Kanunu

Kanunu

Son dakika kanunu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kanunu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kanunu haber sayfamızda...

Kanunu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 33.956 kanunu haberi bulunmuştur.
Evde yapılan kaçak kazıda, tarihi yeraltı şehri ortaya çıktı
Evde yapılan kaçak kazıda, tarihi yeraltı şehri ortaya çıktıAfyonkarahisar’ın İscehisar ilçesinde bir eve baskın düzenleyen polis, kaçak kazı yapan 7 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin, evin altına tünel kazıp tarihi eser ve sütunların bulunduğu yer altı şehrini ortaya çıkardığı belirtildi.
24.06.2021Haberler
Evde yapılan kaçak kazıda, tarihi yeraltı şehri ortaya çıktı
Evde yapılan kaçak kazıda, tarihi yeraltı şehri ortaya çıktıAfyonkarahisar’ın İscehisar ilçesinde bir eve baskın düzenleyen polis, kaçak kazı yapan 7 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin, evin altına tünel kazıp tarihi eser ve sütunların bulunduğu yer altı şehrini ortaya çıkardığı belirtildi.
24.06.2021Gündem
Tetikçinin kimliği belirlendi! Kirli geçmişi ortaya çıktı
Tetikçinin kimliği belirlendi! Kirli geçmişi ortaya çıktıDenizli'nin Pamukkale ilçesinde, Osman Çolak'ı evinin önünde pompalı tüfekle yaralayan Osman Bardakçı ile olaya karıştığı belirlenen 3 kişi tutuklandı. Şüphelilerden Serdar Zeybek’in Çolak'ın boşandığı A.Z.'nin yeni eşi olduğu, Osman Bardakçı’yı da tetikçi olarak tuttuğu iddia edildi. Osman Bardakçı’nın ise 3 yıl önce sokak köpeğini öldürüp, tecavüz ettiği ortaya çıktı.
24.06.2021Gündem
30 Haziran'dan sonra yeni dönem başlıyor! Tazminat ve emeklilik...
30 Haziran'dan sonra yeni dönem başlıyor! Tazminat ve emeklilik...30 Haziran’da, salgının başından bu yana işverenlere ve çalışanlara verilen desteklerin tamamı son bulacak. Kimileri yeni dönemde işten çıkarma durumu ile karşı karşıya kalınırsa kıdem tazminatını nasıl alacağını, emekliliği gelenler ise emekli olup olamayacağını merak ediyor. İşte desteksiz yeni dönemin merak edilen ayrıntıları...
24.06.2021Ekonomi
Sayıştay Başkanlığı seçime dair TBMM kararı Resmi Gazete'de!
Sayıştay Başkanlığı seçime dair TBMM kararı Resmi Gazete'de!Sayıştay Başkanlığı için yapılan seçime dair Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
24.06.2021Gündem
Son dakika... 4. Yargı Paketi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi
Son dakika... 4. Yargı Paketi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Kamuoyunda 4. Yargı Paketi olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.
23.06.2021Siyaset
Köpeğin bagaja kilitlenmesine 2 bin 66 lira ceza!
Köpeğin bagaja kilitlenmesine 2 bin 66 lira ceza!Eskişehir’de, köpeğini otomobilin bagajına kilitlediği anları sosyal medyadan paylaşan M.S. ile M.B.’ye 2'şer bin 66'ar lira ceza uygulandı.
23.06.2021Gündem
Anayasa Mahkemesi'nden hak ihlali kararı
Anayasa Mahkemesi'nden hak ihlali kararıAnayasa Mahkemesi, üye olduğu kooperatif yönetimi hakkında verdiği şikayet dilekçesinde kullandığı ifadeler nedeniyle manevi tazminat ödenmesine hükmedilen başvurucunun ifade özgürlüğünün ihlal edildiğine hükmetti.
23.06.2021 Gündem
ABD Senatosu Yunanistan'a askeri yardım yasa tasarısını onayladı
ABD Senatosu Yunanistan'a askeri yardım yasa tasarısını onayladıABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi, Yunanistan'a yönelik askeri malzeme ve eğitim yardımını ön gören yasa tasarını oy birliği ile onayladı
