Javier Milei

Javier Milei

Son dakika Javier Milei haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Javier Milei gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Javier Milei haber sayfamızda...

Javier Milei

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 26 javier milei haberi bulunmuştur.
Arjantin'de enflasyon yavaşladı
Arjantin'de enflasyon yavaşladı Arjantin'de enflasyon artış hızı aylık bazda üst üste üçüncü ayda da yavaşladı.
13.04.2024 Uzmanpara
Brezilya: Bolsonaro pasaportuna el konduktan sonra 2 gün Macar büyükelçiliğinde kalmış
Brezilya: Bolsonaro pasaportuna el konduktan sonra 2 gün Macar büyükelçiliğinde kalmış Bolsonaro'nun avukatı Fabio Wajngarten sosyal medya hesabından, eski cumhurbaşkanının "dost ülkenin yetkilileriyle iletişimi sürdürmek" ve "her iki ülkenin siyasi durumu hakkında güncellemeler almak" için iki gününü Macaristan büyükelçiliğinde geçirdiğini söyledi.
26.03.2024 Dünya
Arjantin'de enflasyon yüzde 250'yi aştı
Arjantin'de enflasyon yüzde 250'yi aştı Güney Amerika'nın en büyük ikinci ekonomisi olan Arjantin'de enflasyon yıllık bazda yüzde 250 seviyesini aştı. Aylık bazda ise Arjantin Devlet Başkanı Javier Milei'nin göreve geldiği ilk ayda gerileme gösterdi.
15.02.2024 Uzmanpara
Ana gündem yapay zeka, onunki başka!
Ana gündem yapay zeka, onunki başka! Davos zirvesine yapay zeka teknolojilerinin dünyaya getireceği değişim tartışması damga vururken Arjantin’in yeni Başkanı Javier Milei, yakından takip edilen konuşmasında sosyalizmi Batı’ya yönelik tehdit olarak gündeme taşıdı.
19.01.2024 Ekonomi
Göreve geldi BRICS kararını durdurdu! 5 ülkeye mektup gönderdi
Göreve geldi BRICS kararını durdurdu! 5 ülkeye mektup gönderdi Arjantin Devlet Başkanı Javier Milei, BRICS’e üye ülkeleri Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika liderlerine mektup göndererek bir önceki hükümet tarafından alınan kararların gözden geçirildiğini belirtti.
29.12.2023 Dünya
Arjantin'de uçakları savuran fırtına can aldı
Arjantin'de uçakları savuran fırtına can aldı Arjantin'in Atlantik Okyanusu kıyısındaki şehirlerini saatte 150 kilometre hızla vuran fırtına, Baha Blanca'da 13 kişinin hayatını kaybetmesine yol açtı. Fırtına havalimanında bekleyen uçakların savrulmasına neden oldu.
17.12.2023 Haberler
Arjantin'de uçakları savuran fırtına can aldı
Arjantin'de uçakları savuran fırtına can aldı Arjantin'in Atlantik Okyanusu kıyısındaki şehirlerini saatte 150 kilometre hızla vuran fırtına, Baha Blanca'da 13 kişinin hayatını kaybetmesine yol açtı. Fırtına havalimanında bekleyen uçakların savrulmasına neden oldu.
17.12.2023 Dünya
Arjantin dolara geçme planından vazgeçmiyor
Arjantin dolara geçme planından vazgeçmiyor Arjantin Ekonomi Bakanı Luis Caputo’ya göre, Devlet Başkanı Javier Milei, ekonominin toparlanmasını hedefleyen şok terapisinin ilk turunun bir parçası olarak Arjantin pesosunun keskin bir şekilde devalüe edilmesinden sonra dolara geçilmesini planlıyor.
