Kinder

Kinder

Son dakika kinder haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kinder gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kinder haber sayfamızda...

Kinder

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 301 kinder haberi bulunmuştur.
Salmonella bakterisi Kinder ürünleri nedeniyle en az 324 kişiye bulaştı
Salmonella bakterisi Kinder ürünleri nedeniyle en az 324 kişiye bulaştıÇikolata üreticisi Ferrero'nun Kinder Sürpriz ve diğer ürünlerinde ortaya çıkan Salmonella bakterisi nedeniyle 12 farklı ülkeden en az 324 kişiye Salmonella bakterisi bulaştığı belirlendi.
19.05.2022Dünya
Erdoğan müjdeyi verdi! Yaş çay alım fiyatı belli oldu
Erdoğan müjdeyi verdi! Yaş çay alım fiyatı belli olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı’nın açılışında yaş çay taban fiyatını açıkladı.
14.05.2022Ekonomi
Fabrikası kapanan Kinder'den yeni hamle!
Fabrikası kapanan Kinder'den yeni hamle!Kinder çikolatalarında ortaya çıkan bakteri nedeniyle Belçika makamları, Ferrero fabrikasını mühürlemişti. Belçikalı yetkililer, fabrikanın kapatılmasının, "boşuna alınmış bir karar olmadığını" vurguladı. Kinder'den konuyla ilgili dikkat çeken bir hamle geldi.
14.05.2022Ekonomi
Rusya'dan Finlandiya’ya 'elektrik' şoku!
Rusya'dan Finlandiya’ya 'elektrik' şoku!Rusya, Finlandiya'nın NATO'ya başvuru yapması halinde misilleme yapmak zorunda kalacağını duyurmuştu. Alınan karar sonrası Rus devlete ait firma, "Bu durum istisnai ve yirmi yılı aşkın ticaret tarihimizde ilk kez oldu" dedi.
14.05.2022Ekonomi
Salmonella nedir, nasıl yayılıyor, bakteri riski olan gıdalar hangileri?
Salmonella nedir, nasıl yayılıyor, bakteri riski olan gıdalar hangileri?İnsanlarda hastalığa yol açabilen bakteri türlerinden salmonella, vücutta genellikle bağırsaklarda barınıyor. E. coli ile aynı bakteri ailesinden olan salmonellaya maruz kalan kişilerde ishal, ateş, karın ağrısı ve kusma gibi belirtiler ortaya çıkabiliyor.
22.04.2022Dünya
İstanbul'da "Kinder" avı! Ürünlere el konuldu
İstanbul'da "Kinder" avı! Ürünlere el konulduİstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, toplatılma kararı alınan Kinder markalı bazı ürünlerle ilgili marketleri denetledi. İstanbul Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, "İstanbul olarak, 750 denetçimizle sahada ürünle ilgili denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bulduğumuz yerlerde de ürüne el koyup, imhasını gerçekleştiriyoruz" dedi.
22.04.2022Ekonomi
Rusya ve Ukrayna'dan yatırımcılar gözünü Antalya'ya dikti! 'Çok acil arazi aranıyor'
Rusya ve Ukrayna'dan yatırımcılar gözünü Antalya'ya dikti! 'Çok acil arazi aranıyor'Rusya'nın Ukrayna’ya açtığı savaş sonrası, yatırımcılar gözünü Antalya'ya dikti. Sektör yetkilileri talebe cevap vermekte zorlandıklarını belirtiyor.
22.04.2022Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan 'Kinder' kararı
Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan 'Kinder' kararıTarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Belçika'da üretilen 'Kinder' markalı bazı ürünlerde tespit edilen salmonella bakterisine, Türkiye'deki ürünlerde rastlanmadığını duyurdu. Ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığı, Kinder markalı Schoko Bons ürününün iki partisi için toplatma kararı aldı.
21.04.2022Haberler
Son dakika: Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan 'Kinder' kararı!
Son dakika: Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan 'Kinder' kararı!Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Belçika'da üretilen 'Kinder' markalı bazı ürünlerde tespit edilen salmonella bakterisine, Türkiye'deki ürünlerde rastlanmadığını duyurdu. Ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığı, Kinder markalı Schoko Bons ürününün iki partisi için toplatma kararı aldı.
