Kavala

Kavala

Son dakika kavala haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kavala gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kavala haber sayfamızda...

Kavala

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 657 kavala haberi bulunmuştur.
Son dakika haberleri... 'İstenmeyen adam' talimatının ardından büyükelçiliklerden yeni açıklama
Son dakika haberleri... 'İstenmeyen adam' talimatının ardından büyükelçiliklerden yeni açıklamaABD Büyükelçiliği'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "ABD, 18 Ekim tarihli açıklamaya ilişkin bazı soruların yöneltilmesi vesilesiyle, Diplomatik İlişkiler Hakkındaki Viyana Sözleşmesi'nin 41. Maddesi'ne riayet etmeyi teyit eder" denildi. Aynı açıklamayı Kanada, Norveç, Finlandiya, Yeni Zelanda, Danimarka, Hollanda, Almanya, Fransa ve İsveç büyükelçilikleri de yayınladı. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, ABD ve diğer büyükelçiliklerin açıklamalarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından olumlu karşılandığını bildirdi.
25.10.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Mustafa Akıncı'ya tepki
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Mustafa Akıncı'ya tepkiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, eski KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerine tepki gösterdi.
25.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Hiç kimse Türkiye'nin bağımsızlığına gölge düşüremez
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Hiç kimse Türkiye'nin bağımsızlığına gölge düşüremezCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Hiç kimse Türkiye'nin bağımsızlığına ve egemenliğine gölge düşüremez" dedi.
25.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından büyükelçiliklerin açıklamasına ilk tepki
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından büyükelçiliklerin açıklamasına ilk tepkiABD'nin ve bazı ülke büyükelçiliklerinin Osman Kavala'yla ilgili açıklamalarından geri adım atması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından olumlu karşılandı.
25.10.2021Haberler
10 büyükelçinin Kavala çıkışına tepkilere ilişkin ABD Büyükelçiliği'nden açıklama
10 büyükelçinin Kavala çıkışına tepkilere ilişkin ABD Büyükelçiliği'nden açıklamaABD Büyükelçiliği'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "ABD, 18 Ekim tarihli açıklamaya ilişkin bazı soruların yöneltilmesi vesilesiyle, Diplomatik İlişkiler Hakkındaki Viyana Sözleşmesi'nin 41. Maddesi'ne riayet etmeyi teyit eder" denildi. Aynı açıklamayı Finlandiya, Danimarka, Yeni Zelanda, Kanada, Hollanda, Norveç ve İsveç büyükelçilikleri de yayınladı. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, ABD ve diğer büyükelçiliklerin açıklamalarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından olumlu karşılandığını bildirdi.
25.10.2021Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından büyükelçiliklerin açıklamasına ilk tepki
Son dakika! Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından büyükelçiliklerin açıklamasına ilk tepkiABD'nin ve bazı ülke büyükelçiliklerinin Osman Kavala'yla ilgili açıklamalarından geri adım atması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından olumlu karşılandı.
25.10.2021Gündem
Almanya ve Fransa da Viyana Sözleşmesi açıklamasına katıldı
Almanya ve Fransa da Viyana Sözleşmesi açıklamasına katıldıAlmanya ve Fransa'nın Ankara büyükelçilikleri de ABD Büyükelçiliğinin Diplomatik İlişkiler Hakkındaki Viyana Sözleşmesi'nin 41. maddesine riayet edildiği açıklamasını retweet ederek, aynı görüşü paylaştı.
25.10.2021 Dünya
AK Parti Sözcüsü Çelik: En güçlü şekilde reddettik ve reddedeceğiz
AK Parti Sözcüsü Çelik: En güçlü şekilde reddettik ve reddedeceğizOsman Kavala'nın serbest bırakılması için çağrı yapan büyükelçiliklerinden geri adım gelmesi sonrası AK Parti'den peş peşe değerlendirmeler geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Ülkemizin içişlerine ve egemenlik haklarına karışma anlamına gelen her beyanı en güçlü şekilde reddettik ve reddedeceğiz. Cumhurbaşkanımız devletimizin başı olarak bu duruşu en net ve en güçlü şekilde ortaya koymuştur." ifadelerini kullandı.
