İstanbul Ticaret Üniversitesi

İstanbul Ticaret Üniversitesi

Son dakika İstanbul Ticaret Üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İstanbul Ticaret Üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İstanbul Ticaret Üniversitesi haber sayfamızda...

İstanbul Ticaret Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.855 istanbul ticaret universitesi haberi bulunmuştur.
Merkez Bankası PPK üyesi Prof. Dr. Yusuf Tuna kimdir, kaç yaşında? Yusuf Tuna hayatı ve kariyeri...
Merkez Bankası PPK üyesi Prof. Dr. Yusuf Tuna kimdir, kaç yaşında? Yusuf Tuna hayatı ve kariyeri...Prof. Dr. Yusuf Tuna kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile yayımlanan kararda Merkez Bankası PPK üyeliğine Prof. Dr. Yusuf Tuna atandı. Bu açıklamanın ardından Prof. Dr. Yusuf Tuna kimdir sorusu gündeme geldi. İşte merak edilenler...
14.10.2021Ekonomi
Yabani otla mücadele aracı TEKNOFEST’te
Yabani otla mücadele aracı TEKNOFEST’teTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Tarımsal İnsansız Kara Aracı yarışmasında finalist olan Space and Beyond Technology takımı geliştirdikleri YOMA (Yabani Otla Mücadele Aracı) ile TEKNOFEST'te yarışıyor. Geliştirdikleri yabani otla mücadele aracı hakkında konuşan takım lideri Emre Uçar, "Projemiz tarlada kendi kendine dolaşıp, tarlada çıkan yabani otlara ilaç ile müdahale etmek için tasarlandı. Biz buraya kadar rapor aşamalarında birinci olarak geldik. Buradan birinci olarak gitmek istiyoruz" dedi.
25.09.2021Ekonomi
Kapasiteden 7 kat fazla başvuru
Kapasiteden 7 kat fazla başvuruİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından bu yıl ilk kez hizmete açılan ruhsatlı öğrenci kız yurtlarına kayıtlarını yaptıran öğrenciler, yerleşmeye başladı.
24.09.2021Eğitim
Salgın korkusu İstanbul'da toplu taşıma kullanımını yarı yarıya düşürdü
Salgın korkusu İstanbul'da toplu taşıma kullanımını yarı yarıya düşürdüTürkiye'nin en büyük metropolü İstanbul'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından sonra toplu ulaşım kullanımının yarı yarıya düştüğü belirlendi.
14.09.2021Gündem
Okullar açıldı, İstanbul'un trafik çilesi katlandı
Okullar açıldı, İstanbul'un trafik çilesi katlandıİstanbul'da yaklaşık 3 milyon öğrenci ve 200 bin öğretmen eğitim öğretim yılının başlamasıyla trafiğe girdi. 20 bin kadar servisin ve çocuklarını özel araçlarıyla okula bırakan velilerin oluşturduğu araç yoğunluğu, özellikle okul çevrelerinde dakikalarca trafiğin kilitlenmesine yol açıyor. İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, "Geometrik düzeni bozuk yollar var, kavşaklar var, sinyalize kavşaklar var. Acil bunlara ait düzenlemeler yapılması lazım. Eğer bu tedbirler alınmazsa açık net olarak söyleyeyim üniversitelerin de açılmasıyla beraber İstanbul'da trafik tamamen kilitlenir, zorlamalı değil kilitlenir, büyük sıkıntılar yaşarız hep beraber. Bu şehirde 16 milyon insan yaşıyor, 15 milyon turist geliyor. Onun için de acil önlemlerin alınması gerektiğini bir kere daha belirtiyorum. Acil önlem şart, daha kötü günler bizi bekliyor." dedi.
8.09.2021Gündem
Mekatronik öğrencisi "ayakkabı ressamlığıyla" kendi işinin patronu oldu
Mekatronik öğrencisi "ayakkabı ressamlığıyla" kendi işinin patronu olduİstanbul Ticaret Üniversitesi Mekatronik Fakültesi öğrencisi 22 yaşındaki Ömer Faruk Kayım, kendi ürettirdiği ayakkabıları talepler doğrultusunda kişiye özel çizdiği resimlerle yeniden tasarlayarak genç yaşta kendi işinin patronu oldu.
7.09.2021Haberler
Sınıfta mesafe kapıda dip dibe
Sınıfta mesafe kapıda dip dibeTürkiye genelinde yüz yüze eğitim başladı. İstanbul’daki okulları gezerek öğrenci ve velilerin ilk gün heyecanlarına tanıklık ettik.
