Kelbecer

Kelbecer

Son dakika kelbecer haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kelbecer gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kelbecer haber sayfamızda...

Kelbecer

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 103 kelbecer haberi bulunmuştur.
Azerbaycan, işgalden kurtarılan bölgelerde kapsamlı imar çalışmaları başlatacak
Azerbaycan, işgalden kurtarılan bölgelerde kapsamlı imar çalışmaları başlatacak Azerbaycan, Ermenistan'ın işgalinden kurtarılan topraklarda modern şehircilik ilkelerinin temel alındığı kapsamlı imar çalışmaları başlatmayı planlıyor.Yaklaşık 30 yıl işgal altında bulunan topraklarını geçen yıl başlattığı askeri harekatla kurtaran Azerbaycan'ı, gelecek yıllarda yeni yerleşim birimlerinin inşa edileceği, altyapı ve üstyapı projelerinin gerçekleştirileceği bir dönem bekliyor.Azerbaycan'ın işgalden kurtardığı topraklardaki yerleşim birimlerinin büyük çoğunluğu, sadece taşlardan ibaret "hayalet şehir"leri andırıyor. Ağdam, Fuzuli, Cebrayıl, Zengilan gibi kentlerde işgal döneminde büyük tahribat yaşanmış durumda.
9.02.2021Haberler
Putin ve Aliyev, Türk-Rus Ortak Gözlem Merkezini görüştü
Putin ve Aliyev, Türk-Rus Ortak Gözlem Merkezini görüştüRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dağlık Karabağ'da kurulan Türk-Rus Ortak Gözlem Merkeziyle ilgili gelişmeleri ele aldı.
30.01.2021Dünya
Son dakika! Erdoğan ve Aliyev arasında kritik görüşme
Son dakika! Erdoğan ve Aliyev arasında kritik görüşmeGelen bir son dakika haberine göre; Azerbaycan'ın Ermenistan işgalinden kurtardığı Dağlık Karabağ'da ateşkesin gözlemlenmesi kapsamında kurulan Türk-Rus Ortak Gözlem Merkezi faaliyetlerine başladı. Öte yandan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türk-Rus ortak gözlem merkezinin açılışı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak tebrik etti.
30.01.2021Siyaset
Harita ortaya çıktı! Ruslar yayınladı, doğrudan Türkiye'ye...
Harita ortaya çıktı! Ruslar yayınladı, doğrudan Türkiye'ye...Moskova'da imzalanan anlaşmanın detayları belli oluyor, Kommersant gazetesi Türkiye ve Azerbaycan'ı doğrudan bağlayacak yeni haritayı bugün sayfalarına taşıdı.
13.01.2021Dünya
Azerbaycan ordusu, Dağlık Karabağ'daki savaşta 2 bin 841 şehit verdi
Azerbaycan ordusu, Dağlık Karabağ'daki savaşta 2 bin 841 şehit verdiAzerbaycan ordusunun, Dağlık Karabağ'da topraklarını işgalden kurtarmak için yürüttüğü operasyonda 2 bin 841 şehit verdiği bildirildi.
12.01.2021Dünya
Son dakika... 6 yıldan fazla esir tutuldular! Yıllarca işkence gördüler...
Son dakika... 6 yıldan fazla esir tutuldular! Yıllarca işkence gördüler...Gelen son dakika haberine göre; Ermenistan'ın 6 yıldan fazla esir tuttuğu Azerbaycanlılar Dilgam Esgerov ve Şahbaz Guliyev, esaret yıllarında yaşadıklarını ve gördükleri işkenceleri AA'ya anlattı.
1.01.2021Gündem
Azerbaycan'da şehit askerler ve yakınlarının kredi borçları silindi
Azerbaycan'da şehit askerler ve yakınlarının kredi borçları silindiAzerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ'da topraklarını işgalden kurtarmak için yürüttüğü operasyonda şehit olan 830 askerin kredi borçlarının silindiği bildirildi.
22.12.2020Dünya
Kilise papazı Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ı kiliseden kovdu