16.12.2023 Ekonomi
Arjantin Pesosu'na 'şok terapisi': Dolara karşı yüzde 50 devalüe edildi
Arjantin Pesosu'na 'şok terapisi': Dolara karşı yüzde 50 devalüe edildi Arjantin’in yeni devlet başkanı olan Javier Milei'nin 'ekonomide şok tedavi' olarak nitelendirdiği politikaları kapsamında ülkenin para birimi peso, dolara karşı yüzde 50 devalüe edildi.
14.12.2023 Dünya
Peso’yu 2’ye böldü
Peso’yu 2’ye böldü Ekonomiyi ayağa kaldırma hedefiyle radikal kararlar almaya başlayan Arjantin Devlet Başkanı Milei dolar-peso paritesini 391’den 800’e getirerek yüzde 50’nin az üzerinde devalüasyona gitti.
14.12.2023 Ekonomi
Arjantin para birimini yüzde 50 devalüe edecek
Arjantin para birimini yüzde 50 devalüe edecek Arjantin'in yeni Ekonomi Bakanı Luis Caputo, ülkenin son yıllardaki en kötü krizini düzeltmeyi amaçlayan ekonomik şok terapisi ile pesoyu %50'den fazla zayıflatarak dolar başına 800'e düşüreceklerini, enerji sübvansiyonlarını keseceklerini ve kamu işleri ihalelerini iptal edeceklerini söyledi.
13.12.2023 Uzmanpara
Zelenskiy ile Orban ayaküstü tartıştı
Zelenskiy ile Orban ayaküstü tartıştı Ukrayna Devlet Başkanı Volodomir Zelenskiy, Arjantin devlet başkanı Javier Milei’nin göreve başlama törenine verilen arada, ülkesine yapılacak yardımları eleştiren Macar mevkidaşı Viktor Orban ile ayaküstü tartıştı.
12.12.2023 Dünya
Arjantin'de 'Testere Milei' dönemi! Yemin töreni yolunda şok saldırı
Arjantin'de 'Testere Milei' dönemi! Yemin töreni yolunda şok saldırı Arjantin'de Kasım ayında yapılan devlet başkanlığı seçiminden zaferle ayrılan 'Testere Milei' lakaplı aşırı sağcı Javier Milei için ülkede görkemli bir yemin töreni düzenlendi. Yemin törenine Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban da katıldı.
11.12.2023 Haberler
Arjantin'de Javier Milei dönemi: Aşırıcı lider yemin ederek göreve başladı
Arjantin'de Javier Milei dönemi: Aşırıcı lider yemin ederek göreve başladı Arjantin'de Kasım ayında yapılan devlet başkanlığı seçiminden zaferle ayrılan aşırı sağcı Javier Milei için ülkede görkemli bir yemin töreni düzenlendi. Milei, Pazar günü resmi olarak göreve gelmesinin ardından yaptığı ilk açıklamada ekonomide 'şok tedavisi' vaadinde bulundu.
11.12.2023 Haberler
Arjantin'de 'Testere Milei' dönemi! Yemin töreni yolunda şok saldırı
Arjantin'de 'Testere Milei' dönemi! Yemin töreni yolunda şok saldırı Arjantin'de Kasım ayında yapılan devlet başkanlığı seçiminden zaferle ayrılan 'Testere Milei' lakaplı aşırı sağcı Javier Milei için ülkede görkemli bir yemin töreni düzenlendi. Yemin törenine Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban da katıldı.
11.12.2023 Dünya
Arjantin’in çok konuşulan ismi! Javier Milei göreve başladı
Arjantin’in çok konuşulan ismi! Javier Milei göreve başladı Arjantin’de başkanlık seçimini ikinci turda kazanan ülkenin yeni Devlet Başkanı Javier Milei, yemin ederek göreve başladı.
10.12.2023 Dünya
‘Popülist dalga’nın sebebi nedir?
‘Popülist dalga’nın sebebi nedir? Hollanda’da Geert Wilders’in seçim zaferi, son yıllarda tüm dünyada yükselişte olan aşırı sağcı hareketlerin hükümete gelecek oy oranlarına erişmesinin son örneği oldu. Peki Wilders bu kadar oyu almayı nasıl başardı?
