Jülide Sarıeroğlu

Jülide Sarıeroğlu

Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara-1 5 .sıra Adayı.7 Haziran 1979 tarihinde Adana’da doğdu. Baba adı Şadi, Anne adı Kadriye’dir.İlk, orta ve lise eğitimimi Adana’da tamamladı. Gazi Üniversitesi İİBF Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler bölümünde lisans eğitimimi tamamladı. Halen Gazi üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Çalışma Ekonomisi bölümünde tez aşamasında olduğu Lisansüstü eğitimine devam ediyor.2008 yılında gerçekleştirilen Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları 2.Olağan Kongresinde MKYK üyeliğine seçildi. Bu dönemde İstihdam Komisyonu Başkanlığı, Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı görevlerini yaptı. 2012 tarihinde gerçekleştirilen Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları 3.Olağan Kongresinde tekrar seçildiği MKYK üyeliği döneminde Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve Doğu ve Güneydoğu illerini kapsayan 6. Bölge Koordinatörlüğü görevlerini 2014 Kasım ayına kadar sürdürdü.Halihazırda Genel Merkez Kadın Kolları Halkla İlişkiler Başkanlığı görevimi sürdürmekte.10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde “Erdoğan Gönüllüleri” Kampanya ekibinde yer aldı.2009-2014 yılları arasında Çankaya Belediyesi Ak Parti Belediye Meclis üyeliği yaptı.Çalışma hayatını 2003 yılından itibaren HAK-İŞ Konfederasyonu çatısı altında çeşitli görevlerde sürdürdü. HAK-İŞ Konfederasyonu bünyesinde “İlk Kadın Sendika Başkanı” olarak Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanlığı görevini yaptı. Milletvekilliği aday adaylığı nedeniyle bu görevinden istifa etti. 2004 yılından itibaren HAK-İŞ Kadın Komitesi Kadın Komitesi Başkanı, Sosyal Politika ve Endüstri İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Danışmanı olarak çalışmalarını sürdürdü.Çalışma hayatı, endüstri ilişkiler, kadın, gençlik, çalışan çocuklar, sosyal politika; işsizlik, istihdam, kayıtdışı, yoksulluk, gelir dağılımı, mesleki eğitim, mesleki yeterlilik, iş sağlığı ve güvenliği alanlarında çalışmalar yaptı. Ülkemizin tamamına yayılan, farklı sektörlerde Kadın istihdamı ve sendikal hareket, çalışan çocuklar sorunu, istihdam odaklı mesleki eğitim, iş sağlığı ve güvenliği, kayıtdışı istihdamla mücadele, sosyal diyalog gibi alanlarda ulusal ve uluslar arası birçok projenin tasarlanmasına katkı verdi ve koordinatörlük görevlerini yaptı.Kadın Çalışmaları El Kitabı-Çalışan Kadınlar: Hakları ve Yeni Yasal Düzenlemeler başlıklı kitabı bulunmakta.Ayrıca Kayıtlı Çalışmanın Avantajları, İş Arama Teknikleri, Çocuk Hakları, AB Ülkelerinde En İyi İkili Sosyal Diyalog ile İşyerlerinde Bilgilendirme ve Danışma Konseyleri Örnekleri isimlerinde ortak kitapları bulunmakta. Sarıeroğlu 7 Haziran TBMM 25. Dönem milletvekilliği seçiminde milletvekili seçildi.

Jülide Sarıeroğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 609 jülide sarıeroğlu haberi bulunmuştur.
Fuat Oktay: Kızılay'ı güçlendirmek için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz
Fuat Oktay: Kızılay'ı güçlendirmek için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğizCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türk Kızılay'ın 103'üncü Genel Kurulunda "Kızılay gibi yüksek organizasyonel kabiliyete ve donanıma sahip marka kuruluşlara sahip olmamız güçlü ve iddia sahibi bir devlet olmamızın sonucudur. Biz hükümet olarak yeni iş birlikleri ve projelerle, Kızılay'ın operasyonel kabiliyetini artırmak ve teşkilatını güçlendirmek için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz" dedi.
14.05.2022Siyaset
Binali Yıldırım: Bize düşen güçlü olmak, masum ve mağdur insanlara destek olmaktır
Binali Yıldırım: Bize düşen güçlü olmak, masum ve mağdur insanlara destek olmaktırAK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, “Kuzeyde Ukrayna ile Rusya arasındaki meselede Batı'nın ne kadar iki yüzlü olduğunu gördük. Suriye’de, Irak’ta, Yemen’de ve Libya’da insanlar iç savaşta, iç karışıklıklarda hayatlarını kaybederken sesleri çıkmıyordu. Ateş o tarafa sıçrayınca, nasıl farklı bir tutum içerisine girdiklerini gördük. Bize düşen bu topraklarda dimdik durmak, güçlü olmak, etrafımızdaki masum ve mağdur insanlara da destek olmaktır” diye konuştu.