21.04.2022Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan 'Kinder Sürpriz' talimatı
Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan 'Kinder Sürpriz' talimatıDünyaca ünlü marka Kinder’in çikolatalarındaki bakteri krizi gün geçtikçe büyüyor. Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Kinder marka ürünler için yeni bir karar aldı.
19.04.2022Haberler
Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan 'Kinder Sürpriz' talimatı!
Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan 'Kinder Sürpriz' talimatı!Dünyaca ünlü marka Kinder’in çikolatalarındaki bakteri krizi gün geçtikçe büyüyor. Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Kinder marka ürünler için yeni bir karar aldı. Peki hızla yayılan Salmonella bakterisinin belirtileri neler? İşte cevabı...
19.04.2022Ekonomi
'Sürpriz' bakteri krizi büyüyor! Türkiye için uyardı: İfşa edilmeli
'Sürpriz' bakteri krizi büyüyor! Türkiye için uyardı: İfşa edilmeliTüm dünya önde gelen gıda üreticilerine ait ürünlerde art arda insan sağlığına zararlı bakteriler tespit edilmesinin şokunu yaşıyor. Kinder Sürpriz çikolatalarında yaşanan salmonella krizinin ardından şimdi de Nestle'nin donmuş pizzalarında tespit edilen E.coli bakterisi gözleri gıda güvenliğine çevirdi. "Kaynağı bulunmazsa tehlike büyür" diyen Gıda Mühendisleri Derneği Genel Başkanı Abdussamed Boyu, Türkiye'ye ilişkin de çarpıcı bilgiler paylaştı.
10.04.2022Gündem
'Sürpriz' bakteri krizi büyüyor! Türkiye için uyardı: İfşa edilmeli
'Sürpriz' bakteri krizi büyüyor! Türkiye için uyardı: İfşa edilmeliTüm dünya önde gelen gıda üreticilerine ait ürünlerde art arda insan sağlığına zararlı bakteriler tespit edilmesinin şokunu yaşıyor. Kinder Sürpriz çikolatalarında yaşanan salmonella krizinin ardından şimdi de Nestle'nin donmuş pizzalarında tespit edilen E.coli bakterisi gözleri gıda güvenliğine çevirdi. "Kaynağı bulunmazsa tehlike büyür" diyen Gıda Mühendisleri Derneği Genel Başkanı Abdussamed Boyu, Türkiye'ye ilişkin de çarpıcı bilgiler paylaştı.
10.04.2022Haberler
Salmonella krizi büyüyor! Kinder Sürpriz yumurtalarını üreten fabrika kapatıldı
Salmonella krizi büyüyor! Kinder Sürpriz yumurtalarını üreten fabrika kapatıldıBelçika Gıda ve Tüketici Ürün Güvenliği Kurumu (FAVV) , ürettiği Kinder çikolata ürünlerinde Salmonella bakterisi bulunan Ferrero şirketiyle ilgili çok önemli bir karar aldı. Belçika makamları soruşturmayı derinleştirdi. Peki 'Salmonella’ virüsünün belirtileri neler? İşte cevabı...
9.04.2022Ekonomi
THODEX'in patronuyla ilgili yeni gelişme!
THODEX'in patronuyla ilgili yeni gelişme!İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Thodex soruşturması iddianamesinde, firari şüpheli Faruk Fatih Özer'in etkin pişmanlıktan yararlanmak için bazı mağdurların zararını karşıladığına ilişkin dekontları dosyaya sunduğu bildirildi. Başsavcılık, şüpheli Özer'in bu talebiyle ilgili mahkemenin karar vermesini istedi.
7.04.2022Ekonomi
Fed tutanakları yayımlandı! Yeni bir faiz artışı olacak mı?
Fed tutanakları yayımlandı! Yeni bir faiz artışı olacak mı?ABD Merkez Bankası’nın (Fed) son toplantısına ait yayımladığı tutanaklarda, bilanço daraltma planının Mayıs toplantısında onaylanması beklentisi öne çıktı. Peki yetkililer faiz konusuyla ilgili ne mesaj verdi? Fed'in yayımlanan tutanaklarıyla ilgili ekonomistler ne dedi? İşte detaylar...
