Kanunu

Kanunu

Son dakika kanunu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kanunu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kanunu haber sayfamızda...

Kanunu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 35.839 kanunu haberi bulunmuştur.
BEDELLİ AFFI ne zaman çıkıyor? Bedelli askerlik düzenlemesi ile bakaya ve yoklama kaçağı bedelli yapabilecek mi, ücreti ne kadar olacak?
BEDELLİ AFFI ne zaman çıkıyor? Bedelli askerlik düzenlemesi ile bakaya ve yoklama kaçağı bedelli yapabilecek mi, ücreti ne kadar olacak?Bedelli askerlik düzenlemesi komisyonda kabul edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu bakaya kalanlar ve yoklama kaçağı olanları yakından ilgilendiren bedelli affı ne zaman yasalaşacak? İşte, bedelli askerlik düzenlemesi detayları...
24.06.2022Gündem
LGS sonuçları 2022 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? MEB, LGS sonuçları sorgulama tarihini açıkladı
LGS sonuçları 2022 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? MEB, LGS sonuçları sorgulama tarihini açıkladıLGS sonuçları için arayış başladı. Haziran ayının ilk haftasında uygulanan LGS ardından öğrenciler başarı puanını öğrenmek için araştırmaya başladı. MEB, LGS sonuçları 2022 tarihini belirledi. Peki LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte LGS sonuçları 2022 sorgulama tarihi...
24.06.2022Gündem
Sözleşmeli personel alınacak
Sözleşmeli personel alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Bartın Üniversitesi sözleşmeli personel alacak.
24.06.2022Ekonomi
Toplu taşıma hatları kiraya verilecek
Toplu taşıma hatları kiraya verilecekBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Aydın Söke'de toplu taşıma hatları kiraya verilecek.
24.06.2022Ekonomi
‘241.3 milyarlık vergiden vazgeçiyoruz’
‘241.3 milyarlık vergiden vazgeçiyoruz’Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, 2022 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile Bağlı Cetvellerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde sunum yaptı. Komisyondaki müzakerelerin ardından 2022 yılı ek bütçe teklifi kabul edildi.
24.06.2022Ekonomi
6’ıncı Yargı Paketi Meclis'ten geçti! Stokçuluk yapanlara hapis cezası
6’ıncı Yargı Paketi Meclis'ten geçti! Stokçuluk yapanlara hapis cezasıTBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen 6’ıncı Yargı Paketi ile; Hakim ve savcı yardımcılığı kurumu oluşturulacak. Noterlere gayrimenkul satışı yetkisi verilecek ve stokçuluk yaptığı belirlenen kişilere 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası verilecek.
23.06.2022Gündem
Harran Üniversitesi kız yurdunu kiraya verecek
Harran Üniversitesi kız yurdunu kiraya verecekBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Harran Üniversitesi kız yurdunu kiraya verecek.
23.06.2022Ekonomi
Bakan Bozdağ'dan Pınar Gültekin ve 'haksız tahrik indirimi' açıklaması
Bakan Bozdağ'dan Pınar Gültekin ve 'haksız tahrik indirimi' açıklamasıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, son günlerde tartışmalara neden olan Pınar Gültekin cinayeti davasıyla ilgili önemli mesajlar verdi. 'Elbette insan olarak benim de eminim ki pek çok kimsenin de vicdanı sızlamıştır' diyen Bozdağ, 'haksız tahrik' konusunun yeniden tartışılması gerektiğini vurguladı.
23.06.2022Haberler
Bakan Bozdağ'dan Pınar Gültekin ve 'haksız tahrik indirimi' açıklaması
Bakan Bozdağ'dan Pınar Gültekin ve 'haksız tahrik indirimi' açıklamasıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, son günlerde tartışmalara neden olan Pınar Gültekin cinayeti davasıyla ilgili önemli mesajlar verdi. 'Elbette insan olarak benim de eminim ki pek çok kimsenin de vicdanı sızlamıştır' diyen Bozdağ, 'haksız tahrik' konusunun yeniden tartışılması gerektiğini vurguladı.
23.06.2022Siyaset
Bakan Özer: Öğretmenlerimizin eğitimi için 292 milyon bütçe ayırdık
Bakan Özer: Öğretmenlerimizin eğitimi için 292 milyon bütçe ayırdıkSosyal Bilimler Liseleri yöneticileri ile bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Son 20 yıl, eğitimde erişim sorununun çözüldüğü bir dönemdir. Eğitimde kitleselleşme ve evrenselleşme döneminin yaşandığı dönem son 20 yıldır. 2021 yılında öğretmenlerin eğitimiyle ilgili 8.9 milyonluk bütçe kullanırken bu sene ayırmış olduğumuz bütçe 292 milyon. Kullanın, yeter ki isteyin” dedi.