8.05.2022Siyaset
1.5 milyon evde tek başına
1.5 milyon evde tek başınaTürkiye’de çocuk sayısı azalıyor, nüfus yaşlanıyor. Artık 80 yaşın üstü yaşlı nüfus olarak kabul ediliyor. Türkiye nüfusunun yüzde 9.5’u yani 8 milyonu yaşlı. Türkiye’de tek başına yaşam mücadelesi veren yaşlı sayısı ise 1 milyon 561 bin 398.
2.05.2022Gündem
Adana'ya şehit ateşi düştü
Adana'ya şehit ateşi düştüŞırnak'ta Cudi Dağı bölgesinde süren Eren Abluka-5 Operasyonu'nda teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Teğmen İsmail Can Akdeniz (30) , memleketi Adana'da son yolculuğuna uğurlandı.
1.05.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kanser hastası Halime teyzeyle görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kanser hastası Halime teyzeyle görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana'nın Ceyhan ilçesinde kanser tedavisi gören Halime Özdemir ile telefonda görüştü.
19.04.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kanser hastası Halime Özdemir ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kanser hastası Halime Özdemir ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana'nın Ceyhan ilçesinde kanser tedavisi gören Halime Özdemir ile telefonda görüştü.
19.04.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu'dan Rusya-Ukrayna krizi açıklaması: Ateşkes için çalışmaya devam ediyoruz
Bakan Çavuşoğlu'dan Rusya-Ukrayna krizi açıklaması: Ateşkes için çalışmaya devam ediyoruzDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ukrayna-Rusya arasında süren savaşın bir an önce bitmesi için çabaların sürdüğünü belirterek, “Şu ana kadar bir ilerleme olduysa o bizim katkılarımız sayesinde İstanbul toplantısında oldu. Ancak sahada şartlar kolay değil. Bir taraftan insanlık dışı görüntüler diğer tarafta da olumlu-olumsuz aktörler var. Mariupol’deki savaş ve doğuya odaklanan bir Rusya var. Biz tüm zorluklara rağmen bir ateşkes için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.
15.04.2022Gündem
Meclis Başkanı Şentop şehit aileleriyle iftarda bir araya geldi
Meclis Başkanı Şentop şehit aileleriyle iftarda bir araya geldiTürkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, “Ebediyen minnettar kalacağımız, vatan için toprağa düşmüş aziz şehitlerimizin aileleri olarak sizler, bu milletin baş tacısınız. Şühedamız adına, artık bu millete emanetsiniz” dedi.
7.04.2022Siyaset
AK Parti'li Keşir: Kız çocuklarının üniversiteye erişimi yüzde 49'a yükseldi
AK Parti'li Keşir: Kız çocuklarının üniversiteye erişimi yüzde 49'a yükseldiAK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, yaptıkları politikalar ve kaldırdıkları yasaklarla 2013 yılından bu yana kız çocuklarının üniversiteye erişim oranının yüzde 13,5’ten yüzde 49’a yükseldiğini söyledi.
28.03.2022Siyaset
Bakan Kirişci: '7 gün 24 saat biz de Yüreğir'imizin hizmetindeyiz'
Bakan Kirişci: '7 gün 24 saat biz de Yüreğir'imizin hizmetindeyiz'Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek, “7 gün 24 saat biz de Yüreğir'imizin hizmetindeyiz” dedi.
12.03.2022Siyaset
Bakan Kirişci: 'Gıda güvenliğinin milli güvenlikten farkı yoktur'
Bakan Kirişci: 'Gıda güvenliğinin milli güvenlikten farkı yoktur'Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, tarım sektörünün başka hiçbir sektörle ikame edilemeyeceğini belirterek, “Gördük ki teknoloji bizi doyurmuyor. Gördük ki bir takım yapay oluşumlar bizleri doyurmuyor. Asıl olan bizim gıdamızdır ve bu gıdayı üretin tarım sektörüdür. Gıda güvenliğinin milli güvenlikten hiçbir farkı yoktur” dedi.
11.03.2022Ekonomi
Büro Memur-Sen’den AK Parti’ye 3600 ek gösterge ziyareti
Büro Memur-Sen’den AK Parti’ye 3600 ek gösterge ziyaretiBüro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, 3600 ek gösterge çalışmaları çerçevesinde AK Parti Sosyal Politikalar Başkanı Jülide Sarıeroğlu’nu ziyaret etti.
26.02.2022Ekonomi
Adana’da 3 bin 628 metrelik bayrak açıldı; Vali Elban 'rekor' dedi
Adana’da 3 bin 628 metrelik bayrak açıldı; Vali Elban 'rekor' dediAdana'nın kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında 3 bin 628 metre uzunluğunda Türk bayrağı açıldı. Adana Valisi Süleyman Elban, "3 bin 628 metre uzunluğunda bayrak açarak Türkiye rekoru kırdık.  Türkiye’de henüz 3 bin metreyi bulan bir bayrak olmadı" dedi.