Kilise papazı Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ı kiliseden kovduAzerbaycan karşısında Karabağ'da büyük hezimete uğrayan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, kilisede ölen askerleri için düzenlenen tören sırasında papaz tarafından kovuldu.
21.12.2020Haberler
Azerbaycan ve Ermenistan arasında esir takası başladı
Azerbaycan ve Ermenistan arasında esir takası başladıRusya Savunma Bakanlığı'nın verdiği bilgiye göre Ermenistan ve Azerbaycan, Karabağ'daki çatışmaların ardından, Moskova'nın arabuluculuğunda savaş esiri takasına başladı.
15.12.2020Dünya
Son dakika haberi: Sağlıkçılara vazife malullüğü geliyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı...
Son dakika haberi: Sağlıkçılara vazife malullüğü geliyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı...Gelen son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Kabine toplantısından sonra yılbaşında kısıtlama olacak mı sorusu yanıt buldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Sokağa çıkma sınırlaması 31 Aralık Perşembe saat 21.00'den 4 Ocak Pazartesi saat 05.00'e kadar kesintisiz uygulanacaktır." dedi. Öte yandan stopaj indirimi 1 Haziran'a kadar uzatıldı ve esnafa kira desteği geldi. Erdoğan, "Sağlıkçılarımıza ve diğer çalışanlarımıza destek olmak amacıyla kamuya ait okul öncesi kurumları, ana sınıfları hariç faaliyetlerini sürdürebilecektir." ifadelerini kullandı.
14.12.2020Siyaset
Azerbaycan: Ermenistan saldırısında dört asker şehit oldu
Azerbaycan: Ermenistan saldırısında dört asker şehit olduAzerbaycan Savunma Bakanlığı Dağlık Karabağ'daki Hadrut kentinde Ermeni güçlerinin saldırısı sonucu 4 Azerbaycan askerinin şehit olduğunu açıkladı.
13.12.2020Dünya
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen ilan etti: Hesabını soracağız
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen ilan etti: Hesabını soracağızGelen son dakika haberine göre; Ermenistan işgalindeki Azerbaycan topraklarının kurtarılması dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Mehmetçik'in de katılımıyla Zafer Geçidi Töreni düzenleniyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev törende konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliyev'in konuşmasının ardından kürsüden seslendi. Erdoğan konuşmasında, "Ermenilerin bazıları her şeyi yıktıkları gibi tarihi ve kültürel varlıkları da tabi zenginlikleri de yağmaladılar. Tüm bu tahribatın hesabının sorulması gerekiyor." ifadelerini kullandı.
10.12.2020Dünya
Ermeni işgalinden kurtarılmıştı... Yol çalışmaları başladı!
Ermeni işgalinden kurtarılmıştı... Yol çalışmaları başladı!Azerbaycan ordusunun başlattığı operasyonda 3 Ekim'de Ermenistan işgalinden kurtarılan Terter iline bağlı Sugovuşan köyünde yol yapımı çalışmalarına başlandı.
7.12.2020Dünya
Koçaryan: Ermenistan savaşı kaçınılmaz kılmak için her şeyi yaptı
Koçaryan: Ermenistan savaşı kaçınılmaz kılmak için her şeyi yaptıEski Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan, ülkesinin yaklaşık 30 yıldır işgal ettiği toprakları terk etmemek için Azerbaycan ile girdiği savaşa ilişkin, "Yetkililer savaşı kaçınılmaz kılmak için her şeyi yaptı" dedi.
5.12.2020Dünya
Son dakika... Azerbaycan: Dağlık Karabağ savaşında 2783 asker şehit oldu
Son dakika... Azerbaycan: Dağlık Karabağ savaşında 2783 asker şehit olduAzerbaycan Savunma Bakanlığı, tarihi zaferle sonuçlanan 44 günlük savaşta hayatını kaybeden askerlerin sayısını açıkladı. Resmi açıklamaya göre, 100'den fazla asker de kayıp.
