İslam İşbirliği Teşkilatı

İslam İşbirliği Teşkilatı

Son dakika İslam İşbirliği Teşkilatı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İslam İşbirliği Teşkilatı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İslam İşbirliği Teşkilatı haber sayfamızda...

İslam İşbirliği Teşkilatı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.495 islam isbirligi teskilati haberi bulunmuştur.
‘Rusya ve İslam ülkeleriyle  kazan kazan temelindeyiz’
‘Rusya ve İslam ülkeleriyle kazan kazan temelindeyiz’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Ajansı’nın (AA) “Global İletişim Ortağı” olduğu “12. Kazan Summit 2021” zirvesine mesaj gönderdi.
30.07.2021Siyaset
Ticaret Bakanı Muş’tan 'bilinçli tüketim' çağrısı
Ticaret Bakanı Muş’tan 'bilinçli tüketim' çağrısıTicaret Bakanı Mehmet Muş, İslam ülkeleri olarak açlık ve yoksulluk içinde yaşayan Müslümanlardan herkesin sorumlu olduğunu, israf ederek değil bilinçli olarak tüketim yapılması gerektiğini söyledi., İslam ülkeleri olarak açlık ve yoksulluk içinde yaşayan Müslümanlardan herkesin sorumlu olduğunu, israf ederek değil bilinçli olarak tüketim yapılması gerektiğini söyledi.
29.07.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "12. Kazan Summit 2021" zirvesi için mesaj gönderdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "12. Kazan Summit 2021" zirvesi için mesaj gönderdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ihracat ve ilk çeyreğe ait büyüme rakamlarının, Türkiye'nin başarısının 2021 yılında da sürdüğünü gösterdiğini bildirerek, "Salgının açtığı fırsat pencerelerini en etkin şekilde kullanarak ticaret, yatırım, sanayi ve lojistikte yakaladığımız bu ivmeyi devam ettireceğiz." ifadesini kullandı.
29.07.2021Ekonomi
Şentop'tan net Filistin mesajı: Bölge ülkeleri bunu doğru bir şekilde değerlendirmeli
Şentop'tan net Filistin mesajı: Bölge ülkeleri bunu doğru bir şekilde değerlendirmeliTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Filistin'in haklılığı konusunda, dünyada, İslam ülkeleri dışında da olumlu bir kamuoyu oluştu. Bölge ülkeleri de bunu doğru bir şekilde değerlendirmeli." dedi.
13.07.2021Siyaset
Salgın sonrası ilk ziyaret Kuveyt’e
Salgın sonrası ilk ziyaret Kuveyt’eTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kuveyt’te, Kuveyt Emir Vekili ve Veliaht Prens Şeyh Meş’al Al Cabir Al Sabah ile bir araya geldi.
13.07.2021Siyaset
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ürdün Temsilciler Meclisi Filistin Komitesi heyetini kabul etti:
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ürdün Temsilciler Meclisi Filistin Komitesi heyetini kabul etti:TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "İsrail'in işlediği suçlar nedeniyle uluslararası alanda hesap vermesinin ve Gazze'ye uyguladığı insanlık dışı ablukayı kaldırmasının temin edilmesi şart." dedi.
30.06.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, İsrail'in yargılanmasına yönelik atılacak adımları desteklediklerini söyledi
TBMM Başkanı Şentop, İsrail'in yargılanmasına yönelik atılacak adımları desteklediklerini söylediTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Uluslararası Ceza Mahkemesinin (UCM) İsrail’in Filistin topraklarında işlediği suçlar bakımından soruşturma ve yargılama yetkisine sahip olduğuna dair karar aldığını belirterek "Biz bu kararı destekliyoruz. Bu yönde atılacak adımları destekliyoruz." dedi.
2.06.2021Siyaset
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan İsrail açıklaması: Yanlış politikalardan vazgeçmesi lazım
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan İsrail açıklaması: Yanlış politikalardan vazgeçmesi lazımDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail'de hükümeti kimin kuracağının değil, kurulacak hükümetin hangi politikalar izleyeceğinin önemli olduğunu belirterek "İsrail'in hangi hükümet olursa olsun bizimle sağlıklı bir ilişki sürdürebilmesi için öncelikle yanlış politikalardan vazgeçmesi lazım." dedi.
