Kimyasal Saldırı

Kimyasal Saldırı

Son dakika kimyasal saldırı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kimyasal saldırı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kimyasal saldırı haber sayfamızda...

Kimyasal Saldırı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.094 kimyasal saldiri haberi bulunmuştur.
ABD'den Suriye rejiminin kimyasal saldırılarının yıl dönümü hatırlatması
ABD'den Suriye rejiminin kimyasal saldırılarının yıl dönümü hatırlatmasıABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, önümüzdeki hafta, Suriye'nin kendi halkına yaptığı iki kimyasal silah saldırısının yıl dönümü olduğuna işaret etti.
4.04.2021Dünya
İnsanlık tarihinin 33 yıllık kara lekesi... Halepçe Katliamı!
İnsanlık tarihinin 33 yıllık kara lekesi... Halepçe Katliamı!Sivilleri hedef alan en büyük kimsayal saldırı olarak tanımlanan Halepçe Katliamı'nın üzerinden 33 yıl geçti. Irak’ın kuzeyindeki Kürt kabası Halepçe’ye 1988’de Saddam Hüseyin’in liderliğindeki Irak ordusu tarafından yapılan hardal gazı ve ölümcül sinir gazı sarinle yapılan kimyasal saldırıda binlerce sivil hayatını kaybetti.
16.03.2021Dünya
İngiltere'den kimyasal saldırı uyarısı
İngiltere'den kimyasal saldırı uyarısıİngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, bir kimyasal ve biyolojik saldırı tehdidinin arttığını belirterek, dünya düzeninin çökmesi nedeniyle devletlerin uzun süredir yerleşik uluslararası kuralları görmezden geldiğini bildirdi.
9.02.2021Dünya
Beyaz Saray doğruladı! Biden'dan 'nükleer' hamle
Beyaz Saray doğruladı! Biden'dan 'nükleer' hamleBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD'nin yeni başkanı Joe Biden'ın, Rusya'ya, süresi şubatta bitecek "Yeni Stratejik Silahları Azaltma Antlaşması'nı" (New START) 5 yıl daha uzatma teklifinde bulunmayı planladığını teyit etti.
21.01.2021Dünya
Flaş 'nükleer silah' iddiası! Beyaz Saray'dan açıklama geldi
Flaş 'nükleer silah' iddiası! Beyaz Saray'dan açıklama geldiABD'nin yeni başkanı Joe Biden'ın, Rusya'ya, süresi şubatta bitecek "Yeni Stratejik Silahları Azaltma Antlaşması'nı" (New START) 5 yıl daha uzatma teklifinde bulunmayı planladığı öne sürüldü. Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, iddiaları teyit etti.
21.01.2021Dünya
Türkiye'den KKTC'ye acil durum hastanesi
Türkiye'den KKTC'ye acil durum hastanesiKKTC Başbakanı Tatar, "Bu hastane sadece bugünün değil gelecekteki ihtiyaçlarımızı da karşılayacak bir donanım ve yeterlilikte olacaktır." dedi.
27.08.2020Dünya
Tamburalı Paşa’nın çelik harekâtı
Tamburalı Paşa’nın çelik harekâtıTSK, terör örgütü PKK’nın Kuzey Irak’taki varlığına karşı 20 Mart 1995 tarihinde kapsamlı bir operasyon başlattı. Çelik harekâtı adı verilen ve 35 bin kişilik bir kuvvetin katıldığı operasyon 43 gün sürdü. Harekâtta 568 terörist etkisiz hale getirildi...
20.03.2020Gündem
'10 numara' açıkladı! Johnson ve Putin'den Berlin'de kritik görüşme
'10 numara' açıkladı! Johnson ve Putin'den Berlin'de kritik görüşmeİngiltere Başbakanı Boris Johnson, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Berlin'de bir araya geldi.
19.01.2020 Dünya
Yuvaya kimyasal madde ile saldırı: 51 çocuk ve 3 öğretmen yaralandı
Yuvaya kimyasal madde ile saldırı: 51 çocuk ve 3 öğretmen yaralandıÇin'de bir yuvaya yakıcı-aşındırıcı kimyasal madde ile yapılan saldırıda 51 çocuk ile 3 öğretmen yaralandı.
