Kapasite

Kapasite

Son dakika kapasite haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kapasite gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kapasite haber sayfamızda...

Kapasite

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.347 kapasite haberi bulunmuştur.
Son dakika: Erdoğan'dan 'yurt' açıklaması: Kapasitelerini hiç olmadığı kadar tırmandırdık
Son dakika: Erdoğan'dan 'yurt' açıklaması: Kapasitelerini hiç olmadığı kadar tırmandırdıkSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Darülaceze Yurt ve Kültürel Tesis Açılışı ve Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Tanıtım Töreni’nde konuştu. Erdoğan "Bu ülkede kimsenin kendisini sahipsiz hissetmeyeceği bir sistem kurduk" açıklamasında bulundu. Öğrenci yurtları ile ilgili de açıklama yapan Erdoğan, "Son günlerde üniversite öğrencileriyle alakalı maalesef çok çirkin bir kampanya sürdürülüyor. Yurt kapasitelerini hiçbir dönemde olmadığı kadarıyla tırmandıran, neredeyse 1 milyona yakın yurt kapasitesine sahip olan bir iktidarız."sözlerine yer verdi.
25.09.2021Siyaset
‘Taraf olmamak olumsuz etkiler’
‘Taraf olmamak olumsuz etkiler’TBMM İklim Araştırma Komisyonu’nun son rötuşları yapılan taslak raporunun Paris İklim Anlaşması’na ilişkin bölümüne Milliyet ulaştı. Türkiye’nin bu anlaşmaya taraf olmamasının dış politika ve ekonomide olumsuz neticelere yol açabileceği belirtilen taslak raporda, 2050 İklim Değişikliği Stratejisi kapsamında Türkiye’nin net sıfır emisyon hedef yılını belirlemesi, “Ulusal Katkı Beyanı” hazırlanması istendi.
25.09.2021Gündem
Bakan Gül duyurdu: Seferbeliği Edirne'den başlattık
Bakan Gül duyurdu: Seferbeliği Edirne'den başlattıkAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Mağdur Odaklı Adalet Buluşmaları'nın ilk toplantısında yaptığı konuşmada, Mağdur Hizmetleri Biriminin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kurulan yeni bir birim olduğunu, mağdur ve insan odaklı adalet anlayışı için seferberliği bugün Edirne'den başlattıklarını belirti. Gül, "Çocuklar boşanma sırasında veya sonrasında sürecin en masum bir o kadarda kırılgan ve örselenen tarafıdır. Ayrılmış çiftler arasında anne baba arasında kalan çocukların maruz kaldığı o acı tabloların son bulmasını sağlayacağız." dedi.
24.09.2021Siyaset
Kocaeli'de kapasite kullanım oranı arttı
Kocaeli'de kapasite kullanım oranı arttıKocaeli'deki sanayi kuruluşlarının kapasite kullanım oranı, eylülde yüzde 71,3'e yükseldi.
24.09.2021Ekonomi
Kapasite kullanım oranı belli oldu
Kapasite kullanım oranı belli olduİmalat sanayisi genelinde kapasite kullanım oranı (KKO), eylülde bir önceki aya göre 1 puan artarak yüzde 78,1 seviyesine yükseldi.
24.09.2021Uzmanpara
Borsa güne düşüşle başladı
Borsa güne düşüşle başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,46 azalışla 1.394,95 puandan başladı.
24.09.2021Uzmanpara
Kapasite kullanım oranı açıklandı
Kapasite kullanım oranı açıklandıİmalat sanayisi genelinde kapasite kullanım oranı (KKO), eylülde bir önceki aya göre 1 puan artarak yüzde 78,1 seviyesine yükseldi.
24.09.2021Ekonomi
Petrolde son durum ne?
Petrolde son durum ne?Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 77,56 dolardan işlem görüyor.
24.09.2021 Uzmanpara
Piyasalar yön arayışında
Piyasalar yön arayışındaKüresel piyasalarda, Çinli emlak devi Evergrande'nin borç ödemelerine ilişkin devam eden belirsizlikler ve ABD'nin 10 yıllık tahvil faizinin yükselmesiyle yön arayışı sürerken, bugün ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell ve diğer yetkililerin açıklamaları takip edilecek.
24.09.2021Uzmanpara
Kapasiteden 7 kat fazla başvuru
Kapasiteden 7 kat fazla başvuruİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından bu yıl ilk kez hizmete açılan ruhsatlı öğrenci kız yurtlarına kayıtlarını yaptıran öğrenciler, yerleşmeye başladı.
24.09.2021Eğitim
Öğrencilere dört bin yatak
Öğrencilere dört bin yatakİzmir Valiliği kentteki üniversite öğrencilerinin barınma sorunu için harekete geçti. Toplam dört bin yatak kapasiteli misafirhanelerin kapısı bir ay süreyle gençlere açılıyor
24.09.2021Ege
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 0,43 değer kaybederek günü 1.401,46 puandan tamamladı. BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 6,00 puan azalırken, toplam işlem hacmi 18,1 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.
23.09.2021Ekonomi
Bakan Soylu: İncelemeyi bekleyen 85 bin materyal kaldı
Bakan Soylu: İncelemeyi bekleyen 85 bin materyal kaldıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "15 Temmuz sonrası ele geçen 2 milyon 600 bin materyalden, incelemeyi bekleyen sadece 85 bin adet kalmıştır." dedi.
23.09.2021Siyaset
Nil Karaibrahimgil: Bir süre bu kapasiteyle devam edeceğiz
