Kıdem Tazminatı

Kıdem Tazminatı

Son dakika kıdem tazminatı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kıdem tazminatı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kıdem tazminatı haber sayfamızda...

Kıdem Tazminatı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.486 kıdem tazminatı haberi bulunmuştur.
Muziplik hem işinden hem tazminattan etti
Muziplik hem işinden hem tazminattan ettiBir fabrikada çalışan işçi, iğrenç bir şakaya imza atınca hem işinden hem tazminatından oldu. Mesai saatinde işçilerden biri diğer arkadaşının pantolonunu ve iç çamaşırını çıkartıp işyerinde gezdirdi, ikisi de işten kovuldu. Yıllar süren davada son noktayı koyan Yargıtay, arkadaşına muziplik yapan işçinin tazminatsız kovulması gerektiğine hükmetti.
16.01.2022Ekonomi
Yargıtay'dan kıdem ve ihbar tazminatı kararı
Yargıtay'dan kıdem ve ihbar tazminatı kararıAnnesinin cenazesine gitmek için işyerini telefonla arayarak bilgi veren işçi, 3 gün devamsızlık yaptığı gerekçesiyle tazminatsız kovuldu. Yıllar süren davaya son noktayı koyan Yargıtay, annesinin cenaze töreni için memleketine giden işçiye kıdem ve ihbar tazminatı ödenmesi gerektiğine hükmetti.
8.01.2022Ekonomi
Fed kararı altın ve döviz fiyatlarını nasıl etkileyecek? Prof. Dr. Sefer Şener canlı yayında değerlendirdi
Fed kararı altın ve döviz fiyatlarını nasıl etkileyecek? Prof. Dr. Sefer Şener canlı yayında değerlendirdiABD Merkez Bankasının (Fed) son toplantısına ait tutanaklar, faiz artışının beklenenden daha erken olabileceğini göstermişti. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Sefer Şener, "Fed’in son karar tutanakları açıklandı. Dün ilk defa ABD 10 yıllık tahvil faizleri 1.73 seviyesinin üzerini gördü. Bu doların güçlenmesi demektir. Dolar endeksi de 96’nın üzerine çıktı yeniden. Bu verilen mesajlardan biz şunu anlıyoruz Fed 1’inci çeyreğin sonunda çok hızlı şekilde bu faiz artırımlarını gerçekleştirebilir algısı ortaya çıktı." ifadelerini kullandı. İşte detaylar...
7.01.2022Ekonomi
Merkez Bankası'nın döviz adımını Prof. Dr. Sefer Şener canlı yayında değerlendirdi
Merkez Bankası'nın döviz adımını Prof. Dr. Sefer Şener canlı yayında değerlendirdiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın aldığı yeni karara göre, ihracattan gelen dövizin yüzde 25'ini satın alacak. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Sefer Şener, "Merkez Bankası döviz rezervlerini güçlendirmek için böyle bir yola başvuruyor. Ben bunun 6-7 ay için geçerli olacağını düşünüyorum. İlerleyen aşamalarda ihtiyaç kalmayacaktır. Hangi bankadan bu işlemi yapıyorsanız o işlem üzerinden yapılacak. Yıl sonuna kadar uygulamada kalınırsa Merkez Bankası döviz rezervlerinin 40-45 milyar dolar yukarıya geleceğini göreceğiz." ifadelerini kullandı. İşte detaylar...
7.01.2022Haberler
Öğretmen maaşları ne kadar? 2022 öğretmen/emekli öğretmen maaşı ne kadar? İşte yeni maaşlar
Öğretmen maaşları ne kadar? 2022 öğretmen/emekli öğretmen maaşı ne kadar? İşte yeni maaşlarÖğretmen maaşı ile ilgili son dakika gelişmeler takip ediliyor. Bugün açıklanan enflasyon rakamlarının ardından maaşlara yansıyacak zam oranları da netleşmeye başladı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Aralık 2021 dönemi ile yıllık enflasyon rakamlarını açıkladı. Enflasyon aralıkta yüzde 13,58 artarken yıllık bazda yüzde 36,08 oldu. Peki, öğretmen maaşı ne kadar oldu?