7.09.2021Gündem
Trafik pandemisi okullarla başladı!
Trafik pandemisi okullarla başladı!Okulların ilk gününde sabah İstanbul genelindeki bütün yollar felç oldu, yola çıkanlar, uzun süre trafikte kaldı. Sıkışıklığa zaman zaman etkisini gösteren yağmurun da neden olduğu belirtildi.
7.09.2021Gündem
Konut yatırımında cazibe merkezi İstanbul
Konut yatırımında cazibe merkezi İstanbulKoşullar ne olursa olsun İstanbul’un yerli ve yabancı yatırımcı için var olan potansiyeli güçlenmeye devam ediyor. Konut yatırımcısı özellikle lüks konut alımında İstanbul’u tercih ediyor.
31.08.2021Home
Influencerlığın hakikisiyle tanışın
Influencerlığın hakikisiyle tanışınHayatımızı baştan aşağı değiştiren pandemide, influencerlık da mutasyona uğradı. Artık lüks tüketim pompalayan influencerların yerine güvenilir bilgi ve tavsiye veren hakiki influencerlar revaçta. Öyle ki, ABD’de aşı kampanyasında dahi ön saftalar. Peki nedir bu ‘hakiki influencer’lık?
29.08.2021Pazar
Talim ve Terbiye’nin yeni  Başkanı Cihad Demirli oldu
Talim ve Terbiye’nin yeni Başkanı Cihad Demirli olduResmi Gazete’de dün yayınlanan Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atamalar hakkında kararlar kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu’nda yeni atamalar gerçekleştirildi.
26.08.2021Siyaset
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Kübra Güran Yiğitbaşı biyografisi: Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir?
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Kübra Güran Yiğitbaşı biyografisi: Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir?Kübra Güran Yiğitbaşı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcılığı görevine atandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararın ardından Kübra Güran Yiğitbaşı ile ilgili ayrıntılar merak ediliyor.
6.08.2021Gündem
Girişimcileri hızlandıracaklar
Girişimcileri hızlandıracaklarVakıf Katılım, İstanbul Ticaret Üniversitesi iş birliğinde “Girişim Hızlandırma Programı”nı başlattı.
17.07.2021Ekonomi
Vakıf Katılım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden “Girişim Hızlandırma Programı”
Vakıf Katılım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden “Girişim Hızlandırma Programı”Vakıf Katılım, finansal teknoloji (Fintech) alanında girişim fikri belli bir aşamada olan girişimcilerin, fikirlerini hayata geçirme fırsatı elde etmelerini sağlamak amacıyla İstanbul Ticaret Üniversitesi iş birliğinde “Girişim Hızlandırma Programı”nı başlattı. 8 Ağustos’a kadar başvuruların alınacağı “Girişim Hızlandırma Programı”nı tamamlayan ve dereceye giren girişimciler toplam 60 bin TL’lik ödülü almaya hak kazanacak.
16.07.2021Vitrin
‘Lambaya Püf De’...
‘Lambaya Püf De’...Çiğdem Batur, farkındalık adına yeni bir çalışmaya imza attı.
30.06.2021Cadde
Kanal İstanbul stratejik, ekonomik ve güvenlik yönünden büyük bir kazanım olacak
Kanal İstanbul stratejik, ekonomik ve güvenlik yönünden büyük bir kazanım olacakİstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, İstanbul Boğazı'nın normal kapasitesinin üstünde hizmet verdiği için gemilerin 12 gün beklediğini ve çevre kirliliğine neden olduğunu belirterek, "İstanbul Boğazı'ndan geçen gemi sayısının 10-15 yıl sonra 65 bine ulaşacağı tahmin ediliyor. Bu ne demek? Kapasitenin 3 katı olması nedeniyle gemiler bekleyecek. Beklediği zaman denizi, havayı kirletecek." dedi.
23.06.2021Ekonomi
İstanbul Boğazı’nda dev gemilerle burun buruna tehlikeli balıkçılık
