Jean-Luc Melenchon

Jean-Luc Melenchon

Son dakika Jean-Luc Melenchon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Jean-Luc Melenchon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Jean-Luc Melenchon haber sayfamızda...

Jean-Luc Melenchon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 53 jean luc melenchon haberi bulunmuştur.
Fransa'da koronavirüse ilişkin meclis komisyonu feshedildi
Fransa'da koronavirüse ilişkin meclis komisyonu feshedildiFransa'da iktidar partisi Cumhuriyet Yürüyüşü (LREM) Ulusal Mecliste yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yol açtığı sorunların yönetimine ilişkin kurulan komisyonu feshetti.
28.01.2021Dünya
Fransa çok tartışmalı yasa tasarısını kabul etti!
Fransa çok tartışmalı yasa tasarısını kabul etti!Fransa hükümeti, "İslam ve Müslümanları hedef aldığı" gerekçesiyle eleştirilen yasa tasarısını kabul etti.
9.12.2020Dünya
Fransız muhalif lider Melanchon: Fransa otoriter bir rejime kayma sürecinde
Fransız muhalif lider Melanchon: Fransa otoriter bir rejime kayma sürecindeFransa’da Cumhurbaşkanı adayı, milletvekili Jean-Luc Melenchon, polisin sığınmacı ile gazetecilere yönelik şiddetine ve meclisten geçen güvenlik yasa tasarısına ilişkin Fransa yönetiminin otoriter bir rejime kayma sürecine girdiğini belirtti.
24.11.2020Dünya
Fransız muhalefet partisi lideri Melenchon: Bu ülkede Müslümanlara karşı nefret var
Fransız muhalefet partisi lideri Melenchon: Bu ülkede Müslümanlara karşı nefret varransa'da aşırı solcu Boyun Eğmeyen Fransa (LFI) Hareketinin lideri Jean-Luc Melenchon, "Bu ülkede laiklik kılıfı altında Müslümanlara yönelik nefret var. Laiklik bir dinden nefret etmek anlamına gelmiyor." dedi.
12.11.2020Dünya
Fransa'da Melenchon 2022 cumhurbaşkanlığı seçimi için adaylığını açıkladı
Fransa'da Melenchon 2022 cumhurbaşkanlığı seçimi için adaylığını açıkladıFransa'da aşırı solcu Boyun Eğmeyen Fransa Hareketinin (LFI) lideri Jean-Luc Melenchon, 2022'de düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olduğunu duyurdu.
8.11.2020Dünya
Tepki seli artıyor
Tepki seli artıyorFransa’da bir öğretmenin başı kesilerek öldürülmesinin ardından Cumhurbaşkanı Macron ve üst düzey Fransız yetkililerin demeçlerinin yanı sıra ülkedeki uygulamalara tepkiler artıyor
28.10.2020 Dünya
Fransa'da yerel seçimlerin ilk turunun kaybedeni Macron'un partisi
Fransa'da yerel seçimlerin ilk turunun kaybedeni Macron'un partisiFransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını altında yapılan yerel seçimlerin ilk turunun kaybedeni Cumhurbaşkanı Emanuel Macron'un kurucusu olduğu iktidar partisi Cumhuriyet Yürüyüşü Hareketi (LREM) oldu.
16.03.2020Dünya
Fransa ile Almanya arasında ortak meclise yeşil ışık
Fransa ile Almanya arasında ortak meclise yeşil ışıkFransa Ulusal Meclisi, Fransa ile Almanya arasındaki iş birliğini güçlendirmeyi hedefleyen ortak bir meclisin kurulmasını öngören anlaşmayı onayladı.
12.03.2019Dünya
Fransa'da Sarı Yelekliler hareketinin liderlerinden biri yeniden gözaltında
Fransa'da Sarı Yelekliler hareketinin liderlerinden biri yeniden gözaltındaAvrupa ülkesini birbirine katan gösterileri organize etmekle suçlanan kamyon şoförü Drouet'e, sol partiler destek verdi.
3.01.2019Dünya
Sarı Yelekliler, yarın 5'nci kez sokakta olacak
Sarı Yelekliler, yarın 5'nci kez sokakta olacakFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un yetersiz ekonomi politikaları sebebi ile eylem başlatan Sarı Yelekliler’in yarın 5’inci kez sokaklarda olacağı belirtildi. Özelikle Strazburg kentinde yaşanan terör saldırısından sonra İçişleri Bakanlığı yoğun güvenlik önlemleri alacağını duyurdu.
14.12.2018Dünya
Fransa'daki protestolarda yeni gelişme
Fransa'daki protestolarda yeni gelişmeFransa'da Ulusal Meclis ve Senatoda, çarşamba ve perşembe  günü, "sarı yeleklilerin" akaryakıt vergilerinin düşürülmesi ve ekonomik  koşulların iyileştirilmesi için düzenlendiği protestoların görüşüleceği  bildirildi.
3.12.2018Dünya
Macron’a yolsuzluk soruşturması
Macron’a yolsuzluk soruşturmasıFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron hakkında, 2017’deki seçim kampanyalarında yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.
22.11.2018Dünya
‘Psikiyatri testi’ Le Pen’i delirtti
‘Psikiyatri testi’ Le Pen’i delirttiFransa’da mahkemenin, “psikiyatri testi” uygulanması talebi, aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi (RN) lideri Marine Le Pen’i “çıldırttı.” Bu talebe rest çeken Marine Le Pen, “Mahkeme kararını tanımıyorum, psikiyatriste gitmeyeceğim” dedi.
