Kapasite

Kapasite

Son dakika kapasite haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kapasite gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kapasite haber sayfamızda...

Kapasite

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.609 kapasite haberi bulunmuştur.
Akkuyu NGS Türkiye’nin elektrik ihtiyacının yüzde 10’unu karşılayacak
Akkuyu NGS Türkiye’nin elektrik ihtiyacının yüzde 10’unu karşılayacakMersin'de inşa edilen ve Türkiye’nin ilk nükleer güç santrali olacak Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) Projesi’nde yürütülen çalışmalara ilişkin açıklama yapan Akkuyu Nükleer A.Ş. Genel Müdür Birinci Yardımcısı ve Yapı İşleri Direktörü Sergey Butckikh, nükleer santralin Türkiye’nin elektrik ihtiyacının yüzde 10’unu karşılayacağını söyledi.
24.02.2021Ekonomi
Battaniyenin üretim merkezi Uşak'ta taleplere yetişilemiyor
Battaniyenin üretim merkezi Uşak'ta taleplere yetişilemiyorTürkiye'nin battaniye üretim merkezi olan Uşak'taki fabrikalarda kış nedeniyle büyük hareketlilik yaşanıyor. Türkiye'de battaniye üretim kapasitesinin yüzde 95'ini karşılayan Uşak'taki tüm firmalar, salgın nedeniyle evde kalınması ve kış nedeniyle talep edilen battaniye ihtiyacını karşılayabilmek için üretim kapasitelerini artırdı.
24.02.2021Ekonomi
TİGEM biyogaz tesisini 15 yıllığına kiralayacak
TİGEM biyogaz tesisini 15 yıllığına kiralayacakTarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM), biyogaz tesisini ilave kapasite artırımıyla 15 yıllığına kiraya verecek.
24.02.2021Ekonomi
'Sürdürülebilir Finans Forumu' çevrim içi gerçekleştirildi
'Sürdürülebilir Finans Forumu' çevrim içi gerçekleştirildiBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Türk bankacılık sektörünün pek çok alandaki öncü ve yenilikçi tavrını "sürdürülebilirlik" alanında da sergilediğini belirterek, "Bankacılık sektörünün sürdürülebilir finans alanında inisiyatifi ele aldığını, gerek risk yönetimi gerekse kaynak tahsisi anlamında pek çok iyi uygulama örneği sergilediğini görüyoruz." dedi.
23.02.2021Uzmanpara
Petrolün varili ne kadar oldu?
Petrolün varili ne kadar oldu?Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 65,22 dolardan işlem görüyor.
23.02.2021Uzmanpara
Kocaeli'nin kapasite kullanım oranı geçen aya göre arttı
Kocaeli'nin kapasite kullanım oranı geçen aya göre arttıKocaeli Sanayi Odası (KSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli'nin kapasite kullanım oranında şubatta geçen aya göre artış olduğunu ve geçmiş yılların potansiyelinin yakalandığını bildirdi.
22.02.2021Ekonomi
Kapasite kullanım oranı azaldı
Kapasite kullanım oranı azaldıİmalat sanayisi genelinde kapasite kullanım oranı (KKO), şubatta bir önceki aya göre 0,5 puan azalarak yüzde 74,9 seviyesine indi.
22.02.2021Uzmanpara
Kapasite kullanım oranı şubatta azaldı
Kapasite kullanım oranı şubatta azaldıİmalat sanayisi genelinde kapasite kullanım oranı (KKO), şubatta bir önceki aya göre 0,5 puan azalarak yüzde 74,9 seviyesine indi.
22.02.2021Ekonomi
Borsa haftaya yükselişle başladı
Borsa haftaya yükselişle başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftaya yüzde 0,39 artışla 1.566,39 puandan başladı.
22.02.2021Uzmanpara
Piyasalar Powell'ın sunumuna odaklandı
Piyasalar Powell'ın sunumuna odaklandıKüresel piyasalarda bu hafta, ABD'de hayata geçirilmesi planlanan destek paketine ilişkin gelişmeler ve ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın Senato'da yapacağı sunum takip edilecek.
22.02.2021Uzmanpara
Piyasalar son haftaya moralli başlayacak
Piyasalar son haftaya moralli başlayacakKüresel piyasalar bu hafta karışık bir seyir izlerken, yurt içi piyasalar şubatın son haftasına uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'in kredi notu görünümündeki olumlu değişimin morali ile başlayacak.
20.02.2021Uzmanpara
Bakan Varank, TÜBA-Döngüsel Ekonomi Sempozyumu'nda konuştu
Bakan Varank, TÜBA-Döngüsel Ekonomi Sempozyumu'nda konuştuSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dijitalleşme, yeşil büyüme, temiz üretim, atık yönetimi, geri dönüşüm, endüstriyel simbiyoz ve kaynak verimliliği konularında önemli çalışmalar yürüttüklerini belirterek, "2013'ten bu yana, düzenlediğimiz 1676 teşvik belgesiyle geri kazanım konusundaki 18 milyar liralık özel sektör yatırımını destekledik." dedi.
19.02.2021Ekonomi
Ayağa kalkış kredisi ve uzun destek şart!
