İstanbul Barosu

İstanbul Barosu

Son dakika İstanbul Barosu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İstanbul Barosu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İstanbul Barosu haber sayfamızda...

İstanbul Barosu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.947 istanbul barosu haberi bulunmuştur.
Kadınlara hakları anlatıldı
Kadınlara hakları anlatıldıŞişli Kent Konseyi Kadın Meclisi ve İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi ortak bir proje imza attı. Bir hafta boyunca "Mor Otobüs" ile Şişli'yi gezip kadınlara hakları ve şiddet gördüklerinde ne yapmaları gerektiği anlatıldı.
6.12.2021Gündem
En çok evlerinde öldürülüyor
En çok evlerinde öldürülüyorİstanbul Planlama Ajansı(İPA)’nın Sığabildiğim Bir Dünya” başlığı altında yaptığı araştırmaya göre kadınlar en çok yaşadıkları evlerde şiddete uğruyor ve öldürülüyor. Kadına yönelik erkek şiddetinin, 2020 yılında ev içinde gerçekleşme oranı yüzde 98 iken, kadınların yüzde 60’ı evinde öldürüldü.
30.11.2021Gündem
Şiddet haberini değil şiddeti engellemeliyiz
Şiddet haberini değil şiddeti engellemeliyizTürkiye Gazetecileri Cemiyeti (TGC) tarafından düzenlenen  “Medyada Kadına Yönelik Şiddet Haberleri ve Sorunlar” toplantısında toplumun her kesiminde şiddetin sistematik hale geldiğine dikkat çekildi. TGC Kadın Gazeteciler Komisyonu, ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ nedeniyle bir toplantı düzenledi.
26.11.2021Gündem
‘100 öncü kadın’ arasında bir Türk
‘100 öncü kadın’ arasında bir Türk‘Dünyanın 100 öncü kadını’ listesinde bir Türk kadını da yer aldı. Kadın hareketinin öncü isimlerinden avukat Nazan Moroğlu, ‘Bu duyguyu sözlerle anlatabilmek kolay değil’ dedi
21.11.2021Gündem
Köpeğe tecavüz davasında beraat kararı Yargıtay’dan döndü
Köpeğe tecavüz davasında beraat kararı Yargıtay’dan döndüKağıthane’de, “Nilayım” adlı köpeğe tecavüz ettiği iddiasıyla yargılandığı davadan beraat eden sanık Hamdi Yalçın hakkındaki karar Yargıtay tarafından bozuldu. Bozma kararının ardından bugün yeniden görülen davada, duruşmaya gelmeyen sanık hakkında zorla getirilme kararı çıkarıldı.
16.11.2021Gündem
Ataşehir’deki dehşete tüm Türkiye’den tepki yağdı: Kılıçlı akıl hastası nasıl sokaklarda?
Ataşehir’deki dehşete tüm Türkiye’den tepki yağdı: Kılıçlı akıl hastası nasıl sokaklarda?Mimar Başak Cengiz’i internetten aldığı samuray kılıcıyla katleden katil Can Göktuğ Boz'un akıl hastası olmasına rağmen, tedaviyi bıraktığı ortaya çıktı. Akıllara 'Böyle kaç kişi daha aramızda?' sorusu geldi.
12.11.2021Gündem
Tosuncuk'un ağabeyi Fatih Aydın adliyeye sevk edildi
Tosuncuk'un ağabeyi Fatih Aydın adliyeye sevk edildiÇiftlik Bank davası sanığı Mehmet Aydın'ın ağabeyi Fatih Aydın, emniyetteki işlemlerinin ardından İstanbul Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi.
5.11.2021Gündem
Tacize müdahale eder misiniz?
Tacize müdahale eder misiniz? Haydarcan Kılıçdoğan, kız çocuklarını korurken iki tacizci tarafından öldürüldü. Ülkeyi yasa boğan olay sonrası vatandaşlara “Sizin tepkiniz ne olurdu? ‘diye sorduk... Çoğunluk tacize kayıtsız kalmayacağını belirtirken, uzmanlar Kadir Şeker örneğini hatırlatarak saldırgana müdahale edenlere ceza verilmemesi gerektiğini vurguladı...
