İss

İss

Son dakika iss haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iss gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iss haber sayfamızda...

İss

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 444 iss haberi bulunmuştur.
Rusya'dan NATO ülkesine savaş tehdidi: Harekete geçeriz!
Rusya'dan NATO ülkesine savaş tehdidi: Harekete geçeriz!Avrupa'nın göbeğindeki Rus toprağı Kaliningrad'a giden trenlere geçiş izni verilmemesi Moskova'nın gözünün dönmesine yol açtı, hem Kremlin hem de Rusya Dışişleri Bakanlığı tehditler savurdu.
20.06.2022Dünya
Hikâyeyi tersten yazdı, 50 kat büyüdü
Hikâyeyi tersten yazdı, 50 kat büyüdü‘Bu büyüme hikâyesinin dünyada hiçbir yerde görüldüğünü sanmıyorum. Satışını yaptığımız günden bu yana şirketimizi 50 kat büyüttük’
Türkiye'nin insanlı ilk uzay görevi! Uzay Ajansı Başkanı Yıldırım'dan dikkat çeken uyarı
Türkiye'nin insanlı ilk uzay görevi! Uzay Ajansı Başkanı Yıldırım'dan dikkat çeken uyarıTürkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım Türkiye'den çok fazla talep olduğunu söylüyor.
24.05.2022Haberler
Türkiye'nin insanlı ilk uzay görevi! Uzay Ajansı Başkanı Yıldırım'dan dikkat çeken uyarı
Türkiye'nin insanlı ilk uzay görevi! Uzay Ajansı Başkanı Yıldırım'dan dikkat çeken uyarıTürkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım Türkiye'den çok fazla talep olduğunu söylüyor.
24.05.2022Ekonomi
Rus hacker’lardan Eurovision’a tehdit
Rus hacker’lardan Eurovision’a tehditRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yanlısı bir hacker grubu olan Killnet, bu yıl İtalya’da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nda Ukrayna’yı temsil eden Kalush Orkestrası için verilecek çevrimiçi destek oylarını engellemek için sunucuları hackleyeceğini iddia etti.
14.05.2022Dünya
Iss Nedir, Ne İşe Yarar? İnternet Servis Sağlayıcı Nasıl Kurulur?
Iss Nedir, Ne İşe Yarar? İnternet Servis Sağlayıcı Nasıl Kurulur?ISS (İnternet servis sağlayıcı), kısaltması internet service provider (ISP) kelimelerinin baş harfleri ile meydana gelir. Aynı zamanda bilgisayarınızdan internete bağlanmanız için de aracılık yapar. Ülkeler arasındaki internet bağlantısı ilk defa 1970’lerde gerçekleşmiştir. Bu zamana kadar pek çok insanın ise, world wide wep kavramından haberi yoktu. ISS nedir, ne işe yarar sizler için derledik.
13.04.2022Teknoloji
Amazon ‘uzay oteli’ işine girdi
Amazon ‘uzay oteli’ işine girdiYeryüzünden 400 kilometre yukarıya kurulacak olan Orbital Reef isimli özel uzay istasyonu 10 turisti barındıracak. Buraya gelenler günde 32 gün doğumu ve gün batımı görme imkânına kavuşacak.
9.04.2022Dünya
Soyuz MS-19 astronot ve kozmonotları, Dünya'ya döndü
Soyuz MS-19 astronot ve kozmonotları, Dünya'ya döndü ABD'li NASA astronotu Vande Hei ve Roscosmos kozmonotları Anton Shkaplerov ile Pyotr Dubrov'u taşıyan Soyuz MS-19 uzay aracı Dünya'ya iniş yaptı.
30.03.2022Haberler
Rusların bomba yağdırdığı Mariupol'de kritik direniş!
Rusların bomba yağdırdığı Mariupol'de kritik direniş!Bugüne dek büyük direniş örneği gösteren Mariupol zorda. Rus askerinin kente girdiği öne sürülürken, Mariupol'un ve dolayısıyla Ukrayna'nın Azak Denizi ile bağlantısı kesildi.
20.03.2022Dünya
Son dakika: Rusya-Ukrayna krizi 'uzaya' da sıçradı! Kararı resmen açıkladılar
Son dakika: Rusya-Ukrayna krizi 'uzaya' da sıçradı! Kararı resmen açıkladılarSon dakika haberine göre; Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos) ile arasındaki ortak Mars görevi olan ExoMars programını Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları nedeniyle askıya aldığını duyurdu.
17.03.2022Dünya
NASA astronotları 'uzay yürüyüşüne' başladı
NASA astronotları 'uzay yürüyüşüne' başladıNASA astronotları Kayla Barron ve Raja Chari, güneş enerjisini ISS'te elektrik gücüne çeviren cihazlar için gerekli olan değişiklik kitlerini birleştirmek ve kurmak için uzay yürüyüşüne başladı.
15.03.2022Haberler
İkiye bölünme riski doğdu! Rusya yaptırımları bilim dünyasını da vuracak
İkiye bölünme riski doğdu! Rusya yaptırımları bilim dünyasını da vuracakBatı dünyasının Rusya’ya uyguladığı yaptırımlara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Ukrayna’ya saldırmasının ardından 5 binden fazla yaptırıma maruz kalan Rusya, bu alanda İran, Suriye ve Kuzey Kore’yi geride bırakarak dünyanın en çok yaptırım uygulanan ülkesi oldu. Rusya’nın uluslararası bilimsel projelerden de dışlanmaya başlamasının ise şaşırtıcı sonuçlarının olacağı tahmin ediliyor.
