İslam

İslam

Son dakika islam haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan islam gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan islam haber sayfamızda...

İslam

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 32.687 islam haberi bulunmuştur.
CUMA NAMAZI nasıl kılınır ve kaç rekat? Diyanet ile adım adım cuma namazı kılınışı!
CUMA NAMAZI nasıl kılınır ve kaç rekat? Diyanet ile adım adım cuma namazı kılınışı!Cuma namazı kılınışı ve okunacak dualar Cuma gecesine erişen Müslümanlar tarafından araştırılmaya başlandı. Öğle vakti cemaatle kılınan bir namaz olan Cuma namazı, İslam alemi için özel bir yere sahiptir. Camilere giderek ibadetlerini eda etmek isteyenler "Cuma namazı nasıl kılınır? Cuma namazı kaç rekat, farz mı? İşte Diyanet ile adım adım cuma namazı kılınışı…
30.11.2023Bilgi Rehberi
Sahte altına aman dikkat! Peki gerçeği ile nasıl ayırt edeceğiz?
Sahte altına aman dikkat! Peki gerçeği ile nasıl ayırt edeceğiz?Son günlerde altın zirve üstüne zirve yapıyor. Altın son 7 yılın rekorunu kırdı. Hal böyle olunca da piyasada sahte altın alarmı verildi. Peki sahte altın nasıl anlaşılır? Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş CNN TÜRK ekranlarında anlattı.
30.11.2023Gündem
Sahte altına aman dikkat! Peki gerçeği ile nasıl ayırt edeceğiz?
Sahte altına aman dikkat! Peki gerçeği ile nasıl ayırt edeceğiz?Son günlerde altın zirve üstüne zirve yapıyor. Altın son 7 yılın rekorunu kırdı. Hal böyle olunca da piyasada sahte altın alarmı verildi. Peki sahte altın nasıl anlaşılır? Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş CNN TÜRK ekranlarında anlattı.
30.11.2023Haberler
‘Garantörlüğe ihtiyaç var’
‘Garantörlüğe ihtiyaç var’Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD’nin New York kentinde Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) üst düzey İsrail-Filistin oturumunda konuştu.
30.11.2023Gündem
‘Netanyahu’nun adı artık Gazze Kasabı’
‘Netanyahu’nun adı artık Gazze Kasabı’Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze’de adeta soykırım uygulayan Netanyahu’nun adını şimdiden tarihe ‘Gazze Kasabı’ olarak yazdırdığını belirterek, “Bu kara leke sadece Netanyahu’nun değil, ona koşulsuz destek veren herkesin alnına yapışmıştır” dedi
30.11.2023Gündem
Son dakika: Bakan Fidan'dan BM oturumunda dünyaya Gazze mesajı
Son dakika: Bakan Fidan'dan BM oturumunda dünyaya Gazze mesajıDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Gazze'deki son gelişmelerin ele alındığı oturumunda konuştu. Bakan Fidan "BM Şartı tarafından yetkilendirilen Güvenlik Konseyi, uluslararası barış ve güvenliği sağlama sorumluluğunu yerine getirmekte yine başarısız oldu" ifadelerini kullandı.
29.11.2023Gündem
Bakan Fidan’ın Gazze diplomasisi devam ediyor
Bakan Fidan’ın Gazze diplomasisi devam ediyorDışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsrail-Filistin çatışmasını durdurmaya ve kalıcı barışı sağlamaya yönelik temaslarda bulunmak üzere geldiği ABD’nin New York ketinde, Gazze Temas Grubu üyeleriyle birlikte Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi ile bir araya geldi.
29.11.2023Gündem
Destici'den asgari ücret açıklaması
Destici'den asgari ücret açıklamasıBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Asgari ücret kesinlikle enflasyon rakamının altında olmamalıdır. Diyelim ki, son 6 aylık enflasyon yüzde 45, bunun üzerine de bir refah payı verilmelidir. Enflasyon yüzde 45 ise yüzde 10 da refah payı verilmeli; yüzde 55’in altında bir artış açıklanmamalıdır” dedi.