23.06.2022Gündem
Putin'e 'psikopat' demişti: Kendi ölümünü tahmin etti, görüntüler ortaya çıktı...
Putin'e 'psikopat' demişti: Kendi ölümünü tahmin etti, görüntüler ortaya çıktı...Öldürülen ve bir valize tıkıştırılan Rus modelin, kaybolmadan birkaç gün önce gizlice bir video çektiği ve kendi ölümünü tahmin ettiği ortaya çıktı.
23.06.2022Dünya
Bakan Nebati'den enflasyon açıklaması
Bakan Nebati'den enflasyon açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 2022 yılı Mayıs ayında ihracatın yıllık 242,6 milyar dolar ile Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesine ulaştığını belirterek, azalan dış finansman ihtiyacı ile birlikte enflasyon üzerindeki kur baskılarının düşeceğini söyledi.
23.06.2022Uzmanpara
AK Parti'li Yılmaz: Artan gelirimizi ek bütçeyle topluma geri vereceğiz
AK Parti'li Yılmaz: Artan gelirimizi ek bütçeyle topluma geri vereceğizTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, partisinin Meclis'e sunduğu ek bütçeye ilişkin, "Borçlanarak bir harcama söz konusu değil. Burada tam aksine mevcut ekonomik gelişmeler çerçevesinde, kamu tahminlerimizin oldukça üstünde bir gelir sağlanacak. Artan gelirimizi ek bütçeyle topluma geri vereceğiz. Burada bütçe açığını artırmıyoruz. Tam aksine milli gelire oran olarak bütçe açığında bir düşüş öngörüyoruz" dedi.
23.06.2022Siyaset
Bakan Nebati'den enflasyon mesajı
Bakan Nebati'den enflasyon mesajıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kur ve enflasyonla ilgili önemli mesajlar verdi. Nebati, "2022 Ocak ayında çalışanlarımızın aylıklarına yüzde 30.95 artış yapılmıştı. Temmuz ayında yapılacak artış Haziran enflasyon oranlarının açıklanmasıyla kesinleşecek olup, yaklaşık yüzde 40 oranında artış öngörmekteyiz. Bu kapsamda 2022 yılında memurlarımızın ayılıklarında kümülatif artış yaklaşık yüzde 83'e ulaşacaktır" dedi.
23.06.2022Ekonomi
Atatürk İlkeleri ve İnkılapları Nelerdir? Kısaca Halkçılık, Devletçilik, Cumhuriyetçilik Nedir?
Atatürk İlkeleri ve İnkılapları Nelerdir? Kısaca Halkçılık, Devletçilik, Cumhuriyetçilik Nedir?Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından belirlenen yürürlüğe sokulan Atatürk’ün İlke ve İnkılapları vardır. Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi derslerinde öğrencilerin yakından işlediği bu Atatürk ilkelerinin her birinin ayrı amacı hedefi temsil etmektedir. Atatürk’ün ilkeleri toplamda 6 tanedir. Her ilkenin ayrı ayrı ise önemi bulunmaktadır. Kısaca halkçılık, devletçilik, cumhuriyetçilik nedir? Atatürk İlkeleri ve İnkılapları özellikleri ve anlamları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
23.06.2022Eğitim
Bedelli askerlik teklifi Milli Savunma Komisyonu’ndan geçti
Bedelli askerlik teklifi Milli Savunma Komisyonu’ndan geçtiGenelkurmay Başkanının görev süresini 72 yaşına kadar uzatan ve bedelli askerlik düzenlemesini içeren yasa teklifi TBMM Milli Savunma Komisyonu’ndan geçti.
23.06.2022Siyaset
İstanbul Finans Merkezi Kanunu Meclis'ten geçti
İstanbul Finans Merkezi Kanunu Meclis'ten geçtiİstanbul Finans Merkezi Kanunu TBMM Genel Kurul’nda kabul edildi. Kabul edilen kanunla; Türkiye Cumhuriyeti'nin finansal rekabet gücünü uluslararası alanda artırmayı hedefliyor. Finansal piyasalarla ürün ve hizmetlerin gelişmesine ve derinleşmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.