3.12.2020Dünya
Azerbaycan 10 Kasım'ı 'Zafer Günü' ilan etti
Azerbaycan 10 Kasım'ı 'Zafer Günü' ilan ettiAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'ın yenilgisini kabul eden bildiriye imza attığı 10 Kasım tarihini "Zafer Günü" ilan etti.
2.12.2020Dünya
Laçın Azerbaycan’ın...
Laçın Azerbaycan’ın...Azerbaycan 28 yıl sonra Laçın iline girerken, halka seslenen Aliyev, Türkiye ile “birleşme’ vurgusu yaptı...
2.12.2020Dünya
Azerbaycan ordusu işgalden kurtarılan Laçın'a bayrak dikti!
Azerbaycan ordusu işgalden kurtarılan Laçın'a bayrak dikti!Ermenistan'ın 1992'de işgal ettiği Laçın iline 28 yıl sonra giren Azerbaycan askerleri, kent merkezine bayrak dikti.
1.12.2020Haberler
Azerbaycan ordusu işgalden kurtarılan Laçın'a bayrak dikti!
Azerbaycan ordusu işgalden kurtarılan Laçın'a bayrak dikti!Ermenistan'ın 1992'de işgal ettiği Laçın iline 28 yıl sonra giren Azerbaycan askerleri, kent merkezine bayrak dikti.
1.12.2020Dünya
Son dakika! 28 yıl sonra ilk: Azerbaycan ordusu orada
Son dakika! 28 yıl sonra ilk: Azerbaycan ordusu oradaSon dakika haberine göre, Azerbaycan ordusunun 28 yıldır Ermenistan'ın işgali altında bulunan Laçın iline girdiği bildirildi.
30.11.2020Dünya
Ermenistan'a verilen süre bugün doluyor
Ermenistan'a verilen süre bugün doluyorDağlık Karabağ savaşını kaybeden Ermenistan, 1992'de işgal ettiği Laçın ilini 28 yıl sonra bugün Azerbaycan'a teslim edecek.
30.11.2020Dünya
Son dakika... MSB duyurdu! 80 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... MSB duyurdu! 80 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 'Terörle mücadele kapsamında son bir ayda 8'i büyük, 26'sı orta çaplı 34 operasyonda 80 terörist etkisiz hale getirildi' dedi.
29.11.2020Gündem
Son Dakika: Ermenistan cephesinde büyük panik! İlk kez görüntülendi...
Son Dakika: Ermenistan cephesinde büyük panik! İlk kez görüntülendi...Dağlık Karabağ’da bu kez de sınırda yer alan kritik önemdeki altın madeninin paylaşılması konusunda gerilim yaşanıyor. Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Rusya Devlet Başkanı Putin’i arayarak yardım istedi. Öte yandan son dakika haberine göre, Ermenistan'ın 1993'te işgal ettiği Kelbecer iline 27 yıl sonra giren Azerbaycan askerleri, kent merkezine bayrak dikti.
28.11.2020Dünya
Milliyet'te Haftanın Özeti (27 Kasım 2020)
Milliyet'te Haftanın Özeti (27 Kasım 2020)İşte Türkiye'de ve dünyada bu haftanın öne çıkan haber başlıkları
27.11.2020Haberler
Son Dakika: Yine çıldırdılar! Pişkinliğin son noktası...
Son Dakika: Yine çıldırdılar! Pişkinliğin son noktası...Son dakika haberlere göre, Amerikan AP haber ajansı Kelbecer'den çekilen Ermenistan askerlerinin yeni oluşan sınırda giriştikleri provokasyonu fotoğrafladı, CNN ve Al Jazeera'ya muhabirlik yapan isim ise Ermenistan'ın savaşta kaybettiği askerlerin gerçek sayısını yazdı. Fransa Senatosu'nun kabul ettiği kepaze karar büyük tepki çekerken, Fransızların arkasına saklanan Ermenistan'dan akılalmaz açıklamalar geldi. Azerbaycan ise Fransa'ya nota verdi.
26.11.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

azerbaycanermenistanDağlık KarabağDağlık Karabağ SavaşıRusya

Kelbecer ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.