Keşmir

Keşmir

Son dakika Keşmir haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Keşmir gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Keşmir haber sayfamızda...

Keşmir

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 705 kesmir haberi bulunmuştur.
Son dakika... Görüntüler şoke etti! Çaldıkları ABD ordusu teçhizatıyla 'mezun oldular'
Son dakika... Görüntüler şoke etti! Çaldıkları ABD ordusu teçhizatıyla 'mezun oldular'Son dakika haberlere göre, dünya kamuoyu Taliban militanlarının, ABD ordusundan çalıntı olduğuna inanılan teçhizatlarla yaptığı 'mezuniyet töreni'yle sallandı. Pakistan'dan da görüntüler üstüne çok konuşulacak bir açıklama geldi.
29.07.2021Dünya
Pakistan’daki seçimi iktidar partisi kazandı
Pakistan’daki seçimi iktidar partisi kazandıPakistan'ın Azad Cammu Keşmir (AJK) bölgesinde Yasama Meclisi seçimlerini resmi olmayan sonuçlara göre Başbakan İmran Han'ın liderliğindeki Pakistan Adalet Hareketi Partisinin (PTI) kazandığı bildirildi.
26.07.2021Dünya
Hindistan, Çin sınırına en az 50 bin asker gönderdi
Hindistan, Çin sınırına en az 50 bin asker gönderdiHindistan, son aylarda Çin sınırına 50 binden fazla asker konuşlandırdı. Merkezi ABD'de bulunan yayın organı Bloomberg'in 4 Hint yetkiliye dayandırdığı haberine göre, Hindistan son aylarda ülkenin kuzeybatısındaki Cammu Keşmir ve Ladak Birlik Toprağı'ndaki 3 bölgeye en az 50 bin asker gönderdi.
28.06.2021Dünya
Yıldırım 4 kişinin canına mal oldu!
Yıldırım 4 kişinin canına mal oldu!Hindistan'ın farklı bölgelerinde yıldırım düşmesi sonucu 4 kişi yaşamını yitirdi.
26.06.2021Dünya
Pakistan'dan 'Afganistan'da iç savaş' uyarısı
Pakistan'dan 'Afganistan'da iç savaş' uyarısıPakistan Başbakanı İmran Han, ABD’nin birliklerini çekmesinden önce Afganistan'da siyasi uzlaşı için çözüm bulunması gerektiğini, aksi halde ülkede iç savaş ihtimalinin bulunduğunu söyledi.
22.06.2021Dünya
Pakistan: Barış girişimlerine Hindistan'dan karşılık verilmiyor
Pakistan: Barış girişimlerine Hindistan'dan karşılık verilmiyorPakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Başbakan İmran Han’ın Hindistan ile barış girişimlerine Yeni Delhi’nin karşılık vermediğini söyledi.
20.06.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentop'tan Kılıçdaroğlu'na sert tepki
TBMM Başkanı Şentop'tan Kılıçdaroğlu'na sert tepkiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup konuşmasındaki sözlerine sert yanıt verdi.
1.06.2021Haberler
TBMM Başkanı Şentop'tan Keşmir halkı ile dayanışma mesajı
TBMM Başkanı Şentop'tan Keşmir halkı ile dayanışma mesajıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye devletinin ve milletinin dün olduğu gibi bugün de Keşmir halkıyla dayanışma içinde olduğunu belirterek, "Türkiye, Keşmir meselesinin Pakistan ve Hindistan arasında diyalog yoluyla, ilgili Birleşmiş Milletler (BM) kararları temelinde ve Keşmirli kardeşlerimizin beklentileri gözetilerek çözüm bulmasını istemektedir." dedi.
1.06.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan Kılıçdaroğlu'na sert tepki
TBMM Başkanı Şentop'tan Kılıçdaroğlu'na sert tepkiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup konuşmasındaki sözlerine sert yanıt verdi.
1.06.2021Siyaset
Son dakika... ABD'den Hindistan için seyahat uyarısı!
