Kira Artışı

Kira Artışı

Son dakika kira artışı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kira artışı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kira artışı haber sayfamızda...

Kira Artışı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 851 kira artışı haberi bulunmuştur.
Ev kiralarken hayvanların bakımı için ‘sözleşme’ yaptı ancak ihtarname geldi
Ev kiralarken hayvanların bakımı için ‘sözleşme’ yaptı ancak ihtarname geldiKocaeli'de Hayvan Hakları Derince Temsilcisi Fatma Özçelik, ev kiralarken bahçede kedi ve köpeklerini beslemek için ev sahibi ile sözleşme yaptı. Ancak hayvanların sayısının fazla olması, sokaktaki hayvanların beslenmesi ve hasta hayvanlara kafeste bakılması rahatsızlık yarattı.
11.08.2022Gündem
İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı tarih verdi: Kiralar yüzde 30 düşecek!
İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı tarih verdi: Kiralar yüzde 30 düşecek!İstanbul'da konut kiralarındaki artışla ilgili basın mensuplarına konuşan İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa “Önümüzdeki yıl kira bedelleri böyle devam eder. Hatta Ekim ve Kasım aylarında bir miktar daha öğrenci hareketlerinden dolayı yükselebilir. Fakat ben iddia ediyorum 2023 yılında kesinlikle bu fiyatlar en az %30 düşecek" dedi.
1.08.2022Haberler
KİRA ARTIŞ ORANI ne kadar? 2022 Temmuz ayı kira artış oranı ne oldu?
KİRA ARTIŞ ORANI ne kadar? 2022 Temmuz ayı kira artış oranı ne oldu?Kira artış oranı ne kadar oldu? Her ay enflasyon oranının açıklanması ile netlik kazanan kira artış oranı bu ay ne kadar oldu? Temmuz ayı kira artış oranı ne kadar? Geçtiğimiz ay kira düzenlemesi devreye girmişti. İşte kira artış oranında son durum.
5.07.2022Ekonomi
İstediği zammı alamayınca engelli kiracısını eşyalarıyla kapının önüne koydu
İstediği zammı alamayınca engelli kiracısını eşyalarıyla kapının önüne koydu Kağıthane'de, Şişli Belediyesi'nden malulen emekli olan Kenan Deliktaş, yüzde 80 engelli olan eşi Nihal Deliktaş ile 4 çocuğu, ev sahibi tarafından istediği kira artışı yapılmadığı gerekçesiyle eşyalarıyla birlikte kapının önüne konuldu. Gözyaşlarını tutamayan Deliktaş ailesi, geceyi sokakta geçirdi.
3.07.2022Haberler
İstediği zammı alamayınca engelli kiracısını eşyalarıyla kapının önüne koydu
İstediği zammı alamayınca engelli kiracısını eşyalarıyla kapının önüne koydu Kağıthane'de, Şişli Belediyesi'nden malulen emekli olan Kenan Deliktaş, yüzde 80 engelli olan eşi Nihal Deliktaş ile 4 çocuğu, ev sahibi tarafından istediği kira artışı yapılmadığı gerekçesiyle eşyalarıyla birlikte kapının önüne konuldu. Gözyaşlarını tutamayan Deliktaş ailesi, geceyi sokakta geçirdi.
3.07.2022Gündem
Uçakta yeniden gümrüksüz satış
Uçakta yeniden gümrüksüz satışDHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin, uçak içi gümrüksüz satışların yeniden başlayacağını açıkladı. Keskin, İstanbul Havalimanı’nın yolcu trafiğinde Avrupa’da birinci, dünyada 20’nci sırada yer aldığını söyledi.
23.06.2022Ekonomi
Ev sahiplerinin kira artışı oyunu: 1000 lira zam yaptılar!
Ev sahiplerinin kira artışı oyunu: 1000 lira zam yaptılar!Konut kiralarında 1 Temmuz 2023’e kadar uygulanacak olan yüzde 25 kira artış sınırına takılmak istemeyen bazı ev sahiplerinin sözleşme oyununu ortaya çıktı.
