknoloji
SAHA EXPO'da 123,5 milyon dolarlık anlaşma yapıldı
SAHA EXPO'da 123,5 milyon dolarlık anlaşma yapıldıYurt içinden ve dışından savunma ve havacılık firmalarını buluşturan SAHA EXPO Savunma ve Havacılık Hibrit Fuarı'nda atılan imzaların ekonomik karşılığı 123,5 milyon dolar oldu.
15.11.2021Teknoloji
Son dakika: Erdoğan 'dünyada 1 numara' dedi ve müjdeleri sıraladı
Son dakika: Erdoğan 'dünyada 1 numara' dedi ve müjdeleri sıraladıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ezineli Yahya Çavuş” belgeseli galasında gençlerle bir araya geldi. Çanakkale Köprüsü'nün dünyada bir numara olduğunu belirten Erdoğan, "Hayal dediklerini elhamdülillah biz gerçeğe dönüştürdük." açıklamasında bulundu.
14.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kamu çalışanlarına çağrı: Kimse sizin kılınıza dokunamaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kamu çalışanlarına çağrı: Kimse sizin kılınıza dokunamaz'Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması'nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizlerin aracılığıyla tüm kamu görevlilerimize şu çağrıyı yapıyorum... Kardeşlerim, Türkiye'de ne mafyaya ne de mafya siyasetine yer vardır. Tehdit dilini siyasetlerinin öznesi haline getirenlerin bu ülkenin memurunu, öğretmenini, polisini, bürokratını rahatsız etmesine asla izin vermeyiz. Biz bu makamda olduğumuz sürece kimse sizin kılınıza dokunamaz." dedi. 3600 ek gösterge için de konuşan Erdoğan, "Önümüzdeki yıl sonuna kadar çözüme kavuşturmayı planlıyoruz. Yıllar önce sözünü verdiğimiz 3600 ek gösterge meselesini sahiplenmeye çalışan CHP gibi fırsatçılar olduğunu görüyoruz." ifadelerini kullandı.
14.11.2021Siyaset
Türk savunma sanayisi SAHA EXPO'da iddiasını ortaya koydu
Türk savunma sanayisi SAHA EXPO'da iddiasını ortaya koyduTürk savunma sanayisi ekosistemi son dönemde katettiği gelişmeyi 4 gün süren SAHA EXPO Savunma ve Havacılık Hibrit Fuarı'nda ortaya koydu.
13.11.2021Teknoloji
Bayraktar TB2 için ASELSAN CATS siparişi verildi
Bayraktar TB2 için ASELSAN CATS siparişi verildiBaykar ile ASELSAN arasında Bayraktar TB2 insansız hava aracı (İHA) için ASELSAN CATS Elektro-Optik Sensör Sistemi sipariş sözleşmesi imzalandı.
13.11.2021Teknoloji
Atom bombası etkisi gibi patlıyor! MK-82 bombalarının mühimmatından yangına önlem
Atom bombası etkisi gibi patlıyor! MK-82 bombalarının mühimmatından yangına önlemSAHA EXPO Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı'nda YG Yangın Güvenliği San. Ltd. Şti. Başkanı Yalçın Günaydın milliyet.com.tr'ye özel açıklamalarda bulundu. Artan orman yangınlarına değinen Günaydın, "Yangın tespit edildiğinde iki adet MK-82'ler hemen yangın söndürme füzeleri o noktalara gönderiliyor. Yangın 3-5 dakika içinde büyümeden olabildiğince önlem alınabiliyor. Bunun adına yangına ilk müdahale füzesi diyebiliriz" açıklamasını yaptı.
13.11.2021Teknoloji
Baykar'ın insansız savaş uçağına Ukrayna motoru güç verecek
Baykar'ın insansız savaş uçağına Ukrayna motoru güç verecekBaykar tarafından geliştirilen insansız savaş uçağında, Ukrayna menşeli Ivchenko Progress ve Motor Sich'in birlikte ürettiği AI-322F motoru kullanılacak.
12.11.2021Teknoloji
Son dakika! Erdoğan: Türkiye, ağaçlandırma çalışmalarında Avrupa'da birinci sırada
Son dakika! Erdoğan: Türkiye, ağaçlandırma çalışmalarında Avrupa'da birinci sıradaMilli Ağaçlandırma Günü Fidan Dikim Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "BM küresel orman kaynakları raporuna göre Türkiye, ağaçlandırma çalışmalarında Avrupa'da birinci, dünyada 4. sırada yer alıyor. Hedefimiz 2022 yılı sonuna kadar dikilen fidan sayısını 7 milyara ulaştırmaktır." dedi. Erdoğan, "81 ilimize 81 Millet Ormanı kurarak vatandaşlarımızın bu hizmetten faydalanmasını sağlayacağız." ifadelerini de kullandı.
11.11.2021 Siyaset
Kazımi’ye drone ile suikast girişimi
Kazımi’ye drone ile suikast girişimiIrak Başbakanı Kazımi’nin konutuna insansız silahlı hava aracıyla saldırı düzenlendi. Evde hasar meydana gelirken Kazımi olaydan yara almadan kurtuldu
8.11.2021Dünya
İranlı üst düzey yetkili Irak Başbakanı Kazımi'ye saldırıyla ilgili ABD'yi suçladı
İranlı üst düzey yetkili Irak Başbakanı Kazımi'ye saldırıyla ilgili ABD'yi suçladıİran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi’ye yönelik suikast girişimini "yeni bir fitne" şeklinde nitelendirerek olaydan isim vermeden ABD'yi sorumlu tuttu.
7.11.2021Dünya
Son dakika: Bayraktar TB2 depremi! Rusya'da panik
Son dakika: Bayraktar TB2 depremi! Rusya'da panikSon dakika haberlere göre, Türk üretimi silahlı insansız hava aracı Bayraktar TB2'nin Avrupa'daki ilk saldırısının yankıları dinmeden açıklanan karar, beklendiği gibi Rusya'da deprem etkisi yarattı.
5.11.2021Dünya
Türkiye'nin yeni gözdesi ARAT! İmzalar atıldı
Türkiye'nin yeni gözdesi ARAT! İmzalar atıldıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile Kale Arge arasında Türkiye'nin yeni turbojet motoru ARAT için sözleşme imzalandı. İmzalanan sözleşme kapsamında SOM ve Atmaca füzelerinde kullanılmak üzere geliştirilen KTJ-3200 motorundan daha verimli, yakıt sarfiyatı daha az, itkisi (sevki) daha yüksek bir turbojet motor geliştirilecek.
5.11.2021Teknoloji
Türk SİHA'ları ABD'li senatörü korkuttu! Harekete geçti...
Türk SİHA'ları ABD'li senatörü korkuttu! Harekete geçti...Ermeni ve Rum lobisine yakınlığı ile bilinen New Jersey Senatörü ve Senato Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Bob Menendez 2022 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası'na (NDAA) için Türkiye'nin silahlı insansız hava aracı (SİHA) programını yakın takibe almak ve Azerbaycan'a yapılan yardımları kesilmesine önleyen muafiyeti kaldıran iki ek tasarı sundu.
5.11.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İnsansız Hava Aracı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.