İslam

İslam

Son dakika islam haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan islam gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan islam haber sayfamızda...

İslam

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 32.845 islam haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sınır ötesi operasyon mesajı! "Bu yaz çember tamamlanacak"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sınır ötesi operasyon mesajı! "Bu yaz çember tamamlanacak" Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada sınır ötesi operasyon mesajı vererek, "Irak sınırlarımızı güven altına alacak çemberi tamamlamak üzereyiz. Bu yazın Irak sınırlarımızla ilgili meseleyi kalıcı olarak çözüme kavuşturmuş olacağız." dedi. Erdoğan ayrıca savunma sanayi, emekli ve çalışanların maaşlarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
4.03.2024 Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sınır ötesi operasyon mesajı! Bu yaz çember tamamlanacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sınır ötesi operasyon mesajı! Bu yaz çember tamamlanacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada sınır ötesi operasyon mesajı vererek, "Irak sınırlarımızı güven altına alacak çemberi tamamlamak üzereyiz. Bu yazın Irak sınırlarımızla ilgili meseleyi kalıcı olarak çözüme kavuşturmuş olacağız." dedi. Erdoğan ayrıca savunma sanayi, emekli ve çalışanların maaşlarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
4.03.2024 Gündem
MHP lideri Bahçeli'den Gazze çağrısı! 'Bıçak kemiğe dayandı'
MHP lideri Bahçeli'den Gazze çağrısı! 'Bıçak kemiğe dayandı' İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları devam ederken Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Bahçeli yaptığı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımızın diyalog çabaları ve diplomatik temasları çok değerlidir. Sonuca ulaşması samimi dileğimizdir. Ancak gerekirse Türkiye her ihtimali masaya koyup restini çekmeli, bunun da siyasi eylemini planlayıp fedakarlık ve kahramanlık içinde icra etmelidir. Bıçak kemiğe dayanmıştır." dedi.
4.03.2024 Gündem
RAMAZAN AYI TARİHİ 2024 NE ZAMAN? 🎈 Ramazan ayı ne zaman, hangi tarihte başlayacak? İlk oruç hangi gün, sahura ne zaman kalkılacak?
RAMAZAN AYI TARİHİ 2024 NE ZAMAN? 🎈 Ramazan ayı ne zaman, hangi tarihte başlayacak? İlk oruç hangi gün, sahura ne zaman kalkılacak? Ramazan ayı için geri sayım devam ediyor. İslam aleminde mübarek üç aylar olarak bilinen Recep, Şaban aylarından sonra gelen Ramazan ayı için artık çok az bir süre kaldı. Ramazan ayı içerisinde İslam'ın beş şartından biri olan oruç ibadetini yerine getirecek olan vatandaşlar Ramazan ayı ne zaman, ayın kaçında sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. Peki İlk oruç hangi gün tutulacak? İşte Ramazan ayı hakkında bilgiler...
4.03.2024 Bilgi Rehberi
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan Fildişi Sahili’ne resmi ziyaret
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan Fildişi Sahili’ne resmi ziyaret Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Fildişi Sahili’ne resmi ziyarette bulundu. Ulusal Meclis Başkanı Adama Bictogo ile ortak basın toplantısı düzenleyten Kurtulmuş, “Türkiye olarak bildiğiniz gibi son yıllarda Afrika açılımını gerçekleştiriyoruz. Afrikalı dostlarımızla, ‘Elinizi uzatın hep beraber ayağa kalkalım’ diyerek Afrika’nın uyanışına katkıda bulunmaya gayret ediyoruz” dedi.
4.03.2024 Gündem
KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN 2024? Kurban Bayramı'na kaç gün kaldı? Bu sene Kurban Bayramı tatili kaç gün, 9 gün mü olacak?
KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN 2024? Kurban Bayramı'na kaç gün kaldı? Bu sene Kurban Bayramı tatili kaç gün, 9 gün mü olacak? Ramazan ayına sayılı günler kala dini günlerin ne zamana denk geldiği merak konusu oldu. İslam alemi için oldukça önemli bir yere sahip olan dini bayramlardan ikincisi olan Kurban Bayramı, Ramazan Baramı'ndan sonra idrak edilecek. Tatil planları yapanlar şimdiden "Kurban Bayramı ne zaman 2024? Kurban Bayramı'na kaç gün kaldı? Bu sene Kurban Bayramı tatili kaç gün, 9 gün mü olacak?" sorularının yanıtını arıyor. Mübarek Kurban Bayramı 2024 yılı haziran ayında idrak edilecek.
3.03.2024 Bilgi Rehberi
KURBAN BAYRAMI'NA KAÇ GÜN KALDI, hangi gün, ne zaman? 2024 Kurban Bayramı tatili kaç gün, 9 gün mü?
KURBAN BAYRAMI'NA KAÇ GÜN KALDI, hangi gün, ne zaman? 2024 Kurban Bayramı tatili kaç gün, 9 gün mü? Kurban Bayramı, İslam aleminin iki dini bayramından biridir. Mübarek Kurban Bayramı 2024 yılı Haziran ayında idrak edilecek. Ellerin semaya açıldığı, duaların edildiği mübarek zamanlardan Kurban Bayramı ayın kaçında başlıyor? Bayram tatili kaç gün?
2.03.2024 Bilgi Rehberi
Gram altın için 3 kademeli uyarı!
Gram altın için 3 kademeli uyarı! Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, altın yatırımı olanlar için önemli açıklamalarda bulundu. Memiş, 3 kademeli "gram altında rekor" uyarısında da bulundu.
2.03.2024 Ekonomi
Ali Erbaş: Filistin'deki bu katliamın ortadan kalkması için elimizden geleni yapacağız
Ali Erbaş: Filistin'deki bu katliamın ortadan kalkması için elimizden geleni yapacağız Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Gazze'de, Filistin'de katliam yapanlara silahları 'Siyonist Hristiyanlar' veriyor" dedi.
1.03.2024 Haberler
Ali Erbaş: Filistin'deki bu katliamın ortadan kalkması için elimizden geleni yapacağız
Ali Erbaş: Filistin'deki bu katliamın ortadan kalkması için elimizden geleni yapacağız Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Gazze'de, Filistin'de katliam yapanlara silahları 'Siyonist Hristiyanlar' veriyor" dedi.
1.03.2024 Gündem
Bakan Fidan: İsrail'in savaş suçları arasında soykırım var
Bakan Fidan: İsrail'in savaş suçları arasında soykırım var Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsrail'in suçları arasında savaş suçları ve soykırım olduğunu belirterek, "Uluslararası topluluğun ateşkes çağrısına rağmen, iki devletli çözüme yönelik çağrılara rağmen herhangi bir etkisi olmadı İsrail üzerinde. Eğer başka bir ülke böyle bir suç işlemiş olsaydı kesinlikle her türlü yaptırımla karşılaşırdı" dedi.
1.03.2024 Gündem
Erdoğan'dan İsrail'e Gazze tepkisi: Savaş değil soykırım
Erdoğan'dan İsrail'e Gazze tepkisi: Savaş değil soykırım Antalya Diplomasi Forumu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gazze'de yaşananlar bir savaş değildir, bir soykırım girişimidir. Çünkü savaşın bile uyulması gereken bir adabı, hukuku vardır." dedi.
1.03.2024 Gündem
Şırnak Üniversitesi’ne iki doçent atandı
Şırnak Üniversitesi’ne iki doçent atandı Şırnak Üniversitesi akademik kadrosunu güçlendirmeye ve büyütmeye devam ediyor. Üniversitesiyle iki yeni doçent atandı.
1.03.2024 Eğitim
Gazze’de gıda yardımı bekleyen sivilleri vurdular!
Gazze’de gıda yardımı bekleyen sivilleri vurdular! İsrail’in Gazze şehrinin güneybatısında gıda yardımı bekleyen Filistinlilere ateş açması sonucu 77 kişi hayatını kaybetti, 250'den fazla kişi yaralandı.