5.11.2021Gündem
İlk aday Ahsen Coşar oldu
İlk aday Ahsen Coşar olduTürkiye Barolar Birliği’nde 4-5 Aralık’ta başkanlık yarışı yaşanacak. Adaylığını açıklayan ilk isim birliğin önceki başkanı Vedat Ahsen Coşar olurken, TBB BaşkanıMetin Feyzioğlu’nun da yeniden aday olacağı belirtiliyor
5.11.2021Gündem
Tosuncuk’un ağabeyi susma hakkını kullandı
Tosuncuk’un ağabeyi susma hakkını kullandıÇiftlik Bank davası sanığı Mehmet Aydın'ın ağabeyi Fatih Aydın'ın emniyette susma hakkını kullandı.
4.11.2021Haberler
Son dakika... Tosuncuk’un ağabeyi Fatih Aydın emniyette susma hakkını kullandı!
Son dakika... Tosuncuk’un ağabeyi Fatih Aydın emniyette susma hakkını kullandı!Gelen bir son dakika haberine göre, Çiftlik Bank davası sanığı Mehmet Aydın'ın ağabeyi Fatih Aydın'ın emniyette susma hakkını kullandı.
4.11.2021Gündem
Tosuncuk'un ağabeyi Fatih Aydın'ın sorgusuna başlandı
Tosuncuk'un ağabeyi Fatih Aydın'ın sorgusuna başlandıGelen bir son dakika haberine göre, Çiftlik Bank davası sanığı Fatih Aydın'ın emniyetteki sorgusuna başlandı. Fatih Aydın'ın üzerinden çıkan hafıza kartının ise incelemesinin sürdüğü öğrenildi.
4.11.2021Gündem
‘2. baroyu hiçbir yerde göremedik’
‘2. baroyu hiçbir yerde göremedik’Üçüncü kez İstanbul Barosu Başkanı seçilen Mehmet Durakoğlu, bu dönemin kendisi için son dönem olduğunu belirtti. Durakoğlu, “Türkiye’de yaşanan hukuksuzluklar konusunda ikinci baroyu hiçbir yerde göremedik” dedi.
20.10.2021Gündem
İstanbul Barosu Başkanlığına Mehmet Durakoğlu yeniden seçildi
İstanbul Barosu Başkanlığına Mehmet Durakoğlu yeniden seçildiHaliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen ve 7 adayın yarıştığı seçimde Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu adayı Durakoğlu 8 bin 503 oyla yeniden başkan seçildi.
17.10.2021Haberler
Son dakika! İstanbul Barosu yeni başkanı belli oldu
Son dakika! İstanbul Barosu yeni başkanı belli olduSon dakika haberine göre; İstanbul Barosu Başkanlığına Mehmet Durakoğlu yeniden seçildi. Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen ve 7 adayın yarıştığı seçimde Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu adayı Durakoğlu 8 bin 503 oyla yeniden başkan seçildi.
17.10.2021Gündem
7 aday başkanlık için yarışacak
7 aday başkanlık için yarışacakIİstanbul genelinde 52 bin avukatın üye olduğu İstanbul Barosu’nun Genel Kurulu, 16-17 Ekim’de gerçekleştirilecek. İstanbul Baro Başkanlığı için yarışacak yedi aday avukat, vaatlerini Milliyet’e anlattı...
15.10.2021Gündem
İstanbul Barosu'nda sosyal tesis sorunu çözüldü
İstanbul Barosu'nda sosyal tesis sorunu çözüldüİstanbul Barosu, hafta sonu yeni başkanını seçmeye hazırlanırken 'gece kulübü' olarak işletildiği iddialarıyla gündeme gelen ve tartışma yaratan Balmumcu'daki sosyal tesisiyle ilgili sorunu da çözdü. Ruhsatsız içki satışı yapıldığı tespit edilerek mühürlenen ve aylardır kapalı olan bina için, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 2 Eylül tarihinde turizm işletme belgesi alındığı ortaya çıktı. İşletme belgesi '55 ve 69 kişilik yemek salonu, 60 kişilik yarı açık yemek alanı, 100 kişilik açık yemek alanı ve Amerikan Bar' kapasitesiyle düzenlendi. GMG Partners Turizm Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd. Şirketi adına düzenlenen belgede, işletmenin sınıfı ve türü ise 'Gastronomi Tesisi' olarak belirtiliyor.