17.06.2022Ekonomi
Kira artış oranı ne kadar, sınır geldi mi? Yeni kira artışı düzenlemesiyle ilgili Bakan Bozdağ'dan açıklamalar
Kira artış oranı ne kadar, sınır geldi mi? Yeni kira artışı düzenlemesiyle ilgili Bakan Bozdağ'dan açıklamalarKira artış oranı ile ilgili ayrıntılar merak ediliyor. Yeni kira artışı düzenlemesine ilişkin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ açıklamalarda bulundu. Yeni getirilen kararla kira artışı yüzde 25 ile sınırlandırıldı. Peki, kira artış oranındaki tavan fiyat ne zamana kadar geçerli olacak?
10.06.2022Gündem
Evini ilk defa kiraya verenler dikkat! Bakan Bozdağ'dan yeni açıklama
Evini ilk defa kiraya verenler dikkat! Bakan Bozdağ'dan yeni açıklamaAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, yeni kira artışı düzenlemesine ilişkin açıklamalarda bulundu.
10.06.2022Ekonomi
Perakendeci işyeri kiralarına üst sınır istiyor
Perakendeci işyeri kiralarına üst sınır istiyorBMD Başkanı Sinan Öncel, “Her türlü mal ve hizmetin maliyetindeki artış er veya geç fiyatlara yansıyor. Vergi kolaylıkları ile mülk sahiplerini mağdur etmeyecek şekilde işyeri kiralarına da üst sınır getirilirse en azından maliyet kalemlerinden birindeki artış frenlenmiş olacağı için TÜFE’nin dizginlenmesine çok önemli bir katkı yapacağına inanıyorum” dedi.
9.06.2022Ekonomi
Kira artışında limit belli oldu
Kira artışında limit belli olduAdalet Bakanı Bekir Bozdağ kira düzenlemesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
8.06.2022Haberler
Kira artışına sınır getirildi! Geriye dönük kiralar için geçerli olacak mı?
Kira artışına sınır getirildi! Geriye dönük kiralar için geçerli olacak mı?Kira artışına yüzde 25 sınır getiren düzenleme Genel Kurul'da kabul edildi. Peki bu sınırlama geriye dönük kiralar için geçerli olacak mı? İşte cevabı...
8.06.2022Ekonomi
Bakan Bozdağ açıkladı: Kira artışında limit belli oldu
Bakan Bozdağ açıkladı: Kira artışında limit belli olduAdalet Bakanı Bekir Bozdağ kira düzenlemesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
8.06.2022Haberler
Bakan Bozdağ açıkladı: Kira artışında limit belli oldu
Bakan Bozdağ açıkladı: Kira artışında limit belli olduAdalet Bakanı Bekir Bozdağ kira düzenlemesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
8.06.2022Ekonomi
İstanbul'da Vakıf taşınmazları kiraya verilecek
İstanbul'da Vakıf taşınmazları kiraya verilecekBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre İstanbul'da Vakıf taşınmazları kiraya verilecek.
7.06.2022Ekonomi
Kabine Toplantısı bitti mi? Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kararları açıklıyor...
Kabine Toplantısı bitti mi? Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kararları açıklıyor...Kabine Toplantısı tamamlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde bir araya gelen Kabine'de ele alınan en önemli konu başlığı 3600 ek gösterge olması bekleniyordu. Bunun yanı sıra fahiş kira artışına karşı yapılacak düzenleme ve Suriye'ye yönelik yeni operasyon masada olacaktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine sonrası 3600 ek gösterge detaylarını açıklaması bekleniyordu. Peki Kabine Toplantısı ne zaman saat kaçta başlayacak?
6.06.2022Gündem
Kira düzenlemesinde sabit oran nasıl olacak?
Kira düzenlemesinde sabit oran nasıl olacak?Mayıs ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından gözler kira artış oranına çevrilmişti. Haziran ayı kira artış oranı yüzde 39.33 oranında gerçekleşti. Peki bu oranın üzerinde kira artışı yapılabilir mi? Hükümetin üzerinde çalıştığı kirada sabit oran nasıl uygulanacak? Konuyla ilgili tüm merak edilenleri Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Av. Ali Güvenç Kiraz değerlendirdi.
