İstanbul Modern

İstanbul Modern

Son dakika istanbul modern haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan istanbul modern gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan istanbul modern haber sayfamızda...

İstanbul Modern

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.209 istanbul modern haberi bulunmuştur.
Şantiye ziyareti
Şantiye ziyaretiİstanbul Modern Müzesi Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, mimar dostu Melkan Gürsel’in eşliğinde Atatürk Kültür Merkezi’nin şantiyesini ziyaret etti.
19.04.2021Cadde
Afrikalı kadın yönetmenler İstanbul Modern'de
Afrikalı kadın yönetmenler İstanbul Modern'deİstanbul Modern Sinema, çevrimiçi programlarına Selma Gürbüz’ün “Dünya Diye Bir Yer” sergisinden esinlendiği Asla Yalnız adlı programla devam ediyor. Ortadoğu ve Kuzey Afrikalı kadın yönetmenlerin filmlerinden bir seçki olarak hazırlanan Asla Yalnız, 15-25 Nisan tarihleri arasında izleyiciyle buluşuyor
10.04.2021Kültür Sanat
İstanbul Modern’i çevrimiçi 1 milyon kişi ziyaret etti…
İstanbul Modern’i çevrimiçi 1 milyon kişi ziyaret etti…Pandemi süresince müzenin dijital platformlarında da sergi ve etkinliklerini sürdüren İstanbul Modern, 1 milyonun üzerinde sanatsevere ulaştığını açıkladı. Müze, dijital sergiler, sanal turlar, dijital arşiv, küratör yapıt anlatım videoları gibi pek çok içeriği dijital platformları üzerinden erişime sundu ve sinema, eğitim ve üyelik faaliyetlerini de çevrimiçine taşıdı.
29.03.2021Kültür Sanat
TT’den çocuklara sanat eğitimi
TT’den çocuklara sanat eğitimiTürk Telekom’un (TT), Engelsiz Yaşama Derneği (EyDer) ile birlikte hayata geçirdiği ‘Günışığı’ projesi kapsamında az gören çocuklar sanatla buluşuyor. Türk Telekom ve İstanbul Modern işbirliğiyle hazırlanan ‘Sanatın Günışığı Eğitim Programı’nda ‘Günışığı Çocukları’na çevrimiçi sanat eğitimleri verilecek. Eğitimler kapsamında atölye çalışmalarının yanısıra çevrimiçi müze turları da düzenlenecek.
24.03.2021Ekonomi
Galataport'ta sona yaklaşılıyor
Galataport'ta sona yaklaşılıyorGalataport Kruvaziyer Liman projesinde sona yaklaşıldı. Nisan ayı içinde ilk kruvaziyer geminin yanaşması planlanan projede birçok bina tamamlandı. Karaköy'den Fındıklı'ya 1.2 kilometrelik bir alanda süren dev projede çalışmalar 24 saat aralıksız sürüyor. Bölgedeki son durum havadan görüntülendi.
23.03.2021Ekonomi
İstanbul Modern Sinema’dan Rainer Werner Fassbinder seçkisi
İstanbul Modern Sinema’dan Rainer Werner Fassbinder seçkisiİstanbul Modern Sinema, sinema tarihinin en üretken ve etkili yönetmenlerinden Rainer Werner Fassbinder’in filmografisinden beş filmi ücretsiz ve çevrimiçi olarak 18 - 30 Mart tarihlerinde sinemaseverlerle buluşturuyor
16.03.2021Kültür Sanat
Atölye Modern’den yeni bir seminer Sanat Yapıtlarının Gizleri
Atölye Modern’den yeni bir seminer Sanat Yapıtlarının Gizleriİstanbul Modern'in yetişkinlere yönelik seminer programı Atölye Modern, ilkbaharda çevrimiçi olarak devam ediyor. Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, tematik içeriğiyle sürekli yenilenen Sanat Tarihi Seminerleri devam ederken Sanat Yapıtlarının Gizleri adlı program da başlıyor