12.11.2019Dünya
Terör örgütünün ikinci ‘kimyasal’ oyunu devrede!
Terör örgütünün ikinci ‘kimyasal’ oyunu devrede!Barış Pınarı Harekatı ile ağır darbe alan ve ABD’nin girişimiyle tanınan 120 saat süreyle geri çekilmeye başlayan terör örgütü PKK/YPG’nin kimyasal saldırı oyununu devreye sokmak için çalışma yürüttüğü saptandı. Örgütün kimyasal silah kullanarak sivilleri katledip Türkiye’yi suçlamayı hedeflediği belirlendi. Türk istihbarat birimleri, Irak’tan yola çıkarılan terör örgütünün elinde bulunan kimyasal silahların taşındığı 6 kamyonun, Semelka bölgesinden Suriye’nin Kamışlı bölgesine geçtiğini saptadı.
20.10.2019Haberler
Terör örgütünün ikinci ‘kimyasal’ oyunu devrede!
Terör örgütünün ikinci ‘kimyasal’ oyunu devrede!Barış Pınarı Harekatı ile ağır darbe alan ve ABD’nin girişimiyle tanınan 120 saat süreyle geri çekilmeye başlayan terör örgütü PKK/YPG’nin kimyasal saldırı oyununu devreye sokmak için çalışma yürüttüğü saptandı. Örgütün kimyasal silah kullanarak sivilleri katledip Türkiye’yi suçlamayı hedeflediği belirlendi. Türk istihbarat birimleri, Irak’tan yola çıkarılan terör örgütünün elinde bulunan kimyasal silahların taşındığı 6 kamyonun, Semelka bölgesinden Suriye’nin Kamışlı bölgesine geçtiğini saptadı.
20.10.2019Gündem
‘Kimyasal saldırı yok’
‘Kimyasal saldırı yok’Uluslararası Medikal Kurtarma Ekibi Derneği (UMKE-DER) Bilimsel Kurul Başkanı Prof. Dr. Hilmi Özden, TSK’nın Barış Pınarı Harekâtı’nda kimyasal silah kullandığı iddialarına ilişkin sosyal medyada paylaşılan fotoğrafları yorumladı.
20.10.2019Gündem
Rejim güçleri Han Şeyhun'a yaklaştı
Rejim güçleri Han Şeyhun'a yaklaştıRusya'nın garantörlüğünü yaptığı rejim güçleri ile daha önce kimyasal katliam yaptıkları İdlib'in Han Şeyhun ilçesi arasında beş kilometrelik bir mesafe kaldı. Astana anlaşmalarını hiçe sayan rejim güçleri yoğun hava ve kara saldırıları düzenliyor.
14.08.2019Dünya
"Suriye'de kimyasal silah kullanımı doğrulanırsa..."
"Suriye'de kimyasal silah kullanımı doğrulanırsa..."İngiltere Başbakanı May, "ABD ile yakın ilişki içindeyiz, durumu yakından takip ediyoruz ve kimyasal silah kullanımı doğrulanırsa gereğine uygun şekilde karşılık vereceğiz" dedi.
22.05.2019Dünya
ABD açıkladı: Esed rejimi yine kimyasal saldırı gerçekleştirdi
ABD açıkladı: Esed rejimi yine kimyasal saldırı gerçekleştirdiABD Dışişleri Bakanlığı, Beşar Esed rejiminin Suriye'nin kuzey batısında yeni kimyasal saldırılar gerçekleştirdiğini tespit  ettiklerini açıkladı.
22.05.2019Dünya
TBMM güvenlikte yapay zekâya geçti
TBMM güvenlikte yapay zekâya geçtiTBMM Güvenlik Koordinasyon Kurulu, 2 Nisan’daki TBMM Genel Kurulu öncesinde güvenlik tedbirleri ile yeni “yapay zeka” sistemlerini masaya yatırdı.
27.03.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Halepçe' için mesaj yayınladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Halepçe' için mesaj yayınladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İnsanlık tarihine  kara bir leke olarak geçen Halepçe katliamında hayatlarını kaybeden Kürt  kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum." mesajı paylaştı.
16.03.2019Siyaset
Son dakika | Rapor açıklandı! Korkunç şüphe gerçek çıktı...
