Kazı Çalışması

Kazı Çalışması

Son dakika kazı çalışması haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kazı çalışması gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kazı çalışması haber sayfamızda...

Kazı Çalışması

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.514 kazı çalışması haberi bulunmuştur.
Tharsa Antik Kenti'nde kazı çalışması başladı
Tharsa Antik Kenti'nde kazı çalışması başladıAdıyaman’da, Roma dönemine ait, içinde 60 aile mezarının bulunduğu Tharsa Antik Kenti'nde kazı çalışmalarına başlandı.
16.05.2022Kültür Sanat
Tharsa Antik Kenti'nde kazı çalışması başladı
Tharsa Antik Kenti'nde kazı çalışması başladıAdıyaman’da, Roma dönemine ait, içinde 60 aile mezarının bulunduğu Tharsa Antik Kenti'nde kazı çalışmalarına başlandı.
16.05.2022Gündem
Kral mezarlarının 2 bin yıllık gizemli hikayesi
Kral mezarlarının 2 bin yıllık gizemli hikayesiAntik döneme ait yapıların bulunduğu Kocaeli'nin İzmit ilçesinde yaklaşık 2 bin yıl önce önemli kişiler için inşa edilen tümülüsler asırlara meydan okuyor. Etrafı otlarla çevrile olan mezarlar, turizme kazandırılacağı günü bekliyor.
1.05.2022Gündem
3 padişah, 12 cumhurbaşkanı, 66 hükümet gören 126 yıllık dava yine ertelendi
3 padişah, 12 cumhurbaşkanı, 66 hükümet gören 126 yıllık dava yine ertelendiMardin'de 1896 yılında 22 bin dönümlük arazi anlaşmazlığı nedeniyle başlayan ve bugüne kadar 3 Osmanlı padişahı, 12 cumhurbaşkanı ve 66 hükümet gören, birçok hakim ve avukatın değiştiği dava, bir türlü sonuçlanmıyor. 3'ü davacı, 1'i davalı olan 4 ailenin taraf olduğu davayla ilgili olarak Ersak ailesinin avukatı Prof. Dr. Ahmet Battal, "Tarafların imtihanı ama asıl devletin, yargı sisteminin de bir sınavı haline gelmiş bir dava. 126 yıldır süren bir hukuki ihtilaftan söz ediyoruz" dedi.
14.04.2022Gündem
Bir yol açıcı: Gülten Akın
Bir yol açıcı: Gülten Akın“Hayatın ve doğanın benden geçen şiirlerini yazıyorum” diyen Gülten Akın, kişisel yaşantıları, duygu ve durumları dile getirirken kişiselin çemberi içinde sıkışıp kalmaz, insanlık hâllerine doğru genişletir şiirini...
10.04.2022Kültür Sanat
Bayrak direği kazısında sarnıç çıktı
Bayrak direği kazısında sarnıç çıktıÇorum'da, İskilip Kalesi'nde bayrak direği dikmek için kepçeyle kazı yapan ekipler, tarihi sarnıç kalıntısı buldu. Sarnıcın Osmanlı dönemine ait olduğu değerlendiriliyor.
6.04.2022Gündem
Erciş'te temel kazısı yapılırken yan taraftaki iş yerinin duvarı çöktü
Erciş'te temel kazısı yapılırken yan taraftaki iş yerinin duvarı çöktüVan'ın Erciş ilçesinde temel kazısı yapıldığı sırada bir iş yerinin duvarı çöktü. 3 kişi hafif yaralandı.
5.04.2022Haberler
Köstebek yuvası değil, şehrin merkezi! Vatandaşlar isyan etti
Köstebek yuvası değil, şehrin merkezi! Vatandaşlar isyan ettiKocaeli’nin genelinde devam eden altyapı çalışmaları sebebiyle bozulan ve bir türlü tamamlanamayan yollar vatandaşları canından bezdirdi. Yayalar bozuk yollar yüzünden yürümekte zorluk çekerken, araçlar çukur dolu yollarda güçlükle ilerliyor.
