Mavi Vatan

Mavi Vatan

Son dakika mavi vatan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mavi vatan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mavi vatan haber sayfamızda...

Mavi Vatan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.325 mavi vatan haberi bulunmuştur.
TCG Anadolu’ya milli muhafız
TCG Anadolu’ya milli muhafız Türkiye, Mavi Vatan’daki gücünü artırmak için önemli bir adım daha attı.
29.02.2024 Gündem
Bakan Yerlikaya ilk kez CNN Türk'te açıkladı! Erdoğan telefonda ne söyledi?
Bakan Yerlikaya ilk kez CNN Türk'te açıkladı! Erdoğan telefonda ne söyledi? İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya CNN Türk'te gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Yerlikaya, "9 ayda çetelere 1024 operasyon yaptık. 378 organize suç örgütü çökertildi." ifadelerini kullandı. Yerlikaya operasyonlarda el konulan mal varlığını değerini de açıkladı.
28.02.2024 Gündem
Bakan Uraloğlu'ndan Kalkınma Yolu Koridoru açıklaması: Ciddi bir aşama kaydettik
Bakan Uraloğlu'ndan Kalkınma Yolu Koridoru açıklaması: Ciddi bir aşama kaydettik Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Süveyş Kanalı’ndaki malum sıkıntılardan dolayı geçişler engellendi. Süveyş Kanalında 35 günde giden yükler, doğu batı istikametinde 45 günde gitmeye başladı. Halbuki bir ‘Kalkınma Yolu Koridorumuz’ var. Bu koridoru bitirdiğimizde sadece 21 günde bu yükleri taşıma imkanına sahip olacağız" dedi.
25.02.2024 Haberler
Bakan Uraloğlu'ndan Kalkınma Yolu Koridoru açıklaması: Ciddi bir aşama kaydettik
Bakan Uraloğlu'ndan Kalkınma Yolu Koridoru açıklaması: Ciddi bir aşama kaydettik Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Süveyş Kanalı’ndaki malum sıkıntılardan dolayı geçişler engellendi. Süveyş Kanalında 35 günde giden yükler, doğu batı istikametinde 45 günde gitmeye başladı. Halbuki bir ‘Kalkınma Yolu Koridorumuz’ var. Bu koridoru bitirdiğimizde sadece 21 günde bu yükleri taşıma imkanına sahip olacağız" dedi.
25.02.2024 Ekonomi
Muharrem İnce'den CHP'ye: İstanbul'u alacağım derken Türkiye'yi kaybedersiniz
Muharrem İnce'den CHP'ye: İstanbul'u alacağım derken Türkiye'yi kaybedersiniz Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CNN TÜRK'te Hakan Çelik'in sunduğu 'Hafta Sonu'na konuk oldu. İnce, Muhalefete tepki gösteren İnce, 'İstanbul’u alacağım derken Türkiye’yi kaybedersiniz. Yerel seçimde süreç iyi yönetilmiyor. Muhalefetin yöntemleri yanlış.' şeklinde konuştu.
24.02.2024 Gündem
'Türkiye ile birlikte geleceğe yürümenin bahtiyarlığı içindeyiz'
'Türkiye ile birlikte geleceğe yürümenin bahtiyarlığı içindeyiz' Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Güçlü ve yeni Türkiye Yüzyılı’nda, emin adımlarla Türkiye Cumhuriyeti milli savunma sanayi gibi büyük projeleri başarırken, Doğu Akdeniz'de bağımsız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve mavi vatanda ve göklerde hava sahasında büyük milletimizin ulusal ve milli çıkarları bakımından birlikte geleceğe yürümenin bahtiyarlığı ve mutluluğu içerisindeyiz” açıklamasını yaptı.
12.02.2024 Dünya
Bakan Uraloğlu: "94,3 milyon geniş bant internet abone sayısına ulaştık"
Bakan Uraloğlu: "94,3 milyon geniş bant internet abone sayısına ulaştık" Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, ülkeler ve kıtalar arası internet otobanlarına olan ihtiyacın öngörülenin de ötesinde arttığını kaydederek, "Bugün yaklaşık 19,5 milyonu sabit abone, 74,8 milyonu mobil abone olmak üzere toplam 94,3 milyon genişbant internet abone sayısına ulaştık. Şu anda toplam fiber uzunluğumuz yaklaşık 550 bin kilometre ve fiber altyapı uzunluğumuzu bu yıl 600 bin kilometreye, 2028 yılına kadar da 850 bin kilometreye çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.