Son dakika... ABD'den Hindistan için seyahat uyarısı!ABD Dışişleri Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının hızla yayılmaya devam ettiği Hindistan'a seyahat uyarı seviyesini en üst düzeye çıkarırken, bu ülkedeki ABD vatandaşlarına ülkeyi terk etme tavsiyesinde bulundu.
29.04.2021Dünya
Pakistan 900 kilometre menzilli balistik füze ateşledi
Pakistan 900 kilometre menzilli balistik füze ateşlediPakistan ordusu, karadan karaya atış yapma kapasitesine sahip 900 kilometre menzilli "Şahin 1-A" füzesinin denemesinin başarıyla yapıldığını duyurdu.
26.03.2021Dünya
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Pakistan Milli Meclis Başkanı Asad Kaiser ile görüştü:
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Pakistan Milli Meclis Başkanı Asad Kaiser ile görüştü:TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye ile Pakistan arasında 5 yıllık süreçte ticaret hacminin 5 milyar dolara ulaşmasının hedeflendiğini bildirdi.
25.03.2021Siyaset
Pakistan, 2 yılın ardından Hindistan ile arasındaki su sorununu görüşecek
Pakistan, 2 yılın ardından Hindistan ile arasındaki su sorununu görüşecekPakistan'ın İndus Nehri'nden sorumlu delegasyonu, Cammu Keşmir'deki anlaşmazlıklar nedeniyle 2 yıldır yapılamayan ancak her yıl gerçekleşmesi gereken görüşmeler için Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'ye gitti.
22.03.2021Dünya
Hindistan'da mahkeme, Arakanlıların serbest bırakılma talebini görüşecek
Hindistan'da mahkeme, Arakanlıların serbest bırakılma talebini görüşecekHindistan'da Yüksek Mahkeme, ülkenin Cammu Keşmir bölgesinde Myanmar'a geri gönderilmek üzere bir merkezde tutulan Arakanlıların serbest bırakılması talebini görüşecek.
18.03.2021Dünya
Pakistan Başbakanı Han: 'Hindistan barış için ilk adımı atmalı'
Pakistan Başbakanı Han: 'Hindistan barış için ilk adımı atmalı'Pakistan Başbakanı İmran Han, "Hindistan ile barış istiyoruz fakat Hindistan barış için ilk adımı atmalı. Çünkü barış olmadan ilerleyemeyiz." dedi.
17.03.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu: PKK'nın 13 masum insanı öldürmesine dünya yine sessiz kaldı
Bakan Çavuşoğlu: PKK'nın 13 masum insanı öldürmesine dünya yine sessiz kaldıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi'ne hitaben, "Kısa süre önce, PKK terör örgütü Kuzey Irak'ta 13 masum insanı öldürdü ve dünya yine sessiz kaldı. Uluslararası dayanışma olmadan ve mevcut çifte standartlarla bu tehdidi ortadan kaldıramayız" dedi.
22.02.2021Siyaset
Pakistan'dan "Keşmirliler Pakistan'ı veya bağımsızlığı" seçebilir açıklaması
Pakistan'dan "Keşmirliler Pakistan'ı veya bağımsızlığı" seçebilir açıklamasıPakistan Başbakanı İmran Han, "Azad Cammu ve Keşmir ile Hindistan’ın işgali altındaki Keşmir sakinleri kendi kaderlerini tayin hakkını elde ettiklerinde ve Keşmir halkı inşallah Pakistan’ı tercih ettiğinde, Pakistan Keşmirlilere bu ülkenin bir parçası olma veya bağımsız kalma konusunda karar verme hakkı tanıyacak." dedi.
5.02.2021Dünya
Bakan Akar: Yunanistan'la meselelerin çözüme ulaşılmasını umuyoruz