11.03.2021Kültür Sanat
Galataport nerede, ne zaman açılıyor? Galataport İstanbul son durumu nedir, ne zaman bitiyor?
Galataport nerede, ne zaman açılıyor? Galataport İstanbul son durumu nedir, ne zaman bitiyor?Son zamanlarda İstanbul'da en dikkat çeken isimler arasında yer alan Galataport projesi ile ilgili meraklı arayış günden güne artıyor. İstanbul'un göbeğinde yer alan Galataport vatandaşları meraklandırıyor. Galataport nerede, ne zaman açılıyor? Galataport İstanbul son durumu nedir, ne zaman bitiyor? soruları yoğun ilgi görüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz tarihlerde Galataport hakkında açıklamalarda bulundu. İşte Galataport'un açılış tarihi ve özellikleri...
4.03.2021Gündem
Selma Gürbüz’ün yapıtlarındaki  kadın imgeleri
Selma Gürbüz’ün yapıtlarındaki kadın imgeleri“Selma Gürbüz: Dünya Diye Bir Yer” sergisinin küratörü Öykü Özsoy ve Prof. Dr. Dr. Esra Aliçavuşoğlu, sanatçının yapıtlarındaki kadın imgeleri üzerine 10 Mart’ta saat 18.00’de çevrimiçi canlı bir söyleşi düzenliyor.
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan sıcak gelişmeyi duyurdu: Adeta patlama yaşanıyor
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan sıcak gelişmeyi duyurdu: Adeta patlama yaşanıyorSon dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atlas Sineması ile İstanbul Sinema Müzesi'nin açılışında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Seyahat kısıtlamalarını kaldıran veya hafifleten her yerde, ülkemize yönelik rezervasyonlarda adeta patlama yaşanıyor." ifadelerini kullandı. Erdoğan, AKM ve Galataport'un açılış tarihini verdi.
27.02.2021Siyaset
Bülent Eczacıbaşı dede oldu
Bülent Eczacıbaşı dede olduEczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ve eşi İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı’nın torun sevinci...
18.02.2021Cadde
Oscar'ın Yabancıları 16 Şubat'ta İstanbul Modern'de
Oscar'ın Yabancıları 16 Şubat'ta İstanbul Modern'deİstanbul Modern Sinema, dokuzuncu kez düzenlediği Oscar’ın Yabancıları seçkisini 16 Şubat – 8 Mart tarihlerinde sinemaseverlerle buluşturuyor. Programda “En İyi Uluslararası Film” dalında aday 10 film izleyiciyle buluşuyor
16.02.2021Kültür Sanat
Psikanalitik bir bakışla Selma Gürbüz figürleri
Psikanalitik bir bakışla Selma Gürbüz figürleriİstanbul Modern “Selma Gürbüz: Dünya Diye Bir Yer” sergisi kapsamında psikanalist, yazar Nilüfer Erdem’i ağırlıyor.
15.02.2021Kültür Sanat
Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş hayatını kaybetti
Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş hayatını kaybettiHastanede koronavirüs tedavisi gören eski İBB Başkanı Kadir Topbaş 76 yaşında hayatını kaybetti.
13.02.2021Haberler
Kadir Topbaş hayatını kaybetti
Kadir Topbaş hayatını kaybettiHastanede koronavirüs tedavisi gören eski İBB Başkanı Kadir Topbaş 76 yaşında hayatını kaybetti.
13.02.2021Haberler
İstanbul Modern’in konuğu Seçkin Pirim