22.06.2022Ekonomi
Bedelli askerlik düzenlemesi komisyonda kabul edildi
Bedelli askerlik düzenlemesi komisyonda kabul edildiBedelli askerlik düzenlemesini de içeren Askeri Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Milli Savunma Komisyonunda kabul edildi.
22.06.2022Ekonomi
Dezenformasyonla mücadele yasası görüşmeleri ertelendi
Dezenformasyonla mücadele yasası görüşmeleri ertelendiTBMM Genel Kurul'da, bugün başlanması planlanan, dezenformasyonla mücadeleyi de öngören yasa teklifinin görüşmeleri ertelendi.
22.06.2022Ekonomi
Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü: “Tüm iş ve işlemler kayıt altındadır”
Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü: “Tüm iş ve işlemler kayıt altındadır”Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, vatandaşlık işlemlerinin usulüne uygun yapılmadığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, tüm iş ve işlemlerin kayıt altında alındığını açıkladı.
22.06.2022Ekonomi
316 gayrimenkul ihaleyle satılacak
316 gayrimenkul ihaleyle satılacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Erzincan Belediyesi mülkiyetindeki 316 gayrimenkul, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 35 (a) ve 45. maddeleri uyarınca ihaleyle satılacak.
22.06.2022Ekonomi
Kazada ölen skuterdeki Ezgi 'asli kusurlu' bulundu! Sürücüye 15 yıla kadar hapis istemi
Kazada ölen skuterdeki Ezgi 'asli kusurlu' bulundu! Sürücüye 15 yıla kadar hapis istemiGaziantep'te skuter ile evine dönen lise öğrencisi Ezgi Alya Yiğit'in öldüğü, Şimal Toprak'ın yaralandığı kazanın ardından tutuklanan ve 1 ay sonra serbest kalan ehliyetsiz otomobil sürücüsü Osman S.(17) hakkında iddianame hazırlandı. Kazada yaşamını yitiren Ezgi Alya Yiğit'in 'asli' kusurlu olduğu belirtilen iddianamede, 'tali' kusurlu olarak kabul edilen sürücü Osman S., hakkında  'taksirle ölüm ve yaralanmaya neden olma' suçundan  2 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
22.06.2022Gündem
Bodrum'da yasağa rağmen turizm sezonunda inşaatlar sürüyor
Bodrum'da yasağa rağmen turizm sezonunda inşaatlar sürüyorMuğla'nın Bodrum ilçesinde inşaat yasağına rağmen beton mikserlerinin çalışması tepkilere neden oluyor. Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, inşaatları sürdüren şantiyelere giderek gerekli uyarıları yapıp çalışmaları durduruyor. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 31 Mayıs'ta başlayan yasağı hatırlatarak, "İnşaatların artık durması gerekiyor, Bodrum'da turizm sezonu başladı" dedi.
22.06.2022Haberler
DC Soruları (Doğruluk Mu Cesaret Mi) 2022: Şişe Çevirmece Oyununda Sevgiliye ve Arkadaşa Sorulacak En Zor Sorular
DC Soruları (Doğruluk Mu Cesaret Mi) 2022: Şişe Çevirmece Oyununda Sevgiliye ve Arkadaşa Sorulacak En Zor SorularArkadaşları tanımak, sırlarını öğrenmek ve cesaretini ölçmek için yıllardır oynanan Doruluk Mu Cesaret Mi (DC) oyunu gençler ve yetişkinler için uygundur. 2000’li yılların popüler oyunlarından biri olan DC oyununda sorular büyük önem taşır. DC oyununda ibre göstermek için genellikle şişe veya kalemle kullanılır. Şişe çevirmece olarak da bilinen DC oyunu birkaç kişi bir araya gelerek oynanır. Çarkıfelek oluşturularak oynanan DC’de bazı kurallar vardır. Şişe çevirmecede sorulacak zor sorular nelerdir? DC Soruları 2022 (Doğruluk Mu Cesaret Mi) içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
22.06.2022Oyun
Bodrum'da yasağa rağmen turizm sezonunda inşaatlar sürüyor
Bodrum'da yasağa rağmen turizm sezonunda inşaatlar sürüyorMuğla'nın Bodrum ilçesinde inşaat yasağına rağmen beton mikserlerinin çalışması tepkilere neden oluyor. Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, inşaatları sürdüren şantiyelere giderek gerekli uyarıları yapıp çalışmaları durduruyor. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 31 Mayıs'ta başlayan yasağı hatırlatarak, "İnşaatların artık durması gerekiyor, Bodrum'da turizm sezonu başladı" dedi.
22.06.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kanunu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.