Kanuni

Kanuni

Son dakika Kanuni haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kanuni gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kanuni haber sayfamızda...

Kanuni

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.773 kanuni haberi bulunmuştur.
Mektup Örnekleri ve Türleri: Mektup Nedir?
Mektup Örnekleri ve Türleri: Mektup Nedir?Mektup özellikle geçmiş dönemlerde haberleşme aracı olarak kullanılıyordu. Teknolojinin gelişmesi akıllı cihazlar ve bilgisayarların ardından mektup yerini elektronik mail sistemlerine bıraktı. Eski zamanlar sevgiliye, arkadaşa, aileye ya da herhangi bir kuruma haber vermek ve haber almak için karşılıklı posta yoluyla gönderilirdi. Mektuplar genellikle özel yazılardır ve türlerine göre değişiklik gösterir. Edebi, siyasi, tarih, açık ve resmi gibi tüleri bulunur. Mektup nasıl yazılır? “Mektup Örnekleri ve Türleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
24.07.2021Gündem
Türk bisiklet endüstrisi kapasitesinin üzerinde üretim ve istihdam sağlıyor
Türk bisiklet endüstrisi kapasitesinin üzerinde üretim ve istihdam sağlıyorBisiklet Endüstrisi Derneği (BİSED) Yönetim Kurulu Başkanı Esat Emanet, Türk Bisiklet Endüstrisi'nin, salgın sürecinde artan talep sebebiyle kapasitesinin üzerinde bir üretim ve istihdamı sürdürdüğünü söyledi.
24.07.2021Ekonomi
Bayramlaşmada  ‘aşı olun’ çağrısı
Bayramlaşmada ‘aşı olun’ çağrısıPartiler arası bayramlaşma bu yıl da uzaktan gerçekleşti. Geçmişteki yüz yüze bayramlaşmalarda yaşanan siyasi atışmaların yerine dünkü uzaktan bayramlaşmada temel konu salgından kurtuluş oldu
22.07.2021Siyaset
Başakşehir'de çatı katında yangın
Başakşehir'de çatı katında yangınİstanbul Başakşehir Ziya Gökalp Mahallesi'ndeki sitede bulunan apartmanın elektrik panosunda başlayan yangın çatıya sıçradı. Binada mahsur kalanları tahliye edildi.
19.07.2021Gündem
AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: Gerçeği yansıtmayan çarpıtmalar
AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: Gerçeği yansıtmayan çarpıtmalarAK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Devlet Memurları Kanunu'na göre konusu suç teşkil eden bir eylemin, iki yıl içerisindeki zaman aşımı süresinde mutlaka disiplin soruşturmasına başlanması lazım. Başlanmadığı taktirde zaman aşımına uğruyor ve o suç teşkil eden fiil cezasız kalıyor. Bunu ortadan kaldırmaya matuf hukuki bir zorunluluğun gereği olarak bu şekilde 31 temmuz 2021 tarihine kadar geçerli olan kanuni düzenlemenin süresini, bir yıl daha uzatmış oluyoruz." dedi.
17.07.2021Siyaset
Padişah tatlıları bayram için hazırlanıyor
Padişah tatlıları bayram için hazırlanıyorFatih Sultan Mehmet ve Kanuni Sultan Süleyman gibi padişahların bayram sofralarını lezzetlendiren Osmanlı mirası tatlıların üretimini yapan Edirneli şekerlemeciler Kurban Bayramı öncesi mesailerini artırdı.
14.07.2021Haberler
Padişahtan miras kaldı! Telefonlar susmuyor
Padişahtan miras kaldı! Telefonlar susmuyorFatih Sultan Mehmet ve Kanuni Sultan Süleyman gibi padişahların bayram sofralarını lezzetlendiren Osmanlı mirası tatlıların üretimini yapan Edirneli şekerlemeciler Kurban Bayramı öncesi mesailerini artırdı.
14.07.2021Ekonomi
Bakan açıkladı! Doğal gaz ve elektriğe neden zam yapıldı?
Bakan açıkladı! Doğal gaz ve elektriğe neden zam yapıldı? Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik ve doğal gaz konusunda fiyatların Türkiye ekonomisiyle ilgisi olmadığını ve tamamen yurt dışı piyasalara bağlı olarak fiyat artışları yapıldığını söyledi.
13.07.2021Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Öyle bir cumhurbaşkanı olmalı ki, 83 milyonu kucaklamalı
