Kabile

Kabile

Son dakika kabile haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kabile gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kabile haber sayfamızda...

Kabile

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 944 kabile haberi bulunmuştur.
Somali'de siyasi kriz uzatmayla bitti
Somali'de siyasi kriz uzatmayla bittiSomali Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Fermacu'nun, kendi görev süresinin 2 yıl uzatılmasını resmi olarak onayladığı bildirildi.
14.04.2021Dünya
Dünyanın dört bir yanında en ilginç kabileler
Dünyanın dört bir yanında en ilginç kabilelerTeknoloji ve modern yaşamın imkânlarıyla birlikte günümüzde insanlığın büyük bir bölümü kentlerde ve nispeten daha iyi şartlarda yaşamakta. Ancak Meksika, Brezilya, Afrika, Hindistan, Endonezya ve Avustralya gibi dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan yüzbinlerce insan hayatlarında binlerce yıl önceki ataları gibi devam etmekte. Pek çok dünyanın geri kalanından kopuk bir biçimde yaşayan bu kabileler, kendilerinden olmayan yabancılara karşı da oldukça mesafeli hatta bazen de düşmanca tavırlar sergiliyor. İşte kimisi hayrete düşürecek, kimisiyse kanınızı donduracak yönleriyle dünyanın dört bir yanından birbirinden farklı kabileler.
14.04.2021Tatil
Son dakika: Somali'de kriz aşıldı!
Son dakika: Somali'de kriz aşıldı!Son dakika haberine göre, federal hükümetin görev süresini 2 yıl uzatan yasa tasarısı mecliste 149 oyla kabul edildi.
12.04.2021Dünya
Kadınların eş seçtiği ilginç festival
Kadınların eş seçtiği ilginç festivalGünümüzde farklı coğrafyalarda ve farklı kültürlerde isimleri bilinen ve bilinmeyen pek çok kabile bulunuyor. Kimileri oldukça izole yaşayarak kendilerini herkesten gizliyorlar, kimileri de turistleri de festivallerine ve yaşantılarına davet ederek gelenlere kapılarını açıyorlar. İşte dünyanın en ilginç kabilelerinden olan Wodaabe kabilesi ve her yıl düzenledikleri Gerewol festivali.
12.04.2021Tatil
Sudan'ın Batı Darfur Valisi Duma: "Kabile çatışmalarında 132 kişi  öldü"
Sudan'ın Batı Darfur Valisi Duma: "Kabile çatışmalarında 132 kişi öldü"Sudan'ın Batı Darfur Valisi Muhammed Abdullah Duma, Cineyne kentinde 3 Nisan'dan bu yana yaşanan kabile çatışmalarında ölü sayısının 132'ye çıktığını bildirdi.
8.04.2021Dünya
Boy Ne Demek? Tarihte Boy Örnekleri Nelerdir?
Boy Ne Demek? Tarihte Boy Örnekleri Nelerdir?Toplum bilimler terimi olarak bilinen boy, aralarında kan bağı bulunan ve ataları ortak olan insanlar topluluğunu ifade eder. Bu topluluk hem ana hem baba soyundan birbirleri ile akraba olan kişilerdir. Kabile ya da klan olarak da tanımlanan boy, birkaç büyük ailenin bir araya gelmesi sonucunda oluşur. İşte, merak edilen tüm detaylar.
5.04.2021Eğitim
Birbirleriyle tükürerek selamlaşıyorlar
Birbirleriyle tükürerek selamlaşıyorlarKenya ve Tanzanya'nın kuzeyine yerleşmiş yarı göçebe halktan oluşan Masai kabilesi, gelenekleri, kıyafetleri ve yaşam tarzlarıyla oldukça ilgi çekiyorlar.
5.04.2021Tatil
Gazeteci Zafer Şahin, 'sistematik bir saldırıdır' deyip örneklerle anlattı
Gazeteci Zafer Şahin, 'sistematik bir saldırıdır' deyip örneklerle anlattıMontrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili bildiri yayımlayan emekli amirallerle ilgili Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin önemli açıklamalarda bulundu. CNN TÜRK canlı yayınında konuşan Şahin, 'Bu sistematik bir saldırı. Nasıl? Bunu örneklerle ben size örneklerle anlatayım. Yaklaşık 15 gündür Türkiye'de tartışılan 4 tane başlık var.' dedi.
4.04.2021Haberler
Adım adım amirallerin gece yarısı bildirisi... Süreç nasıl işledi: 4 madde