7.04.2022Ekonomi
Kinder Sürpriz Avrupa'da paniğe neden oldu! Firma Türkiye için açıklama yaptı
Kinder Sürpriz Avrupa'da paniğe neden oldu! Firma Türkiye için açıklama yaptıİngiltere'de salmonella şüphesiyle belirli boyut ve paketlerdeki Kinder Surprise ürünlerinin geri toplatılmasına karar verildi. Türkiye için firmadan açıklama yapıldı.
6.04.2022Ekonomi
Son dakika: İstanbul'da toplu ulaşıma zam yapıldı
Son dakika: İstanbul'da toplu ulaşıma zam yapıldıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) olağanüstü toplantısında, elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş, minibüs ve servis ücretlerine yüzde 40 zam önerisi kabul edildi. Konuyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan da açıklama geldi. İşte detaylar...
6.04.2022Ekonomi
Bakan Varank ve Bakan Nebati 'Togg’un direksiyonuna geçti
Bakan Varank ve Bakan Nebati 'Togg’un direksiyonuna geçtiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, Togg’un direksiyonuna geçerek deneme sürüşü yaptı.
6.04.2022Ekonomi
'Midyeci Ahmet'in intikam şubesi
'Midyeci Ahmet'in intikam şubesi'Midyeci Ahmet' olarak bilinen Ahmet Çiçek ile eski eşi Deniz Çelebi, anlaşmalı boşandı. Anlaşma gereği Midyeci Ahmet Beşiktaş Şubesi, Deniz Çelebi'ye devredildi. Bir süre sonra ise Ahmet Çiçek, bu yerin hemen karşısına aynı isimle şube açıp, sosyal medya hesabından eski eşinin işlettiği şubeyle ilişkilerinin kalmadığını ve oraya kendileri tarafından ürün sağlanmadığı açıklaması yaptı.
6.04.2022Ekonomi
Avrupa ülkelerinde salmonella vakaları yayılıyor! Kinder Sürpriz'ler toplatılıyor
Avrupa ülkelerinde salmonella vakaları yayılıyor! Kinder Sürpriz'ler toplatılıyorAvrupa'da farklı ülkelerde yumurta şeklindeki Kinder Sürpriz çikolatalarından çıktığı sanılan Salmonella bakterisi nedeniyle 125 zehirlenme vakası inceleniyor. Birçok ülkede inceleme sonuçlanıncaya kadar söz konusu çikolataların toplatılmasına karar verildi.
6.04.2022Ekonomi
Esnaf elektriğine 'serbest sözleşme'
Esnaf elektriğine 'serbest sözleşme'Elektrik faturasını düşürmek isteyen esnaf, elektrik şirketleriyle yapılan görüşmelerden olumlu sonuç çıkarsa, başka bölgede daha uygun tarifesi olan dağıtım şirketinden hizmet alabilecek.
6.04.2022Ekonomi
Ünlü şirketten salmonella virüsü uyarısı! Kinder Sürpriz yumurtalar toplatılıyor
Ünlü şirketten salmonella virüsü uyarısı! Kinder Sürpriz yumurtalar toplatılıyorÇikolata firması Ferrero, salmonella salgını nedeniyle Kinder Sürpriz yumurtalarını toplatıyor. Şimdiye kadar salgından etkilenen çocuk sayısı 63 olarak açıklandı. İşte detaylar...
6.04.2022Ekonomi
Ayakkabı sanatı
Ayakkabı sanatıUkraynalı fotoğrafçı Lisa Litovka, muz, mantar, çiçek, plastik şişe ya da tıbbi maske gibi rastgele nesnelerle sıradışı ayakkabı tasarımları ortaya koyuyor.
9.01.2022Pazar
Ekvador'da ilk kedi okulu
Ekvador'da ilk kedi okuluGüney Amerika ülkesinde ilk kez yavru kedilere eğitim vermek amacıyla Kinder Para Gatitos isimli bir kedi okulu açıldı.
4.12.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kinder ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.