Bakan Akar: Yunanistan'la meselelerin çözüme ulaşılmasını umuyoruzMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Yunanistan ile ilişkilerimizde her zaman dostluk ve iyi komşuluk ilişkilerinden yanayız. Karşılıklı yapacağımız görüşmelerle meselelerin hak, hukuk ve hakkaniyet çerçevesinde ele alınmasını ve bir çözüme ulaşılmasını umuyoruz." dedi. Bakan Akar sözlerini şöyle sürdürdü: "Komşumuzdan beklentimiz, Türkiye'nin Ege'de, Doğu Akdeniz'deki hakkına, hukukuna saygı göstermesi ve birtakım yanlış anlaşılmalara sebep olabilecek açıklama ve eylemlerden artık vazgeçmesi ve kaçınmasıdır"
23.01.2021Siyaset
Son dakika... Üç ülke anlaştı! Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş açıklama
Son dakika... Üç ülke anlaştı! Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-Azerbaycan-Pakistan toplantısına ilişkin, 'Bugün güvenlik, istikrar ve refahı artırma konusunda önemli kararlar verdik' dedi. Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi, "Üçlü işbirliğimizi yoğunlaştırmaya ve derinleştirmeye karar verdik" ifadelerini kullandı. Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov ise yaptığı açıklamada, "Pakistan ve Türkiye'den firmaları, kurtardığımız toprakların yeniden inşasına katılması için davet ediyorum" sözlerine yer verdi. 3 ülke arasında siyasi, ekonomik, barış ve güvenlik alanları başta olmak üzere birçok alanda iş birliğinin derinleştirilmesini sağlayacak "İslamabad Deklarasyonu" imzalandı.
13.01.2021Siyaset
Salgında son 24 saat
Salgında son 24 saatDünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 83 milyon 448 bini, salgında hayatını kaybedenlerin sayısı 1 milyon 819 bini, iyileşenlerin sayısı 59 milyon 109 bini geçti.
31.12.2020Dünya
Pakistan: Hindistan BM gözlemcilerine ateş açtı
Pakistan: Hindistan BM gözlemcilerine ateş açtıPakistan, Keşmir Kontrol Hattı’nda görev yapan Birleşmiş Milletler (BM) askeri gözlemcilerine Hint askerlerince ateş açıldığını, saldırıda yaralanan olmadığını öne sürdü.
18.12.2020Dünya
Çin'e giden ihracat treni İpek ve Baharat yolunu yeniden canlandıracak
Çin'e giden ihracat treni İpek ve Baharat yolunu yeniden canlandıracakUzmanlar, İstanbul'dan kalkıp Çin'e ulaşacak ticaret treninin tarihi Baharat Yolu'nu yeniden canlandıracağını belirterek, bu hattın, Avrupa ve Asya arasında transit ülke konumundaki Türkiye'nin önemini daha da artıracağını ifade etti.
16.12.2020Ekonomi
Hindistan ordusuna 'yoğun savaş' için cephaneyi iki haftaya çıkarma emri verildi
Hindistan ordusuna 'yoğun savaş' için cephaneyi iki haftaya çıkarma emri verildiÇin'le bu yaz mevsiminde savaşın eşiğine gelen Hindistan, ordusuna 15 günlük "yoğun savaş durumu" için silah ve cephane stoku hazırlama talimatı verdi.
13.12.2020Dünya
Pfizer/BioNTech FDA’ya başvurdu
Pfizer/BioNTech FDA’ya başvurduABD’li ilaç üreticisi Pfizer, Alman asıllı Türk bilim insanları Uğur Şahin ve eşi Özlem Türeci’nin şirketi BioNTech ile geliştirdikleri aşının acil kullanım iznini (EUA) almak için dün ABD Gıda ve İlaç Dairesi’ne (FDA) başvurduklarını duyurdu.
21.11.2020Dünya
Cammu Keşmir'de çatışma: 4 direnişçi öldü
Cammu Keşmir'de çatışma: 4 direnişçi öldüHindistan'ın Cammu Keşmir bölgesinde direnişçilerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 4 direnişçi öldü.
19.11.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

pakistanhindistanafganistanÇinkeşmir

Keşmir ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.