Kınalıada

Kınalıada

Son dakika Kınalıada haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kınalıada gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kınalıada haber sayfamızda...

Kınalıada

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 349 kinaliada haberi bulunmuştur.
İstanbul'un sayfiye yeri Prens Adaları
İstanbul'un sayfiye yeri Prens Adaları Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada, Sedef adası ve yerleşimin bulunmadığı diğer adalarla birlikte dokuz adadan oluşan Prens Adaları, İstanbul'un en turistik rotaları arasında yer alıyor. Osmanlı'nın son dönemlerinde özellikle de varlıklı ailelerin yazlık evlerini inşa ettiği adalar, günümüzde hem İstanbulluların hem de kente gelen turistlerin hafta sonu için en gözde gezi rotaları arasında yer alıyor. Koyları, plajları ve ormanlarıyla İstanbul içinde adeta bir tatil yöresi havası yaşatan Prens Adaları'nı daha yakından tanıyalım.
4.09.2021Tatil
Malazgirt Zaferi'nin 950'inci yıl dönümü! Malazgirt Savaşının komutanı kimdir, savaş nerede yapıldı?
Malazgirt Zaferi'nin 950'inci yıl dönümü! Malazgirt Savaşının komutanı kimdir, savaş nerede yapıldı?Malazgirt Zaferi'nin 950'inci yıl dönümü düzenlenecek olan etkinlerle kutlanacak. Türk tarihinde önemli bir yere sahip olan Malazgirt Meydan Muharebesinin ardından Anadolu'nun kapıları Türklere ardına kadar açılmıştır. Malazgirt Savaşı sırasında Büyük Selçuklu hükümdarının kim olduğu ve savaşın nerede yapıldığı araştırma konusu oluyor. İşte Malazgirt Zaferi hakkında merak edilenler
26.08.2021Gündem
Malazgirt Zaferi ne zaman, önemi nedir? Malazgirt Zaferi mesajları ve sözleri
Malazgirt Zaferi ne zaman, önemi nedir? Malazgirt Zaferi mesajları ve sözleriMalazgirt Meydan Muharebesi olarak tarihe geçen büyük savaş sonucu Türklere Anadolu'nun kapıları açılmış oldu. Sultan Alp Arslan ile Bizans İmparatoru Romen Diyojen arasında gerçekleşti. Peki, Malazgirt Zaferi ne zaman, hangi tarihte? Malazgirt Zaferi kutlama mesajları...
25.08.2021Gündem
Heybeliada'da orman yangını çıktı
Heybeliada'da orman yangını çıktıİstanbul Heybeliada'da orman yangını çıktı. Yangına müdahale için söndürme helikopteri de yönlendirildi.
21.08.2021Haberler
Son dakika: Heybeliada'daki yangın kontrol altına alındı
Son dakika: Heybeliada'daki yangın kontrol altına alındıSon dakika haberlere göre, İstanbul Heybeliada'da orman yangını çıktı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Heybeliada'da çıkan orman yangınının saat 14.55 itibarıyla kontrol altına alındığını açıkladı.
21.08.2021Gündem
İstanbullu’nun bayram rotası
İstanbullu’nun bayram rotasıKurban Bayramı tatilinin gelmesiyle birlikte tatilciler yollara düştü. Tatile gidemeyecek olan İstanbullular için ise en güzel zaman bayramlar...
17.07.2021Ekonomi
Yayamın Mutfağı’ndan Kalpazankaya’ya
Yayamın Mutfağı’ndan Kalpazankaya’yaAdalar, İstanbulluların nefes alma durakları, aynı zamanda lezzet noktalarıyla da öne çıkıyor. Enfes tatlara bir vapurla yolculuk mümkün
11.07.2021Pazar
Büyükada'da elektrikli araçlar için kuyruk oluştu
Büyükada'da elektrikli araçlar için kuyruk oluştuİstanbul’da kısıtlamasız ilk pazar gününde vatandaşlar Büyükada’ya akın etti. Adayı gezmek isteyenler ise elektrikli araçların önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Öte yandan Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada'ya gitmek isteyen vatandaşlar da Eminönü Vapur İskelesi'nde uzun kuyruklar da beklemek zorunda kaldı.
4.07.2021Haberler
Son dakika... Kısıtlamasız ilk pazar gününde Büyükada'da elektrikli araçlar için kuyruk oluştu!