Adım adım amirallerin gece yarısı bildirisi... Süreç nasıl işledi: 4 maddeMontrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili bildiri yayımlayan emekli amirallerle ilgili Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin önemli açıklamalarda bulundu. CNN TÜRK canlı yayınında konuşan Şahin, 'Bu sistematik bir saldırı. Nasıl? Bunu örneklerle ben size örneklerle anlatayım. Yaklaşık 15 gündür Türkiye'de tartışılan 4 tane başlık var.' dedi. İşte Zafer Şahin'in açıklamaları...
4.04.2021Gündem
CUPRA markası Türkiye’de
CUPRA markası Türkiye’deSEAT’ın kendi bünyesinde bağımsız bir marka olarak yarattığı CUPRA, sportif sürüşü teknoloji ile birleştirerek hayranlarına benzersiz bir deneyimi vadediyor. Otomobil tutkunlarının merakla takip ettiği CUPRA, yüksek performanslı formülü ile tutku ve cesaretin otomobil dünyasındaki yeni ifadesi.
3.04.2021Otomobil
Darün Nedve Nedir? Darün Nedve Kim Tarafından Kurulmuştur?
Darün Nedve Nedir? Darün Nedve Kim Tarafından Kurulmuştur?İslam tarihinde devlet teşkilatlanması açısından önemli adımlar atılmıştır. Özellikle Hz. Muhammed'in İslamı yaymasında teşkilatlanma oldukça büyük bir önem taşımıştır. Aynı zamanda yönetime halkın katılması için uygun alanlarda kurulmuştur. Darün nedve nedir? Darün nedve kim tarafından kurulmuştur? Tüm merak edilenleri sizler için derledik.
30.03.2021Eğitim
Genleri hiç karışmamış son kabile
Genleri hiç karışmamış son kabileHindistan'ın Ladakh bölgesinde ıssız bir vadide Aryanlar adıyla bilinen bir kabile yaşıyor. Bu kabilenin üyeleri yeryüzünde "saf kan" denebilecek, genleri hiç karışmamış son kuşak olabilir. Çoğu kişi için 'Aryan' kelimesi olumsuz anlam içerir. Kelimenin kökeni Sanskritçe'de "soylu kişi" anlamına gelen "arya" sözcüğüne dayanıyor.
29.03.2021Tatil
Hayatları boyunca giyinmiyorlar...İnsan eti yiyen son kabile
Hayatları boyunca giyinmiyorlar...İnsan eti yiyen son kabileBu kabile ağaçlarda yaşayıp, kıyafet giymeyi reddediyor. Korowai kabilesi, dünya üzerinde yaşayan son yamyam kabile olarak biliniyor. 1970’lerde keşfedilen kabile, o güne kadar dünya üzerinde başka birilerinin olduğunu dahi bilmiyordu.
16.03.2021Tatil
Zulu Kralı Goodwill Zwelithini öldü
Zulu Kralı Goodwill Zwelithini öldüDiyabet nedeniyle bir süredir hastanede tedavi gören kabile lideri Kral'ın, bu sabah 72 yaşında öldüğü açıklandı. Zwelithini, babasının ölümünün ardından 1968'de taç giymişti.
12.03.2021Dünya
Çağdaş Zıt Anlamlısı Nedir? Çağdaşın Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Çağdaş Zıt Anlamlısı Nedir? Çağdaşın Zıt Anlamı Olan KelimelerÇağdaş kelimesinin ilk anlamı, değişime açık olan ve çağın gerekliliklerini yerine getiren demektir. Modern ve uygar kelimeleriyle eş anlamlıdır. Aynı dönemde yaşayan kişilere de çağdaş denir. Örneğin Orhan Veli ile Oktay Rıfat çağdaş şairlerdir. Çağdaş zıt anlamlısı nedir? İşte, tüm detaylar.
Bu kabilede son sözü kadınlar söylüyor
Bu kabilede son sözü kadınlar söylüyorDünyanın farklı yerlerinde, farklı kültürlerde yaşayan pek çok topluluk mevcut. Onlardan biri de Mosuolar kabilesi.Bu kabilede her şeye kadınlar karar veriyorlar. Himalaya eteklerinde yaşayan Mosuo kabilesi, kadınlar tarafından yönetiliyor.
1.03.2021Tatil
Türkiye'den dikkat çeken anlaşma! Lesoto ile...
Türkiye'den dikkat çeken anlaşma! Lesoto ile...TBMM’de önceki gün kabul edilen yasayla Türkiye ile Lesoto Krallığı arasında işbirliği anlaşması onaylandı. Lesoto, bu anlaşmaya kadar çoğu milletvekilince bile adı duyulmamış bir ülkeydi. Ancak Afrika’da üslenen FETÖ’cüler bu küçük ülkede de yayılmak istiyordu.
27.02.2021Dünya
Uzayın sırrını çözen ilginç kabile
Uzayın sırrını çözen ilginç kabileDünya üzerinde pek çok kabile bulunuyor. Hepsinin yaşamları ve alışkanlıkları birbirlerinden farklılık gösteriyor. İşte dünyanın en ilginç kabileleri arasında gösterilen Dogon kabilesi ve hayatları.