29.11.2023Ekonomi
Erdoğan, Netanyahu için bu ifadeyi ilk kez kullandı: Gazze Kasabı
Erdoğan, Netanyahu için bu ifadeyi ilk kez kullandı: Gazze KasabıPartisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'de tarihin en kalleş saldırılarından birisinin gerçekleştiğini söyledi, Netanyahu için 'Gazze Kasabı' ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın gündeminde yerel seçim çalışmaları da vardı.
29.11.2023Haberler
Son dakika... Erdoğan, Netanyahu için bu ifadeyi ilk kez kullandı: Gazze Kasabı
Son dakika... Erdoğan, Netanyahu için bu ifadeyi ilk kez kullandı: Gazze KasabıPartisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'de tarihin en kalleş saldırılarından birisinin gerçekleştiğini söyledi, Netanyahu için 'Gazze Kasabı' ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın gündeminde yerel seçim çalışmaları da vardı.
29.11.2023Gündem
'İsrail, Gazze Şeridi’nde hem askeri hem de siyasi olarak fena halde başarısız oldu'
'İsrail, Gazze Şeridi’nde hem askeri hem de siyasi olarak fena halde başarısız oldu'Hamas Siyasi Büro üyesi Usame Hamdan, İsrail'in Gazze Şeridi’nde hem askeri hem de siyasi olarak "fena halde başarısız" olduğunu belirterek, kara harekatında ölen ve yaralanan İsrail askerlerinin sayısının İsrail'in açıkladığında daha fazla olduğunu aktardı.
28.11.2023Dünya
Üç aylar ne zaman başlayacak 2024? Receb, Şaban ve Ramazan ayları hangi güne denk geliyor? Üç aylar başlangıcı...
Üç aylar ne zaman başlayacak 2024? Receb, Şaban ve Ramazan ayları hangi güne denk geliyor? Üç aylar başlangıcı... 'Üç aylar ne zaman başlayacak 2024?' sorusu yılın sonuna doğru yaklaşırken gündeme geldi. İslam dininde önemli bir yere sahip olan üç aylar başlangıcı Diyanet 2024 dini günler takviminin erişime açılmasıyla belli oldu. Peki, Receb, Şaban ve Ramazan ayları ne zaman başlıyor, hangi güne denk geliyor? İşte 2024 üç aylar başlangıç tarihi…
28.11.2023Bilgi Rehberi
Bakan Fidan, BM Güvenlik Konseyi için New York’a gidiyor
Bakan Fidan, BM Güvenlik Konseyi için New York’a gidiyorDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Gazze’deki son gelişmelerin ele alınacağı, BM Güvenlik Konseyi oturumuna katılmak üzere New York’a gidecek.
28.11.2023Gündem
3 gün için 600 bin kişi gelecek: Onları baş tacı yapacağız
3 gün için 600 bin kişi gelecek: Onları baş tacı yapacağızVan'da günlük kapasitesi 12 bin olan oteller, İranlı turistlerin yaptığı rezervasyonlar ile doldu. Yeni yıl öncesi otellerin rezervasyonları yüzde 100'e ulaşırken, Yılbaşına kadar 600 bin turistin kente gelmesini bekliyoruz" dedi.
28.11.2023Haberler
3 gün için 600 bin kişi gelecek! Kentte büyük hazırlık
3 gün için 600 bin kişi gelecek! Kentte büyük hazırlıkVan'da günlük kapasitesi 12 bin olan oteller, İranlı turistlerin yaptığı rezervasyonlar ile doldu. Yeni yıl öncesi otellerin rezervasyonları yüzde 100'e ulaşırken, Yılbaşına kadar 600 bin turistin kente gelmesini bekliyoruz" dedi.
28.11.2023Gündem
Minareye ışık vurunca görülen gizemli mücevherler! Süleymaniye Camii'nde elmas mı kullanıldı?
