İşkence

İşkence

Son dakika işkence haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan işkence gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan işkence haber sayfamızda...

İşkence

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.728 işkence haberi bulunmuştur.
Karar toplumun vicdanını yaraladı
Karar toplumun vicdanını yaraladıMuğla’da Pınar Gültekin’i diri diri yakarak öldüren Cemal Metin Avcı’ya “haksız tahrik indirimi” uygulanarak 23 yıl hapis verilmesi, büyük tepki topladı... Avcı’nın cezasına uygulanan indirime tepki gösteren kadın hakları savunucuları, kararın adalet duygusunu zedelediğini söyledi...
22.06.2022Gündem
Cep telefonlu işkence davasında kameralı duruşma
Cep telefonlu işkence davasında kameralı duruşmaBursa’da Erhan M.'yi (26) dövüp, ağzına tabancanın namlusunu sokan, mermi yutturup, gecelik giydirerek cep telefonu kamerasıyla işkenceyi kaydeden tutuklu sanıklar Yaşar Deniz Çakıcı (27) ile arkadaşları Ebubekir Tokatlı (30), Gökhan Yılmaz (36) ile müşteki sanık Mehmet Şahin (28) ve tartışmada adı geçen tutuksuz sanık Gamze Ü. (23), ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada, 15’er yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan sanıkların savunmaları, kamera ile kayda alındı.
19.06.2022Haberler
Cep telefonlu işkence davasında kameralı duruşma! Yaşar beni zorla eve aldı
Cep telefonlu işkence davasında kameralı duruşma! Yaşar beni zorla eve aldıBursa’da Erhan M.'yi (26) dövüp, ağzına tabancanın namlusunu sokan, mermi yutturup, gecelik giydirerek cep telefonu kamerasıyla işkenceyi kaydeden tutuklu sanıklar Yaşar Deniz Çakıcı (27) ile arkadaşları Ebubekir Tokatlı (30), Gökhan Yılmaz (36) ile müşteki sanık Mehmet Şahin (28) ve tartışmada adı geçen tutuksuz sanık Gamze Ü. (23), ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada, 15’er yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan sanıkların savunmaları, kamera ile kayda alındı.
19.06.2022Gündem
Cenazede korkunç dakikalar! Bir anda tabutun içinden fırladı
Cenazede korkunç dakikalar! Bir anda tabutun içinden fırladıCenaze töreninin sonlarına yaklaşılmıştı. Karısının cansız bedeni bir tabut içindeydi ve birazdan bu tabut önceden kazılmış derin çukura yerleştirilecekti. Ancak yolunda gitmeyen bir şeyler vardı. Cenazedeki 200 kişi birazdan hayatları boyunca unutamayacakları bir görüntüyle karşı karşıya kalacaklardı.
18.06.2022Dünya
Mide bulandıran itiraf! 'Peygamberiz' diyen baba-oğul onlarca kadını bir evde topladı
Mide bulandıran itiraf! 'Peygamberiz' diyen baba-oğul onlarca kadını bir evde topladıABD'nin Utah eyaletinde uzun yıllardır varlığını sürdüren tarikatın karanlık yüzü ortaya çıktı. Kendini 'peygamber' ilan eden baba-oğul çok eşliliği savunarak onlarca kız çocuğuna ve kadına cinsel istismarda bulundu. Tarikatın eski müritlerin itirafları ise gündeme bomba gibi düştü.
18.06.2022Dünya
Eski müridin kan donduran itirafı! 'Tek kurtuluş evlilik' diyerek işkence ettiler!
Eski müridin kan donduran itirafı! 'Tek kurtuluş evlilik' diyerek işkence ettiler!ABD'nin Utah eyaletinde uzun yıllar varlıklarını sürdüren tarikatın karanlık yüzü ortaya çıktı. Kendini 'peygamber' ilan eden eden baba-oğul çok eşliliği savunarak onlarca kız çocuğuna ve kadına cinsel istismarda bulundu. Eski müritlerinin itirafları ise gündeme bomba gibi düştü.