Ayağa kalkış kredisi ve uzun destek şart!Mart ayı itibarıyla adım adım normalleşme başlıyor. Yeme - içme sektörü başta olmak üzere birçok kesime yönelik yol haritası açıklanacak. Esnaf faizsiz ‘ayağa kalkış’ kredisi isterken güvenli turizm sertifikasının yayılması ve desteklerin uzun süreli olması önde gelen talepler
19.02.2021Ekonomi
NATO, Gara'da 13 Türk vatandaşının şehit edilmesini kınadı
NATO, Gara'da 13 Türk vatandaşının şehit edilmesini kınadıNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Gara'da "13 Türk vatandaşının öldürülmesini kınadıklarını" belirterek, müttefiklerin Türk halkına başsağlığı dilediğini söyledi.
17.02.2021Dünya
Son dakika: Bilim Kurulu üyesi canlı yayında detayları açıkladı! Normalleşmede 4 kriter!
Son dakika: Bilim Kurulu üyesi canlı yayında detayları açıkladı! Normalleşmede 4 kriter!Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Afşin Emre Kayıpmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamaları değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın " İllerimizi, Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak mart başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz." ifadelerine ilişkin değerlendirme yapan Kayıpmaz, restoran ve kafelerde süre kısıtlaması olabileceğini söyledi. İşte detaylar...
17.02.2021Gündem
ABD'de sanayi üretimi açıklandı
ABD'de sanayi üretimi açıklandıABD'de sanayi üretimi, ocakta aylık bazda yüzde 0,9 artarak piyasa beklentilerinin üzerinde seyretti.
17.02.2021Uzmanpara
Turkish Cargo, Türkiye’nin ihracatına değer katmaya devam ediyor
Turkish Cargo, Türkiye’nin ihracatına değer katmaya devam ediyorDünyanın en güçlü uluslararası kargo uçuş ağına sahip olan ve kıtalararasında ticaret köprüleri kuran Turkish Cargo, bu gücüyle Türkiye’nin ihracatına büyük katkı sağlıyor.
17.02.2021Ekonomi
Dolar kaç lira oldu?
Dolar kaç lira oldu?Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 7,0420 seviyesinde işlem görüyor.
17.02.2021Uzmanpara
Piyasalar, Fed'in toplantı tutanaklarına odaklandı
Piyasalar, Fed'in toplantı tutanaklarına odaklandıKüresel piyasalar karışık bir seyir izlerken, bugün ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanakları ile yoğun veri gündemi yatırımcıların odağında bulunuyor.
17.02.2021Uzmanpara
Hidroelektrik santralini tamamladı
Hidroelektrik santralini tamamladıGE Yenilenebilir Enerji, Bingöl’deki Aşağı Kaleköy Barajı üzerinde kurulan Aşağı Kaleköy Hidroelektrik Santrali’ni tamamladığını duyurdu. Santral, kalan son 3 ünitenin de şebekeye bağlanmasıyla tam kapasite faaliyete geçti.
17.02.2021Ekonomi
İki spor otomobile veda ediyor
İki spor otomobile veda ediyorLotus, Elise ve Exige'in Final Edition’ı ile yirmi yıldır İngiliz markasının özünü oluşturan iki spor otomobile veda ediyor.  Final Edition, benzersiz stilistik eklemeler, ek donanımlar, güç artışları ve şimdiye kadar ki en kapsamlı iç ve dış özellikler listesini sunuyor.
16.02.2021Otomobil
Son dakika... AKOM'dan İstanbul'da kar yağışına ilişkin açıklama
Son dakika... AKOM'dan İstanbul'da kar yağışına ilişkin açıklamaGelen son dakika haberine göre; İstanbul'un tamamında Cumartesi'den itibaren devam eden kar yağışları neticesinde kar kalınlığı 45 cm'e kadar çıktı. Kar kalınlığı yüksek ve kırsal kesimlerde (Hadımköy, Tuzla, Çamlıca, Çekmeköy, Silivri, Beykoz) 30-45 cm aralığında ölçülürken, sahil bölgelerinde (Şişli, Esenler, Sarıyer, Kâğıthane) 15-20 cm, ölçüldü.
16.02.2021Gündem
Damızlık manda düvesi yetiştiricilerine yüzde 50 hibe desteği sağlanacak
Damızlık manda düvesi yetiştiricilerine yüzde 50 hibe desteği sağlanacakTarım ve Orman Bakanlığı, damızlık manda düvesi yetiştiricilerinin işletmelerinde yeni inşaat yapımı veya kapasite artırımı/rehabilitasyon çalışmalarına, damızlık dişi manda ve manda boğası ile yem karma ve dağıtma makinesi alımlarına, hibeye esas alım tutarlarının yüzde 50'si oranında destek verecek.
16.02.2021Ekonomi
Ekonomik mamada astronomik büyüme
Ekonomik mamada astronomik büyümeEvcil hayvan mama sektörü, bu yıl ekonomik mama pazarında önemli oranda büyüme bekliyor. Sektör temsilcileri, mama fiyatlarının hammadde ve kur kaynaklı olarak arttığını ifade ediyor
24.02.2021Ekonomi
Oyuncaklar, çocukları ekrandan uzaklaştırdı
Oyuncaklar, çocukları ekrandan uzaklaştırdıPANDEMİ döneminde çocukların evde daha fazla vakit geçirmeleri nedeniyle oyuncak satışları arttı...
15.02.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

EkonomiTürkiyesanayiüretimFED

Kapasite ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.