Kelle

Kelle

Son dakika kelle haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kelle gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kelle haber sayfamızda...

Kelle

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 814 kelle haberi bulunmuştur.
Türk mutfağında kahvaltı ne zaman ortaya çıktı? 'En önemli öğün' diyorlar ama...
Türk mutfağında kahvaltı ne zaman ortaya çıktı? 'En önemli öğün' diyorlar ama...Tüm dünyada güne başlarken en önemli öğün sabah kahvaltısı olarak bilinir. Ancak son günlerde kahvaltının tarihinden yola çıkarak yararlı mı yoksa zararlı mı olduğuna dair yeni bir tartışma karşımıza çıkıyor. Peki, kahvaltı kültürü nasıl ortaya çıktı, günün en önemli öğünü gerçekten kahvaltı mı, kahvaltı zararlı mı, sabah kahvaltısı yapılmazsa vücudu nasıl etkiler? Bakın işin uzmanları ne diyor! İşte kahvaltının tarihinden sağlık için önemine kadar merak edilen tüm detaylar...
14.09.2021Gündem
Türkiye'yi ağlatan kaza! Facianın habercisi sözler...
Türkiye'yi ağlatan kaza! Facianın habercisi sözler...Tekirdağ'ın Ergene ilçesindeki tren kazasında hayatını kaybeden Nebibe Korkmaz (35), toprağa verildi. Kızının servis şoföründen hız konusunda şikayetçi olduğunu belirten Fikret Korkmaz, "Kızım, 'Baba kelle koltukta gidip geliyoruz. Servis sürücüsü çok hızlı kullanıyor. Allah'a emanetiz' dedi bana" ifadelerini kullandı.
5.09.2021Gündem
Deyimler ve Anlamları Sözlüğü: Kısa ve Kalıplaşmış En Çok Kullanılan Deyim Örnekleri
Deyimler ve Anlamları Sözlüğü: Kısa ve Kalıplaşmış En Çok Kullanılan Deyim ÖrnekleriKalıplaşmış söz öbekleri olarak da bilinen deyimler kendilerine özgü anlamlar taşır. İfadelerin daha zengin ve kapsamlı aktarılmasına büyük olanak sağlayan deyimler özellikle ilk öğretim derslerinde sıklıkla karşılaşılan konulardan bir tanesidir. Türkçe’de oldukça fazla bulunan deyimlerin birden fazla anlamları bulunmaktadır. Bazı deyimlerin anlamı kolayca anlaşılabilse de bazılarınınkini anlamak zor olabiliyor. Kısa ve kalıplaşmış deyimler, anlamları ve örnekleri için içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.09.2021Eğitim
Klan İsimleri 2021: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım İsimleri
Klan İsimleri 2021: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım İsimleriTablet, cep telefonları ve bilgisayarlar iş ve özel yaşamın dışında oyun oynamak için de kullanılıyor. Popüler oyunlar arasında yer alan PUBG, Valorant, CS GO tarzı oyunlar için klan isimleri ve oyun nickleri büyük önem taşıyor. Klan isimlerinin bu denli önem arz etmesinin nedenleri arasında oyuncunun klanına olan bağlılığını simgeliyor. Klan isimleri seçerken bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor. Oyun oynarken klanlara şekilli, Türkçe, İngilizce ve kısa isimler verme imkanı bulunuyor. Takım arkadaşlarınızla birlikte seçebileceğiniz bu klan isimleri oyunda akılda kalıcı olmanızı da sağlıyor. En iyi, Türkçe, İngilizce, şekilli, kısa klan ve takım isimleri için “Klan İsimleri 2021” içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.09.2021Oyun
Adanur'dan Batuhan Karadeniz açıklaması: "Kabul etmedim"
Adanur'dan Batuhan Karadeniz açıklaması: "Kabul etmedim"Bursaspor 2'nci Başkan ve Futbol Şube Sorumlusu Emin Adanur, Mustafa Er ayrılığına ve gündemdeki konulara açıklık getirerek, "Önemli olan, bu durumlardan, birbirimizi en başta da Bursaspor'u yıpratmadan çıkmak. Biz çok büyük bir aileyiz unutmayın" şeklinde konuştu. Transfer konusunda da açıklamalarda bulunan Adanur, "Ekibin bana sunduğu Batuhan Karadeniz ve Fernandao tekliflerini evet ben kabul etmedim, istemedim. Bunun dışında benim teklif ettiğim Bjarnason ekip tarafından kabul edilmedi" diye konuştu.