Son dakika... Kısıtlamasız ilk pazar gününde Büyükada'da elektrikli araçlar için kuyruk oluştu!İstanbul’da kısıtlamasız ilk pazar gününde vatandaşlar Büyükada’ya akın etti. Adayı gezmek isteyenler ise elektrikli araçların önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Öte yandan Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada'ya gitmek isteyen vatandaşlar da Eminönü Vapur İskelesi'nde uzun kuyruklar da beklemek zorunda kaldı.
4.07.2021Gündem
İDO'nun Adalar seferleri başladı
İDO'nun Adalar seferleri başladıİstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), bugün itibarıyla Kınalıada, Heybeliada, Burgazada ve Büyükada'ya seferlerini başlattı.
1.07.2021Gündem
Bakan Varank, Atmaca'nın vurduğu geminin görüntüsünü paylaştı
Bakan Varank, Atmaca'nın vurduğu geminin görüntüsünü paylaştıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ilk milli gemisavar füzesi Atmaca'nın tam isabetle vurduğu geminin görüntüsünü 'Milli gemisavar füzemiz çok güçlü ve etkin!' notu ile paylaştı.
20.06.2021Haberler
Bakan Varank, Atmaca'nın vurduğu geminin görüntüsünü paylaştı
Bakan Varank, Atmaca'nın vurduğu geminin görüntüsünü paylaştıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ilk milli gemisavar füzesi Atmaca'nın tam isabetle vurduğu geminin görüntüsünü 'Milli gemisavar füzemiz çok güçlü ve etkin!' notu ile paylaştı.
20.06.2021Ekonomi
Milli gemiye içinde birçok mesajı barındıran özel amblem
Milli gemiye içinde birçok mesajı barındıran özel amblemSeri üretim hattından çıkan ilk milli güdümlü füze Atmaca'nın test atışının yapıldığı TCG Kınalıada için özel olarak hazırlanan amblem, tarihte kurulan büyük Türk devletlerinden mavi vatandaki hak ve menfaatlerin korunmasına kadar birçok mesajı içinde barındırmasıyla dikkati çekiyor.
20.06.2021Ekonomi
Akar, ABD Savunma Bakanı ile görüştü
Akar, ABD Savunma Bakanı ile görüştüMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD’li mevkidaşı Lloyd Austin ile telefonda görüştü.
20.06.2021Siyaset
Son dakika! Bakan Akar 6 yıllık sayıyı açıkladı: Tüm inlerine girdik
Son dakika! Bakan Akar 6 yıllık sayıyı açıkladı: Tüm inlerine girdikMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "24 Temmuz 2015'ten itibaren 18 bin 196 terörist etkisiz hale getirildi. Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesinde. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar, peşlerindeyiz" dedi.
19.06.2021Siyaset
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Atmaca' paylaşımı: İlk kez tam isabetle vurmayı başardı
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Atmaca' paylaşımı: İlk kez tam isabetle vurmayı başardıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atmaca Gemisavar Füzesi'nin, bugün envantere girişi öncesinde gerçekleştirilen son test atışında ilk kez bir gemi hedefini tam isabetle vurduğunu bildirdi. Milli üretim TCG Kınalıada'dan yapılan ve tam isabetle sonuçlanan atış, Milli Savunma Bakanı Akar ve TSK'nın komuta kademesi tarafından da takip edildi. ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci, Atmaca ile Türkiye'nin kendi gemisavar füzesini üretme ve kullanma yeteneğine kavuştuğunu belirterek, sene sonuna kadar füzelerin gemilerdeki yerini almaya başlayacağını bildirdi.
18.06.2021Siyaset
Tarihi anlar! Atmaca güdümlü füzesi tam isabet...
Tarihi anlar! Atmaca güdümlü füzesi tam isabet...Seri üretim hattından çıkan ilk milli Atmaca güdümlü füzesi, test atışı kapsamında gerçek bir su üstü hedefini vurdu. Milli üretim TCG Kınalıada’dan yapılan ve tam isabetle sonuçlanan atış, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) komuta kademesi tarafından da takip edildi.
18.06.2021Siyaset
Kara parçasıyla dalmak ürküttü!