17.06.2022Haberler
Hindistan'da Müslüman gençlere gözaltında işkence
Hindistan'da Müslüman gençlere gözaltında işkenceUttar Pradesh'te gözaltına alınan göstericilere polisin acımasızca dayak attığı görüntüler, sosyal medyada hızla yayıldı.
17.06.2022Dünya
İngiltere’den 4'ü asker 8 Rus hakkında yaptırım kararı
İngiltere’den 4'ü asker 8 Rus hakkında yaptırım kararıİngiltere, Rusya - Ukrayna savaşında Rusya’ya destekleri nedeniyle Rus Ortodoks Kilisesi Başkanı Patrik Kirill, Rusya Çocuk Hakları Komiseri Maria Lvova-Belova, Moskova Şehir Duması Yardımcısı Sergey Savostyanov, Rus nakliye şirketi Volga-Dnepr Group'un Başkanı Alexey Isaykin ve 4 Rus askeri hakkında yaptırım kararı alındığını açıkladı.
16.06.2022Dünya
Meclis Başkanı Şentop: Göçün sebebi, ülkelerin yaşanmaz hale getirilmesi
Meclis Başkanı Şentop: Göçün sebebi, ülkelerin yaşanmaz hale getirilmesiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Göç sadece Türkiye'nin meselesi değil tüm dünyanın meselesi. Göçün en temel sebebi; insanların kendi doğdukları topraklardan mahrum olmalarıdır. Neden böyledir? Bunun en aktüel sebebi; onların yaşadıkları ülkelerin, Batılı ülkeler tarafından yaşanmaz hale getirilmesidir" dedi.
16.06.2022Siyaset
EMDR terapi: Geçmişin acı anılarını özgürleştirmek
EMDR terapi: Geçmişin acı anılarını özgürleştirmekTürkçe açılımı “Göz hareketleri ile duyarsızlaştırma ve yeniden işleme” olan EMDR terapi, bireylerin gözleri sağa ve sola hareket ettirmesi sonucunda beynin iki yarımküresinin uyarılmasını temel almaktadır. Uzm. Klinik Psikolog Zübeyde Ezgi Horzum, kişilerin maruz kaldığı rahatsız edici, olumsuz yaşam deneyimleri sebebiyle ortaya çıkan duygusal sorunlar, düşünsel ve davranışsal problemlerin iyileştirilmesinde etkili bir terapi yöntemi olan EMDR terapi hakkında önemli bilgiler verdi.
16.06.2022Ruh Sağlığı
Akılalmaz işkence! Elektrik verip kollarını yaktılar
Akılalmaz işkence! Elektrik verip kollarını yaktılarİstanbul’da fidye için kaçırılan Pakistan uyruklu 22 yaşındaki Azeem Akbar Afganistan uyruklu 5 kişi tarafından 9 gün boyunca bir konteynerde kapalı tutuldu. Kurtulduktan sonra polise giderek şikayetçi olan Akbar, çırılçıplak soyulduktan sonra vücuduna elektrik verildiğini anlattı. Olayın ardından yakalanan sanıklardan biri yapılan işkenceyi kabul ederek, yaptığı itiraflar kan dondurdu.
16.06.2022Gündem
Taha Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Meali
Taha Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve MealiKur'an-ı Kerim'in 20. suresi olan Taha toplamda 135 ayetten oluşturmaktadır. Adını 1. suredeki Tah-Ha kelimesinden alan surenin Medine'de indiğine inanılmaktadır. Bazı hadis kaynaklarında yer alan bilgiye göre Hz. Ömer’in bu sûre vesilesiyle Müslüman olduğu rivayet edilir. Surede insanlara önderlik etmesi için peygamberlerin görevlendirildiği belirtilmiştir. Taha Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, Arapça yazılışı ve meali ile ilgili detayları merak ediyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.