17.08.20211.Lig
Antep Peyniri Nedir, Nasıl Yapılır? İçindekiler Nelerdir?
Antep Peyniri Nedir, Nasıl Yapılır? İçindekiler Nelerdir?Peynir çeşitleri kahvaltılarda, böreklerde ve diğer yiyeceklerde kullanılan aynı zamanda sevilen besin ögesidir. Bilindiği gibi peynir bir süt ürünüdür. Bu yüzden bu isim aslında çok fazla çeşitlilikte yer alan aroma, yapı, şekil, tat ve süt ürünü için kullanılan genel bir addır. Antep peyniri de yöresel bir lezzet olarak karşımıza çıkmaktadır. Antep peyniri nedir, nasıl yapılır ve içinde hangi malzemeler vardır detayları ile derledik.
8.08.2021Yemek
Asırlık lezzet çınarları
Asırlık lezzet çınarları Eğer mutfak değerlerinize inanıyor, güveniyor ve gastronomi zenginliği konusunda büyük iddialarda bulunuyorsanız asırlık işletmeleri göz ardı edemezsiniz
8.08.2021Pazar
Bayramda demirci ustalarının yüzü "kelle paça ütücülüğü" ile gülüyor
Bayramda demirci ustalarının yüzü "kelle paça ütücülüğü" ile gülüyorHatay'da demirci ustaları, demir dövdükleri ocaklarda Kurban Bayramı dolayısıyla kelle ve paça ütülüyor.
22.07.2021Haberler
Demir dövmekten daha zor! Tanesi 30 lira
Demir dövmekten daha zor! Tanesi 30 liraHatay'da demirci ustaları, demir dövdükleri ocaklarda Kurban Bayramı dolayısıyla kelle ve paça ütülüyor.
22.07.2021Ekonomi
Tanesine 60 lira alıyorlar! Sırada bekliyorlar...
Tanesine 60 lira alıyorlar! Sırada bekliyorlar...Adana’nın Kozan ilçesinde kesilen kurbanların kellelerinin temizliği ek kazanç kapısı oldu. Pürmüz yardımıyla kellenin tanesini 60 TL’ye temizleyen öğretmen İlhan Tanrıverdi (30), “Bu işlemi yapabilen fazla kişi kalmadığı için ilgi yoğun. Sabah saatlerinde başladık ve yaklaşık 50 kelle üttük. Hala telefon bekleyen müşterilerimiz var” dedi.
21.07.2021Ekonomi
Demirciler bayramda "kelle" mesaisi yaptı
Demirciler bayramda "kelle" mesaisi yaptıDenizli'de demirciler, demir dövdükleri ocaklarını Kurban Bayramı'nda kelle ütülemek için yaktı.
21.07.2021Yaşam
Muhterem Nur kimdir? Muhterem Nur kaç yaşındaydı, neden öldü? İşte, Muhterem Nur hayatı...
Muhterem Nur kimdir? Muhterem Nur kaç yaşındaydı, neden öldü? İşte, Muhterem Nur hayatı...Muhterem Nur hayatı ölümünün ardından merakla araştırılıyor. Müslüm Gürses'in eşi olarak tanınan Muhterem Nur, aynı zamanda sinema oyuncusu ve şarkıcı. Peki Muhterem Nur kimdir? Muhterem Nur kaç yaşındaydı, neden öldü?
