Kasım Süleymani

Kasım Süleymani

Son dakika Kasım Süleymani haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kasım Süleymani gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kasım Süleymani haber sayfamızda...

Kasım Süleymani

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 538 kasim suleymani haberi bulunmuştur.
İran'da bir cumhurbaşkanı adayı Trump'a suikast istedi
İran'da bir cumhurbaşkanı adayı Trump'a suikast istediİran'da 18 Haziran'da yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylığını açıklayan eski Meclis Başkan Yardımcısı Ali Mutahhari, İranlı komutan Kasım Süleymani'ye yönelik suikastın talimatını veren eski ABD Başkanı Donald Trump'ın öldürülmesi gerektiğini söyledi.
6.05.2021Dünya
‘Bu sözler düşmanımızın konuşmalarının tekrarıdır’
‘Bu sözler düşmanımızın konuşmalarının tekrarıdır’İran lideri Ali Hamaney, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif’in basına sızdırılan ve ülkede büyük tartışma yaratan ses kaydındaki ifadelerine sert tepki gösterdi.
3.05.2021Dünya
Son dakika... İran lideri Hamaney, Dışişleri Bakanını suçladı!
Son dakika... İran lideri Hamaney, Dışişleri Bakanını suçladı!İran lideri Ali Hamaney, Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif'in sızdırılan ses kaydında kullandığı ifadelerini eleştirerek, "İnsan bu sözleri duyunca üzülüyor. Bu sözlerin bazıları düşmanlarımızın konuşmalarının tekrarıdır. Bunlar ABD'nin sözlerinin tekrarıdır." dedi.
2.05.2021Dünya
Zarif özür diledi! Kasım Süleymani ses kaydı fay hatlarını tetikledi
Zarif özür diledi! Kasım Süleymani ses kaydı fay hatlarını tetiklediİran Dışişleri Bakanı Zarif, ülke siyasetinde büyük tepki çeken, eski Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'yi eleştirdiği gizli röportajındaki sözleri nedeniyle bağışlanmayı istedi.
2.05.2021Dünya
İran'ı sarsan ses kaydında 20 kişiye yurt dışı yasağı geldi
İran'ı sarsan ses kaydında 20 kişiye yurt dışı yasağı geldiİran'da Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif'in gizli röportajının sızdırılmasıyla ilgileri olduğu düşünülen 20 kişi hakkında ülke dışına çıkış yasağı getirildi.
29.04.2021Dünya
Zarif'in ses kaydı sızdı, Ruhani'nin danışmanı istifa etti
Zarif'in ses kaydı sızdı, Ruhani'nin danışmanı istifa ettiİran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif'in gizli röportajının sızdırılmasının sorumlusu olarak gösterilen Cumhurbaşkanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Hüsameddin Aşina istifa ederken, yerine Hükümet Sözcüsü Ali Rebii getirildi.
29.04.2021Dünya
İran Dışişleri Bakanı'ndan sızdırılan ses kaydıyla ilgili açıklama
İran Dışişleri Bakanı'ndan sızdırılan ses kaydıyla ilgili açıklamaİran Dışişleri Bakanı Zarif, ileriki dönemlerde göreve gelecek devlet adamlarının istifadesine sunmak için yapılan gizli bir konuşmanın ülke içi çekişme ve kişisel eleştiri konusuna dönüştürülmesine çok üzüldüğünü ifade etti.
28.04.2021Dünya
İkisini de yaktı...
İkisini de yaktı...İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif’in sızdırılan ses kaydında yer alan bazı ifadeler, hem İran hem ABD’de olay yarattı. İranlı ekonomist Said Lilaz’ın Zarif’le yaptığı sohbetin ses kaydının, Londra merkezli “Iran International”da yayımlanmasıyla ortalık karıştı.
28.04.2021Dünya