3.04.2022Haberler
Köstebek yuvası değil, şehrin merkezi! Vatandaşlar isyan etti
Köstebek yuvası değil, şehrin merkezi! Vatandaşlar isyan ettiKocaeli’nin genelinde devam eden altyapı çalışmaları sebebiyle bozulan ve bir türlü tamamlanamayan yollar vatandaşları canından bezdirdi. Yayalar bozuk yollar yüzünden yürümekte zorluk çekerken, araçlar çukur dolu yollarda güçlükle ilerliyor.
3.04.2022Gündem
Antalya'nın simgesi için çalışma! Saat Kulesi özüne dönüyor
Antalya'nın simgesi için çalışma! Saat Kulesi özüne dönüyorAntalya'nın en önemli sembollerinden, Bizans dönemine ait burçlar üzerine 1900'lü yılların başında inşa edilen Saat Kulesi'nde restorasyon çalışması başladı. Etrafına iskele kurulan kulenin çevresi de örtüyle kapatıldı. Restorasyon kapsamında kulenin tepe kısmına sonradan yapılan dendanlar (burçlardaki çıkıntı) kaldırılarak, yerine 1940'lı yıllarda yıkıldığı düşünülen kubbe yapılacak.
30.03.2022Gündem
İtiraf var ceset yok!
İtiraf var ceset yok!Rize'de Yasin Şanal'ın sahilde başına taşla vurarak öldürüp, testereyle parçaladıktan sonra torbalara koyup denize attığını söylediği Dursun Zehir'in cesedi bulunamadı. Ekipler arama çalışmalarını sonlandırdı.
29.03.2022Gündem
5 bin TL için vahşet! Dursun Zehir cinayetinde flaş gelişme
5 bin TL için vahşet! Dursun Zehir cinayetinde flaş gelişmeRize'de Yasin Şanal'ın (24) sahilde başına taşla vurarak öldürdüğü, testereyle parçaladığı cesedi de poşete koyup, denize attığı itirafı üzerine, 5,5 aydır haber alınamayan Dursun Zehir'in (71) kayıp ceset parçalarının bulunması için yeniden arama çalışması başlatıldı. Şanal ile birlikte tutuklanan Dursun Zehir'in torunu Kerim Bekar (21) ise ifadesinde "Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Yasin sürekli iftira atarak bizi bu olayın içerisine çekmeye çalışmaktadır" dedi.
27.03.2022Gündem
İtirafçının gösterdiği yerde ceset bulunamadı
İtirafçının gösterdiği yerde ceset bulunamadıRize'de 5,5 aydır haber alınamayan Dursun Zehir'in (71) öldürüldüğüne yönelik itirafçı iddiası üzerine sahilde b2,5 aydaşlatılan aramalarda, herhangi bir bulguya rastlanılamadı. Olaya ilişkin soruşturmada gözaltına alınan 2 şüphelinin sorgusu sürerken, Zehir'in torunu K.B. de İstanbul'da gözaltına alındı.
24.03.2022Haberler
Cinayeti itiraf etti! Gösterdiği yerde ceset bulunamadı
Cinayeti itiraf etti! Gösterdiği yerde ceset bulunamadıRize’de 5,5 aydır haber alınamayan Dursun Zehir'in (71) öldürüldüğüne yönelik itirafçı iddiası üzerine sahilde başlatılan aramalarda, herhangi bir bulguya rastlanılamadı. Olaya ilişkin gözaltına alınan 2 şüphelinin sorgusu devam ederken, Zehir'in torunu K.B. de İstanbul’da gözaltına alındı.
24.03.2022Gündem
Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattındaki son rayların kaynatma işlemi yapıldı
Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattındaki son rayların kaynatma işlemi yapıldıİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının Kabataş kesiminde rayların birbirine bağlanması törenine katıldı.
3.03.2022Ekonomi
Bölgede ilk kez böylesi görüldü
Bölgede ilk kez böylesi görüldüİstanbul'da Şile'nin yaklaşık 40 kilometre doğusunda, Roma döneminden olduğu tahmin edilen 15'e yakın kiremit mezar bulundu. Yol çalışmaları esnasında çıkan, bölgede ilk kez rastlanan ve içerisinde iskeletlerin de bulunduğu mezarların koruma altına alınması bekleniyor.
2.03.2022Haberler
Türkiye’nin arkeolojik birikimi ve potansiyeli
Türkiye’nin arkeolojik birikimi ve potansiyeliÜlkemizin jeolojik, arkeolojik ve mimari buluntu yönünden büyük bir kültürel birikimi var. Bu birikimi değerlendirmek için gereken bilgi ve insan potansiyeline de sahibiz. Ne yazık ki bu birikimi ülkemiz insanının zenginleşmesi için kullanma becerisine sahip değiliz.