2.06.2021Siyaset
BM: İsrail'in Gazze saldırıları savaş suçu olabilir!
BM: İsrail'in Gazze saldırıları savaş suçu olabilir!BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet, İsrail'in Gazze'de sivillere yönelik saldırılarının savaş suçu teşkil edebileceğini bildirdi.
27.05.2021Dünya
AK Parti'den son dakika Süleyman Soylu açıklaması
AK Parti'den son dakika Süleyman Soylu açıklamasıAK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, 'İllegal mafyatik bir kişinin iftiraları gündeme getiriliyor. AK Parti MYK’sı, Süleyman Soylu’yla ilgili, eski Başbakanımızla ilgili bu iddiaları en güçlü şekilde reddetmektedir.' dedi.
26.05.2021Siyaset
Son dakika... Pakistan'dan Gazze ablukasının kaldırılması için çağrı!
Son dakika... Pakistan'dan Gazze ablukasının kaldırılması için çağrı!Pakistan Senatosu tarafından oy birliğiyle kabul edilen bildiride, İsrail’in Gazze’ye yönelik 11 gün süren hava saldırılarındaki “savaş suçları” kınanırken uluslararası topluma, Tel Aviv yönetimine Gazze’ye yönelik ablukanın kaldırılması için baskı yapması çağrısında bulunuldu.
25.05.2021Dünya
'Filistin için uluslararası her platformda mücadele etmeyi sürdüreceğiz'
'Filistin için uluslararası her platformda mücadele etmeyi sürdüreceğiz'Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Filistin için uluslararası her platformda mücadele etmeyi sürdüreceğiz. İsrail'in bu hukuk tanımaz tavrının son bulması için ne gerekiyorsa yapacağız. Mücadelemiz Filistin tam anlamıyla özgürlüğüne kavuşana kadar sürecek." ifadelerini kullandı.
21.05.2021Gündem
Son dakika... Suudi Arabistan: Filistin halkına yönelik saldırılar uluslararası sözleşmelerin çiğnenmesidir!
Son dakika... Suudi Arabistan: Filistin halkına yönelik saldırılar uluslararası sözleşmelerin çiğnenmesidir!Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan, İsrail'in Filistin halkının haklarına yönelik devam eden saldırılarının, uluslararası hukukun ve sözleşmelerin ihlali olduğunu belirtti.
20.05.2021Dünya
‘Filistin davasından asla vazgeçmeyiz’
‘Filistin davasından asla vazgeçmeyiz’ Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yüce Meclisimizin bize verdiği güçle Filistin davasını savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.
19.05.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Burkina Faso Ulusal Meclisi Başkanı ile görüştü
TBMM Başkanı Şentop, Burkina Faso Ulusal Meclisi Başkanı ile görüştüTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Burkina Faso Ulusal Meclisi Başkanı Alassane Bala Sakande ile telefon görüşmesinde, "Filistin’de yaşanan, dozajı mütemadiyen artan elim olaylar dünyadaki iki milyarı aşkın Müslümanı derinden rencide ediyor. Başta İSİPAB olmak üzere üyesi bulunduğumuz uluslararası parlamenter teşkilatları bu meseleye derhal tepki vermek için harekete geçirmemiz gerektiğini kanaatindeyim." ifadesini kullandı.
18.05.2021Siyaset
Meclis'te Gazze oturumu! Bakan Çavuşoğlu'ndan önemli açıklamalar
Meclis'te Gazze oturumu! Bakan Çavuşoğlu'ndan önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Meclis'te Gazze oturumunda önemli açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, "Uluslararası toplumun tepkisi maalesef yine cılız kaldı. Sanki Gazze'de İsrail ile Filistin orduları arasında bir savaş varmış gibi iki tarafa da çağrılarda bulunuldu. Bazıları İsrail'in güvenliğini her şeyin önüne koydu. Gazze'de işlenen savaş suçlarına ve insanlığa karşı suçlara gözlerini kapadılar." dedi. Öte yandan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, İsrail'in Filistinlilere saldırısı karşısında Batı dünyasının çifte standardı ve ölüm sessizliğinin İsrail’in fütursuzluğunu artırdığını belirterek, "Bu sebeple, tüm ülkeleri net bir tutum almaya çağırıyoruz. Bugün hak, hukuk ve vicdan sahibi olan herkes, İsrail’in uyguladığı vahşetin insanlığa karşı bir suç olduğunu açık bir şekilde görüyor. Hem İslam İşbirliği Teşkilatı hem de Filistinli kardeşlerimiz bu saldırı karşısında tek yürek ve tek yumruk olmalıdır." dedi.
