Kilise

Kilise

Son dakika kilise haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kilise gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kilise haber sayfamızda...

Kilise

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.534 kilise haberi bulunmuştur.
Tramvay Durakları 2022: İstanbul Kabataş-Bağcılar Tramvay Durakları ve İsimleri
Tramvay Durakları 2022: İstanbul Kabataş-Bağcılar Tramvay Durakları ve İsimleriİstanbul'un en önemli ulaşım ağlarından birisi de tramvaydır. Çeşitli duraklarla entegrasyon sağlayan tramvay hattı trafik yükünü önemli ölçüde sırtlayan ulaşım araçlarından bir tanesidir. İstanbul'da en çok kullanılan tramvay hatlarından birisi de T1 Kabataş-Bağcılar hattıdır. Bunların dışında İstanbul'da T2 Taksim-Tünel, T3 Kadıköy-Moda, T4 Topkapı-Mescid-i Selam ve T5 Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı tramvay hatları bulunur. T2 Taksim-Tünel ve T3 Kadıköy-Moda Tramvay hattı nostaljik hat olarak geçer. İstanbul Kabataş-Bağcılar ve diğer tramvay durakları ve isimleri için Tramvay Durakları 2022 içeriğimize göz atabilirsiniz.
14.08.2022Gündem
Önce yangın, sonra izdiham! Kilisede facia: 41 ölü
Önce yangın, sonra izdiham! Kilisede facia: 41 ölüKahire yakınlarında ve Nil'in batı kıyısında bulunan Giza kentinde kilisede yangın çıktı. Olayda 41 kişi hayatını kaybederken 45 kişi ise yaralandı.
14.08.2022Dünya
Fil Suresi Okunuşu ve Anlamı: Fil Suresi Okunuşu, Arapça Yazılışı, Fazileti, Önemi ve Diyanet Meali
Fil Suresi Okunuşu ve Anlamı: Fil Suresi Okunuşu, Arapça Yazılışı, Fazileti, Önemi ve Diyanet MealiKur'an-ı Kerim'in 105. suresi olan Fil Suresi toplam 5 ayetten oluşur. Namaz sureleri arasında yer alır. Okuması oldukça faziletli olan Fil Suresi Kabe'yi yıkmak isteyen Ebrehe'nin fillerle hücumunu konu edindiği için bu adı almıştır. Halk arasında elemtera suresi olarak da bilinir. Sıkıntıdan kurtulmak isteyen kişilerin genellikle okuduğu ve ezberlediği dualardandır. Fil Suresi Okunuşu ve Türkçe Anlamı içeriğimizden elemtera suresi Arapça yazılışı, tefsiri, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.
11.08.2022Sureler
65 yıl önce terk edildi! 'Hayalet Köy' tüm gizemi ile görüntülendi!
65 yıl önce terk edildi! 'Hayalet Köy' tüm gizemi ile görüntülendi!Muğla’nın dünyaca ünlü turistik ilçesi Fethiye'de 'hayalet köy' olarak bilinen ve 65 yıl önce terk edilen Kayaköy, havadan görüntülendi. Terk edilen ve harabe 500 hanenin bulunduğu Karaköy'e ziyaretçiler bilet alarak terk edilmiş alanları gezebiliyor.
7.08.2022Gündem
Teşekkürler hayat
Teşekkürler hayatEn tehlikeli insan tipi az anlayan, çok inanandır...
1.08.2022Ege
Koronavirüse karşı çamaşır suyu satan başpiskopos tutuklandı
Koronavirüse karşı çamaşır suyu satan başpiskopos tutuklandıABD'nin Florida eyaletinde kilise aracılığıyla Covid-19 tedavisi için zehirli endüstriyel çamaşır suyu satmakla suçlanan adam, Kolombiya'da tutuklanmasının ardından ABD'ye iade edildi.
29.07.2022Dünya
Cenazede birbirlerine girdiler! Rus yanlısı rahip Ukraynalı rahibe haçla saldırdı
Cenazede birbirlerine girdiler! Rus yanlısı rahip Ukraynalı rahibe haçla saldırdıUkraynalı askerin cenaze töreninde Rusya yanlısı rahip, konuşmasında “Kremlin rejimi savaş suçu işliyor” ifadelerini kullanan Ukraynalı rahibe elindeki haçla saldırdı.