Nil Karaibrahimgil: Bir süre bu kapasiteyle devam edeceğizNil Karaibrahimgil, önceki gün Etiler'de bir bankadan çıkarken görüntülendi. Muhabirlerle ayaküstü sohbet eden şarkıcı, Hülya Avşar’ın “Sahneleri özlemedim. Doğru düzgün sahne mi var? Şimdikilere sahne diyemiyorum ben. Lokal desem daha doğru olur" sözleriyle ilgili konuştu.
23.09.2021Cadde
Petrol bugün ne kadar oldu?
Petrol bugün ne kadar oldu?Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 76,38 dolardan işlem görüyor.
23.09.2021Uzmanpara
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: Karalamaya müsaade etmeyiz!
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: Karalamaya müsaade etmeyiz!Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, yurt tartışmalarıyla ilgili “Dünyanın en kapsamlı, kapasitesi en yüksek yurtlarına sahibiz. Dünyanın en modern, en rekabetçi otel zincirleriyle rekabet eder durumdayız. Bu hizmeti, çalışmayı ve güzel tabloyu kimsenin istismarına ve karalamasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.
23.09.2021Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı! 9 ana başlıkta 32 hedef 81 eylem
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı! 9 ana başlıkta 32 hedef 81 eylemCumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından Paris İklim Anlaşması, önümüzdeki ay Meclis’in onayına sunulacak. 9 ana başlık altında 32 hedef ve 81 eylemi içeren plan hazırlayan Türkiye, 2030’a kadar sera gazı emisyonunda yüzde 21 artıştan azaltım yapacak.
23.09.2021Ekonomi
Türkiye yeni bir süreç başlatacak! Taslak hazır
Türkiye yeni bir süreç başlatacak! Taslak hazırParis İklim Anlaşması’nı TBMM’ye getirmeye hazırlanan Türkiye, BM’nin İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi’ne göre yer aldığı “gelişmiş ülkeler” kategorisi Ek-1’den çıkarak iklim fonlarından yararlanabilmek için yeni bir süreç başlatacak.
23.09.2021Ekonomi
Bakan Kasapoğlu: 720 bin öğrenci yurtlardan faydalanıyor
Bakan Kasapoğlu: 720 bin öğrenci yurtlardan faydalanıyorGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 720 bin öğrencinin yurtlardan faydalandığını belirterek, "190'dan 768'e yükselen yurt sayısı var. 182 binden 720 bine yükselmiş bir kapasite var. Her geçen gün artıyor, artmaya da devam edecek. Bir yandan eskiyen yurtlar, modernize edilmesi gereken yurtlar deprem vs. koşullar nedeniyle acilen yeniden yapılması gereken yurtlar bir yandan da bunları yapıyoruz" dedi.
22.09.2021Siyaset
İstanbul’un soluk borusu betonla tıkandı
İstanbul’un soluk borusu betonla tıkandıKuzey Ormanları Araştırma Derneği, yıllardır hoyrat uygulamalar nedeniyle tahribata uğrayan Kuzey Ormanları’na ilişkin “Kuzey Ormanları Tehdit Tahrip Raporu”nu yayınladı.
22.09.2021Gündem
İstanbul'da yükseköğretimde yüz yüze eğitim toplantısı
İstanbul'da yükseköğretimde yüz yüze eğitim toplantısıYüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya üniversitelerde alınan tedbirleri açıkladı. Özvar, öğretim görevlilerinin yüzde 88,56'sının aşılandığını açıkladı.
21.09.2021Haberler
YÖK Başkanı Özvar: Öğretim görevlilerinin yüzde 88,56'sı aşılandı
YÖK Başkanı Özvar: Öğretim görevlilerinin yüzde 88,56'sı aşılandıYüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya üniversitelerde alınan tedbirleri açıkladı. Özvar, öğretim görevlilerinin yüzde 88,56'sının aşılandığını açıkladı.
21.09.2021Gündem
Şirinevler Meydanı'nda metrelerce toplu ulaşım kuyruğu!
Şirinevler Meydanı'nda metrelerce toplu ulaşım kuyruğu!Sefer yapılamayan metro durakları nedeniyle İstanbul Şirinevler'de metrelerce otobüs kuyruğu oluşmaya başladı. Kalabalık havadan da görüntülendi. Sefer yapılamayan duraklara da vatandaşlar otobüslerle ücretsiz şekilde taşınıyor.
21.09.2021Haberler
Son dakika... Şirinevler Meydanı'nda metrelerce toplu ulaşım kuyruğu!
Son dakika... Şirinevler Meydanı'nda metrelerce toplu ulaşım kuyruğu!Sefer yapılamayan metro durakları nedeniyle İstanbul Şirinevler'de metrelerce otobüs kuyruğu oluşmaya başladı. Kalabalık havadan da görüntülendi. Sefer yapılamayan duraklara da vatandaşlar otobüslerle ücretsiz şekilde taşınıyor.
21.09.2021Gündem
Gençlerin 9 proje fikrine hibe sağladı
Gençlerin 9 proje fikrine hibe sağladıBP Türkiye’nin kapasite gelişim projesi “Gelişim, Seninle” aracılığıyla online eğitim verdiği üniversite öğrencilerinin geliştirdikleri proje fikirleri, jüri tarafından değerlendirildi. Projenin ilk etabında 9 proje toplam 90 bin TL’lik ödül kazandı. İkinci etap aralık ayında gerçekleştirilecek. Böylece bu yıl eğitimlerini tamamlayan 100 kulüp içerisinden seçilen 20 kulüp, BP Türkiye tarafından sağlanan toplam 200 bin TL’lik hibe ve uygulama desteğine hak kazanacak.
21.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

kapasitekullanımbrent petrolfiyatşirinevler

Kapasite ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.