Minareye ışık vurunca görülen gizemli mücevherler! Süleymaniye Camii'nde elmas mı kullanıldı?Mimar Sinan, 50 yaşından sonra başladığı 49 yıllık meslek hayatında toplam 375 eser bıraktı. Süleymaniye ise çıraklık eseri Şehzade Camii’nden sonra yaptığı kalfalık eseriydi. Mimar Sinan’ın muhteşem zekası dışında caminin özellikle bir minaresinin sırrı ise bambaşkaydı. Prof. Dr. Agah Tarkan Okçuoğlu, o sırrı Milliyet.com.tr'ye anlattı.
28.11.2023Yaşam
Bakan Fidan, İspanya Dışişleri Bakanı Albares ile görüştü
Bakan Fidan, İspanya Dışişleri Bakanı Albares ile görüştüDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Akdeniz İçin Birlik (AiB) 8. Bölgesel Forumu’na katılmak üzere gittiği İspanya’nın Barselona kentinde İspanyol mevkidaşı Jose Manuel Albares ile bir araya geldi.
27.11.2023Gündem
Gazze’de kalıcı ateşkesi görüştüler
Gazze’de kalıcı ateşkesi görüştülerCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile telefonda görüştü.
27.11.2023Gündem
Erdoğan ile İran Cumhurbaşkanı Reisi görüştü! Gazze'de kalıcı barış vurgusu
Erdoğan ile İran Cumhurbaşkanı Reisi görüştü! Gazze'de kalıcı barış vurgusuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, İran ve Türkiye’nin geçici ateşkesin kalıcı hale getirilmesi ve kalıcı barışa ulaşılması için birlik içinde çalışmaya devam edeceklerini belirtti.
26.11.2023Gündem
Bakan Fidan, Akdeniz için Birlik 8'inci Bölgesel Forumu'na katılacak
Bakan Fidan, Akdeniz için Birlik 8'inci Bölgesel Forumu'na katılacakDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Akdeniz için Birlik (AiB) 8'inci Bölgesel Forumu'na katılmak üzere Barselona'ya gidiyor.
26.11.2023Gündem
Bağdat’tan Endülüs’e Doğan Güneş: Ziryab
Bağdat’tan Endülüs’e Doğan Güneş: ZiryabAvrupa müziğinde, yaşam tarzında, modada, saç stillerinde, mobilyalarda ve hatta sofra düzenlerinde devrim yarattı.
26.11.2023Gündem
‘Popülist dalga’nın sebebi nedir?
‘Popülist dalga’nın sebebi nedir?Hollanda’da Geert Wilders’in seçim zaferi, son yıllarda tüm dünyada yükselişte olan aşırı sağcı hareketlerin hükümete gelecek oy oranlarına erişmesinin son örneği oldu. Peki Wilders bu kadar oyu almayı nasıl başardı?
26.11.2023Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İİT üyesi ülkelere çağrı: Tamamını enstitüye üye olmaya davet ediyorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İİT üyesi ülkelere çağrı: Tamamını enstitüye üye olmaya davet ediyorumCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9. Dünya Helal Zirvesi ve 10. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Expo Fuarı 2023'e video mesaj gönderdi.
25.11.2023Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İİT üyesi ülkelere çağrı: Tamamını enstitüye üye olmaya davet ediyorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İİT üyesi ülkelere çağrı: Tamamını enstitüye üye olmaya davet ediyorumCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9. Dünya Helal Zirvesi ve 10. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Expo Fuarı 2023'e video mesaj gönderdi.
25.11.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk özlenen, yolu gözlenendir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk özlenen, yolu gözlenendirİhracatını en hızlı artıran 3. ülkenin Türkiye olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı'nın önemine dikkat çekerek 'Türkiye Yüzyılı hedefiyle çıktığımız bu kutlu yolculukta menzile ulaşmak için daha fazla çalışmaktan başka seçeneğimiz bulunmuyor.' dedi. 'Türkiye, zor zamanlarda sığınılacak güvenli yuva demektir.' diyen Erdoğan, 'Türk ise, özlenen, yolu gözlenendir' ifadelerini kullandı.
24.11.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İslam ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.