23.06.2021Dünya
Yargıtay 12 hukuk, 12 ceza dairesi olarak görev yapacak
Yargıtay 12 hukuk, 12 ceza dairesi olarak görev yapacakYargıtayda bir hukuk ve üç ceza dairesinin kapatılmasıyla, temyiz mahkemesinin 12 hukuk ve 12 ceza dairesi olmak üzere 24 daireden oluşturulmasına yönelik çalışmalar tamamlandı.
22.06.2021Siyaset
AK Partili Özkan'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Lanetliyoruz
AK Partili Özkan'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki: LanetliyoruzAK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE) ile ilgili yapılacak reformun, Türkiye’nin savunma teknolojisinde dünya devi olmasını sağlayacağını söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Özkan, '"Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanımızın milli güvenlik sorunu olduğu ifadesini lanetliyoruz, telin ediyoruz' dedi.
22.06.2021Siyaset
64 öğretim üyesi alınacak
64 öğretim üyesi alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 64 öğretim üyesi alacak.
22.06.2021Ekonomi
2021 Adli tatil ne zaman başlıyor? İşte adli tatil tarihi...
2021 Adli tatil ne zaman başlıyor? İşte adli tatil tarihi...Adli tatil ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor? Yargıda toplu izin kullanımı anlamına gelen adli tatil için vakit yaklaşıyor. Binlerce hakim, savcı ve adliye çalışanı adli tatil süresini araştırıyor. İşte o tarihler.
22.06.2021Gündem
Avcılar’da denetim! 03.00’te açık olan restoran mühürlendi
Avcılar’da denetim! 03.00’te açık olan restoran mühürlendiİstanbul Avcılar’da denetim yapılan restoranda koronavirüs tedbirlerini ihlal eden 11 kişiye 38 bin 159 lira para cezası kesildi. Restoran mühürlendi. Öte yandan dün saat 22.00'de başlatılan denetimler saat 03.00'e kadar devam etti.
22.06.2021Gündem
Erdoğan'dan önemli 'yatırım' açıklaması
Erdoğan'dan önemli 'yatırım' açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye Uluslararası Doğrudan Yatırım Stratejisi, ekonomimizin ihtiyaç duyduğu alanlarda katma değerli yatırımları ülkemize kazandırmak için bir yol haritası niteliğinde olacaktır." ifadelerini kullandı.
22.06.2021Ekonomi
Lisanslı depolarda ürünlerini muhafaza edenlere verilecek destekler belli oldu
Lisanslı depolarda ürünlerini muhafaza edenlere verilecek destekler belli olduLisanslı depolarda ürünlerini muhafaza eden üretici ve üretici örgütlerine verilecek kira, nakliye ve analiz ücretleri belirlendi.
22.06.2021Ekonomi
Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi'ne reasürans desteğine ilişkin karar
Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi'ne reasürans desteğine ilişkin kararDevlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemine Devlet Tarafından Taahhüt Edilecek Reasürans Desteğine Dair Cumhurbaşkanı Kararı'na göre, Olağandışı Riskler Yönetim Merkezi'nin üzerinde kalan ve teminat verilen riskin yüzde 50'lik kısmını oluşturan pay için yüzde 75 ve üzeri, teminat verilen riskin kalan yüzde 50'lik kısmını oluşturan pay için yüzde 110 ve üzeri için reasürans desteği devlet tarafından taahhüt edildi.
22.06.2021Ekonomi
İş makinesi ile kaçak kazı yaparken yakalandılar
İş makinesi ile kaçak kazı yaparken yakalandılarKırklareli'de, iş makinesi ile Yörükbayırı Tümülüsü'nde kaçak kazı yapıp, define arayan 4 kişi, jandarma ekiplerince yakalandı.