5.06.2022Ekonomi
Fahiş artışa karşı kiracılar ne yapmalı? İşte cevabı
Fahiş artışa karşı kiracılar ne yapmalı? İşte cevabıMayıs ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından gözler kira artış oranına çevrilmişti. Haziran ayı kira artış oranı yüzde 39.33 oranında gerçekleşti. Peki bu oranın üzerinde kira artışı yapılabilir mi? Fahiş artışlara karşı kiracılar ne yapmalı? İşte cevabı...
5.06.2022Haberler
Ev sahibinin zam yapmasına öfkelenen kiracı evi yaktı
Ev sahibinin zam yapmasına öfkelenen kiracı evi yaktıHaziran perşembe saat 00.00 sıralarında meydana gelen olayda, bir apartmanın üçüncü katındaki dairede kiracı olan Tahsin K., ev sahibi Emel A., ile zam nedeniyle tartıştı. Tahsin K., zammın çok fazla olduğunu belirterek, kabul etmedi. Evi boşaltan Tahsin K., gece yarısı boş daireyi kundaklayarak, kaçtı.
4.06.2022Haberler
Ev sahibinin  zam yapmasına öfkelenen kiracı evi yaktı
Ev sahibinin zam yapmasına öfkelenen kiracı evi yaktı2 Haziran perşembe saat 00.00 sıralarında meydana gelen olayda, bir apartmanın üçüncü katındaki dairede kiracı olan Tahsin K., ev sahibi Emel A., ile zam nedeniyle tartıştı. Tahsin K., zammın çok fazla olduğunu belirterek, kabul etmedi. Evi boşaltan Tahsin K., gece yarısı boş daireyi kundaklayarak, kaçtı.
4.06.2022Gündem
Kamu Başdenetçisi Malkoç: Kiracılar mutlaka hakkını, hukukunu öğrensin
Kamu Başdenetçisi Malkoç: Kiracılar mutlaka hakkını, hukukunu öğrensinKamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, "Kiracılar, mutlaka hakkını, hukukunu, devletin rayiç artış bedelini öğrenip, sözleşmelerini buna göre belirlesin; buna göre artış yapsınlar" dedi.
3.06.2022Ekonomi
Kiracı hakları nelerdir? Ev sahibine hangi durumlarda dava açılabilir?
Kiracı hakları nelerdir? Ev sahibine hangi durumlarda dava açılabilir?Son zamanlarda gündemden düşmeyen ev kiralarının fiyatları konuşulmaya devam ediyor. Astronomik düzeyde artan kiralar, mal sahibiyle kiracıyı karşı karşıya getiriyor. Uzmanlar, ev sahibi baskısıyla karşılaşan kiracıların yasal hakları olduğuna dikkat çekiyor. Kiracılar ise haklarını nasıl savunabilir öğrenmek istiyor. Peki kiracı haklar nelerdir? Ev sahibine hangi durumlarda dava açılabilir?
31.05.2022Gündem
Kiracıya ipuçları! ‘Oğlum taşınacak’ yalanına dava açın
Kiracıya ipuçları! ‘Oğlum taşınacak’ yalanına dava açınAstronomik düzeyde artan kiralar, mal sahibiyle kiracıyı karşı karşıya getiriyor. Uzmanlar, ev sahibi baskısıyla karşılaşan kiracıların yasal hakları olduğuna dikkat çekiyor.
31.05.2022Gündem
Konutta yeni model: Arazi hazineden ev vatandaştan
Konutta yeni model: Arazi hazineden ev vatandaştanÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, vatandaşın kendi evini yapabilmesi için büyükşehirlerde altyapılı arsa satışına başlayacaklarını açıkladı.
29.05.2022Ekonomi
Bakan Kurum'dan kira düzenlemesiyle ilgili flaş açıklama!
Bakan Kurum'dan kira düzenlemesiyle ilgili flaş açıklama!Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu.
28.05.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Kira Artışı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.