17.03.2022Dünya
Ukrayna'ya saldırı uzayı da karıştırdı
Ukrayna'ya saldırı uzayı da karıştırdıAvrupa ile Rusya'nın arasının Ukrayna nedeniyle bozulması, Mars gezgini Rosalind Franklin'in fırlatılma planının da askıya alınmasına neden oldu. NASA ise Uluslararası Uzay İstasyonu'nu Rusya'sız nasıl yörüngede tutacağına dair endişeli.
2.03.2022Dünya
Tim Cook'a 'ikramiye' tepkisi
Tim Cook'a 'ikramiye' tepkisiApple CEO'su Tim Cook'un geçtiğimiz yıl kazandığı 99 milyon dolarlık ikramiye yatırımcılardan tepki aldı. İkramiye paketinin performans kriterlerinden yoksun olduğunu düşünen yatırımcılar, paketin reddedilmesi için çağrıda bulundu.
18.02.2022Uzmanpara
Tarih verdiler! Uzayda film stüdyosu kuracaklar
Tarih verdiler! Uzayda film stüdyosu kuracaklarİngiliz uzay şirketi Space Entertainment Enterprise (SEE), 2024'te aktörlerin ve içerik üreticilerinin çekim yapabileceği dünyanın ilk film ve eğlence stüdyosunu Uluslararası Uzay Merkezi'nde (ISS) açmaya planladığını açıkladı.
21.01.2022Dünya
Uzaya çıkan Japon milyarder 'yeni hedefini' açıkladı
Uzaya çıkan Japon milyarder 'yeni hedefini' açıkladıJaponya'nın en zengin 30. kişisi olarak bilinen ve 12 günlük uzay yolculuğunu tamamlayarak dünyaya dönen Japon milyarder Yusaku Maezawa, "Sadece yukarı değil, aşağı da seyahat etmek istiyorum" diyerek yeni hedefinin dünyanın en derin noktası olarak bilinen Mariana Çukuru olduğunu ifade etti.
7.01.2022Dünya
Japon milyarder Maezawa, 12 gün sonra uzaydan dünyaya döndü
Japon milyarder Maezawa, 12 gün sonra uzaydan dünyaya döndüJaponya'nın en zengin otuzuncu kişisi olarak bilinen milyarder iş insanı Yusaku Maezawa 12 gün süren uzay yolculuğunu başarı ile tamamladı.
20.12.2021Dünya
İncirlik'te doğdu gözünü uzaya dikti
İncirlik'te doğdu gözünü uzaya diktiAdana'da İncirlik Üssü'nde doğan mühendis Deniz Burnham, ABD'de NASA'nın astronot sınıfına seçildi. Burnham uzaydaki misyonlardan birine katıldığında, uzaya çıkan ilk Türkiye doğumlu astronot olacak.
9.12.2021Dünya
Japon milyarder Maezawa'nın uzay yolculuğu başladı
Japon milyarder Maezawa'nın uzay yolculuğu başladıJapon iş insanı Yusaku Maezawa, Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) yaptığı yolculukla uzaya giden milyarderler arasına katıldı.
8.12.2021Dünya
Japon milyarder uzaya gidiyor
Japon milyarder uzaya gidiyorJapon milyarder Yusaku Maezawa, yarın Soyuz uzay aracı ile Uluslararası Uzay İstasyonu'na gönderilecek. Maezawa, asistanı Yozo Hirano ile birlikte Kazakistan'daki Boykonur Uzay Üssü'nden yola çıkacak.
7.12.2021Dünya
NASA astronotları uzay yürüyüşüne çıktı
NASA astronotları uzay yürüyüşüne çıktıABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’ne (NASA) bağlı 2 astronot uzay yürüyüşüne çıkarak, Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) dışındaki arızalı anteni değiştirdi.
2.12.2021Haberler
NASA paylaştı! 32 dakikalık uzay yürüyüşü!
NASA paylaştı! 32 dakikalık uzay yürüyüşü!ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’ne (NASA) bağlı 2 astronot uzay yürüyüşüne çıkarak, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) dışındaki arızalı anteni değiştirdi.
2.12.2021Teknoloji
ISS’deki delik için astronota suçlama
ISS’deki delik için astronota suçlama Rus uzay ajansı Roscosmos, 2018’de Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) ile kenetlenen "Soyuz MS-09” aracında iki milimetrelik bir delik açılmasının sabotaj olup olmadığıyla ilgili soruşturmasında, ISS mürettebatından olan ABD’li astronot Serena Aunon-Chancellor'ı suçlu buldu.
2.12.2021Dünya
Son dakika... Dünya şaşkın! Rusya 27 dakikada kendini yalanladı
Son dakika... Dünya şaşkın! Rusya 27 dakikada kendini yalanladıSon dakika haberlere göre, Moskova'nın bir füze testi gerçekleştirerek uzaydaki bir uydusunu yok etmesiyle meydana gelen enkaz, Uluslararası Uzay İstasyonu'nu tehdit etti. ABD olaya sert tepki gösterirken Kremlin'den dakikalar içinde birbirini yalanlayan açıklamaların gelmesi şaşkınlık yarattı.
16.11.2021Dünya
Rusya anti-uydu füze fırlattı, ABD kınadı
Rusya anti-uydu füze fırlattı, ABD kınadıABD, Rusya'yı, anti-uydu füze denemesi yaparak Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) mürettebatını tehlikeye sokmakla suçlayarak füze denemesini kınadı.
16.11.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İss ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.