İşsizlik Ödeneği

İşsizlik Ödeneği

Son dakika işsizlik ödeneği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan işsizlik ödeneği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan işsizlik ödeneği haber sayfamızda...

İşsizlik Ödeneği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 640 issizlik odenegi haberi bulunmuştur.
Bakan Selçuk duyurdu! Yardımlar 60 milyarı aştı!
Bakan Selçuk duyurdu! Yardımlar 60 milyarı aştı!Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, salgın sürecinde vatandaşlara 60 milyar liranın üzerinde doğrudan destek ve yardım sağladıklarını belirtti.
15.04.2021 Ekonomi
İşten çıkarmada şüpheli ‘kod’a son
İşten çıkarmada şüpheli ‘kod’a sonAhlak ve iyi niyet kurallarına uymayan davranışlar nedeniyle işten çıkarmalarda kullanılan ‘Kod-29’ bildirimi SGK tarafından yeniden düzenlendi. Buna göre, daha önce hepsi ‘Kod-29’ altında olan devamsızlık ile taciz gibi durumlar birbirinden ayrılacak, işçinin neden çıkarıldığı net olarak bilinecek.
9.04.2021Ekonomi
Mart ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemeleri bugün yapılacak
Mart ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemeleri bugün yapılacakAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, geçen aya ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerinin bugün yapılacağını bildirdi.
5.04.2021Ekonomi
KÇÖ (Kısa Çalışma Ödeneği) yattı mı? Nisan'da yatacak mı, uzatıldı mı?
KÇÖ (Kısa Çalışma Ödeneği) yattı mı? Nisan'da yatacak mı, uzatıldı mı?Kısa Çalışma Ödeneği mart ayı itibarıyla sona erdi. Çalışanlar son kez nisan ayında ücretlerini alacak. Binlerce kişi yeni ay ile birlikte 'KÇÖ (Kısa Çalışma Ödeneği) yattı mı? Nisan'da yatacak mı, uzatıldı mı?' diye soruyor.
1.04.2021Ekonomi
Kısa çalışma ve işsizlik ödemeleri 5 Nisan'da ödeniyor
Kısa çalışma ve işsizlik ödemeleri 5 Nisan'da ödeniyorAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, mart ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerinin 5 Nisanda hesaplara yatırılacağını duyurdu.
31.03.2021Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldı mı? Kısa çalışma ödeneği ile ilgili son dakika gelişmesi
Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldı mı? Kısa çalışma ödeneği ile ilgili son dakika gelişmesiKısa çalışma ödeneği ne zaman bitiyor? Kabine Toplantısı sonrası açıklanan kararlarla birlikte vatandaşlar koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan kısa çalışma ödeneği ile ilgili açıklamaları merak ediyor. Peki, kısa çalışma ödeneği bitiyor mu? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kısa çalışma ödeneği ile ilgili açıklamalar..
16.03.2021Ekonomi
Son Dakika Haberi: Kabine Toplantısı sonrası Erdoğan duyurdu! 'Devam' kararı çıktı
Son Dakika Haberi: Kabine Toplantısı sonrası Erdoğan duyurdu! 'Devam' kararı çıktıSon dakika haberine göre Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Şehirlerimizdeki mevcut uygulamayı bir süre daha sürdürme ve gelişmeleri yakın takip etme kararı aldık. Tedbirlere özellikle uyulmasıyla, ilgili denetimleri daha sıkı şekilde yürüterek süreci yakından takip edeceğiz." dedi.
16.03.2021Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş kısa çalışma ödeneği açıklaması
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş kısa çalışma ödeneği açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan kritik Kabine Toplantısı sonrası ekonomideki son gelişmeleri değerlendirdi ve kısa çalışma ödeneği için flaş açıklamada bulundu.
16.03.2021Siyaset
Temel Hak Nedir? Maddeler Halinde Açıklamaları İle Temel Haklarımız Nelerdir?
Temel Hak Nedir? Maddeler Halinde Açıklamaları İle Temel Haklarımız Nelerdir?Dil, din, ırk ayrımı olmaksızın her insana eşit olarak verilen haklara temel hak denir. Temel haklar kavramından ilk bahseden yazarlar Aydınlanma Çağı düşünürleri J. Jack Rousseau ve Denis Diderot'dur. Bu hakların başında eğitim ve sağlık hakkı gelir. Hukukta ise kişinin kendini savunma ve avukat tutma hakkı, temel haklar arasında yer alır. Sizin için temel haklar ve özgürlükler konusunu maddeler halinde derledik.
4.03.2021Eğitim
Kısa çalışma ve işsizlik ödenekleri 5 Mart’ta
Kısa çalışma ve işsizlik ödenekleri 5 Mart’taŞubat ayının kısa çalışma ve işsizlik ödenekleri, 5 Mart’ta yatırılacak.
3.03.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan açıkladı! 5 Mart'ta ödenecek
Son dakika: Bakan açıkladı! 5 Mart'ta ödenecekAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Şubat ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerini 5 Mart’ta hesaplara yatırıyoruz” dedi.
2.03.2021Ekonomi
Öğrenciler işsiz kaldı burslara talep arttı
Öğrenciler işsiz kaldı burslara talep arttıEğitim masraflarını karşılamak amacıyla kimi garsonluk kimi anketörlük yapıyordu. Okurken çalışan öğrenciler, pandemiyle birlikte işsiz kaldı. Önceki yıllara göre burs arayan öğrenci sayısı artarken gelirleri düşen bazı kurumlar ise burs vermeyi kesti.
24.02.2021Eğitim
Martta kademeli normalleşme
Martta kademeli normalleşmeCumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs ile mücadelede normalleşme süreci için mart ayına dikkati çekti. Erdoğan, “İllerimizi Sağlık Bakanlığımızın kriterlerine göre dört gruba ayırarak mart ayı başı itibariyle kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz. Normalleşme takvimini de buna göre yürüteceğiz. Esnaflarımızı rahatlatacak adımların yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacak” dedi