29.02.2024 Haberler
Gazze’de gıda yardımı bekleyen sivilleri vurdular! 77 ölü, 250'den fazla yaralı
Gazze’de gıda yardımı bekleyen sivilleri vurdular! 77 ölü, 250'den fazla yaralı İsrail’in Gazze şehrinin güneybatısında gıda yardımı bekleyen Filistinlilere ateş açması sonucu 77 kişi hayatını kaybetti, 250'den fazla kişi yaralandı.
29.02.2024 Dünya
KANDİL GÜNLERİ 2024 DİYANET 🤲 Bir yılda kaç kandil var? Kadir Gecesi kandil mi? Kandil tarihleri takvimi
KANDİL GÜNLERİ 2024 DİYANET 🤲 Bir yılda kaç kandil var? Kadir Gecesi kandil mi? Kandil tarihleri takvimi İslam alemi yılın belirli zamanları kandil günlerini idrak ediyor. Müslümanlar tarafından mübarek sayılarak kutlanan gecelere kandil deniyor. Kandillerin her birinin farklı bir anlam ve önemi vardır. Peki, 2024 kandil günleri ne zaman? Bir yılda kaç kandil vardır?
29.02.2024 Bilgi Rehberi
RAMAZAN PİDESİ FİYATI 2024: Ramazan pidesi kaç gram, kaç lira oldu? Bu sene Ramazan pidesi ne kadar? İstanbul, Ankara, İzmir Ramazan pidesi fiyatı...
RAMAZAN PİDESİ FİYATI 2024: Ramazan pidesi kaç gram, kaç lira oldu? Bu sene Ramazan pidesi ne kadar? İstanbul, Ankara, İzmir Ramazan pidesi fiyatı... Mübarek Ramazan ayında sofraların vazgeçilmezi haline gelen Ramazan pideleri için hazırlık süreci fırınlarda başladı. İslam alemi on bir ayın sultanı Ramazan ayında pide fiaytlarına odaklandı. 2024 Ramazan pidesi fiyatı da açıklandı. Peki, Ramazan pidesi ne kadar, kaç TL oldu?
29.02.2024 Bilgi Rehberi
Meclis Başkanı Kurtulmuş: Kategorik bir İslam düşmanlığı var
Meclis Başkanı Kurtulmuş: Kategorik bir İslam düşmanlığı var TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İslam Toplulukları arasındaki iş birliğinin, karşılıklı kardeşlik ruhu içerisinde geliştirilmesi gerektiğini belirterek, "Eğitimde, kültürde, teknolojide, sanatta, uluslararası ilişkilerde, toplumsal yardımlaşmada, her alanda biz bu işbirliğimizi en üst seviyeye çıkarmak mecburiyetindeyiz. Ne yazık ki İslamofobiyi üreten merkezler, İslam düşmanlığını bir araç olarak kullanıyorlar. Ama ne yazık ki bir taraftan da İslam'ın kötü temsilcisi olan ya da İslam'a zarar veren bazı akımlar da onların ekmeğine yağ sürüyor" dedi.
27.02.2024 Gündem
Yılların fırıncısı Ramazan pidesinin sırrını paylaştı! Hamuru yoğururken mutlaka yapın
Yılların fırıncısı Ramazan pidesinin sırrını paylaştı! Hamuru yoğururken mutlaka yapın İslam alemi için en önemli ayların başında Ramazan geliyor. İftar vakti heyecanla beklenirken en nefis yemekler sofraları süslüyor. Ramazan ayında sofraların demirbaşları arasında Ramazan pidesi yer alıyor. Çörek otlu, yumurtalı, susamlı… Yıllardır sofralarımınız vazgeçilmezi olan Ramazan pidesini evimizde yapalım…
27.02.2024 Yemek
2024 RAMAZAN BAŞLANGICI: ORUCA KAÇ GÜN KALDI? Ramazan'ın ilk günü ne zaman, oruç ne zaman tutulacak? İstanbul imsakiyesi 2024 belli oldu
2024 RAMAZAN BAŞLANGICI: ORUCA KAÇ GÜN KALDI? Ramazan'ın ilk günü ne zaman, oruç ne zaman tutulacak? İstanbul imsakiyesi 2024 belli oldu Ramazan için geri sayım başladı. On Bir Ayın Sultanı Ramazan ayı yaklaştı. Dini günler takvimine göre Mart ayında başlayacak olan Ramazan 2024 Müslümanlar ve İslam alemi için en mübarek aylardan. Oruç ibadetinin yerine getirileceği Ramazan'da bir ay boyunca oruç tutulacak. Peki, oruca kaç gün kaldı? İşte 2024 Ramazan başlangıcı ve dini günler takvimi.