9.02.2024 Ekonomi
Hiç dinmeyen acı! 6 Şubat... Saat 04.17... 53 bin 537 can gitti
Hiç dinmeyen acı! 6 Şubat... Saat 04.17... 53 bin 537 can gitti Türkiye tam 1 yıl önce asrın felaketini yaşadı. Dünya üzerinde görülmemiş şekilde 7 üzerinde iki deprem peş peşe geldi. Güneydoğu’da 11 kent yerle bir oldu, 14 milyon kişi doğrudan etkilendi. 53 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Rakamların anlatmaya kifayetsiz kaldığı felaketten geriye, milyonlarca enkaz, yüz binlerce yaralı, gözü yaşlı insanlar ve hiç dinmeyecek acılar kaldı.
6.02.2024 Gündem
ABD'nin Suriye'den çekileceği iddialarına MSB'den ilk yorum
ABD'nin Suriye'den çekileceği iddialarına MSB'den ilk yorum Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından ABD'nin Suriye'den çekileceği iddialarıyla ilgili açıklama yapıldı. Sözleşmeli askerlerin maaş ve tazminatlarıyla ilgili de açıklama yapan kaynaklar terörle mücadeledeki son durumu da paylaştı.
26.01.2024 Gündem
Bakan Uraloğlu: Doğu Akdeniz'de etkinliğimiz artacak
Bakan Uraloğlu: Doğu Akdeniz'de etkinliğimiz artacak Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti (KKTC) arasında 3 trafik gözetleme istasyonu ve 1 gemi trafik hizmetleri merkezinden oluşan 'Doğu Akdeniz Gemi Trafik Hizmetleri Sistemi Kurulumu Projesi İmza Töreni' gerçekleşti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Proje ile Doğu Akdeniz'de etkinliğimizi arttıracak, Mavi Vatan'ımızda çıkarlarımızı koruyacak, KKTC çevre denizleri ve ülkemiz arasındaki deniz alanında tüm deniz trafiğini izleyebileceğiz" dedi.
23.01.2024 Ekonomi
‘Gemi izleme merkezi’ için imza yarın atılacak
‘Gemi izleme merkezi’ için imza yarın atılacak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Doğu Akdeniz Gemi Trafik Hizmetleri (GTH) Sistemi Kurulumu Projesi’nde 23 Ocak Salı günü imzaların atılacağını duyurdu.
22.01.2024 Gündem
Mavi Vatan’a yeni milli güçler geliyor
Mavi Vatan’a yeni milli güçler geliyor Türkiye’nin Mavi Vatan’da savunma gücüne güç katacak milli ağır torpido AKYA, seyir füzesi ATMACA ve hava savunma füzesi SAPAN’ın seri üretimine geçiliyor.
21.01.2024 Gündem
Mardin'de 'muhtarlık' kavgası! Araçlarla birbirlerini kovaladılar, kaza yaptılar
Mardin'de 'muhtarlık' kavgası! Araçlarla birbirlerini kovaladılar, kaza yaptılar Mardin'de 2 aile arasında 'muhtar adaylığı' nedeniyle çıkan kavgada hareketli saatler yaşandı. Taraflar araçlarla birbirlerini kovaladı ardından kaza yaptı. Kazada 3, kavgada 2 kişi yaralandı.
20.01.2024 Gündem
Şişli'de otomobil AVM'nin yürüyen merdivenine daldı! 3 kişi yaralandı
Şişli'de otomobil AVM'nin yürüyen merdivenine daldı! 3 kişi yaralandı Şişli'de bir AVM'nin otoparkında sürücüsünün kontrolünü kaybettiği otomobil, camı kapıyı kırıp içeri girerek yürüyen merdivenlerde asılı kaldı...
20.01.2024 Gündem
Sıcaklık 9 derece birden düşüyor! 'Sarı' alarm verildi
Sıcaklık 9 derece birden düşüyor! 'Sarı' alarm verildi Yağışlı ve soğuk hava, hafta sonundan itibaren yurt genelinde etkili hale geliyor. Sıcaklar 8 ila 9 derece azalırken Meteoroloji'den 9 il için de sarı kodlu uyarı geldi.  
20.01.2024 Gündem
'Güçlü deniz kuvvetleri tercih değil, zorunluluktur'
'Güçlü deniz kuvvetleri tercih değil, zorunluluktur' Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizin, hakkını ve hukukunu korumak için güçlü bir deniz kuvvetlerine sahip olmamız bir tercih değil, zorunluluktur" dedi.