İstanbul Boğazı’nda dev gemilerle burun buruna tehlikeli balıkçılıkİstanbul Boğazı'nın girişinde avlanan küçük balıkçı tekneleri, ağır tonajlı gemiler için büyük tehlike oluşturuyor. Kendi canlarını tehlikeye atan balıkçıları, gemi kaptanları uzun uzun korna çalarak uyarmak zorunda kalıyor. Devasa gemilerin balıkçı teknelerinin yanından geçişi, havadan görüntülendi.
19.05.2021Yaşam
İstanbul Boğazı'nda dev gemilerle burun buruna tehlikeli balıkçılık
İstanbul Boğazı'nda dev gemilerle burun buruna tehlikeli balıkçılıkİstanbul Boğazı'nın girişinde avlanan küçük balıkçı tekneleri, ağır tonajlı gemiler için büyük tehlike oluşturuyor. Kendi canlarını tehlikeye atan balıkçıları, gemi kaptanları uzun uzun korna çalarak uyarmak zorunda  kalıyor. Devasa gemilerin balıkçı teknelerinin yanından geçişi, havadan görüntülendi.
19.05.2021Gündem
Son dakika: Yerli dijital para için tarih verildi
Son dakika: Yerli dijital para için tarih verildiEkonomi Reform Paketi'ne ilişkin takvim kapsamında, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), dijital paranın ekonomik, teknolojik ve hukuki altyapısını yıl sonuna kadar hayata geçirecek.
7.04.2021Ekonomi
Adnan Bali, Yönetim Kurulu Başkanı seçildi
Adnan Bali, Yönetim Kurulu Başkanı seçildiTürkiye İş Bankası’nın Yönetim Kurulu toplantısında Adnan Bali'nin Yönetim Kurulu Başkanı seçilmesine, Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran'ın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na gerekli bildirimlerin yapılması ve izinlerin alınmasını takiben Genel Müdür olarak atanmasına karar verildi.
2.04.2021Uzmanpara
Adnan Bali İş Bankası’nın Yönetim Kurulu Başkanı seçildi
Adnan Bali İş Bankası’nın Yönetim Kurulu Başkanı seçildiTürkiye İş Bankası’nın Yönetim Kurulu toplantısında Adnan Bali'nin Yönetim Kurulu Başkanı seçilmesine, Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran'ın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na gerekli bildirimlerin yapılması ve izinlerin alınmasını takiben Genel Müdür olarak atanmasına karar verildi.
2.04.2021Ekonomi
"Türkiye, kapsayıcı fuarcılıkla ekonomiye katkısını artırabilir" değerlendirmesi
"Türkiye, kapsayıcı fuarcılıkla ekonomiye katkısını artırabilir" değerlendirmesiİstanbul Ticaret Üniversitesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şefik Memiş, Türkiye'nin, kapsayıcı fuarcılık politikasıyla hem şehirlerinin ekonomisine hem de ülke ekonomisine katkıyı en üst düzeye çıkarabileceğini belirterek, "Bu başarılırsa fuarcılığın yeterli alana sahip olup olmaması, alanların şehirlere dağılımı gibi sorunlar da kendiliğinden çözüm bulacaktır." dedi.
21.03.2021Ekonomi
İstanbul Ticaret Üniversitesi’ne ödül
İstanbul Ticaret Üniversitesi’ne ödülMarketing Türkiye ve AkademetreResearchand Strategic Planning iş birliğiyle bu yıl yedincisi düzenlenen The ONE Awards’ta ödüller sahibini buldu.
21.03.2021Ekonomi
Korkulan eşik aşıldı artık yol gitmiyor!
Korkulan eşik aşıldı artık yol gitmiyor!İstanbulluları çıldırtan trafik yoğunluğu, her geçen gün iyice katlanılmaz hale geldi. Zirve saatlerde görmeye alışık olduğumuz trafik, artık tüm güne yayılıyor.
23.02.2021Gündem
Özlem Zengin kimdir, nereli? Özlem Zengin biyografisi
Özlem Zengin kimdir, nereli? Özlem Zengin biyografisi9 Eylül 1969'da Tokat'ta doğan Özlem Zengin avukat ve siyasetçi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuş ve Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Din Sosyolojisi alanında yüksek lisans yapmıştır. AK Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin hakkında merak edilenler...
22.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

istanbulResmi GazetetürkiyeSON DAKİKAöğrenci

İstanbul Ticaret Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.