25.10.2021Siyaset
Viyana Sözleşmesi 41'inci madde nedir? Viyana Sözleşmesi 41'inci madde detayları...
Viyana Sözleşmesi 41'inci madde nedir? Viyana Sözleşmesi 41'inci madde detayları...Viyana Sözleşmesi 41. madde nedir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 10 ülkenin büyükelçisi tarafından yapılan Osman Kavala çağrısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert yanıt gelmiş ve istenmeyen adam ilan edilmelerini istemişti. Büyükelçilerden geri adım geldi. Viyana sözleşmesine riayet edeceklerini duyuran paylaşımların ardından Viyana Sözleşmesi 41. madde nedir sorusu gündeme geldi. İşte yanıtı...
25.10.2021Gündem
Yargıtay Başkanı Akarca'dan 10 büyükelçiye Osman Kavala tepkisi
Yargıtay Başkanı Akarca'dan 10 büyükelçiye Osman Kavala tepkisiYargıtay Başkanı Mehmet Akarca, 10 büyükelçinin tutuklu Osman Kavala'yla ilgili açıklamalarına ilişkin, "Bahsi geçen sayın büyükelçilerin sıradan bir şekilde değil de adeta örgütlü şekilde bir araya gelerek, toplu şekilde bildiri yayımlamış olmaları Türkiye'de bağımsız yargıyı, bağımsız yargı mensuplarını, tüm hakim ve Cumhuriyet savcılarını, yüksek yargı mensuplarını derinden yaralamış ve üzmüştür. İnfiale neden olmuştur." dedi.
25.10.2021Gündem
Son dakika... Kabine toplantısı başladı! Gözler Ankara'da
Son dakika... Kabine toplantısı başladı! Gözler Ankara'daKabine toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında başladı. İç ve dış gündeme ilişkin başlıkların ele alınacağı toplantıda, Osman Kavala çağrısına imza atan 10 büyükelçinin durumu da görüşülecek.
25.10.2021Gündem
Beştepe'de sürpriz zirve! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli'yi kabul ediyor
Beştepe'de sürpriz zirve! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli'yi kabul ediyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul ediyor.
25.10.2021Haberler
TGB'den ABD Büyükelçiliği önünde '10 büyükelçi' tepkisi
TGB'den ABD Büyükelçiliği önünde '10 büyükelçi' tepkisiTürkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği önünde basın açıklaması yaparak, 10 büyükelçinin Osman Kavala için yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.
25.10.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop'tan 10 büyükelçi açıklaması
TBMM Başkanı Şentop'tan 10 büyükelçi açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, 10 büyükelçinin tutuklu Osman Kavala'ya ilişkin açıklamasıyla ilgili, "TBMM'de bu büyükelçilerin konuşmuş olduğu davayla ilgili konuşamazken, anayasa bunu bize yasaklamışken, bizim milletvekillerimize yasaklamışken kalkıp yabancı ülkelerin büyükelçilerinin yargıya talimat verir bir şekilde 'derhal serbest bırakılmasının sağlanması' şeklinde bir ifadeyle bir bildiri kaleme almaları Türkiye'de iç işlerine çok açık ve çok terbiyesizce bir müdahaledir" dedi.
25.10.2021Siyaset
Beştepe'de sürpriz zirve! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli'yi kabul etti
Beştepe'de sürpriz zirve! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli'yi kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu dakikalarda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Görüşme 1 saat sürdü.
25.10.2021Siyaset
AK Parti'den ekonomi mesajı: Dar gelirli vatandaşı rahatlatacak müdahale olacak
AK Parti'den ekonomi mesajı: Dar gelirli vatandaşı rahatlatacak müdahale olacakAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, CNN Türk canlı yayınında soruları yanıtladı. 10 büyükelçinin durumuyla ilgili konuşan Kandemir, "Dışişleri bakanlığımız çalışıyor. Kabine toplantısında bir yol haritası sunulacaktır." dedi. Ekonomiyle ilgili mesaj veren Kandemir, "Dar gelirli vatandaşı rahatlatacak müdahale olacak." ifadelerini kullandı. Son anketlere ilişkin bilgi de veren Kandemir, "Vatandaşımız 'yine umudumuz AK Parti'de' diyor." şeklinde konuştu.
25.10.2021Haberler
Son dakika! AK Parti'den ekonomi mesajı: Dar gelirli vatandaşı rahatlatacak müdahale olacak