27.02.2024 Bilgi Rehberi
Lahey’de kritik İsrail duruşması
Lahey’de kritik İsrail duruşması Uluslararası Adalet Divanı’nın “İsrail’in işgal ettiği Filistin topraklarındaki uygulamalarının hukuki sonuçlarına ilişkin danışma görüşü” duruşmalarının son gününde Türkiye de beyanda bulundu. Divanın kararı bağlayıcı olmamakla birlikte önemli bir etki yaratabilir.
27.02.2024 Dünya
Dr. Marwa Al-Sabouni: Mimarinin davranışlarımızı yönlendirme gücü vardır; inşa ettiğimiz şey kimliğimizi dönüştürür...
Dr. Marwa Al-Sabouni: Mimarinin davranışlarımızı yönlendirme gücü vardır; inşa ettiğimiz şey kimliğimizi dönüştürür... İstanbulSMD’nin düzenlediği “Mimarlık Ne İşe Yarar” konferansı için İstanbul’a gelen Suriyeli mimar, yazar ve yayıncı Dr. Marwa AlSabouni ile dünya çapında ses getiren kitaplarını, mimarlığın ve şehirlerin savaş ve çatışmalardaki rolünü, yıkımına tanıklık ettiği kadim şehir Humus’taki gözlemlerini ve kentlerin yeniden inşasındaki olası riskleri konuştuk.
26.02.2024 Mimarlık
Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklaması: Türkiye için bir zaruret
Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklaması: Türkiye için bir zaruret TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan'da düzenlenen Asya Parlamenter Asamblesi (APA) Genel Kurulu'na katıldıktan sonra dönüşte uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı.
25.02.2024 Gündem
RAMAZAN NE ZAMAN BAŞLIYOR? 2024 Ramazan ayı başlangıç - bitiş tarihleri hangi ay, ayın kaçında? İşte Mübarek Ramazan ayı takvimi
RAMAZAN NE ZAMAN BAŞLIYOR? 2024 Ramazan ayı başlangıç - bitiş tarihleri hangi ay, ayın kaçında? İşte Mübarek Ramazan ayı takvimi Ramazan yaklaşıyor. Recep ve Şaban ayı ile birlikte üç aylardan birisi olan Ramazan ayı İslam alemi için en mübarek aylardandır. On bir ayın sultanı olarak kabul edilen Ramazan'da oruç ibadeti yerine getirilir. Müslümanlar imsak vakti ile oruca niyet edip akşam ezanı okunana kadar oruç tutarlar ve ardından iftarlarını yaparlar. 2024 Ramazan ayı başlangıcı dini günler takviminde yer almaktadır. Peki, bu yıl Ramazan hangi güne denk geliyor? İşte 2024 Ramazan başlangıcı ve oruç tutulacak ilk gün.
25.02.2024 Bilgi Rehberi
Dünya ‘Kaan’ı kutladı! 'Bu sadece başlangıç'
Dünya ‘Kaan’ı kutladı! 'Bu sadece başlangıç' Türkiye’yi savunma sanayisinde ve teknolojide dünyanın en üst ligine taşıyan KAAN’ın ilk uçuşunun gurur ve sevinci Türkiye ile sınırlarını aştı. Türkiye’nin 5. nesil savaş uçağı KAAN’ın ilk uçuşu, dünyanın dört bir yanından farklı milliyetten insanların ortak sevinci oldu.
25.02.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İslam ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.