İstanbul Modern’in konuğu Seçkin Pirimİstanbul Modern, Borsa İstanbul’un sponsorluğunda gerçekleştirilen “Sizin Perşembeniz” Sanatçı Atölyeleri’nde katılımcıları sanatçılarla bir araya getirmeye devam ediyor.
İstanbul Modern Sinema’da…Oscar’ın Yabancıları
İstanbul Modern Sinema’da…Oscar’ın Yabancılarıİstanbul Modern Sinema, dokuzuncu kez düzenlediği Oscar’ın Yabancıları seçkisini 16 Şubat  8 Mart tarihlerinde sinemaseverlerle buluşturuyor. Programda En İyi Uluslararası Film dalında aday 10 film izleyiciyle buluşacak.
Minyatürün  genç ustası Hastürk
Minyatürün genç ustası HastürkMilliyet Sanat dergisi şubat sayısının kapağına, “Asimilasyon” sergisiyle Anna Laudel İstanbul’da sanatseverlerin karşısına çıkan Onur Hastürk’ün minyatürlerinden “Masa Üzerinde Çiçekler ile Odalık”ı taşıyor...
29.01.2021Kültür Sanat
Oscar'ın Kısaları İstanbul Modern'de
Oscar'ın Kısaları İstanbul Modern'deİstanbul Modern Sinema, Türk Tuborg A.Ş.'nin katkılarıyla hazırladığı Gelecek Kısa programında Oscar’a aday 8 kısa film 28 – 31 Ocak tarihleri arasında ücretsiz ve çevrimiçi olarak izleyicileri bekliyor.
28.01.2021Kültür Sanat
Sömestr tatilinde İstanbul'da görülmesi gereken 20 müze
Sömestr tatilinde İstanbul'da görülmesi gereken 20 müzeİstanbul, sahip olduğu tarihi mirasıyla dünyanın en özel kentlerinden biri. Tarihin gördüğü en büyük üç imparatorluğa başkentlik yapan İstanbul bu birikimini sahip olduğu müzelerle günümüz insanına aktarıyor. İşte İstanbul'da sömestr tatilinde mutlaka görmeniz gereken 20 müze.
25.01.2021Tatil
İstanbul Modern’in konuğu Derinboğaz
İstanbul Modern’in konuğu Derinboğazİstanbul Modern, Borsa İstanbul Grubu sponsorluğunda gerçekleştirilen Genç Salı Eğitim Programı’nı çevrimiçine taşıyarak sanatçılarla gençleri bir araya getirmeyi sürdürüyor.
25.01.2021Kültür Sanat
Alper Derinboğaz gençlerle buluşuyor
Alper Derinboğaz gençlerle buluşuyorİstanbul Modern, Borsa İstanbul Grubu sponsorluğunda gerçekleştirilen Genç Salı Eğitim Programı’nı çevrimiçine taşıyarak sanatçılarla gençleri bir araya getirmeyi sürdürüyor. 18-25 yaş arası gençlerin katıldığı program, 26 Ocak’ta Alper Derinboğaz’ı konuk ediyor
24.01.2021Kültür Sanat
Cem İleri İlksatır Yayınevi'nin Genel Yayın Yönetmeni oldu
Cem İleri İlksatır Yayınevi'nin Genel Yayın Yönetmeni olduİlksatır Yayınevi’nin Genel Yayın Yönetmeni, sektörün tecrübeli ismi Cem İleri oldu. İleri, “Burada güzel ve iddialı işler yapacağımıza yürekten inanıyorum” açıklamasını yaptı.
14.01.2021Kültür Sanat
MarIo Levi ile hikâye ve roman atölyesi
MarIo Levi ile hikâye ve roman atölyesiİstanbul Modern’in yetişkinlere yönelik seminer programı Atölye Modern, kış aylarında da çevrimiçi devam ediyor.
11.01.2021Kültür Sanat
Sanal Dedektifler sanat turunda!
Sanal Dedektifler sanat turunda!İstanbul Modern, çocukları dijital platformlarda sanatla buluşturmayı sürdürüyor.
9.01.2021Cumartesi

Benzer Haber Etiketleri

İstanbul ModernistanbulsinemaOscarkadir topbaş

İstanbul Modern ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.