Son dakika | Rapor açıklandı! Korkunç şüphe gerçek çıktı...Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü (KSYÖ), Durum Tespit Misyonunun (FFM), geçen yıl 7 Nisan'da Suriye'de Doğu Guta'nın Duma ilçesinde kimyasal silah kullanıldığını doğruladığını açıkladı.
2.03.2019Dünya
İran-Irak savaşında 400 bin İranlı kimyasal saldırı mağduru oldu
İran-Irak savaşında 400 bin İranlı kimyasal saldırı mağduru olduİran-Irak savaşında 400 bin İranlının kimyasal saldırı mağduru olduğu ve bunlardan 100 bin kişinin sürekli olarak tedavi gördüğü bildirildi.
5.01.2019Dünya
Son dakika: Putin'den çarpıcı Suriye açıklaması
Son dakika: Putin'den çarpıcı Suriye açıklamasıRusya lideri, Pentagon'un Suriye'den ayrılma kararının ardından verdiği ilk tepkide "Birçok kez Afganistan'dan çekileceklerini söylediler fakat hala oradalar. Trump ile DEAŞ'ın yenildiği konusunda aynı fikirdeyim" dedi. Putin, ABD'nin Suriye'deki askeri varlığının gayr-ı meşru olduğunu söyledi.Mustafa Kemal Atatürk'le ilgili soruya da "Modern Türkiye’yi yarattı ve Rusya'nın iyi bir dostuydu" yanıtını verdi.
20.12.2018Dünya
Suriye’nin toprak bütünlüğüne vurgu
Suriye’nin toprak bütünlüğüne vurguTürkiye ile ABD arasında Suriye’nin kuzeyindeki terör koridoru nedeniyle gerilen ilişkilerin sahada bir soruna dönüşmemesi için marttan bu yana iki ülke arasında yürütülen ve Menbiç konusunda yoğunlaşan Suriye diplomasisi dün yapılan üçüncü toplantıyla sürdürüldü...
8.12.2018Siyaset
ABD, Esed rejimi ve Rusya'nın 'kimyasal silah' iddiasını yalanladı
ABD, Esed rejimi ve Rusya'nın 'kimyasal silah' iddiasını yalanladıABD Dışişleri Bakanlığı, Beşşar Esed rejimi ve  Rusya'nın "Suriye'deki muhalif grupların kimyasal saldırı yaptığı" iddiasının  yalanlayarak, Moskova'yı sahte kimyasal saldırı iddiaları uydurarak gerçekleri  saklamaya çalışmakla suçladı.
7.12.2018 Dünya
Han Şeyhun, Türkiye'nin desteğiyle yaralarını sarıyor
Han Şeyhun, Türkiye'nin desteğiyle yaralarını sarıyorEsed rejimi tarafından geçen yıl düzenlenen kimyasal silah saldırısında birçok kişinin hayatını kaybettiği birçoğunun da evini terk etmek zorunda kaldığı Han Şeyhun kasabasında halk, Türkiye'nin desteğiyle yaralarını sarıyor.
2.12.2018Dünya
Halep’te kimyasal silah bilmecesi!
Halep’te kimyasal silah bilmecesi!Suriye’deki Beşar Esad rejiminin yanı sıra Rusya, Heyet Tahrir Şam’ın İdlib’den Halep’e kimyasal silah saldırısı düzenlediğini iddia etti. İddianın ardından Rusya’nın Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) hattını vurduğu belirtilirken, söz konusu örgütün havan topları kullandığı, dolayısıyla iddia edildiği gibi bir kimyasal saldırı yapılmasının mümkün olmadığı öne sürülüyor.
26.11.2018Dünya
Son dakika... AA: Rus uçakları, ÖSO cephe hatlarını vurdu!
Son dakika... AA: Rus uçakları, ÖSO cephe hatlarını vurdu!Rejimin kontrolündeki Halep'e klorin gazıyla kimyasal saldırı yönündeki iddiaların ardından Rus savaş uçakları İdlib çatışmasızlık bölgesindeki muhalif hatları bombardımana tuttu. Anadolu Ajansı, Halep'i hedef alan saldırının ÖSO tarafından değil, terör örgütü Heyet Tahrir Şam militanlarınca gerçekleştirildiğini belirtiyor.Milli Savunma Bakanı Akar, Rus mevkidaşı Şoygu ile telefonda son gelişmeleri görüştü.
25.11.2018Dünya

Benzer Haber Etiketleri

rusyaSuriyeabdkimyasal saldırıEsed

Kimyasal Saldırı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.