21.06.2021Gündem
İş makinesi ile kaçak kazı yaparken yakalandılar
İş makinesi ile kaçak kazı yaparken yakalandılarKırklareli’nde, iş makinesi ile Yörükbayırı Tümülüsü'nde kaçak kazı yapıp, define arayan 4 kişi, jandarma ekiplerince yakalandı.
21.06.2021Gündem
Noter Çalışma Saatleri... Noterler Kaçta Açılıyor (Kaça Kadar Açık) ve Kaçta Kapanıyor? 2021
Noter Çalışma Saatleri... Noterler Kaçta Açılıyor (Kaça Kadar Açık) ve Kaçta Kapanıyor? 2021Her gün binlerce vatandaşın noterlerde işlem yapması gerekiyor. Bazen son dakika yapılması gereken işlemler olabiliyor. Bu nedenle noter çalışma saatleri aratılırken "Noterler kaçta açılıyor, kapanıyor?" sorusu zaman zaman soruluyor.
21.06.2021Gündem
Gümrük alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin usul ve esaslar belirlendi
Gümrük alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin usul ve esaslar belirlendiGümrük vergileri, idari para cezaları, faizler, gecikme faizleri, gecikme zammı alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeden yararlanmak isteyen borçluların, 31 Ağustos mesai bitimine kadar ilgili gümrük idaresine başvuruda bulunmaları gerekiyor.
21.06.2021Ekonomi
Zerdali ağacı şiiri - Cahit Külebi
Zerdali ağacı şiiri - Cahit KülebiCahit Külebi, 1917’de Tokat’ta doğmuştur. Külebi’nin asıl adı Mahmut Cahit’tir. Aile, soyadı kanunu ile birlikte Erencan’ı soy ismi olarak kabul ederken, Mahmut Cahit, baba sülalesinin lakabı olan Gullebiler’den hareketle şiirlerinde kullandığı Külebi’yi, soyadı olarak tercih etmiş ve bunu 1946’da resmen tescil ettirmiştir. Şair heceye yakın bir serbest mısra üslubu ile sade ve temiz bir dil kullanmış, kendine özgü ve içten eserler vermişti. Kafiyeyi ise, şiirinde ahenk oluşturmak için kullanmıştır. Hayali değil gerçek olana odaklanan, fertçi değil toplumcu anlayışı benimseyen bir tavırla şiirlerini yazmıştı. Yani “Yeni Romantizm” olarak adlandırılan bakımı benimsemişti. Özlem şiirinde şair pastoral bir dil kullanmıştır ve bu yolla özlemini dile getirmiştir.
21.06.2021Şiirler
Trafik sigortasında tazminat hızlanıyor
Trafik sigortasında tazminat hızlanıyorVatandaşın trafik sigortası kaynaklı tazminatını daha hızlı alabilmesini sağlayacak kanun teklifi TBMM’de yasalaştı.
21.06.2021Sigorta
Son dakika: Öldüren izin! 10 kadın ve 3 çocuk katledildi
Son dakika: Öldüren izin! 10 kadın ve 3 çocuk katledildiŞartlı salıverme ya da Kovid-19 izniyle cezaevlerinden çıkan hükümlüler, birçok hayata mal oldu. Sadece son 1.5 yılda en az 10 kadın ve 3 çocuk cezaevinden izinli çıkan hükümlü erkekler tarafından öldürüldü. Şartlı salıverme ve izin prosedürlerinde eksiklikler yaşandığını belirten hukukçular, hükümlülerin iyi halli olup olmadıklarına yönelik cezaevinde terapi ya da takip sisteminin uygulanması gerektiği görüşünde.
21.06.2021Gündem
İstanbul'da kumar makinesi bulunduran 164 iş yerine baskın!
İstanbul'da kumar makinesi bulunduran 164 iş yerine baskın!İstanbul'da kumar makineleri bulunduran ve bilgisayar üzerinden sanal tombala oynattığı belirlenen 164 iş yerine idari para cezası uygulandı. 188 kişi hakkında adli ve idari işlem yaptı.
20.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

kaçak kazıdestekresmi gazeteafyonkarahisaroperasyon

Kanunu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.