13.10.2021Gündem
‘Bu çocuk istismarıdır’
‘Bu çocuk istismarıdır’Show TV ekranlarında yayınlanan Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programına başvurarak ailesi tarafından yıllarca istismar edildiğini anlatan 17 yaşındaki D.K., tüm Türkiye’nin kanını donduran açıklamalarda bulundu.
28.09.2021Gündem
Maltepe'de köpeği ezerek öldüren Doç. Dr. Ocaklı beraat etti
Maltepe'de köpeği ezerek öldüren Doç. Dr. Ocaklı beraat ettiMaltepe'de geçen yıl otomobiliyle üzerinden geçtiği "Max" isimli köpeğin ölümüne neden olduğu gerekçesiyle 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Doç. Dr. Birsen Ocaklı'nın beraatine karar verildi. Mahkeme beraatin gerekçesi olarak sanığın kasten hareket ettiğine dair her türlü şüpheden uzak, kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğini gösterdi.
21.09.2021Gündem
Duygun Yarsuvat kimdir, neden öldü? Galatasaray'ın eski başkanı Duygun Yarsuvat'ın biyografisi...
Duygun Yarsuvat kimdir, neden öldü? Galatasaray'ın eski başkanı Duygun Yarsuvat'ın biyografisi...Duygun Yarsuvat ile ilgili son dakika gelişmesi gündeme geldi. Galatasaray'ın eski başkanı Duygun Yarsuvat yaşamını yitirdi. Yarsuvat'ın yaşamı ile ilgili bilgiler araştırılan konular arasında yer alıyor. Galatasaray'ın eski başkanı Duygun Yarsuvat kimdir?
10.09.2021Gündem
Son dakika - Galatasaray'ın eski başkanı Duygun Yarsuvat hayatını kaybetti
Son dakika - Galatasaray'ın eski başkanı Duygun Yarsuvat hayatını kaybettiGalatasaray'ın eski başkanı Duygun Yarsuvat, 84 yaşında hayatını kaybetti.
10.09.2021Galatasaray
‘Zorunlu aşı Anayasa’ya aykırı’
‘Zorunlu aşı Anayasa’ya aykırı’Delta varyantının tüm dünyada baskın hale gelmesi üzerine birçok şirket, aşı olmayan çalışanlarıyla ilgili yeni kararlar aldı. Türkiye’de de Sarar Holding aşı olmayan çalışanlarıyla yollarını ayıracağını duyurdu. Milliyet’e konuşan hukukçular, aşı olmak istemeyen çalışanların işten çıkarılması durumunda işverenin tazminat ödemek zorunda kalacağını belirtirken, zorunlu aşının da Anayasa’ya aykırı olduğunu söyledi
11.08.2021Gündem
Avukattan hakime dayak! Çağlayan Adliyesi'nde akılalmaz kavga
Avukattan hakime dayak! Çağlayan Adliyesi'nde akılalmaz kavgaÇağlayan'daki İstanbul Adalet Saray'ında görevli hakim Bülent K. taksi beklediği sırada İstanbul Barosu avukatlarından İsmail Y. ile tartıştı. Yaşanan tartışma sırasında avukat tarafından tekmeyle darp edilen hakim, şikayetçi oldu. Avukat hakkında dava açıldı.
25.07.2021Gündem
‘Şiddet cins kırıma dönüşen bir mesele’
‘Şiddet cins kırıma dönüşen bir mesele’TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Belirlenmesi Araştırma Komisyonu, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık başkanlığında toplandı.
16.06.2021Siyaset
Avukata alt geçitte iğrenç taciz! 'Aşkım gel öpeceğim'
Avukata alt geçitte iğrenç taciz! 'Aşkım gel öpeceğim' Mesleğini icra etmek için yola koyulan genç avukat Işıl Çelikel Vanlı 'Dünya Kadınlar Günü'nde yaşadıklarıyla şoke oldu. Tacizcinin "Aşkım hoşgeldin, gel öpeceğim" sözü onu davalık etti. İşte haberin ayrıntıları...
7.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İstanbul Barosu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.