Son dakika! AK Parti'den ekonomi mesajı: Dar gelirli vatandaşı rahatlatacak müdahale olacakAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, CNN Türk canlı yayınında soruları yanıtladı. 10 büyükelçinin durumuyla ilgili konuşan Kandemir, "Dışişleri bakanlığımız çalışıyor. Kabine toplantısında bir yol haritası sunulacaktır." dedi. Ekonomiyle ilgili mesaj veren Kandemir, "Dar gelirli vatandaşı rahatlatacak müdahale olacak." ifadelerini kullandı. Son anketlere ilişkin bilgi de veren Kandemir, "Vatandaşımız 'yine umudumuz AK Parti'de' diyor." şeklinde konuştu.
25.10.2021Siyaset
Emekli büyükelçiler ‘istenmeyen adam’ı yorumladı: Yapabileceğimiz pek çok şey var
Emekli büyükelçiler ‘istenmeyen adam’ı yorumladı: Yapabileceğimiz pek çok şey varEmekli büyükelçiler, Kavala için çağrı yapan 10 ülke büyükelçisinin ‘istenmeyen adam’ ilan edilmesi talimatını değerlendirdi. Özülker,“Yapabileceğimiz pek çok şey var. Her tür randevuyu reddetme noktasına geldiğinde istenmeyen adam oldukları açığa çıkar” dedi.
25.10.2021Siyaset
Kabine’de ana gündem dış politika olacak
Kabine’de ana gündem dış politika olacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında bugün yapılacak Kabine toplantısının gündeminde dış politikaya ilişkin son gelişmeler öne çıkacak.
25.10.2021Siyaset
NYT manşetten verdi: İşte 10 elçinin Kavala çağrısının arkasındaki güç!
NYT manşetten verdi: İşte 10 elçinin Kavala çağrısının arkasındaki güç!ABD merkezli New York Times gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Eskişehir'de 10 büyükelçinin Osman Kavala açıklamasıyla ilgili, "Gerekli talimatı Dışişleri Bakanımıza verdim. 10 büyükelçinin bir an önce 'istenmeyen adam' ilan edilmelerini halledeceksiniz dedim" ifadelerine yer verdi. Haberde ayrıca 10 elçi açıklamasının ardında Biden yönetiminin olduğu ifade edildi.
24.10.2021Dünya
NYT: 10 elçi açıklamasının ardında ABD hükümeti var
NYT: 10 elçi açıklamasının ardında ABD hükümeti varABD merkezli New York Times gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Eskişehir'de 10 büyükelçinin Osman Kavala açıklamasıyla ilgili, "Gerekli talimatı Dışişleri Bakanımıza verdim. 10 büyükelçinin bir an önce 'istenmeyen adam' ilan edilmelerini halledeceksiniz dedim" ifadelerine yer verdi. Haberde ayrıca 10 elçi açıklamasının ardında Biden yönetiminin olduğu ifade edildi.
24.10.2021Haberler
Kritik gündem! Kabine yarın toplanıyor
Kritik gündem! Kabine yarın toplanıyorKabine toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yarın yapılacak. Toplantıda iç ve dış gündeme ilişkin başlıklar ele alınacak. Koronavirüs ve terörle mücadeledeki son durum ile bölgesel gelişmeler de değerlendirilecek.
24.10.2021Gündem
‘10 büyükelçi için talimat verdim’
‘10 büyükelçi için talimat verdim’Eskişehir’de konuşan Erdoğan: “Yatıyorlar, kalkıyor, Kavala, Kavala. 10 büyükelçi onun için Dışişleri Bakanlığı’na geliyor. Gerekli talimatı Dışişleri Bakanımıza verdim. ‘Bu 10 büyükelçinin bir an önce istenmeyen adam ilan edilmelerini hemen halledeceksiniz’ dedim...”
24.10.2021Siyaset
‘Persona Non Grata’ ilan edilmesi nedir?
‘Persona Non Grata’ ilan edilmesi nedir? ABD, Fransa, Almanya, Hollanda, İsveç, Norveç, Finlandiya, Danimarka, Kanada ve Yeni Zelanda’nın Ankara Büyükelçileri, imzaladıkları ortak bildiri ile Osman Kavala’nın “derhal serbest bırakılması” için çağrıda bulunmuştu. Bu çağrıya Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrika ziyareti dönüşünde çok sert tepki göstererek, “Bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz” demişti.
24.10.2021Siyaset
Bakan Soylu'dan 10 büyükelçinin açıklamasına tepki
Bakan Soylu'dan 10 büyükelçinin açıklamasına tepkiİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 10 büyükelçinin tutuklu Osman Kavala ile ilgili yaptığı açıklamaya ilişkin, "Kim ne söylerse söylesin. Topuyla gelsinler, tüfeğiyle gelsinler. 10 büyükelçisiyle değil, dünyadaki bütün büyükelçileriyle buraya toplansınlar. Vallahi bu milletten bir kıl dahi koparamazlar." dedi.
23.10.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

son dakika haberlerOsman KavalabüyükelçiTürkiyeerdoğan

Kavala ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.