22.02.2021Tatil
Şeyhmus İsminin Anlamı Nedir? Şeyhmus Ne Demek, Hangi Anlama Gelir?
Şeyhmus İsminin Anlamı Nedir? Şeyhmus Ne Demek, Hangi Anlama Gelir?Erkek çocukları için öne çıkan ve en çok bilinen isimler içerisinde Şeyhmus gelir. Eski dönemlerde daha çok kullanılan bu isim, günümüzde çok fazla tercih edilmiyor. Peki Şeyhmus isminin anlamı nedir? Şeyhmus ne demek, hangi anlama gelir? İşte bu isim hakkında merak edilenler.
16.02.2021Eğitim
Somali'deki seçim görüşmelerinde anlaşma sağlanamadı
Somali'deki seçim görüşmelerinde anlaşma sağlanamadıSomali Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Fermacu'nun liderliğinde ortak seçim takvimi belirlemek amacıyla eyalet başkanlarıyla yapılan 3 günlük görüşmelerin, anlaşma sağlanamadan sona erdiği bildirildi.
6.02.2021Dünya
A’raf Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
A’raf Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiA’raf Suresi Mekke döneminde indirildiği düşünülen ve okunduğunda da farklı faziletleri içerisinde barındıran bir suredir. Surenin ismi, içerisinde yer alan 46. ve 48. Ayetler ile bağlantılıdır. Bu bağlamda A’raf, “Cennet ve Cehennem arasında kalan dağ” anlamına gelmektedir. Bu kelime, sure içerisinde el-A’raf şeklinde geçirilmiştir. A’raf Suresi, içerisinde bazı peygamberler hakkındaki kıssalara yer verilmektedir. Bunun yanı sıra çok sayıda dini hüküm ve emir de kullara aktarılmaktadır. A’raf Suresi, Kur’an-ı Kerim’in 7. sırada bulunmakta ve toplamda 206 ayetten oluşmaktadır.
5.02.2021Sureler
Kurandaki Sureler Ve Anlamları Nelerdir? Sırasıyla Kuran Sureleri Ve Faziletleri
Kurandaki Sureler Ve Anlamları Nelerdir? Sırasıyla Kuran Sureleri Ve FaziletleriOsmanlı İmparatorluğunun 7 padişahı olan Fatih Sultan Mehmet, 30 Mart 1432 tarihinde Edirne'de doğdu. Tam adı Mehmet Bin Murat'tır. Babası Koca Murat lakabıyla da bilinen 2. Murat, annesi ise Hüma Hatun'dur. İlk kez 1444'te tahta çıkan padişah, yaklaşık 2 yıl tahtta kalmıştır. Fatih Sultan Mehmet hayatı hakkında merak edilenleri sizin için detaylı bir şekilde derledik.
21.01.2021Dini Bilgiler
Peygamber İsimleri Ve Anlamları: Kuran'da Geçen Peygamber İsimleri Nelerdir?
Peygamber İsimleri Ve Anlamları: Kuran'da Geçen Peygamber İsimleri Nelerdir?Kuran-ı Kerim'de 25 peygamberin adı geçmektedir. Adı en çok geçen peygamberler sırasıyla Hz. Muhammed, Hz. Musa, Hz. Nuh, Hz. Yusuf ve Hz. İsa'dır. Buna karşın birçok hadise göre Allah 24 bin peygamber göndermiştir. Bu sayı bazı kaynaklarda 224 bin olarak geçer. Kuran'da geçen peygamber isimleri ve anlamları nelerdir? İşte, tüm detaylar.
20.01.2021Dini Bilgiler
Hacerü'l-Esved Nedir? Hacerü'l-Esved Taşının Özellikleri Nelerdir?
Hacerü'l-Esved Nedir? Hacerü'l-Esved Taşının Özellikleri Nelerdir?Hac ve umre ziyaretlerinde Müslümanların görmek ve dokunmak için çaba gösterdikleri Hacerü'l Esved taşının özelliği nedir? Bu taşa neden bu kadar itibar edilir? Tarihten günümüze kadar hacerü'l Esved ile ilgili neler yaşanmıştır? Bu özel taş neden Kabe'nin duvarında yer alır? İşte, tüm detaylar.
20.01.2021Dini Bilgiler
Peygamber İsimleri Ve Anlamları: Kuran'da Geçen Peygamber İsimleri Nelerdir?
Peygamber İsimleri Ve Anlamları: Kuran'da Geçen Peygamber İsimleri Nelerdir?Kuran-ı Kerim'de 25 peygamberin adı geçmektedir. Adı en çok geçen peygamberler sırasıyla Hz. Muhammed, Hz. Musa, Hz. Nuh, Hz. Yusuf ve Hz. İsa'dır. Buna karşın birçok hadise göre Allah 24 bin peygamber göndermiştir. Bu sayı bazı kaynaklarda 224 bin olarak geçer. Kuran'da geçen peygamber isimleri ve anlamları nelerdir? İşte, tüm detaylar.
19.01.2021Dini Bilgiler

Benzer Haber Etiketleri

kabilesomaliMuhammed Abdullah Fermacuseçimmilliyet tatil

Kabile ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.