Kılıçdaroğlu: Öyle bir cumhurbaşkanı olmalı ki, 83 milyonu kucaklamalıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerde cumhurbaşkanı adaylığı tartışmalarının olduğunu belirterek, "Ali mi olsun, Veli mi olsun, anketler geziyor. Önce ülkesini seven her vatandaşın elini vicdanına koyup şunu düşünmesi lazım, bu memlekete nasıl bir cumhurbaşkanı olmalı? Asıl sorumuz bu olmalı. Öyle bir Cumhurbaşkanı olmalı ki 83 milyonu kucaklamalı” dedi.
11.07.2021Siyaset
Son dakika: Yüz yüze eğitim öncesinde art arda aşı kararları!
Son dakika: Yüz yüze eğitim öncesinde art arda aşı kararları!Gelen son dakika haberine göre, yüz yüze eğitime hazırlanan üniversitelerden ardı ardına aşı kararı geliyor. Kimi aşı olmayanları kampüse almayacağını açıklıyor kimi de aşı tavsiyesinde bulunuyor. Eğitim hakkının Anayasa’yla güvence altına alındığını hatırlatan hukukçular dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İşte son dakika haberinin tüm detayları...
9.07.2021Gündem
Su tek elden yönetilecek
Su tek elden yönetilecekAK Parti, su yönetimindeki yetki çatışmalarını önlemek amacıyla çıkarılacak “Su Kanunu”nun hazırlıklarına başladı.
9.07.2021Siyaset
‘Aşı, eğitim hakkını engelleyemez’
‘Aşı, eğitim hakkını engelleyemez’Yüz yüze eğitime hazırlanan üniversitelerden ardı ardına aşı kararı geliyor. Kimi aşı olmayanları kampüse almayacağını açıklıyor kimi de aşı tavsiyesinde bulunuyor. Eğitim hakkının Anayasa’yla güvence altına alındığını hatırlatan hukukçulara göre üniversitelerin senato kararı geçerli olamaz kanunla düzenleme yapılması şart.
9.07.2021Eğitim
Son dakika: Hayvanları Koruma Kanun teklifi Meclis'ten geçti
Son dakika: Hayvanları Koruma Kanun teklifi Meclis'ten geçtiGelen son dakika haberine göre; Hayvanları Koruma Kanunu ile Türk Ceza Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
8.07.2021Gündem
Hayvanları Koruma Kanunu, TBMM Komisyonu'nda kabul edildi
Hayvanları Koruma Kanunu, TBMM Komisyonu'nda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda Hayvanları Koruma Kanunu ve Türk Ceza Kanunu'nda değişiklik öngören yasa teklifi kabul edildi. Hayvanlara eziyet, işkence, cinsel saldırı ve kötü muamele edenlere hapis cezası geliyor. Hayvanat bahçeleri, yunus parkları, kara ve su sirkleri kapatılıyor.
7.07.2021Gündem
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten MKYK sonrası açıklama
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten MKYK sonrası açıklama Gelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. ABD'nin Türkiye'yi 'çocuk asker kullanımına karışan ülkeler' listesine eklemesinin kara propaganda unsuru olduğunu belirten Çelik, "Türkiye hiçbir şekilde 'çocuk asker' denilen, 'çocuk terörist' denilen bir unsur kullanmamıştır, açık ve net bir şekilde de iddia ediyorum ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti dünyada bu konuda sicili en temiz devlettir" dedi.
7.07.2021Siyaset
Afgan hükümeti ve Taliban temsilcileri İran'da bir araya geldi
Afgan hükümeti ve Taliban temsilcileri İran'da bir araya geldiAfganistan hükümeti ve Taliban temsilcileri İran'ın ev sahipliğinde görüşmelerde bulunmak üzere Tahran'a geldi.
7.07.2021Dünya
Şikayetname şiiri - Fuzuli
Şikayetname şiiri - FuzuliŞikâyetnãme Fuzûlî'nin en önemli eserlerinden biridir. Kanuni Sultan Süleyman 1534 yılında Bağdat'ı fethettikten sonra Fuzûlî Osmanlı sarayının hizmetine girmiş ve padişaha kasideler sunmuştur. Padişah tarafından beğenilen kasideler karşılığında da 9 akçelik maaşla ödüllendirilmiştir. Ancak maaşını alamayınca, bürokrasiyi, rüşvetçiliği ve yozlaşmayı yeren kâfiyeli nesir tarzında Şikâyetnâme 'yi yazmıştır. Şikayetname giriş cümlesi ile ünlüdür : "Selâm verdim rüşvet değildir deyü almadılar"