20.07.2021Gündem
TZOB Başkanı Bayraktar kurbanlık fiyatlarını açıkladı
TZOB Başkanı Bayraktar kurbanlık fiyatlarını açıkladıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, bu yıl yaklaşık 960 bin büyükbaş, 2 milyon 800 bin küçükbaş olmak üzere toplam 3 milyon 760 bin kesim yapılacağının tahmin edildiğini bildirdi. Bayraktar, "Satışların en fazla olduğu üç büyük ilimizde canlı kilogram olarak büyükbaş hayvan fiyatları, İstanbul'un Avrupa ve Anadolu yakasında 32 ile 35 lira, Ankara'da 26 ile 30 lira, İzmir'de ise 24 ile 35 lira arasında değişmekte. Bu yıl ülkemizde ortalama kurban fiyatlarının, hayvan başına büyükbaşta 6 bin 500 ile 35 bin lira, küçükbaşta ise bin 300 lira ile 5 bin lira arasında." dedi.
10.07.2021Ekonomi
Genç Osman şiiri - Kayıkçı Kul Mustafa
Genç Osman şiiri - Kayıkçı Kul MustafaGenç Osman şiirine konu olan Osman, 17. yüzyılda Aksaray'da doğmuştur. Padişah IV. Murad'ın Bağdat Seferine çıktığı sırada Aksaray'a uğramasıyla orduya dahil olmak isteyen Genç Osman yaşının küçük olması nedeniyle orduya alınmamıştır. Gizlice Osmanlı ordusuna katılan Genç Osman, Bağdat'ın fethi sırasında sur burçlarına Osmanlı sancağını dikmiş ve sefer sırasında 17 yaşında şehit olmuştur. Bağdat seferi sırasında gösterdiği bu kahramanlık Kayıkçı Kul Mustafa tarafından kaleme alınmıştır. Genç Osman şiiri mehteran birliği tarafından da söylenmiş ve günümüze kadar ulaşmıştır.
5.07.2021Şiirler
Sivas'ta ramazan sofralarından 'kelle' eksik olmadı
Sivas'ta ramazan sofralarından 'kelle' eksik olmadıSivas'a özgü olarak bilinen, kuzu ve koyun kafası fırınlanarak yapılan kelle yemeği, ramazan boyunca iftar ve sahur sofralarını süsledi. Özellikle sahurda tok tutması nedeni ile tercih edilen kelle, paket sipariş ile evlere ulaştırıldı.
12.05.2021Haberler
Tanesi 35 lira! 18 saat pişiriyorlar, kentte girmediği ev yok
Tanesi 35 lira! 18 saat pişiriyorlar, kentte girmediği ev yokSivas'a özgü olarak bilinen, kuzu ve koyun kafası fırınlanarak yapılan kelle yemeği, ramazanda iftar ve sahur sofralarını süsledi. Özellikle sahurda tok tutması nedeni ile tercih edilen kelle, paket sipariş ile evlere ulaştırıldı.
12.05.2021Ekonomi
Anastasiadis’ten Hellim şerefine Türkçe tweet!
Anastasiadis’ten Hellim şerefine Türkçe tweet!Avrupa Komisyonu, Kıbrıs’ın geleneksel peyniri olan hellimin coğrafi tescilini onayladı.
31.03.2021Dünya
Bedava şiiri - Orhan Veli Kanık
Bedava şiiri - Orhan Veli KanıkOrhan Veli Kanık, Türk edebiyatının en önemli ve bilinen şairlerinden birisidir. Şairin birçok şiiri edebiyat severler tarafından okunmaktadır. Şair Türk edebiyatında Garip akımının en önemli isimlerindendir. Şair 36 yaşında hayatını kaybetmiştir. Şairin erken yaşta ölümü edebiyat severleri sarstığı kadar Türk edebiyatı içinde büyük bir kayıptır. Şair bedava şiirinde hayatın ucuz olduğuna yönelik fikirlerini konu almıştır. İşte bedava şiirinin sözleri.
30.03.2021Şiirler
Peptit Nedir, Ne Demektir? Kolajen Peptit Ne İşe Yarar?