Ses kaydı sızdırılan Zarif muhafazakar gazetelerin hedefinde
Ses kaydı sızdırılan Zarif muhafazakar gazetelerin hedefindeİran'da çıkarılan muhafazakar gazeteler, eski Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve askeri yapıyı eleştiren ifadeleri sızdırılan Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif'i manşetlerindeki sert ifadelerle eleştirdi.
27.04.2021Dünya
'Benim gücüm yok'
'Benim gücüm yok'İran Dışişleri Bakanı Zarif’in basına sızdırılan ses kaydı bomba etkisi yarattı. Zarif, kayıtta, Kasım Süleymani’nin ülkedeki gücünden, kendisinin de güçsüzlüğünden bahsederken, nükleer anlaşmanın Rusya tarafından baltalandığını öne sürdü.
27.04.2021Dünya
Son dakika... ABD, İran ile nükleer görüşmelerin gidişatından ümitli
Son dakika... ABD, İran ile nükleer görüşmelerin gidişatından ümitliİran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif'e atfedilen nükleer anlaşmayla ilgili yorumlar tartışılırken, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Viyana'daki görüşmelerin gidişatından ümitli olduklarını belirtti.
26.04.2021Dünya
Son dakika... İran Meclis Başkanı'ndan Dışişleri Bakanı Zarif'e tepki!
Son dakika... İran Meclis Başkanı'ndan Dışişleri Bakanı Zarif'e tepki!İran Meclis Başkanı Muhammed Bakır Kalibaf, Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif'in eski Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ile ilgili sözlerine tepki verdi.
26.04.2021Dünya
Son dakika... İran'dan Moskova'ya 'nükleer anlaşma' suçlaması!
Son dakika... İran'dan Moskova'ya 'nükleer anlaşma' suçlaması!İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD ile İran arasındaki nükleer anlaşmanın sonuca ulaşmaması için Rusya'nın "maksimum çaba gösterdiğini", ABD tarafından öldürülen Kasım Süleymani'nin de bu amaçla Moskova'ya davet edildiğini iddia etti.
25.04.2021Dünya
Son dakika... ABD üssü alarma geçti! İran'ın 'intikam planı' kayıtlarında o isim de var...
Son dakika... ABD üssü alarma geçti! İran'ın 'intikam planı' kayıtlarında o isim de var...ABD'li Associated Press'e konuşan üst düzey yetkililer, Devrim Muhafızları'nın konuşmalarına sızarak saldırı planlarını öğrendiklerini aktardı. Buna göre İran'ın hedefinde başkent Washington'daki bir askeri üs ve bir general bulunuyor. Telsiz konuşmalarında, 2020 yılında öldürülen İranlı General Süleymani'nin intikamının nasıl alınacağının masaya yatırıldığı öğrenilirken, korkunç detaylar gün yüzüne çıktı.
21.03.2021Dünya
Son dakika: ABD'den İran'a 'savaş' mesajı: İstemiyoruz ancak hazırız!
Son dakika: ABD'den İran'a 'savaş' mesajı: İstemiyoruz ancak hazırız!Gelen son dakika haberine göre; ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Kenneth F. McKenzie, ülkesinin İran ile savaşmak istemediğini ancak gerekirse cevap vermeye hazır olduğunu belirtti.
15.03.2021Dünya
Son Dakika Haberi: İfşa oldular! Kıtalararası gözdağı...
Son Dakika Haberi: İfşa oldular! Kıtalararası gözdağı...Kalkış yapıp binlerce kilometre uçtu, sıcak bölgede yanına diğer savaş uçakları da eklendi. Ünlü bombardıman uçaklarının fotoğrafları dünyada büyük ses getirdi.
8.03.2021Dünya
ABD’den Suriye  ve Irak’a ‘Avenger’
ABD’den Suriye ve Irak’a ‘Avenger’Washington, üsleri ve askeri tesislerine yönelik artan saldırılara karşı, Suriye ile Irak’a “Avenger” kısa menzilli mobil hava savunma sistemi konuşlandırıyor.