21.09.2018Dünya
Fransa'da sokaklar karıştı! 79 kişi gözaltında
Fransa'da sokaklar karıştı! 79 kişi gözaltındaFransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve hükümetin  politikalarına karşı 150'den fazla kentte gösteri düzenlenirken, başkent Paris'te çıkan olaylar sonrası 79 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
26.05.2018Dünya
Fransa'da sokaklar karıştı! 79 kişi gözaltında
Fransa'da sokaklar karıştı! 79 kişi gözaltındaFransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve hükümetin  politikalarına karşı 150'den fazla kentte gösteri düzenlenirken, başkent Paris'te çıkan olaylar sonrası 79 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
26.05.2018Dünya
Fransa'da aşırı sağcı suikast timi hakkında iddianame
Fransa'da aşırı sağcı suikast timi hakkında iddianameFransa'da, bazı siyasiler ile Müslüman ve göçmenlere yönelik saldırı hazırlığında olduğu belirlenen aşırı sağcı suikast timine mensup 8 kişi hakkında iddianame hazırlandı.
22.10.2017Dünya
Macron için şimdi sıra uçuşa geçmekte!
Macron için şimdi sıra uçuşa geçmekte!Fransa’da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un “Cumhuriyet Yürüyüşü” hareketinin liderliğindeki ittifak (LREM-MoDem), genel seçimin ikinci turunda Ulusal Meclis’te çoğunluğu elde etti.
19.06.2017Dünya
Fransa’da Macron'un zaferi
Fransa’da Macron'un zaferiFransa’da genel seçimin ikinci turu sandık çıkış anketlerine göre, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Cumhuriyetçi Yürüyüş  Hareketinin (REM) liderliğindeki ittifak, Ulusal Mecliste çoğunluğu elde etti.
18.06.2017Dünya
Fransa’da Macron’un  tarihi ‘yürüyüşü’
Fransa’da Macron’un tarihi ‘yürüyüşü’Fransa’da genel seçimin ilk turuna Cumhurbaşkanı Macron’un partisi damgasını vurdu. Yüzde 32’den fazla oy alan ittifakın, ikinci tur sonunda 400’ün üzerinde milletvekiliyle hükümeti kurması bekleniyor
12.06.2017Dünya
Son dakika... Fransa'nın yeni lideri Macron'a tebrik mesajı yağdı! İran...
Son dakika... Fransa'nın yeni lideri Macron'a tebrik mesajı yağdı! İran...Fransa'da tarihi seçimde ipi göğüsleyen 39 yaşındaki Emmanuel Macron, dünya gündeminin ilk sırasında. ABD'den İran'a, Rusya'dan Japonya'ya birçok ülke tarafından kutlanan Macron için Donald Trump "Onunla beraber çalışmaya can atıyorum" diye yazdı.Bu sabah ilan edilen resmi sonuçlara göre Macron yüzde 66,06 ile seçimi kazandı. Fransız basını 'Zafer yürüyüşü', '39 yaşında başkan' ve 'Fransa meydan okudu' gibi başlıklarla okurlarının karşısına çıkarken, İngiliz gazeteleri 'Başkanlığı kazandı ancak bölünme sürüyor', 'Zafere yürüdü' ve 'Macron ezerek kazandı' manşetlerini attı.
8.05.2017Dünya
Fransa'da son kapışmayı Macron kazandı!
Fransa'da son kapışmayı Macron kazandı!Pazar günü yeni cumhurbaşkanını seçecek ülkede iki aday televizyonda son kez tartıştı. Milyonları ekran başına kilitleyen kapışmayı ırkçı aday Le Pen'in karşısındaki Emmanuel Macron kazandı. Tartışmayı izleyen 18 yaşından büyük 1,314 kişi arasında yapılan araştırmada en ikna edici, en dürüst, seçmenlerin değerleriyle en barışık ve en iyi planlara sahip aday kategorilerinde Macron öndeydi.
4.05.2017Dünya
AB'ye tepki! 'AB ya reforma gitmeli ya da Frexit ile yüzleşmeli'
AB'ye tepki! 'AB ya reforma gitmeli ya da Frexit ile yüzleşmeli'Fransa'da Pazar günü ikinci turu yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin favorisi olan Emmanuel Macron, Avrupa Birliği'nin halen işlevsiz bir konumda olduğunu ve bu durumun sürdürülemeyeceğini söyledi.
1.05.2017Dünya
Sağcı ittifak
Sağcı ittifakFransa’da aşırı sağcı cumhurbaşkanı adayı Marine Le Pen, cumhurbaşkanı olması halinde muhafazakar sağcı aday ‘Ayağa Kalk Fransa’ (DLF) Partisi Başkanı Nicolas Dupont-Aignan’ı başbakan yapacağını açıkladı.
29.04.2017Dünya
Le Pen'in başbakan adayı belli oldu
Le Pen'in başbakan adayı belli olduIrkçı liderin cumhurbaşkanı olması halinde, muhafazakar sağcı aday Dupont-Aignan başbakan olacak.
29.04.2017Dünya
Le Pen’in yeni hedefi aşırı solcu seçmen!
Le Pen’in yeni hedefi aşırı solcu seçmen!Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda Emmanuel Macron’un ardından ikinci sırayı alan ve ikinci tura kalmayı başaran Marine Le Pen, şansını artırmak için kaybeden adayların seçmenlerine yöneldi.
28.04.2017Dünya

Benzer Haber Etiketleri

fransaemmanuel macronJean-Luc MelenchonParisMacron

Jean-Luc Melenchon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.