28.07.2022Haberler
Cenazede birbirlerine girdiler! Rus yanlısı rahip Ukraynalı rahibe haçla saldırdı
Cenazede birbirlerine girdiler! Rus yanlısı rahip Ukraynalı rahibe haçla saldırdıUkraynalı askerin cenaze töreninde Rusya yanlısı rahip, konuşmasında “Kremlin rejimi savaş suçu işliyor” ifadelerini kullanan Ukraynalı rahibe elindeki haçla saldırdı.
28.07.2022Dünya
Sakrament Nedir, Nasıl Yapılır? Sakramentler Hakkında Bilgiler
Sakrament Nedir, Nasıl Yapılır? Sakramentler Hakkında BilgilerTek Tanrılı dinler İslamiyet, Hristiyanlık ve Yahudiliktir. Her dinin belli başlı kuralları, ibadetleri ve ayinleri vardır. Hristiyanların kutsal saydıkları ve Teslis inancına göre düzenledikleri ayinlere sakrament denir. Ortodokslar ve Protestanlar, sakramentlerin birçoğunun dine sonradan eklendiğine inandıkları için kendi kiliselerinde daha farklı ayinler düzenlerler. Sakrament nedir ve nasıl yapılır sizler için ayrıntıları ile derledik.
27.07.2022Eğitim
4. kattan düştü! 2 duvar arasında sıkıştı
4. kattan düştü! 2 duvar arasında sıkıştıİstanbul Beyoğlu’nda, ailesiyle akraba ziyaretine gelen 8 yaşındaki Ayşenaz Ertaş, 4’üncü kattaki dairenin penceresinden düştü. İki duvar arasına sıkışan çocuk, itfaiye ekiplerince çıkarılarak hastaneye kaldırıldı.
21.07.2022Haberler
Akraba ziyaretine dehşet! Ayşenaz 2 duvar arasında sıkıştı
Akraba ziyaretine dehşet! Ayşenaz 2 duvar arasında sıkıştıBeyoğlu’nda, ailesiyle akraba ziyaretine gelen 8 yaşındaki Ayşenaz Ertaş, 4’üncü kattaki dairenin penceresinden düştü. İki duvar arasına sıkışan çocuk, itfaiye ekiplerince çıkarılarak hastaneye kaldırıldı.
21.07.2022Gündem
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
20.07.2022Oyun
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
12.07.2022Eğitim
Ihlara Vadisi’ne bayramda yabancı turist ilgisi
Ihlara Vadisi’ne bayramda yabancı turist ilgisi Aksaray'ın doğal güzelliğiyle ilgi çeken Ihlara Vadisi, Kurban Bayramı tatilinde ziyaretçi akınına uğradı.
11.07.2022Ekonomi
Resim Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Resimin Eş Anlamlısı Olan Sözcükler
Resim Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Resimin Eş Anlamlısı Olan SözcüklerÇeşitli boyalarla ya da kara kalemle tasvir edilen şekillere resim denir. Natürmort, portre ve perspektif, resim çeşitleri arasında yer alır. Arapça kökenli resim kelimesi, 20. yüzyıldan itibaren fotoğraf anlamında da kullanılmaya başlanmıştır. Resmetmek ise hem göstermek hem de resim çizmek manasına gelir. Resim ile eş anlamlı kelimeler hakkında merak edilen tüm detaylar.
“Tarihi Haydarpaşa Gar Alanı; Arkeopark ve Gar Kompleksi tasarım konseptiyle Türkiye ve dünyada bir ilk olacak”
“Tarihi Haydarpaşa Gar Alanı; Arkeopark ve Gar Kompleksi tasarım konseptiyle Türkiye ve dünyada bir ilk olacak”Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Haydarpaşa Garında yapılan restorasyon çalışmaları ve gar sahasında gerçekleştirilen arkeolojik kazı çalışmalarını inceledi.
25.06.2022Ekonomi
Mabet Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Mabetin Eş Anlamlısı Olan Sözcükler