5.01.2022Ekonomi
Son dakika... İşte tüm detaylarıyla yeni maaşlar! Enflasyon ve zamla ‘hesap’ güncellendi
Son dakika... İşte tüm detaylarıyla yeni maaşlar! Enflasyon ve zamla ‘hesap’ güncellendiEnflasyon ve memur zammının belli olmasıyla bir dizi hesaplama güncellenecek. Yaşlı aylığı, ev bakım desteği, kıdem tavanı ile muhtar aylığı yeniden belirlenecek.
5.01.2022Ekonomi
2022 kıdem tazminatı tavanı ne kadar, kimlere hangi durumlarda verilir? Kıdem tazminatı nedir? Kıdem tazminatı hesaplama
2022 kıdem tazminatı tavanı ne kadar, kimlere hangi durumlarda verilir? Kıdem tazminatı nedir? Kıdem tazminatı hesaplamaKıdem tazminatı oranı, asgari ücrete yapılan zamla birlikte 2022 yılında değişti. Çalışanlara, belirli şartlar doğrultusunda işten ayrılması durumunda iş yeri tarafından ödenen ücrettir. Artışların ardından 2022 kıdem tazminatı ne kadar oldu, tavan ne kadar arttı?
4.01.2022Ekonomi
Hemşire maaşı 2022 ne kadar? Yeni yılda hemşire maaşları
Hemşire maaşı 2022 ne kadar? Yeni yılda hemşire maaşlarıHemşire maaşı 2022 yılında ne kadar olacak? Açıklanan enflasyon rakamlarının ardından maaşlara yansıyacak zam oranları da netleşti. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Aralık 2021 dönemi ile yıllık enflasyon rakamlarını açıkladı. Enflasyon aralıkta yüzde 13,58 artarken yıllık bazda yüzde 36,08 oldu. Peki, hemşire maaşları ne kadar oldu?
4.01.2022Ekonomi
Son dakika haberleri: Memur ve emeklilerin zam oranı belli oldu!
Son dakika haberleri: Memur ve emeklilerin zam oranı belli oldu!Memur ve emeklilerin zam oranı belli oldu. Bu rakamlara göre memur ve memur emeklisinin 2022 yılı ilk altı aylık dönemde alacağı maaş zammında enflasyon farkı yüzde 20,65 oldu. Toplu sözleşme gereği memur ve memur emeklilerinin ocak maaşlarında yüzde 5 artış yapılacak. Bu yüzde 5'lik zamma, 6 aylık enflasyon oranının yüzde 3'ü geçen kısmı da eklenecek. Böylelikle toplamda yüzde 25,65 oranında zam yapılması bekleniyor. Öte yandan memur maaşlarına ek zam protokolünün Kabine toplantısında ele alınması bekleniyor.
3.01.2022Ekonomi
Polis memur ve memur emeklisi maaşı ne kadar oldu? İşte yeni zam oranıyla alınacak ücret
Polis memur ve memur emeklisi maaşı ne kadar oldu? İşte yeni zam oranıyla alınacak ücretBugün Türkiye İstatistik Kurumu aralık ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Memur ve emeklinin zam oranı da belli oldu. Bu gelişme sonrası 'Polis memur maaşı ne kadar oldu?' sorusu gelmeye başladı.
3.01.2022Gündem
SSK ve Bağkur emeklisinin zam oranı açıklandı
SSK ve Bağkur emeklisinin zam oranı açıklandıMemur ve emekliler 2022 yılında yapılacak zam oranını merakla bekliyordu. Enflasyon rakamının açıklanmasıyla birlikteSSK ve Bağkur emeklisinin zam oranı belli oldu. Buna göre SSK ve Bağkur emeklileri yüzde 25,48 zam alacak. Buna göre en düşük memur maaşı 4176,11 TL olurken Bağkur esnaf emeklisi 2.948 lira alacak.