21.02.2022Arkeoloji
Aranan ceset bulundu
Aranan ceset bulunduAktif görevdeki iki polis memurunun sahte müzekkereyle gözaltına alıp hasımları Baybaşin ailesine teslim ettiği Murat Kartal'ın cesedi bulundu. Büyükçekmece’de 4 gündür süren kazıda bileğindeki kelepçenin kepçeye takılmasıyla farkedilen cesedin üzerinde Kartal’a ait kıyafetler olduğu belirtildi.
5.02.2022Gündem
Büyükçekmece'deki gizemli kazı! Aranan ceset bulundu
Büyükçekmece'deki gizemli kazı! Aranan ceset bulunduBüyükçekmece’de boş arazide gerçekleştirilen aramalarda ceset bulundu. Toprak altında kaldığı ve deforme olduğu gözlenen ceset kimlik tespiti için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. İncelemenin ardından cesedin Murat Kartal'a ait olup olmadığı tespit edilecek.
4.02.2022Haberler
Son dakika... Büyükçekmece'deki gizemli kazı! Aranan ceset bulundu
Son dakika... Büyükçekmece'deki gizemli kazı! Aranan ceset bulunduGelen son dakika haberine göre; Büyükçekmece'de dört gündür kazı çalışmasının sürdüğü alanda ceset bulundu. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, Pınarbaşı Mahallesi'nde Murat Kartal'ın cesedinin bulunması için başlatılan kazı çalışması dördüncü gününde toprak altından ceset çıkarıldı.
4.02.2022Gündem
Gizemli aramada “köşk” detayı! Denizde de arama yapıldı
Gizemli aramada “köşk” detayı! Denizde de arama yapıldıBüyükçekmece’de bir arazide, geniş güvenlik önlemleri altında cesedi aranan Murat Kartal’ın Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 2 polis tarafından gözaltına alınıp, başka kişilere teslim edildiği ortaya çıkmıştı. Kartal’ın polislerden alındıktan sonra bir köşke götürüldüğü belirlenince önce köşkte sonra ise denizde aramalar yapıldı. Köşkte Kartal’a ait olduğu düşünülen kan izlerine rastlandı.
4.02.2022Gündem
Büyükçekmece'de helikopter destekli arama 3. gününde
Büyükçekmece'de helikopter destekli arama 3. günündeBüyükçekmece'de kayıp Murat Kartal'ın öldürülüp cesedinin gömüldüğü iddia edilen boş arazide arama çalışmaları devam ediyor. Polis arazinin etrafını olay yeri şeritleriyle kapatırken farklı noktalarda yeniden kazı çalışmaları başladı.
3.02.2022Gündem
İstanbul'da gizemli kazı! Helikopterli aramaların nedeni ortaya çıktı
İstanbul'da gizemli kazı! Helikopterli aramaların nedeni ortaya çıktıDAMLA GÜLER / Milliyet.com.trİstanbul Büyükçekmece'de emniyet ekipleri tarafından boş bir arazide dün akşam saatlerinden itibaren süren arama çalışmalarının nedeni ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre, arama çalışmaları bir süredir kayıp olan M.K isimli kişinin bulunmasına yönelik başlatıldı.
2.02.2022Haberler
Büyükçekmece'deki gizemli kazı tekrar başladı
Büyükçekmece'deki gizemli kazı tekrar başladıİstanbul Büyükçekmece'de emniyet ekipleri tarafından boş bir arazideki kazı çalışması tekrar başladı
2.02.2022Gündem
Son dakika! İstanbul'da gizemli kazı! Helikopterli aramaların nedeni ortaya çıktı
Son dakika! İstanbul'da gizemli kazı! Helikopterli aramaların nedeni ortaya çıktıİstanbul Büyükçekmece'de emniyet ekipleri tarafından boş bir arazide dün akşam saatlerinden itibaren süren arama çalışmalarının nedeni ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre, arama çalışmaları bir süredir kayıp olan M.K isimli kişinin bulunmasına yönelik başlatıldı.
2.02.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kazı Çalışması ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.