Kara parçasıyla dalmak ürküttü!Su altında karşılaşacağımız yıkıcı etki hakkında fikir sahibiydik ama ilk metrelerden itibaren beyaz bir örtünün kâbus yaşatacağını düşünmemiştim. 6 metreden sonra tabakanın halıya dönüştüğünü görmek beni resmen ürküttü. Suyun altında seyyar bir kara parçasıyla ilk kez dalıyordum.
5.06.2021Haberler
Kara parçasıyla dalmak ürküttü!
Kara parçasıyla dalmak ürküttü!Su altında karşılaşacağımız yıkıcı etki hakkında fikir sahibiydik ama ilk metrelerden itibaren beyaz bir örtünün kâbus yaşatacağını düşünmemiştim. 6 metreden sonra tabakanın halıya dönüştüğünü görmek beni resmen ürküttü. Suyun altında seyyar bir kara parçasıyla ilk kez dalıyordum.
5.06.2021Gündem
İDO sefer sayılarını artırarak yaz sezonunu açtı
İDO sefer sayılarını artırarak yaz sezonunu açtıİstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), kademeli normalleşme süreci kapsamında sefer saatlerini yeniden düzenleyerek, yaz tarifesini başlattı.
3.06.2021Ekonomi
Mavi Vatan'ın muhafızı TCG Kınalıada Korveti, milli gurur yaşatıyor
Mavi Vatan'ın muhafızı TCG Kınalıada Korveti, milli gurur yaşatıyorTÜRKİYE'nin Milli Gemi Projesi (MİLGEM) kapsamında inşa edilen dördüncü milli gemisi olan TCG Kınalıada (F-514) Korveti, İzmir Foça Limanı'nda Türkiye Cumhuriyeti'nin mavi vatandaki hak menfaatlerinin korunması maksadıyla verilecek her türlü görevi icra etmek için nöbet görevini sürdürüyor. Ada sınıfının diğer korvetlerine ek olarak 'Atmaca' adı verilen yerli füze ve 'Ağ Destekli Veri Entegre Sistemi' gibi farklılıklarla donatılan TCG Kınalıada Korveti'nde gelişmiş donanmalarla yarışabilecek yazılımlar bulunuyor.
11.05.2021Haberler
Prens Adaları’nda yaşam: İstanbul’un sayfiyesi
Prens Adaları’nda yaşam: İstanbul’un sayfiyesiİstanbul’dan kopamıyor ama sakin bir yaşam mı sürmek istiyorsunuz? İstanbul’un ortasında temiz havanın ve tabiatın tadını mı çıkarmak istiyorsunuz? Prens adalarında yaşamaya ne dersiniz? İşte Adalar’da yaşam ve emlak piyasası…
22.04.2021Emlak
Zeynep Bugay'dan fantastik roman
Zeynep Bugay'dan fantastik romanYazar Zeynep Bugay’ın kısa bir aradan sonra çıkardığı ikinci kitabı “Proti Adasının Esrarı” raflarda yerini aldı. Gelmiş geçmiş en iddialı fantastik seriler arasında yerini almaya hazırlanan “Proti Adasının Esrarı” büyülü, sırlarla dolu farklı bir dünyaya yolculuk etmek isteyen okurlar için, yazarın yaşadığı Kınalıada’dan yola çıkarak, gizemli ve ilham veren ada coğrafyasında terkedilmiş bir kedinin; hayat yolunu, annesini ve kaybettiği sevgiyi arayan naif hikayesini bizlerle buluşuyor.
Heybeliada Gezilecek Yerler (2021) - Heybeliada Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Heybeliada Gezilecek Yerler (2021) - Heybeliada Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiMarmara Denizinde bulunan Kınalıada ve Büyükada ile birlikte Prens Adaları arasında bir ada olan Heybeliada İstanbul iline bağlıdır. Heybeliada Adalar Belediyesine bağlı olmak ile birlikte, Adalar Belediyesi’nin beş farklı mahallesinden biridir. Heybeliada Büyükada’dan sonra gelen en büyük ikinci Prens Adasıdır. Oldukça geniş olan yeşil alanı ve İstanbul’a yakın mesafede olması ile ilgileri üzerine çeker. Ziyaretçisi de çok olan Heybeliada’da gezilecek birçok yer bulunur. Heybeliada’da gezilecek yerler nerelerdir? İşte Heybeliada’da mutlaka görülmesi gereken yerlerin listesi.
‘Atmaca’ tam isabetle vurdu
‘Atmaca’ tam isabetle vurduTürkiye’nin ilk deniz seyir füzesi Atmaca, seri üretime geçiş testini başarıyla tamamladı. Karadeniz’de TCG Kınalıada Korveti’nden yapılan test atışında Atmaca, denizin ortasındaki hedefi tam isabetle vurdu.
6.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

BüyükadaHeybeliadaKınalıadaİstanbulhafta sonu

Kınalıada ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.