7.03.2021Dünya
ABD'de "Ortadoğu'da askeri güç kullanımına onay veren iki yasa kaldırılsın" tasarısı
ABD'de "Ortadoğu'da askeri güç kullanımına onay veren iki yasa kaldırılsın" tasarısıABD'li iki senatör, 1991 ve 2002 tarihli "ABD'nin Orta Doğu'da askeri güç kullanmasına izin veren" iki yasanın iptal edilmesini öngören bir tasarı sundu.
3.03.2021Dünya
Son dakika: Irak'ta ABD askerlerinin bulunduğu üsse saldırı
Son dakika: Irak'ta ABD askerlerinin bulunduğu üsse saldırıGelen son dakika haberine göre; Irak’ta Erbil'deki üssün ardından bu kez ABD askerlerinin bulunduğu Ayn el Esad hedef alındı. Reuters haber ajansı, çok sayıda roketin üsse düştüğünü bildiriyor.
3.03.2021Dünya
Son dakika... Kopyasını yaptılar! Dünya şaşkın...
Son dakika... Kopyasını yaptılar! Dünya şaşkın...İki ülke son yıllarda birçok kez savaşın eşiğine geldi, bugün tanıtılan 3 bin kilometre menzilli SİHA'nın benzerliği hemen dikkat çekti. Söz konusu silah, geçen yıl tüm Ortadoğu'nun kaderini değiştiren bir suikaste imza atmıştı.
24.02.2021Dünya
İran'dan flaş karar! 7 sınır kapısını yolcu geçişlerine kapattı
İran'dan flaş karar! 7 sınır kapısını yolcu geçişlerine kapattıİran, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınındaki vaka artışlarının ardından mutasyonlu virüsün yayılmasını engellemek amacıyla Irak'a açılan 7 sınır kapısından yolcu geçişlerini durdurdu.
20.02.2021Dünya
İran Cumhurbaşkanı: AB, ABD'nin tek taraflı politikalarına karşı uygun bir rol oynamalıdır
İran Cumhurbaşkanı: AB, ABD'nin tek taraflı politikalarına karşı uygun bir rol oynamalıdırİran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Avrupa Birliğinin (AB) "ABD'nin tek taraflı politikalarına" karşı uygun bir rol oynaması ve nükleer anlaşmanın yok olmasına izin verilmemesi gerektiğini söyledi.
18.02.2021Dünya
Son Dakika: Rapor ortaya çıktı! Uzaktan kumandalı makineli tüfek...
Son Dakika: Rapor ortaya çıktı! Uzaktan kumandalı makineli tüfek...CNN International ve Haaretz İran'ın nükleer programını yöneten Fahrizade'nin uzaktan kumandalı bir makineli tüfekle vurulduğunu duyurdu. Son dakika haberine göre, İsrailli gizli ajanların, rejimin en iyi nükleer bilim adamını öldürmek için aylarca yüksek teknolojili bir makineli tüfeği, küçük parçalar halinde İran'a kaçırdığı ortaya çıktı.
11.02.2021Dünya
BM Irak Özel Temsilcisi, Hamaney'in Danışmanı ile "Irak seçimlerini" görüştü
BM Irak Özel Temsilcisi, Hamaney'in Danışmanı ile "Irak seçimlerini" görüştüSuriye'nin kuzeybatısında, Hatay ilinin karşısındaki Suriye topraklarında yer alan Afrin'de, yoğun yağışlar nedeniyle "Nehir Kampı"nı su bastı. Suriye'de iç savaş nedeniyle yerinden edilen vatandaşlar, kış mevsiminin getirdiği zorlukların yanı sıra yoğun yağışlardan da etkilenmeye devam ediyor.
31.01.2021Dünya
Son dakika... Twitter, Trump’ı tehdit eden İran Lideri Hamaney’in hesabını askıya aldı!
Son dakika... Twitter, Trump’ı tehdit eden İran Lideri Hamaney’in hesabını askıya aldı!Twitter, İran Lideri Ayetullah Ali Hamaney'in bir Twitter hesabını, ABD'nin eski Başkanı Donald Trump'a yönelik tehdit içeren bir paylaşımda bulunması nedeniyle askıya aldı.
22.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

iranabdKasım Süleymanicevad zarifhamaney

Kasım Süleymani ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.