16.06.2022Sureler
A’raf Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Diyanet Meali
A’raf Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Diyanet MealiA’raf Suresi Mekke döneminde indirildiği düşünülen ve okunduğunda da farklı faziletleri içerisinde barındıran bir suredir. Surenin ismi, içerisinde yer alan 46. ve 48. Ayetler ile bağlantılıdır. Bu bağlamda A’raf, “Cennet ve Cehennem arasında kalan dağ” anlamına gelmektedir. Bu kelime, sure içerisinde el-A’raf şeklinde geçirilmiştir. A’raf Suresi, içerisinde bazı peygamberler hakkındaki kıssalara yer verilmektedir. Bunun yanı sıra çok sayıda dini hüküm ve emir de kullara aktarılmaktadır. A’raf Suresi, Kur’an-ı Kerim’in 7. sırada bulunmakta ve toplamda 206 ayetten oluşmaktadır. A’raf Suresi Türkçe okunuşu, anlamı, konusu, Arapça yazılışı, fazileti, diyanet meali ile ilgili bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
16.06.2022Sureler
Buruc Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Tefsiri ve Diyanet Meali
Buruc Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Tefsiri ve Diyanet MealiBuruc suresi, Kur’an-ı Kerim’in 85.suresidir. Sure toplam 22 ayetten oluşmaktadır. Buruc suresi mushaftaki sıralamada seksen beşinci, iniş sırasına göre sıralamada yirmi yedinci suredir. Paganlar Müslümanlara eziyet ettiği ve işkence yapmaya başladığı zaman Mekke döneminde inmiştir. Buruc suresi, İnşikak suresinden sonra, Tarık suresinden önce gelmektedir. Sure birinci ayetinde yer alan “el-buruc” kelimesinden adını almıştır. Buruc, burçlar anlamına gelir. Sure ilk olarak burçların olduğu göğe yemin edilerek başlamaktadır. Burc’a takım yıldızları veya astrolojik burç anlamları da yüklenmiştir. Okuması ve ezberlemesi faziletli sureler arasında yer alır. Buruc Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, Arapça yazılışı, tefsiri ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
16.06.2022Sureler
Mümtehine Suresi Oku: Mümtehine Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet Meali
Mümtehine Suresi Oku: Mümtehine Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet MealiMümtehine suresi, Kur’an-ı Kerim’in 60. suresidir. Sure toplam 13 ayetten oluşmaktadır. Mümtehine suresi tamamının Medine’de indirildiğine inanılır. Mushaftaki sırada altmışıncı, iniş sırasına göre doksan birinci suredir. Mümtehine suresi, Haşr suresinden sonra, Saf suresinden önce gelmektedir.
16.06.2022Sureler
Sivrihisarlı damada tatlı işkence
Sivrihisarlı damada tatlı işkenceEskişehir'in Sivrihisar ilçesi Karadat köyündeki düğünde, ilginç gelenekler sebebi ile damadın başına adeta gelmeyen kalmadı.
15.06.2022Yaşam
Eline aldığı sopayla köpeklere kabusu yaşattı
Eline aldığı sopayla köpeklere kabusu yaşattıZonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde bir vatandaş, kendisine saldırdıkları gerekçesiyle sopayla sokak köpeklerini kovaladı.
15.06.2022Gündem
Tepki çeken Ruanda uçağının iptali manşetlerde: Utanç verici!
Tepki çeken Ruanda uçağının iptali manşetlerde: Utanç verici!İngiltere hükümetinin, ülkedeki sığınmacıları başvuruları tamamlanıncaya kadar Afrika'daki Ruanda'ya gönderme planının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) takılması ve ilk uçağın son anda iptal edilmesi İngiliz gazetelerinin ön sayfalarını kaplıyor.
15.06.2022Dünya
Tüm dünyanın aradığı yamyamı kafedeki Türk çalışan yakalattı!
Tüm dünyanın aradığı yamyamı kafedeki Türk çalışan yakalattı!Yavru kedileri öldürdüğü videoları Facebook’ta yayınlayarak cinayetlerini işlemeye başlayan Luka Rocco Magnotta’nın yaptıkları korku filmlerini aratmadı. İşlediği her cinayetin amacı dikkat çekmek olan caninin sonunu ise bir Türk getirdi.
