İzmir Ticaret Odası

İzmir Ticaret Odası

Son dakika İzmir Ticaret Odası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İzmir Ticaret Odası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İzmir Ticaret Odası haber sayfamızda...

İzmir Ticaret Odası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.895 izmir ticaret odası haberi bulunmuştur.
İzmir fuarcılığına 83 milyon TL bütçe
İzmir fuarcılığına 83 milyon TL bütçe İzmir Ticaret Odası, 2024 yılında fuarcılık hizmetlerine 83 Milyon TL’lik dev bütçe ayrıdı. İZTO Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “İzmir fuarcılığı gelişiyor, üyelerimiz İzmir Ticaret Odası destekleri ile büyüyor” dedi.
6.04.2024 Ege
Dijital göçebeleri kentimize çekelim
Dijital göçebeleri kentimize çekelim Bakan Hakan Fidan’ın konuk olduğu ‘İzmir İş Dünyası Buluşması’nda konuşan İZTO Başkanı Mahmut Özgener, “Uzaktan çalışabilen ve özgürce seyahat edebilen dijital göçebeleri kentimize çekmek için koşullarımız uygun. İnovasyon turizmine İzmir de eklenmeli” dedi
30.03.2024 Ege
Bakan Fidan'dan 'kararlıyız' mesajı! 'Eşi benzeri olmayan bir seviyeye ulaştık'
Bakan Fidan'dan 'kararlıyız' mesajı! 'Eşi benzeri olmayan bir seviyeye ulaştık' Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Terörist örgütlerle mücadelemizde eşi benzeri olmayan bir seviyeye ulaştık. Geldiğimiz bu kritik safhada terörün kökünü tamamen kurutmaya kararlıyız” açıklamasında bulundu.
29.03.2024 Gündem
Hamza Dağ: Özgür Özel'in son derece panik halinde olduğunu görüyorum
Hamza Dağ: Özgür Özel'in son derece panik halinde olduğunu görüyorum AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı Hamza Dağ, "Son zamanlarda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel'in son derece panik halinde olduğunu görüyorum. İzmir'deki programlarında ya da TV ve gazetelere en son verdiği demeçlerde bizimle ilgili bazı sözlü ifadeleri olmuş. Bir genel başkanın İzmir'deki bir aday hakkında bu kadar konuşmasını çok manidar buluyorum. Konuşmakla da yetinmiyor milyonlarca hemşerilerimize mesaj atarak şahsımızla ilgili alakasız ifadelerde bulunuyor. Şunu net bir şekilde ifade edeyim; Özel, korkunun ecele faydası yok" dedi.
20.03.2024 Gündem
Bakan Bolat Batı Anadolu Serbest Bölgesi'nin açılışına katıldı! '20 bin istihdam sağlayacak'
Bakan Bolat Batı Anadolu Serbest Bölgesi'nin açılışına katıldı! '20 bin istihdam sağlayacak' Ticaret Bakanı Ömer Bolat İzmir programı kapsamında Batı Anadolu Serbest Bölgesi'nin (BASBAŞ) açılışına katıldı. BASBAŞ'ın tam kapasiteye ulaşmasıyla bölgeye 20 bin civarında istihdam katkısı olacağına dikkati çeken Bakan Bolat, "20 bin istihdam yaklaşık 100 bin nüfusumuzun aş kazanması, iş kazanması anlamına gelecektir." dedi.
18.03.2024 Gündem
Bakan Yumaklı: Su stresi altındaki bir ülkeyiz
Bakan Yumaklı: Su stresi altındaki bir ülkeyiz Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, programı kapsamında iftar yemeğine katıldı.
16.03.2024 Ekonomi
Sandıkta birliktelik mesajı
Sandıkta birliktelik mesajı CHP Genel Başkanı Özel “İttifak yaptığımız partilerin yöneticileri ile anlaşamamış olabiliriz ancak seçmen ile sandıkta bir araya gelecek anlayışa ihtiyaç var” dedi.
13.03.2024 Gündem
CHP lideri Özgür Özel: Gençlerle yola çıkıyoruz
CHP lideri Özgür Özel: Gençlerle yola çıkıyoruz CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir Ticaret Odası (İZTO), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), İzmir Ticaret Borsası (İTB) iş birliği ile düzenlenen 'İzmir İş Dünyası Buluşması'na katıldı. Toplantıya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ve İlçe Belediye başkan ile adayları katıldı.
12.03.2024 Gündem
Modanın kalbi
Modanın kalbi Her yıl moda tasarımcılarını sektörle ve moda tutkunlarıyla buluşturan İzmir Fashion Week, bu yıl da podyumda birbirinden cesur ve şık defilelere imza attı.
9.03.2024 Ege
Modanın kalbi İzmir’de attı
Modanın kalbi İzmir’de attı Bu yıl onuncusu düzenlenen İzmir Fashion Week, fark yaratan tasarımcıların birbirinden şık defilelerine sahne oldu.
2.03.2024 Ege
‘İzmir’i ticaretin merkezi yapacağız’
‘İzmir’i ticaretin merkezi yapacağız’ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, İzmir’de iş adamları ile buluştu. İzmir’i ticaret merkezi haline getireceklerini söyleyen Işkan, “İzmir’in potansiyelini harekete geçirmek zorundayız” diye konuştu.
24.02.2024 Ege