18.02.2021Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklama! 2 müjde birden
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklama! 2 müjde birdenGelen son dakika haberine göre; kritik Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı, yaklaşık 3 saat sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan "İllerimizi, Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak mart başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz" ifadelerini kullandı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan 2 önemli müjde açıkladı. İşte detaylar...
17.02.2021Siyaset
2021'in En düşük ve en yüksek kısa çalışma ödeneği ne kadar? Kısa çalışma ödeneği bugün yattı mı?
2021'in En düşük ve en yüksek kısa çalışma ödeneği ne kadar? Kısa çalışma ödeneği bugün yattı mı?Asgari ücret 2021 belirlendikten sonra, kısa çalışma ödeneği ne kadar oldu sorusu yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Koronavirüs salgını döneminde kısa çalışma ödeneğinden yararlanan vatandaşlar, Kısa çalışma ödeneği ne kadar? Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatar? sorularına cevap arıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı KÇÖ için tarih verdi. Peki kısa çalışma ödeneği ne zaman ödenecek?
5.02.2021Ekonomi
Son dakika: Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemeleri bugün yapılıyor
Son dakika: Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemeleri bugün yapılıyorAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Ocak ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerini bugün yapıyoruz." dedi.
5.02.2021Ekonomi
Nakdi Ücret Desteği ödemeleri ne zaman hesaplara yatacak? Bakan açıkladı...
Nakdi Ücret Desteği ödemeleri ne zaman hesaplara yatacak? Bakan açıkladı...Aralık ayı nakdi ücret desteği ödemelerinin yapılacağı tarihler belli oldu. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin başlayacağı gün ve tarihler duyurulmuştu. Peki Nakdi Ücret Desteği Ödemeleri ne zaman yapılacak?
8.01.2021Ekonomi
45.5 milyar liralık Sosyal Koruma Kalkanı
45.5 milyar liralık Sosyal Koruma KalkanıAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kovid-19 salgınının olumsuz etkilerini en aza indirmek için başlatılan ‘Sosyal Koruma Kalkanı’ kapsamında vatandaşlara 9 ayda yapılan destek ve yardımların 45.5 milyar liraya yaklaştığını bildirdi.
3.01.2021Ekonomi
Sosyal Koruma Kalkanı ile 9 ayda yaklaşık 45,5 milyar lira destek verildi
Sosyal Koruma Kalkanı ile 9 ayda yaklaşık 45,5 milyar lira destek verildiAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kovid-19 salgınının olumsuz etkilerini en aza indirmek için başlatılan "Sosyal Koruma Kalkanı" kapsamında vatandaşlara 9 ayda yapılan destek ve yardımların 45,5 milyar liraya yaklaştığını bildirdi.
2.01.2021Ekonomi
Yeni asgari ücretin detayları belli oldu
Yeni asgari ücretin detayları belli oldu2021'de brüt 3 bin 577 lira 50 kuruş, net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlenen asgari ücretin işverene maliyeti 4 bin 203 lira 56 kuruş olacak.
28.12.2020Ekonomi
İşte yeni asgari ücret
İşte yeni asgari ücret2021'de brüt 3 bin 577 lira 50 kuruş, net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlenen asgari ücretin işverene maliyeti 4 bin 203 lira 56 kuruş olacak.
28.12.2020Uzmanpara
‘Kapalı esnafın kaybı büyük’
‘Kapalı esnafın kaybı büyük’Salgından en çok etkilenen yeme içme hizmetleri sektörü hükümetin desteklerini memnuniyetle karşıladı. Yeme-içme hizmetlerinde, KDV indiriminin uzatılmasının yanı sıra hibe ve kira desteği de getirildi.
24.12.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği süresi uzatıldı! Kısa çalışma ödeneği 2021'de devam edecek mi? İşte, KÇÖ başvuru şartları
Kısa çalışma ödeneği süresi uzatıldı! Kısa çalışma ödeneği 2021'de devam edecek mi? İşte, KÇÖ başvuru şartlarıKısa çalışma ödeneği nedir? Koronavirüs pandemisi nedeniyle çalışanları ve iş verenleri mağdur etmemek adına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kısa çalışma ödeneği devreye sokuldu. Buna göre 'kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır, kimler başvuru yapabilir?' soruları gündeme geldi.
23.12.2020Gündem
Bakan Selçuk: Geleneksel meslekleri İŞKUR ile geleceğe taşıyoruz
Bakan Selçuk: Geleneksel meslekleri İŞKUR ile geleceğe taşıyoruzAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İŞKUR tarafından geleneksel mesleklerde düzenlenen kurslarla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, "Düzenlenen bu kurslarımız ile geleneksel meslekler gelecek kuşaklara aktarılmakta ve ustaların aradığı işgücünün temin edilmesine katkı sunulmaktadır" dedi.
16.12.2020Ekonomi
"KDV indirimi ve destekler" yeme-içme sektöründe memnuniyetle karşılandı
"KDV indirimi ve destekler" yeme-içme sektöründe memnuniyetle karşılandıYeme-içme hizmetlerinde, KDV indiriminin uzatılmasının yanı sıra hibe ve kira desteği sektörde memnuniyetle karşılanırken, salgından en çok etkilenenler arasında yer aldıkları belirten sektör temsilcileri, restoranların HES koduyla açılmasını talep ediyor.
15.12.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

kısa çalışma ödeneğiZehra Zümrüt Selçukişsizlikkçöerdoğan

İşsizlik Ödeneği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.