18.05.2021Siyaset
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den önemli açıklamalar
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den önemli açıklamalarMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Zillet ittifakı, yeni ortak gördüğü bulaşıcı hastalıktan nemalanma sırasına girecek kadar basiretini kaybetmiştir" dedi. Bahçeli, "Milletimiz 2023 Haziran ayında bozguncuları sandıkta bozuk para gibi harcayacaktır" diye konuştu.
18.05.2021Siyaset
Son dakika... Pakistan'dan İsrail'e kınama!
Son dakika... Pakistan'dan İsrail'e kınama!Gelen son dakika haberi, Pakistan Ulusal Meclisi, "apartheid İsrail rejiminin" Filistin halkına karşı artan baskı ve devam eden barbarlıklarını oy birliği ile kabul eden bir bildiri yayımlayarak kınadı.
17.05.2021Dünya
'Daha fazlasını yapmalıyız'
'Daha fazlasını yapmalıyız'Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Filistin’de birlik ve kararlılık gösterme vakti olduğunu belirterek, “Sadece bildiriler ve açıklamalar yapamayız. Daha fazlasını yapmalıyız. Türkiye’nin gereken her adımı atmaya hazırdır” dedi.
17.05.2021Siyaset
Bakan Çavuşoğlu Katar, Filistin ve Pakistanlı mevkidaşlarıyla görüştü
Bakan Çavuşoğlu Katar, Filistin ve Pakistanlı mevkidaşlarıyla görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman El Sani, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki ve Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi ile telefon görüşmesi yaparak, Filistin'de yaşanan son gelişmeler ve uluslararası alanda atılacak adımlarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.
16.05.2021Siyaset
Son dakika... İslam İşbirliği Teşkilatı: Filistin halkı için BM'ye başvuracağız!
Son dakika... İslam İşbirliği Teşkilatı: Filistin halkı için BM'ye başvuracağız!İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), BM Güvenlik Konseyi İsrail'in Filistin'e saldırılarını durdurma konusunda sorumluluk üstlenmediği takdirde, Filistin halkına koruma sağlanması için BM'ye başvurulacağını açıkladı.
16.05.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu'ndan Filistin açıklaması: Türkiye gereken her adımı atmaya hazır
Bakan Çavuşoğlu'ndan Filistin açıklaması: Türkiye gereken her adımı atmaya hazırDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Filistin ile ilgili, "Birlik ve kararlılığımızı gösterme vakti. Ümmet bizden liderlik bekliyor. Türkiye gereken her adımı atmaya hazırdır" dedi.
16.05.2021Siyaset
İsrail, medya binasını vurdu
İsrail, medya binasını vurduİsrail’in Gazze’ye yönelik hava saldırıları devam ederken dün AP haber ajansı ve El Cezire’nin ofislerinin bulunduğu bina da İsrail uçaklarının hedefi oldu. İsrail saldırılarında yaşamını yitirenlerin sayısı 145’e çıktı
16.05.2021Dünya
Son dakika... Dışişleri Bakanlığı duyurdu! İslam İşbirliği Teşkilatı olağanüstü toplanıyor
Son dakika... Dışişleri Bakanlığı duyurdu! İslam İşbirliği Teşkilatı olağanüstü toplanıyorGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail’in Filistin topraklarına yönelik saldırılarına karşı atılabilecek adımları ele almak üzere dışişleri bakanları düzeyinde gerçekleştirilecek açık katılımlı İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) İcra Komitesi Olağanüstü Toplantısı'na video konferans yöntemiyle katılacak.
15.05.2021Siyaset
MHP'li Özarslan, İsrail'e karşı uluslararası alanda atılabilecek hukuki adımları anlattı
MHP'li Özarslan, İsrail'e karşı uluslararası alanda atılabilecek hukuki adımları anlattıMHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Hukuk Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Bahadır Bumin Özarslan, İsrail'in taraf olduğu Soykırım Suçunun Önlenmesi ve Cezalandırılması Sözleşmesi uyarınca "soykırım"dan sorumlu tutulabileceğini bildirdi.
15.05.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

filistinisrailmustafa şentopDışişleri BakanıMevlüt Çavuşoğlu

İslam İşbirliği Teşkilatı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.