20.01.2024 Gündem
8. Yargı Paketi'nde ne var? Bakan Tunç'tan son dakika açıklaması
8. Yargı Paketi'nde ne var? Bakan Tunç'tan son dakika açıklaması Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu programında merak edilenleri yanıtladı. Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay arasındaki anlaşmazlık nasıl çözülecek? 8. Yargı Paketi hangi düzenlemeleri içeriyor, ne zaman yürürlüğe girecek? Kamuoyunun yakından takip ettiği davalarda süreç nasıl işleyecek? Bakan Tunç, milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren önemli başlıklarI CNN TÜRK canlı yayınında değerlendirdi.
20.01.2024 Gündem
Konut piyasasında dengeler değişiyor: İki bölgede kiralar geriledi! 5 bin TL’ye varan düşüş var
Konut piyasasında dengeler değişiyor: İki bölgede kiralar geriledi! 5 bin TL’ye varan düşüş var Son dönemde bazı bölgelerde kira fiyatları geriledi. Bazı semtlerde ise fiyatların artış hızı durdu. Peki kira fiyatlarındaki düşüşün nedeni ne? Gayrimenkul Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı cevapladı.
20.01.2024 Ekonomi
‘Mavi Vatan’a 4 yeni güç
‘Mavi Vatan’a 4 yeni güç Türk Deniz Kuvvetleri’ne teslim edilen TCG İstanbul, İ (İstif) Sınıfı Fırkateyn Projesinin ilk gemisi olarak envantere girdi.
20.01.2024 Gündem
AK Parti beyannamesinde ‘dirençli şehirler’ ön planda
AK Parti beyannamesinde ‘dirençli şehirler’ ön planda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iki ayrı programla AK Parti’nin büyükşehir ve il belediye başkan adaylarını açıklamasının ardından gözler 30 Ocak’ta kamuoyuna duyurulacak yerel seçim beyannamesine çevrildi.
20.01.2024 Gündem
Teneffüste herkes 'mavi oda'ya koşuyor! Dünyada yapan tek yer var, sebebi vitamin
Teneffüste herkes 'mavi oda'ya koşuyor! Dünyada yapan tek yer var, sebebi vitamin Kan testleri, vitamin eksikliği başta olmak üzere birçok hastalıkla ilgili de uzmanlara ipucu sunuyor. Kimilerinin hayatını baştan aşağı etkileyen kan değerlerindeki dengesizlikler, 1980’li yıllarda son derece yaygınlaşan bir tedaviyi de beraberinde getirdi. İşte teneffüs zilini duyar duymaz 'mavi oda'ya koşan çocukların ardındaki gerçek.
20.01.2024 Genel Sağlık
Mavi Vatan'da fark attık! 'En büyük avantajı bilinmezlik, Yunanistan da göremeyecek'
Mavi Vatan'da fark attık! 'En büyük avantajı bilinmezlik, Yunanistan da göremeyecek' Türk Deniz Kuvvetleri tarafından envantere alınan TCG Derya, TCG İstanbul, TCG Arif Ekmekçi ve MARLİN SİDA, sahip oldukları özellikleriyle Türk donanması ve Türk savunma sanayisi için önemli bir kilometre taşı oldu. Savunma ve Denizcilik Uzmanı Kozan Selçuk Erkan, "Üretimde isterlere göre esneklik konusunda Türkiye dünyada tek. Kendi radarımızla Yunanistan'ın da olduğu pek çok donanmaya karşı fark yaratacağız" dedi.
20.01.2024 Gündem
Üç Baltık ülkesinden flaş Rusya kararı! Sınıra inşa edilecek
Üç Baltık ülkesinden flaş Rusya kararı! Sınıra inşa edilecek Estonya, Letonya ve Litvanya, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından artan güvenlik endişeleri nedeniyle yeni bir karara imza attılar.
19.01.2024 Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Büyükçekmece'deki bu görüntüye sert tepki: Utanın!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Büyükçekmece'deki bu görüntüye sert tepki: Utanın! Büyükçekmece Belediyesi'ne yönelik rüşvet operasyonu sırasında çıkan olaylarda yaşlı bir kadının boğazının sıkılması ve sözlü hakarete uğramasına Cumhurbaşkanı Erdoğan sert tepki gösterdi.
20.01.2024 Gündem
Ayasofya'ya giriş ücreti 25 euro oldu! Düzenleme sonrası ilk Cuma
Ayasofya'ya giriş ücreti 25 euro oldu! Düzenleme sonrası ilk Cuma Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından duyurulan yeni düzenleme 15 Ocak itibarıyla başladı. Tarihi camiyi kültürel amaçla ziyaret etmek isteyen yabancı turist için giriş ücreti 25 Euro oldu. Yeni düzenleme sonrası kılınan ilk cumada giriş yoğunluğu azaldı.
19.01.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Mavi Vatan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.