3.01.2022Haberler
Memur ve emeklilerin zam oranı belli oldu!
Memur ve emeklilerin zam oranı belli oldu!Memur ve emeklilerin zam oranı belli oldu. Bu rakamlara göre memur ve memur emeklisinin 2022 yılı ilk altı aylık dönemde alacağı maaş zammında enflasyon farkı yüzde 20,65 oldu. Toplu sözleşme gereği memur ve memur emeklilerinin ocak maaşlarında yüzde 5 artış yapılacak. Bu yüzde 5'lik zamma, 6 aylık enflasyon oranının yüzde 3'ü geçen kısmı da eklenecek. Böylelikle toplamda yüzde 25,65 oranında zam yapılması bekleniyor. Öte yandan memur maaşlarına ek zam protokolünün Kabine toplantısında ele alınması bekleniyor.
3.01.2022Haberler
SSK ve Bağkur emeklisinin zam oranı açıklandı
SSK ve Bağkur emeklisinin zam oranı açıklandıMemur ve emekliler 2022 yılında yapılacak zam oranını merakla bekliyordu. Enflasyon rakamının açıklanmasıyla birlikte SSK ve Bağkur emeklisinin zam oranı belli oldu. Buna göre SSK ve Bağkur emeklileri yüzde 25,48 zam alacak. Böylece en düşük memur maaşı 4.880 liradan 6.275 liraya çıkarken, Bağkur emeklisi maaşı 1.912 liradan 2.399 liraya çıktı.
3.01.2022Ekonomi
2022 Kıdem tazminatı ne kadar oldu? Kıdem tazminatı tavanı kaç lira? Kıdem tazminatı hakkında...
2022 Kıdem tazminatı ne kadar oldu? Kıdem tazminatı tavanı kaç lira? Kıdem tazminatı hakkında...Kıdem tazminatı tavanı ne kadar olacak? Sayısız çalışan, asgari ücrete yapılan zam sonrası kıdem tazminatı oranını da gündeme taşıdı. 2021 yılında tavan 8 bin 651,62 TL olmuştu. Peki, 2022 kıdem tazminatı tavanı ne kadar, kaç TL oldu?
22.12.2021Cadde
Yaşlı aylığından kıdeme pek çok rakam etkilendi
Yaşlı aylığından kıdeme pek çok rakam etkilendiAsgari ücretin net 4253 lira 40 kuruşa yükselmesiyle birlikte, işverenin üzerindeki vergi yükü de kalkacak. Devlet, tüm işçi ücretlerinin, asgari ücrete kadar olan kısmının gelir ve damga vergisinden vazgeçecek. Verginin kalkmasıyla vergi iadesi olarak asgari geçim indirimi (AGİ) de kalkarken, yaşlı aylığı, kıdem tazminatı ve primler gibi pek çok kalem de yeni asgari ücrete göre yeniden belirlenecek.
17.12.2021Ekonomi
Asgari ücrete %50 zam: 4253 TL! Herkesi etkileyecek
Asgari ücrete %50 zam: 4253 TL! Herkesi etkileyecek2022'de asgari ücret 4253 lira 40 kuruş oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüzde 50'lik artışın son 50 yılın en yüksek rakamı olduğunu vurguladı. Asgari ücretten alınan 2 vergi de kaldırıldı.
17.12.2021Ekonomi
Kıdem tazminatı tavanı 2022 ne kadar, kaç lira zam geldi? Kıdem tazminatı nasıl hesaplanır?
Kıdem tazminatı tavanı 2022 ne kadar, kaç lira zam geldi? Kıdem tazminatı nasıl hesaplanır?Kıdem tazminatında son durum ile ilgili yeni gelişmeler gündemde yer alıyor. Asgari ücret 2022 zammı sonrası kıdem tazminatı oranları da yeni yıl için değişmiş oldu. Peki 2022 kıdem tazminatı tavan ne kadar oldu?
16.12.2021Ekonomi
Asgari ücret pazarlığında kritik gün yarın
Asgari ücret pazarlığında kritik gün yarınMilyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret zammında üçüncü tur görüşme yarın yapılacak.