5.01.2022Gündem
Bakan Gül: e-Tebligat ile 2021 yılında 1 milyar TL tasarruf sağlandı
Bakan Gül: e-Tebligat ile 2021 yılında 1 milyar TL tasarruf sağlandıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, e-Tebligat uygulaması sayesinde 2021 yılında 1 milyar TL tasarruf sağlandığını açıkladı. Kira uyuşmazlıklarının arabuluculuk yoluyla çözüme kavuşturulması konusunda da çalıştıklarını kaydeden Bakan Gül, "Özellikle basit bir kira tespit davasının bile 7-10 yıl sürmesi gerçekten kabul edilemez bir durum" dedi.
24.12.2021Siyaset
Emine Erdoğan: 'Türk kadınının güçlü bir aklı, güçlü bir yüreği ve güçlü bir maneviyatı vardır'
Emine Erdoğan: 'Türk kadınının güçlü bir aklı, güçlü bir yüreği ve güçlü bir maneviyatı vardır'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Türk kadınının güçlü bir aklı, güçlü bir yüreği ve güçlü bir maneviyatı vardır" dedi.
8.12.2021Siyaset
AK Parti'li Sarıeroğlu, İYİ Partili Türkkan'ın küfür ettiği şehit ailesini ziyaret etti
AK Parti'li Sarıeroğlu, İYİ Partili Türkkan'ın küfür ettiği şehit ailesini ziyaret ettiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın küfür ettiği şehit ailesinden Ahmet Gümren'i, yaşadığı Adana'nın Kozan ilçesinde ziyaret etti.
11.11.2021Haberler
AK Parti'li Sarıeroğlu, İYİ Partili Türkkan'ın küfür ettiği şehit ailesini ziyaret etti
AK Parti'li Sarıeroğlu, İYİ Partili Türkkan'ın küfür ettiği şehit ailesini ziyaret ettiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın küfür ettiği şehit ailesinden Ahmet Gümren'i, yaşadığı Adana'nın Kozan ilçesinde ziyaret etti.
11.11.2021Siyaset
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu'ndan şehit kardeşine ziyaret
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu'ndan şehit kardeşine ziyaretAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın bir şehit yakınına küfretmesine ilişkin, "Bizler her zaman şehit ailelerimizin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz." dedi.
9.11.2021Siyaset
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu'ndan şehit kardeşine ziyaret
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu'ndan şehit kardeşine ziyaretAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın bir şehit yakınına küfretmesine ilişkin, "Bizler her zaman şehit ailelerimizin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz." dedi.
9.11.2021Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çukurova Üniversitesi Yapımı Tamamlanan Tesislerin Açılış Programı'nda konuştu. Yüz yüze eğitim ile ilgili açıklama yapan Erdoğan, "Amacımız şartları sonuna kadar zorlayarak her seviyede yüz yüze eğitim öğretimi devam ettirmektir." dedi.
9.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Uluslararası Adana Lezzet Festivali'nin açılışını yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Uluslararası Adana Lezzet Festivali'nin açılışını yaptıCumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Park'ta düzenlenen 5. Uluslararası Adana Lezzet Festivali açılışını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gastronominin şehirlere ve ülkelere dünya çapında değer katan sosyal, kültürel, ekonomik faaliyetlere dönüştüğünü bildirdi.
9.10.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yatırımcılara çağrı: Türkiye'ye yatırım yapan pişman olmaz
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yatırımcılara çağrı: Türkiye'ye yatırım yapan pişman olmazGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi Temel Atma ve Adana'da Yapımı Tamamlanan Projelerin Toplu Açılış Töreni”nde konuşma yaptı. Yatırımcılara çağrıda bulunan Erdoğan, 'Türkiye'ye güvenip yatırım yapan hiç kimse pişman olmaz. Gelin hep birlikte kazanalım diyerek kapımızın yatırımcılara her zaman açık olduğunu bir kez daha söylemek isterim.' dedi.
9.10.2021Siyaset
İçişleri Bakanı Soylu, Adana'da
İçişleri Bakanı Soylu, Adana'daİçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir dizi ziyaret için geldiği Adana’da güvenlik toplantısına katıldı.
3.10.2021Siyaset
Bakan Özer'den yüz yüze eğitim mesajı
Bakan Özer'den yüz yüze eğitim mesajıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Eylül'de yüz yüze eğitimin başladığını hatırlatarak, "Bugün itibarıyla geçen haftalık eğitim süreci içerisinde Kovid-19 vakası nedeniyle kapatılan, eğitim öğretime ara veren hiçbir okulumuz bulunmamaktadır." dedi.
11.09.2021Haberler
Son dakika... Bakan Özer'den yüz yüze eğitim mesajı! Hiçbir okul yok
Son dakika... Bakan Özer'den yüz yüze eğitim mesajı! Hiçbir okul yokMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Eylül'de yüz yüze eğitimin başladığını hatırlatarak, "Bugün itibarıyla geçen haftalık eğitim süreci içerisinde Kovid-19 vakası nedeniyle kapatılan, eğitim öğretime ara veren hiçbir okulumuz bulunmamaktadır." dedi.
11.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Jülide Sarıeroğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.