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan: İzmir 40 yıldır aynı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan: İzmir 40 yıldır aynı İzmir'de iş adamları ile buluşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çocukluğunun ve gençliğinin İzmir’de geçtiğini ve şehirde 40 yıldır hiçbir şeyin değişmediğinibelirterek, değişime ihtiyaç olduğunu söyledi.
23.02.2024 Gündem
Tataristan ve İzmir arasında ticaret köprüsü: 200’e yakın iş bağlantısı kuruldu!
Tataristan ve İzmir arasında ticaret köprüsü: 200’e yakın iş bağlantısı kuruldu! Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası’ndan İzmir Ticaret Odası’na gelen heyet, İzmirli firmalarla bir araya geldi. Yoğun bir ilgi ile gerçekleşen ikili iş görüşmelerinde 200’e yakın iş bağlantısı kuruldu. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Kazan’ın stratejik konumu ile adeta Avrasya'nın kalbi konumunda olduğuna dikkat çekerek iki ülke arasındaki ticaret hacminin yükselen bir grafiğe sahip olduğunu belirtti.
20.02.2024 Ekonomi
Olmazlara inat kadınlar her zaman başarır
Olmazlara inat kadınlar her zaman başarır Kadın Yönetmenler Derneği tarafından 26 Şubat-2 Mart 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan Türkiye’nin ikinci en büyük uluslararası film festivali 7. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali’nin finalistleri belli oldu. 55 ülkeden 374 filmin başvuruları arasından 27 ülkeden 77 film seçildi.
12.02.2024 Kültür Sanat
İZTO’da güvenli eğitim
İZTO’da güvenli eğitim İzmir Ticaret Odası (İZTO), güvenli şehir planlama, depreme dayanıklı mimari tasarım uygulamalarını konu alan bir ay sürecek hızlandırılmış bir eğitim programı hazırladı.
17.02.2024 Ege
İzmir'de ekmek fiyatlarına zam
İzmir'de ekmek fiyatlarına zam İzmir Ticaret Odası (İZTO) üyesi fırınlarda 200 gram ekmeğin 220 grama, 7 lira olan fiyatının da 9 liraya çıkarılmasına karar verildi. Yeni tarife, bugünden itibaren İZTO üyesi fırınlarda geçerli olacak.
1.02.2024 Ekonomi
Atatürk'ün leblebilerini yürüten çocuk Hanri toprağa verildi
Atatürk'ün leblebilerini yürüten çocuk Hanri toprağa verildi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ömrünü adayan, oluşturduğu 20 binden fazla parçadan oluşan Atatürk fotoğrafları koleksiyonuyla tüm dünyayı dolaşarak sergiler açan ve tedavi gördüğü hastanede yaşlılık sebebiyle hayatını kaybeden İzmirli Hanri Benazus (94), toprağa verildi.
16.01.2024 Gündem
‘Kentsel dönüşümde cesur adımlar atacağız’
‘Kentsel dönüşümde cesur adımlar atacağız’ 5 yılda 5 bin 500 bağımsız yapıda dönüşüm çalışması yaptıklarını belirten İzmir Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer “Bu çalışmalar yeterli değil. Hazırlık içindeyiz” dedi.
30.12.2023 Ege
İki ülke arasında ilişkiler güçlenecek
İki ülke arasında ilişkiler güçlenecek İzmir Ticaret Odası’nı ziyaret eden Hindistan İstanbul Başkonsolosu Mijito Vinito ve beraberindeki Hindistan Ticaret ve Sanayi Odası Federasyonu heyetine, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Selami Özpoyraz ev sahipliği yaptı.
23.12.2023 Ege
Fabrikalar okula dönüşecek
Fabrikalar okula dönüşecek Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu, bir dizi ziyarette bulunmak üzere İzmir’e geldi.
9.12.2023 Ege
EGSD üyeleri 100. yıl coşkusunu yaşadı
EGSD üyeleri 100. yıl coşkusunu yaşadı Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yılını düzenledikleri gece ile Arena’da kutladı.
4.11.2023 Ege
İş dünyası yükselen Türkiye hedefliyor
İş dünyası yükselen Türkiye hedefliyor İş dünyası temsilcileri, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı, “Türkiye’nin ikinci yüzyılında önem verilmesi gereken konuların başına sanayi, tarım ve teknoloji konulmalı” dedi.
28.10.2023 Ege
Sanatsal seramiğin butik fabrikatörü
Sanatsal seramiğin butik fabrikatörü "Seramiğin anavatanı Anadolu. 'Portekizli yapıyorsa biz neden yapamayalım?' diye işe koyuldum. Fabrikamızın bir örneği Türkiye'de yok. Biz hem fabrika görüntüsündeyiz, hem de her şeyimiz el işi..."
9.10.2023 Milliyet Executive
Esnaf, Ahilik Haftası’na hazır
Esnaf, Ahilik Haftası’na hazır İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ata, Yılın Ahisi seçilen berber Muammer Zeybek’e kıyafetini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın giydirdiğini söyledi, “18 Eylül’deki etkinliklerle ahilik kültürünü aktaracağız” dedi.
16.09.2023 Ege
‘Büyümenin sürmesi sevindirici’
‘Büyümenin sürmesi sevindirici’ Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, 2023 yılı ikinci çeyreğine ilişkin büyüme verilerini değerlendirdi.
2.09.2023 Ege

Benzer Haber Etiketleri

İzmir Ticaret Odası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.