8.12.2021Ekonomi
Yargıtay'dan boş senet imzalatan işverenler için karar
Yargıtay'dan boş senet imzalatan işverenler için kararHukuka aykırı bir şekilde çalışanlara işe girişte boş senet imzalatan işverenler için Yargıtay’dan ‘tokat’ gibi bir karar çıktı. Yüksek mahkeme; işçiden boş senet alan işverenin, iş ve çalışma hürriyetini ihlal suçunu işlediğine hükmetti.
6.12.2021Ekonomi
Asgari ücret için kritik hafta!
Asgari ücret için kritik hafta!Milyonlarca çalışanın ve işverenin gözü 1 Aralık'ta ilk toplantısını yapacak olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda olacak.
29.11.2021Ekonomi
Bakan Bilgin'den flaş kıdem tazminatı açıklaması
Bakan Bilgin'den flaş kıdem tazminatı açıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Kıdem tazminatını kim kaldırıyor? Ben kıdem tazminatını savunan bir adamım. Bu konuda yazılarım var. Onu nereden çıkardınız? Kıdem tazminatını kimse kaldırmıyor. Birisi kaldırırsa da ben çıkarım kıdem tazminatını savunurum." dedi.
5.11.2021Ekonomi
Son dakika: Kıdem tazminatına çifte zam gelecek! İşte son durum
Son dakika: Kıdem tazminatına çifte zam gelecek! İşte son durumKıdem tazminatı alt ve üst limitleri asgari ücret ve memur maaşına endeksli. Alt limit asgari ücretteki artışa göre yükselirken, üst limit yani tavan memur maaşına yapılan zamma paralel artıyor. Ocak ayında her iki maaş tarifesi yükselecek. Buna göre çalışanların tazminatında da hatırı sayılır artışlar olacak. İşte detaylar...
3.11.2021Ekonomi
Meclis Başkanı Şentop'tan Bütçe Komisyonu'nda önemli açıklamalar
Meclis Başkanı Şentop'tan Bütçe Komisyonu'nda önemli açıklamalarTBMM Başkanı Mustafa Şentop, milletvekili sorumsuzluğu için Meclis çalışması olması gerektiğini belirterek, "Meclis çalışması nedir? Genel Kurul, komisyon, parti grupları, Başkanlık Divanı ve Danışma Kurulundaki çalışmalar. Dolayısıyla bu husus, mekanla alakalı değil, yapılan işle alakalı." dedi.
27.10.2021Siyaset
Son dakika haberler: Emeklilik ve kıdem tazminatında kritik bilgi! 20 soru 20 cevap
Son dakika haberler: Emeklilik ve kıdem tazminatında kritik bilgi! 20 soru 20 cevapEmeklilik için yaş dışındaki sigortalılık süresi ve prim ödeme gün sayısını tamamlayanın, kendi isteğiyle ayrıldığında da tazminat hakkı doğar. Evlendiği tarihten itibaren bir yıl içinde sözleşmesini fesh eden kadın çalışan da kıdemini alabiliyor. Peki kıdem tazminatında yeni dönem için şartlar, ödemeler ve hak ediş nasıl gerçekleşir? İşte tazminat konusundaki son dakika gelişmeleri ve bilinmeyenler
6.09.2021Ekonomi
Son dakika: Kıdem tazminatında faiz hakkına dikkat
Son dakika: Kıdem tazminatında faiz hakkına dikkatİş Kanunu’na tabi çalışanların hak ettiği kıdem tazminatlarının, iş akdinin sona erdiği tarihte peşin olarak ödenmesi gerekir. Süresinde ödenmeyen kıdem tazminatı için bankalarca uygulanan en yüksek mevduat faizinin verilmesi gerekir. Peki faiz hangi tarihten başlar? “En yüksek mevduat faizi” nedir? İşçi faiz hakkını hangi durumda kaybeder? İşte cevabı...
25.08.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kıdem Tazminatı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.