Mabet Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Mabetin Eş Anlamlısı Olan SözcüklerArapçada mabut Tanrı; mabude ise Tanrıça anlamına gelir. Aynı kökten türeyen mabet ise, ibadethane demektir. Her din için mabetler kutsal sayılır. Ayrıca, her mabedin belli başlı kuralları vardır. Örneğin camilere ayakkabıyla girmek yasaktır. Uzak Doğu dinlerinde ise mabetlere girerken ve çıkarken selam verilir. Mabet ile eş anlamlı kelimeleri hakkında merak edilen tüm detaylar.
Yazılıkaya’nın simgesel anlamı
Yazılıkaya’nın simgesel anlamıEski Mezopotamya ve Mısır’daki birçok tapınak gibi kozmosu simgeleyen Yazılıkaya, Hitit dininde gökyüzünden yeryüzüne ve yeryüzünden yer altı dünyasına geçişe izin veren özel bir yerdir
20.06.2022Arkeoloji
Mide bulandıran itiraf! 'Peygamberiz' diyen baba-oğul onlarca kadını bir evde topladı
Mide bulandıran itiraf! 'Peygamberiz' diyen baba-oğul onlarca kadını bir evde topladıABD'nin Utah eyaletinde uzun yıllardır varlığını sürdüren tarikatın karanlık yüzü ortaya çıktı. Kendini 'peygamber' ilan eden baba-oğul çok eşliliği savunarak onlarca kız çocuğuna ve kadına cinsel istismarda bulundu. Tarikatın eski müritlerin itirafları ise gündeme bomba gibi düştü.
18.06.2022Dünya
ABD'de kiliseye saldırı: 2 ölü, 1 yaralı
ABD'de kiliseye saldırı: 2 ölü, 1 yaralıAlabama'daki kiliseye akşam saatlerinde giren saldırganın silahından çıkan kurşunlar üç kişiyi vurdu, polis şüpheliyi yakaladı.
17.06.2022Dünya
Antik kentte kral mezarını dinamitle havaya uçuracaklardı
Antik kentte kral mezarını dinamitle havaya uçuracaklardıAdana’nın Kozan ilçesinde bulunan Anavarza Antik Kenti'nde "Kral mezarı" olarak bilinen ve üzerindeki süslemeler ve ölüm sonrası sahneler ile eşsiz bir değere sahip olan tarihi yapıyı dinamitle havaya uçurmak için kaya yüzeyinde 9 adet dinamik çukuru açan defineciler son anda fark edilmeleriyle amaçlarına ulaşamadılar.
16.06.2022Haberler
Antik kentte kral mezarını dinamitle havaya uçuracaklardı
Antik kentte kral mezarını dinamitle havaya uçuracaklardıAdana’nın Kozan ilçesinde bulunan Anavarza Antik Kenti'nde "Kral mezarı" olarak bilinen ve üzerindeki süslemeler ve ölüm sonrası sahneler ile eşsiz bir değere sahip olan tarihi yapıyı dinamitle havaya uçurmak için kaya yüzeyinde 9 adet dinamik çukuru açan defineciler son anda fark edilmeleriyle amaçlarına ulaşamadılar.
16.06.2022Gündem
Almanya’da yeni rapor: 196 din adamı yüzlerce çocuğa cinsel istismarda bulundu
Almanya’da yeni rapor: 196 din adamı yüzlerce çocuğa cinsel istismarda bulunduAlmanya’da yayınlanan yeni bir raporda Münster piskoposluğunda son 75 yılda 196 Alman din adamının yüzlerce çocuğa cinsel istismarda bulunduğu belirtildi.
14.06.2022Dünya
Meksikalı cemaat liderine çocuk istismarından hapis
Meksikalı cemaat liderine çocuk istismarından hapisMeksika'da La Luz del Mundo Kilisesi Cemaati lideri Naasón Joaquín García, ABD'nin Los Angeles kentinde görülen davada 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.
9.06.2022Dünya
Medeniyetler omuz omuza
Medeniyetler omuz omuzaMuğla’da yer alan Stratonikeia Antik Kenti, Antik Dönem’den Cumhuriyet’e uzanan tarihi ve eşsiz yapılarıyla arkeolojinin gizemli keşiflerinden biri olarak dikkat çekiyor.

Benzer Haber Etiketleri

Kilise ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.