15.06.2022Dünya
Bakan Derya Yanık'tan İsviçre'de net mesaj! Kadına yönelik şiddete karşı sıfır tolerans vurgusu!
Bakan Derya Yanık'tan İsviçre'de net mesaj! Kadına yönelik şiddete karşı sıfır tolerans vurgusu! İsviçre’nin Cenevre kentinde gerçekleştirilen Kadınlara Yönelik Ayrımcılığın Önlenmesi (CEDAW) Komitesinin 82’nci oturumuna katılan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesinden çekilme kararının, sadece kullanılan yöntem ve araçların değişimi olduğunu belirterek, “Türkiye’de mağdurun korunması ve şiddetin önlenmesi mekanizması olan 6284 sayılı Kanun halen yürürlüktedir” dedi.
14.06.2022Siyaset
Buça'da elleri arkadan bağlı halde 7 sivilin cansız bedeni bulundu
Buça'da elleri arkadan bağlı halde 7 sivilin cansız bedeni bulunduUkrayna'nın Kiev bölgesinde yer alan Buça'da elleri arkadan bağlı halde 7 sivilin cansız bedeni bulundu.
14.06.2022Dünya
Eşini işkence ederek öldürmüştü! Mahkemede korkunç savunma
Eşini işkence ederek öldürmüştü! Mahkemede korkunç savunmaKocaeli'de eşi Hatice Senem'i (23) işkence ederek öldüren sanığın yargılanmasına başlandı. Sanık savunmasında, "Kanepenin altında sopa ve bıçak duruyordu. Sopayı alarak eşimi darp ettim" dedi. Duruşmada tanık olarak dinlenen sanığın arkadaşı ise "Mehmet eve giderek para alacağını söyledi, oradan da kendisini HDP binasına götürmemi istedi. 'Diyarbakır'a gideceğim oradan da dağa çıkacağım' dedi. Uyuşturucu içtiği için söylediklerini pek önemsemedim" diye konuştu.
13.06.2022Gündem
‘Ege’de insanlık boğuluyor’
‘Ege’de insanlık boğuluyor’Türkiye Kamu Denetçiliği Kurumu, adaları silahlandırarak Ege’de gerilimi tırmandıran, mültecileri geri iterek yüzlerce masum insanın ölümüne yol açan Yunanistan’a ‘suçüstü’ yaptı. Aylarca yerinde yürütülen çalışmalar sonrası rapor hazırlayan KDK, ‘Sadece mülteciler değil, insanlık boğuluyor’ tespitinde bulundu.
13.06.2022Gündem
Engizisyon Mahkemesi Nedir, Ne Yapar? Engizisyon Mahkemesi Ne Zaman Bitti?
Engizisyon Mahkemesi Nedir, Ne Yapar? Engizisyon Mahkemesi Ne Zaman Bitti?Engizisyon mahkemesi 1203 senesinde katolik kilisesine karşı çıkanları ve dini inançları reddedenleri cezalandırmak için kurulmuştur. Verdiği kararlar ve yaptığı işkenceler ile adından uzun seneler boyunca bahsettiren bir mahkeme olmuştur. Engizisyon mahkemesinin ne olduğu, ne yaptığı ve ne zaman bittiği ile ilgili ayrıntıları derledik.
12.06.2022Eğitim
Eşinin otomobil jantıyla darbedip, bıçakladığı Özlem kurtarılamadı
Eşinin otomobil jantıyla darbedip, bıçakladığı Özlem kurtarılamadıRize'de inşaat işçisi Ramazan Dursun'un (38), otomobil jantı ile darbederek bıçakladığı eşi Özlem Dursun (32), hastanede 1 gün sonra hayatını kaybetti. Yaralıyken eşinin fotoğraflarını çeken ve 'Kızını yaraladım, başında ölmesini bekliyorum, gel al' diye kayınvalidesine gönderen Dursun tutuklandı. Özlem Dursun'un, olay günü KADES'ten yardım istediği, korktuğu için de gelen polislere şikayetçi olmadığı öğrenildi.
11.06.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İşkence ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.