26.11.2023 Dünya
Arjantin’e ‘uçuk’ bir başkan
Arjantin’e ‘uçuk’ bir başkan Arjantin’de devlet başkanlığı seçiminin ikinci turunu, sağ popülist Javier Milei kazandı. ABD’nin eski başkanı Donald Trump’a benzetilen ve “aykırı” fikirleri nedeniyle halk arasında “deli” diye de nitelendirilen Milei, Merkez Bankası’nı lağvetmek ve ABD dolarını resmi para birimi olarak kullanılmasını istemek gibi vaatleriyle dikkat çekiyordu.
21.11.2023 Dünya
'Testere Milei' seçimi kazandı! Dünya şaşkın, akılalmaz vaatlerle devlet başkanı oldu
'Testere Milei' seçimi kazandı! Dünya şaşkın, akılalmaz vaatlerle devlet başkanı oldu Arjantin'de ikinci turu dün yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimini aşırı sağcı aday Javier Milei kazandı. Oyların yaklaşık yüzde 90'ı sayıldı. Resmi olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 56'sını Milei, yüzde 44'ünü ise Ekonomi Bakanı Sergio Massa aldı.
20.11.2023 Dünya
Arjantin sandık başına gitti
Arjantin sandık başına gitti Arjantin’de seçmenler, devlet başkanlığı seçiminin ikinci turu için dün sandık başındaydı. Devlet başkanlığı yarışı, 22 Ekim’de yapılan ilk turda en yüksek oyu olan “Peronist” ittifakı adayı ve mevcut Ekonomi Bakanı Sergio Massa ile Özgürlük Gelişimi (La Libertad Avanza) partisinin adayı ve aşırı sağcı Javier Milei arasında geçiyor.
20.11.2023 Dünya
Can dost klon dost tartışması
Can dost klon dost tartışması Klonlanmış beş köpek sahibi Arjantinli başkan adayı Javier Milei, onlara “dört ayaklı çocuklarım” diyor. Evcil hayvanlarını klonlatan başka ünlüler de var. Klon köpekler etik tartışmalarını da beraberinde getiriyor.
5.11.2023 Pazar
Meksika'da kürtaj suç kapsamından çıkarıldı
Meksika'da kürtaj suç kapsamından çıkarıldı Meksika'da Anayasa Mahkemesi, ülke çapında kürtajı suç olmaktan çıkardı. Mahkeme, hamileliğin sonlandırılmasının reddinin kadınların insan haklarının ihlali anlamına geldiğine hükmetti.
7.09.2023 Dünya
Javier Milei, seçilirse Arjantin Merkez Bankası’nı kapatacağı sözünü tekrarladı
Javier Milei, seçilirse Arjantin Merkez Bankası’nı kapatacağı sözünü tekrarladı Arjantin’de ön seçimlerin galibi aşırı sağcı Javier Milei, Ekim ayında gerçekleşecek seçimleri kazanırsa ülkesinin merkez bankasını kapatacağı sözünü yineledi.
17.08.2023 Dünya
Arjantin’de ‘Merkez’ karşıtı aday, kuru ve faizi zıplattı
Arjantin’de ‘Merkez’ karşıtı aday, kuru ve faizi zıplattı Arjantin’de ekimdeki genel seçimler öncesi yapılan ön seçimde en çok oyu aşırı sağ ve popülist görüşleriyle bilinen aday Javier Milei aldı.
16.08.2023 Ekonomi
Javier Milei, Arjantin'de ön seçimleri nasıl kazandı?
Javier Milei, Arjantin'de ön seçimleri nasıl kazandı? Arjantin'de eski bir televizyon yıldızı olan Javier Milei cumhurbaşkanlığı ön seçimlerini kazandı.
15.08.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Javier Milei ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.