Peptit Nedir, Ne Demektir? Kolajen Peptit Ne İşe Yarar?Vücudumuz için birçok yararı olan protein bulunmaktadır. Bu proteinler doğadan ayrı ayrı besin maddeleri vasıtası ile tedarik edilebilir. Birçoğu vücut sağlığı için ihtiyaç olan proteinlerdir. Uzmanlar yararlı proteinler arasında peptit proteinini tavsiye etmektedir. Peki, bu peptit proteinleri hangi besinlerde bulunmaktadır? Vücuda ne gibi yararları olmaktadır? Eksikliği hangi durumlarda hissedilmektedir? Kolajen peptit ifadesi de aynı şeyleri mi ifade etmektedir? İşte, peptit proteini ve vücuda sağladığı yararlar.
25.03.2021Eğitim
‘Kimse anayasanın üzerinde değildir’
‘Kimse anayasanın üzerinde değildir’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı kararları ile İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesi ve Merkez Bankası (MB) Başkanı’nın değiştirilmesini sert sözlerle eleştirdi. Akşener, partisinin dünkü toplantısına kadın hakları mücadelesini sembolize eden “mor” renkli bir ceket ile katıldı.
24.03.2021Siyaset
Romatizma Karşısında Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Hangi Bitkiler Romatizmaya İyi Gelir?
Romatizma Karşısında Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Hangi Bitkiler Romatizmaya İyi Gelir?Romatizma, eklemler içerisinde yer alan ve tük eklemlerde bulunabilen bir iltihaplı hastalık olarak açıklanır. Toplumda görülme sıklığı ve yaş aralığı, toplumun bütün kesimini kapsamaktadır. Hasta bireyler üzerinde eklem bölgelerinde şişmeler, ağrı oluşumları görülmektedir. Romatizma tedavisi için bitkisel ilaçlar kullanılabilmektedir. Romatizmaya iyi gelen ve tedavisinde kullanılan bitkiler, nelerden oluşur?
11.03.2021Sağlık
Kolajen deposu şifalı 'pöç'ün özel müşterisi var
Kolajen deposu şifalı 'pöç'ün özel müşterisi varSİVAS'ta dananın kuyruk sokumundan yapılan ve birçok hastalığa şifa olan pöç yemeği, müşterilerinden tam not alıyor. İçerisindeki bulunan kolajen ile kalp damar hastalıkları, cilt rahatsızlıkları ve eklem sorunlarına iyi gelen pöç, bu özelliklerini bilenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.
6.03.2021Haberler
Beyran Nedir? Beyran Çorbası Hangi Yöreye Aittir?
Beyran Nedir? Beyran Çorbası Hangi Yöreye Aittir?Hemen hemen her bireyin duyduğu ve yöresine ait olan ünlü bir yemek bulunmaktadır. Antep yöresine ait olan beyran çorbası da bu yemeklerden biri olmaktadır. Doğu mutfağını seven birçok birey beyran yemeğini merak etmektedir. Bu nedenle akıllara Beyran nedir? Beyran çorbası hangi yöreye aittir? Soruları bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
6.07.2021Bilgi
Glukozamin Nedir, Hangi Besinlerde Bulunur? Glukozamin Takviyesi Kilo Aldırır Mı?
Glukozamin Nedir, Hangi Besinlerde Bulunur? Glukozamin Takviyesi Kilo Aldırır Mı?Glukozamin, insan vücudunda doğal olarak bulunan ve amino şeker olarak sınıflandırılan bir bileşiktir. Bu bileşen, eklemlerin birbirine çarpmasını ve sürtünmesini önleyen jelsi koruyucu kıkırdak tabakalarında bulunur. Besinlerde doğal olarak bulunmayan glukozamin, besin takviyesi olarak alınır. Glukozamin nedir ve hangi besinlerde bulunur? İşte, merak edilen tüm detaylar.
18.02.2021Sağlık
‘Down sendromlu’ oyuncak bebekler
‘Down sendromlu’ oyuncak bebeklerABD’li yazar Kelle Hampton blog yazısında Down Sendromlu kızı Nella’nın kendisine benzeyen oyuncak bebeğiyle kurduğu özel bağı anlattı.
18.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

kelleTürkçesivashataykurbanlık

Kelle ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.