5.07.2021Şiirler
Yapımı çok zor! 2.5 milyar lira ödenecek
Yapımı çok zor! 2.5 milyar lira ödenecekDoğu Karadeniz Bölgesi'nde dik ve engebeli arazi yapısı, yol yapımını zorlaştırıyor. Trabzon'da şehir içi ulaşımı rahatlatması ve transit geçişleri kolaylaştırması amacıyla planlanan 28 kilometre uzunluğundaki Kanuni Bulvarı; 22 köprülü kavşak, 6 hemzemin kavşak, 17 tünelle 24 köprüden oluşuyor. 14,5 kilometresi tamamlanan proje, 2,5 milyar TL'ye mal olacak.
4.07.2021Haberler
Yapımı çok zor! 2.5 milyar lira ödenecek
Yapımı çok zor! 2.5 milyar lira ödenecekDoğu  Karadeniz Bölgesi'nde dik ve engebeli arazi yapısı, yol yapımını zorlaştırıyor. Trabzon'da şehir içi ulaşımı rahatlatması ve transit geçişleri kolaylaştırması amacıyla planlanan 28 kilometre uzunluğundaki Kanuni Bulvarı; 22 köprülü kavşak, 6 hemzemin kavşak, 17 tünelle 24 köprüden oluşuyor. 14,5 kilometresi tamamlanan proje, 2,5 milyar TL'ye mal olacak.
4.07.2021Ekonomi
Anayasa Mahkemesi, Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu'nda değişiklik yapan KHK'nin iptal talebini reddetti
Anayasa Mahkemesi, Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu'nda değişiklik yapan KHK'nin iptal talebini reddettiAnayasa Mahkemesi, 699 sayılı Cumhurbaşkanı Seçimi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname'nin (KHK) iptal talebini reddetti.
2.07.2021Gündem
‘Mal’ değil ‘can’ gibi korunacaklar
‘Mal’ değil ‘can’ gibi korunacaklarMeclis tatile girmeden yasalaşması beklenen teklife göre hayvanlara karşı işlenen suçlar ‘cana zarar verme’ kapsamına alınacak. Teklif belediyelere barınak zorunluluğunun yanı sıra hayvan satışı ve sirk yasağını da içeriyor...
2.07.2021Gündem
Son dakika... Hayvan hakları teklifi hazırlandı! AK Parti'den açıklama
Son dakika... Hayvan hakları teklifi hazırlandı! AK Parti'den açıklamaGelen son dakika haberine göre; AK Parti "Hayvanları Koruma Kanunu" teklifini Meclis'e sundu. Hayvanlar mal olmaktan çıkarılıp, canlı statüsüne getiriliyor. AK Parti'nin üzerinde çalıştığı "Hayvanları Koruma Kanun" teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu. AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Petshoplarda kedi ve köpek satışının önüne geçilecek" dedi.
1.07.2021Siyaset
Varlık Barışı’nın süresi 6 ay daha uzatıldı
Varlık Barışı’nın süresi 6 ay daha uzatıldıYurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarını vergi incelemesine tabi olmadan Türkiye’de değerlendirmek üzere başlatılan Varlık Barışı uygulamasından yararlanmak için tanınan süre 6 ay uzatıldı.
1.07.2021Ekonomi
Son dakika... 'Katarlılara sınavsız tıp eğitimi' iddiası! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar
Son dakika... 'Katarlılara sınavsız tıp eğitimi' iddiası! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. 'Katarlılara sınavsız tıp eğitimi' iddiasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Katarlıların Türkiye'de sınavsız tıp eğitimine alınacağı yalanını söyleyecek kadar alçaldılar. Bu ne densizliktir, bu ne terbiyesizliktir. Tepeden tırnağa hepsi yalan. 'Sınavsız tıp eğitimi' dedikleri 1994'ten beri var olan askeri sağlık iş birliği protokolünün Katar'la da imzalanmasıdır.' dedi.
30.06.2021Siyaset
Varlık Barışı'nda süre uzadı
Varlık Barışı'nda süre uzadıYurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarını vergi incelemesine tabi olmadan Türkiye'de değerlendirmek üzere başlatılan Varlık Barışı uygulamasından yararlanmak için tanınan süre 6 ay uzatıldı.
30.06.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

AK Partimeclisüretimaşıekonomi

Kanuni ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.